Svět umění nezná hranic. A to ani v případě Josephine (Zawe Ashton), která najde skvostná umělecká díla po zemřelém. Než aby je vyhodila, jak stálo v závěti, vezme je pod svá kurátorská křídla a začne je zpeněžovat. Jenže obrazy nejsou tak andělské, jak by se předpokládalo. Skrývají něco temného a hrůzného z malířova života. Na to se postupem času přijde, ale to už je příliš pozdě! (Rodriguez)

Kelly2502

Dan Gilroy si asi po skvelom Nightcrawlerovi povedal, že môže natočiť čokoľvek a bude to masterpiece. Pomohol mu k tomu Netflix, ktorý má skúsenosti so zabalením sračiek do pekného vizuálu. A presne tým tento film je. Pekne natočená sračka_________Je úplne jedno, že sa nám film snažil ukázať, aký kokoti vedia obchodníci s umením byť a že sme k nim ani nemali cítiť nejaké sympatie. V Nightcrawlerovi ste tiež nemali cítiť sympatie k hlavnej postave, ale mali ste aspoň vedieť pochopiť jej konanie a mal vás zaujať natoľko, že máte chuť sledovať ako sa jeho príbeh vyvynie. V tomto filme však nie je jediná postava, ktorá by bola rozvedená aspoň do takej miery, že si o nej dokážeme vytvoriť predstavu kto je a čo je jej cieľom. Ak teda nerátame postavu Zawe Ashton, ktorá chce byť bohatou....Vau._________Film strieda polohy komédie, drámy a hororu takým neskutočne chaotickým spôsobom, že v momentoch, kedy nám dej ponúka smutný rozchod a navodí sentimentálnu hudbu, nezostáva nám nič iné ako sa smiať, pretože to ani trochu nepôsobí vážne. Určite nie, keď predchádzajúca polovica filmu pracuje s neúnosným patosom a až parodickou hudbou. Záber na ruku Gyllenhaala, ktorá sa pomaly načahuje medzi nohy jeho priateľky a následný zvuk prelietavajúceho lietadla a podobné over the top pokusy o navodenie komédie....striedané s rádoby dojemnými scénami, v ktorých máme postav ľutovať pritom film nám nedáva jediný dôvod na to sa s nimi čo i len trochu stotožniť....striedané so zaujímavými vraždami a halucináciami, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Lynch či Cronenberg._________Film sa rozpadá ako domček z karát a to som sa ani nedostal k neskutočne nudným dialógom, ktoré sem tam zachraňujú len narážky na umelcov a nejaká tá hláška zo strany Gyllenhaalovej postavy__________Vizuálne je to hravé a vraždy sú fakt veľmi originálne a takisto celkový koncept filmu je zaujímavý, čo však z toho, keď celý film pôsobí ako jedna veľká maskovaná sračka. A to hovorím ako niekto kto obdivuje Gyllenhaala a kto si Gilroyovho Nightcrawlera neskutočne užíval. ()

sedm.1

Pseudointelektuální zápletka z pseudointelektuálního prostředí v pseudointelektuálním zpracování. Lze odradit snad ještě více? Většinu stopáže filmu každopádně zaujímají dialogy ze světa galérií, které neměli pro samotný film ale prakticky žádný zásadní význam, a menšinový zbytek pak vyplňuje jakési totálně nefungující rádobystrašení, působené „čmáranicemi“ jednoho patlala, ovšem z jakého důvodu se tomu všemu tak dělo, to jsem jaksi nedokázal za celou dobu odhalit a pobrat, čímž se pro mě celý film změnil v absolutně nepochopenou nudu, kde mě alespoň dokázal zaujmout svým očekávaně výborným výkonem Jake Gyllenhaal, který si toho svého bisexuálního intouše dal se zatraceně přesvědčivým přehledem, a tak jen skutečně scény s jeho postavou mě dokázali vytrhnout z latergie, pramenící z mého absolutního nezájmu o veškeré dění, odehrávající se v této až příliš zvláštní a ojedinělé podívané, určené vlastně ani nevím komu. Navíc překvapivě film nedisponoval ani atmosférou, či výraznější stylovostí, za mě se tedy jedná o těžkotonážní „Art“, který jsem jednoduše nedal a uznávám, na tohle můj intelekt vážně tentokrát nestačil :-). ()

misstake

Mulholland Drive od Lynche potkává Neon Demona od Refna. Jak já miluju filmy odehrávající se v LA, divnofilmy a cokoli s Gyllenhaalem. Nejlepší nečekaný zážitek poslední doby. ()

iXtr3m3

Zaujímavé a originálne? Áno. Dobre obsadené? Áno. Nepredvídateľné? Áno. Tak prečo len dve hviezdy? Lebo Netflix dokáže posrať aj to najlepšie s tými najlepšími. Absolútna strata času to síce nebola, ale opäť jeden z prípadov, kedy si po dopozeraní človek uvedomí, že mohol ten čas venovať aj niečomu inému a to fakt nie je vizitka pre snímok s toľkými známymi menami. ()

borec999

Herecké obsadenie na horor hviezdne, námet vcelku ujetý a výsledkom je priemerný film s jemným nádychom artu. Velvet Buzzsaw má pár svetlých momentov, pár horších, herci pôsobili troška nevyužito a celkovo to nie je ani čistokrvný horor, ani čistokrvná satira, ale mix oboch pri čom ani jedna z rovín nefunguje úplne spoľahlivo. Záver fajn, pár ujetostí a krvavých scén poteší, ale vo výsledku mi to vychádza na priemerné 3* a 55%, ktoré film drží i v čase písania môjho komentáru... 55% ()

Corpsegrinder

Pochopil jsem že hlavní postavy maj bejt otravný aby se tim zdůraznilo že jde o snobský čuráčky, bohužel to drtivou většinu filmu dělá téměř nekoukatelnou. Humor jsem v tomhle filmu nenašel, byť pokusy tam byly, ale lituju každýho kdo se zasmál. Mně by bylo trapně. Myšlenku to má ale provedení se mi nelíbilo. Je to povrchní satira, ironicky o povrchní společnosti. Zdá se že Nightcrawler byl jen náhoda. Radši než tohle si dám Krotitelé duchů 2 :)) ()

simonK

Jedna hviezdička za Jakea Gyllenhaala a druhá ako motivácia pre Gilroya, ktorému očividne zajebalo. Dúfam, že jeho ďalší film bude mať bližšie k Nightcrawlerovi než k tomuto. 3/10 ()

666Carnage

Wau tak tohle mě hodně zklamalo. Produkce Netflix a nabito hvězdami ale to je tak všechno. První scéna co mě zaujala přišla v jedné hodině a patnácté minutě. A to je hodně špatný na to jak jsem se na to těšil. A přitom tak zajímavý námět a dopadlo to takhle. Tohle je fakt velký zklamání. 35% ()

SpaceOdyseus

Zvlastne gradovany thriller, ktery tezi hlavne z neokoukaneho prostredi, ktere se pohybuje na hranici parodie. Jako horor to nefunguje vubec. ()

F.W.Colqhoun

We gonna make you global! Ošklivá, krutá, zlá, nespravedlivá, nepřiměřeně karikující satira = mé gusto. Dan Gilroy již Slídilem dokázal, že nefér hru vůči nefér hráči jeho tvůrčí svědomí unese which is cool. Je sice ironické, když si Hollywood vyřizuje účty s světem umělecké avantgardy, ale když se dva rvou, třetí má vzácnou příležitost se zasmát. I když nezapočítáme neštěstí diváků, kteří se nechali nalákat na hororovou vějičku, je věru čemu. Podobenství o senzaci, které do kruhu top galeristů, kunsthistoriků a obchodníků s uměním vnese cosi bezprecedentního, totiž zjevení nekašírovaného umění, je sice námětem pro žánrovou podívanou snad až příliš zatíženým, ale znázorněný svět uměleckého provozu je ve své odpornosti neskutečně autentický. Hororové vsuvky lze brát jako výsměch požadavku vytříbenosti, vznášenému snoby v hlavních úlohách. Vulgarita doslovnosti jako zadnice vstrčená skleněnými dveřmi do výstavní síně je exponátem, na který je za daných okolností radost pohledět. Dilema etika vs estetika má v Gilroyově hodnotovém žebříčku zřetelnou a určující hierarchii. I když víte, že to není fér, muchlání světa povrchu do tvaru zvící toaleťákového útržku má své opodstatnění. Účtování v opačném gardu byste si možná v jiném filmu jiného tvůrce (v jiném světě) užili stejně. Slovníkem hlavní postavy sděluji tímto Danu Gilroyovi: We have taste relationship. ()

BlackHood odpad!

Zajímavá myšlenka, jenže to je jediné plus na téhle sračce. Chtěl jsem nápad o vražedných kresbách ocenit aspoň jednou hvězdou, ale i to by bylo moc. Strašná nuda, nic se neděje, neskutečně roztahané. Ke konci jsem to začal přetáčet a nemám pocit, že by mi něco uteklo. 90% všech shotů totálně zbytečných, pořád se tam řeší... vlastně nic. Nefunguje to ani jako drama a už vůbec ne jako horor. Ještě herci hráli skvěle, to jo, ale je to celkem k ničemu, když je film nekončící utrpení. Doufal jsem, že mě při sledování zavraždí nějaký obraz, třeba že vyleze Mona Lisa, kterou mám nad televizí, a uškrtí mě těma jejíma dlouhýma vlasama, i to by byl lepší osud, než se dívat na Velvet Buzzsaw! ()

Klajnik

Jak někdo může natočit skvost jako Nightcrawler a pak přijít s takovouhle povrchní vyčpělou snobárnou? Téma je poměrně solidní, ale nebyla do toho zakomponována žádná hloubka, přestože si o to námět říká. Postavy jsou poměrně nesympatické, ale umím si představit, že smetánka v LA taková jest. Vystihnout jejich povrchnost se vydařilo, ale filmu to "síle" nepřidalo. Samotné vraždy nejsou napínavé a celý Velvet Buzzsaw postrádá tvář. Tohle Gilroy posral. nevím, proč když někdo má možnost natočit film, očividně v něm i něco je, ale beztak toho nevyužije a přijde s takovouto nepamětihodnou močkou. Jde však spíše o promarněný potenciál. ()

petikacka

Umění nezabíjí. Zabíjí chudoba nebo na druhé straně CHAMTIVOST. Vyrýžovat prachy za každou cenu, za cenu podvodu, krádeže a pokryteckých recenzí, kdy se z jednoho může stát přes noc hvězda a druhého absolutně potopit. Ta samolibost všech těch nabubřelých rádoby znalců umění mě vždy iritovala ba přímo srala. Tady se jim to aspoň trochu některým vymstí. Mě film naprosto nadchnul tím jak nám ukázal to prohnilé až komické zákulisí všech těch příživníků na duších umělců. Za mě 88% ()

warrenur

Zaujimava mysterka s mrakmi mne znamych hercov. Umenie, galerie, kritici, kupci a neznamy autor, ktory chcel svoje diela znicit. Skoda obcasnych nepodarenych vizualnych efektov a pridlhej minutaze. Napriek tomu ma to celkom vtiahlo do deja, i ked ten uvod a umelecka hantirka bola ako studena sprcha. Moze byt. Namet i prevedenie. Nesadne kazdemu, niekto vypne uz v spominanych, uvodnych minutach. Slabsi priemer. ()

hazaba

Nic moc - ani příliš strašidelné, ani úsměvné. Nevím, jestli se takhle chovají skuteční lide z výtvarné scény, ale postavy mi přišly příliš afektované a povrchní. Asi jediny normální byl vyhořelý malíř v podobě Johna Malkoviche. ()

misbos

Cywe nemaluj čerta na zeď - aneb - jak se mělké bytosti podívaly do hlubiny a mrdlo jim z toho. Natočený je to dobře a s přehledem, zahraný je to výborně (no kdo by těm mamrdům ty konce nepřál?), a jako ostrej komentář k zprdukuličkysmu je to na solidní výtlem, takže čtyry. ()

Vabr

Nápad je sakra dobrý, ale provedení je dost chabé. Herci to nehráli nějak ohromně. Třeba ta Josephina mluvila pořád tak bezcitně. Nevím, jestli to tak měla hrát nebo neumí hrát. Spíš to první. Štvalo mě to snobský chování postav, ale bylo to spíš kvůli filmu. Nejvíc mě ale štvaly nelogičnosti a 7 dějových linek. Tady bylo tolik zbytečných záběrů na vedlejší postavy. Kdyby zde nebyly, byl by film mnohem kratší. Nedává mi smysl, že zabíjí všechny obrazy. Ve filmu bylo jasně řečeno asi v půlce, že zabíjí obrazy jenom od toho jednoho malíře a oni tady dávají, že zabíjí všechny obrazy, tak co to jako znamená? Jako horor od 15 mi to vůbec nepřipadá - žádná brutalita, hodně chabounké. Smrti byly hrozně trapné. Nejlepší a nejoriginálnější smrt byla ta poslední, i když byla nelogická, ale to jsem tady již zmínil. Konec byl hodně utnutý a film se oproti tomu dlouho a nudně táhl. Víc to měli zaměřit na ty obrazy. Dávám dost špatné dvě hvězdy. VYHODNOCENÍ: NEHEJBE SE TEN OBRAZ NÁHODOU? NÉÉ, TO MÁŠ JEN ŠPATNEJ ZRAK. ()