Karpatia, Vyšné Vlkodlaky: Hrabě Teleke z Tölökö se svým věrným sluhou Ignácem narazí při svém putování na polomrtvého lesního adjunkta Vilju, který se snažil odhalit tajemství podivného Čertova hradu, na němž prý straší. Hrabě zjistí, že rozpadající se hrad je sídlem zloducha barona Gorce, jež ke svým zločinným záměrům využívá fantastických vynálezů šíleného vědce Orfanika a tuší, že Gorc ve svých zříceninách skrývá jeho snoubenku, operní pěvkyni Salsu. (Bontonfilm)

Desmi

Jenom originalita nestačí. Možná je tam té orginiality a všelijakých serepetiček až moc. Stalo se to pro mě nepřehledným, v některých bodech nudným a celkově ne moc zábavným filmem. Někdy méně je více, tak mi to přišlo. ()

Tempest

Jedna z řady skvělých komedií 70. - 80. tých let. Verne by se asi hodně divil tomuto zpracování, ale je doopravdy jedinečné. Nezapomenutelné je i místní nářečí, které je velmi svérázné. A exceluje zde celá řada skvělých herců v čele s Michalem Dočolomanským a Milošem Kopeckým. Moc fajn film, který si vždy rád pustím znovu. ()

LencaN

Celkem je mi to líto, ale tohle nebylo pro mě. Viděla jsem vždy kousek, protože jsem nikdy nevydržela dokoukat celek, tak jsem to konečně dohnala. Ale můj dojem byl pořád stejný. Spousta zajímavých hlášek, krásná výprava (ostatně podobně jako v Adéla nikdy nevečeřela, kde jsme viděli i stejnou hereckou sestavu), ale ten humor mě prostě nerozesmál. Naopak frekvence Dočolomanského pěveckých projevů byla příliš vysoká - jinak řečeno mohl si to svoje krákorání víc nechat pro sebe. ()

Pavlosos

Klasika s nesmrtelnými vtipy a film s kvalitními herci, bohatou výpravou a dlouhými záběry, jež výtečnou režii s hereckými výkony jen podtrhují. 90% ()

pold

Je to potrhlé, je to divné, je to svým způsobem zajímavé, ale nějak mi to jako celek prostě nesedí. Navíc jazykové pitvoření, pohybující se na hraně trapnosti, mně trochu vytáčelo. ()

BarGoldstein

Lipský zde bezpříkladně a bezskrupulózně ukazuje retardovaným teploušema ověnčeným režisérům, že film nemusí být naplněn zahušťováním čokolády a jízdami na prašivých kozách! ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Winster

Vyborna zabava! Je skoda, ze takove filmy se uz dneska netoci. Zahadny hrad a tajuplne prostredi s silenym baronem a prastenym vedatorem co spolu tak dlouho ziji na odlehlem hrade a vselijak strasi lidi v prilehle vesnici. ()

PTuranyi

Výborná írečitá komédia dvojice Jiří Brdečka a Oldřich Lipský, ktorá je evidentne blízkou príbuznou filmu Adéla ešte nevečerala ako atmosférou, tak aj obsadením. Detektíva Nicka Cartera nahradil hrabě Teleke z Tölökö opäť obsadený výborným Michalom Dočolomanským. Komisár Ledvina sa zmenil na verného sluhu Ignáca. Květušku zastupuje Salsa Verde a zloducha Ruperta von Kratzmar nahradil barón Gorc z Gorcu stvárnený skvelým Milošom Kopeckým. Produkcia je rovnako dobrá a hoci sú technické zázraky trikovo jednoduché, majú svoje prosté kúzlo podobne ako iskrivý český humor. Viac ako na efektoch či strojenej atmosfére dáva produkcia priestor hercom, ktorí bravúrne hrajú svoje karikované charaktery. ()

Ywo

Aj ked parodia , s filmu ide atmosfera dobrej verneovky. Vytvarne vynikajuco spracovane. Tajomno a humor.Skvela zabava. ()

Cycake

Není to můj nejoblíběnejší Lipského film, ale zdařená parodie a Švankmajerova triková část je brilantní. "Bitvu jsem presrál, ale dobro sa vyspál! ()

emil_sojka

Tajemství hradu v Karpatech si užijí zejména příznivci parodického až absurdního humoru. Námět je vytěžen na maximum, k tomu přičítám úžasné herecké výkony Kopeckého, Hrušínského, Dočolomanského a Hartla - prostě bomba - a atmosféru. Situace mohou místy působit překombinovaně, ale vždy se zastaví na hraně, nesklouznou do kýče. Jinak také můžeme tento snímek nazvat sondou do života magora, a mohu ho doporučit všem fandům úchylného, zvráceného, a v neposlení řadš třeskutě ftipného humoru. ()

Lucius.15

Klasická česká fantasy komedie s nádechem hororu a tajemna. Film je jedinečný svou atmosférou a výkonem známých českých herců. Kdo neviděl, rozhodně doporučuji zhlédnout. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

24.08.2014

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)