poster

Pan Jones (festivalový název)

 • Polsko

  Obywatel Jones

 • Velká Británie

  Mr. Jones

 • Ukrajina

  Ціна правди

 • angličtina

  Gareth Jones

 • Slovensko

  Mr. Jones

  (festivalový název)
 • Austrálie

  Mr. Jones

Životopisný / Thriller / Drama

Polsko / Velká Británie / Ukrajina, 2019, 119 min (Alternativní: 141 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  ***

  In USA, you can always find a party. In Soviet Russia, The Party always finds you… Ukrajinský hladomor je bohužel pouze jednou z mnoha kapitol v černé knize lidstva a tuze šerednou ilustraci k ní přikresluje chování řady politických a kulturních velikánů své doby (za všechny jmenujme George B. Shawa nebo H.G. Wellse), kteří sovětské potěmkiádě znamenitě posloužili potleskem užitečných idiotů (ano, vím, že nasadit si ohvězdičkované prýmky dávno potom, co utichla bitva, je jednoduché). Těm několika málo varovným hlasům, upozorňujícím, že za báťuškovým žoviálním knírem se v tomto případě skrývá třetí jezdec apokalypsy, co si přivlastní i poslední mírku pšenice, byl přisouzen úděl věštkyně Kassandry. Agnieszka Holland se žel s tématem poprala jen do polosyta, naštěstí se hluché pasáže střídají s putováním hrůzyplnou farmou zvířat, kde největší svině tloustnou a zbytek živých závidí mrtvým...(12.1.2021)

 • EastWicka
  *****

  Krásný, palčivý film s přesahem tak aktuálním, že z toho jednomu není dobře po těle... Příběh Garetha Jonese, jeho cesty cizince do srdce temnoty stalinské říše a zpět - do světa, který hrůznou pravdu o hladomoru na Ukrajině nechce slyšet nebo ji přizpůsobuje vlastním zájmům a ideologiím - má velkoformátový rozmach Leanova Doktora Živaga a naléhavost thrilleru. Při putování hladem umírající zemí pak přechází v čistokrevný horor (záhrobní koleda malých sirotků mi v hlavě doznívala hodně dlouho). Orwellovský rámec, do kterého Agnieszka Holland svůj film zasadila, je dnes, v době vzestupu totalitarismu a dezinformačních médií stejně mrazivý, jako v roce 1933. Ve 141 min. verzi promítané v Lucerně v rámci festivalu 3kino nebyla, alespoň pro mě, jediná minuta, jediný záběr, navíc.(23.10.2019)

 • IceQueen
  ***

  To sa nám tak jedno waleské trdlo vydalo do Ruska, lebo mu Stalin nedvíhal telefón. A keďže s Hitlerom už rozhovor urobil, nič iné mu neostávalo, len nasadnúť na vlak a pre skrátenie chvíle si pribaliť aj drumbľu, aby nám mal čím brnkať na nervy. Postupom času mu došlo, že čísla akosi nesedia a vôbec, že je to celé nejaké divné a tak sa vybral na strastiplnú cestu za hľadaním pravdy. Naivné a jednoduché ako sám hlavný hrdina, ale zopár zaujímavých momentov sa predsa len nájde.(16.9.2019)

 • Rathalos
  *****

  Zivotopisna drama o nevypovedovanom pribehu waleskeho novinara Garetha Jonesa,ktory odhalil hrozivu pravdu o rezime Stalina v byvalom Sovietskom zvaze,v ktorom vladol hladomor a smrt,bohuzial aj tato kapitola patri do svetovych dejin a samotny film bol natoceny dobre,mraziva atmosfera robila svoje,aj ked niektorych ludi to velmi neoslovi,kedze to nie je film plny akcnych scen,ale je to o komunikacii...:-)(13.3.2020)

 • BoXBe
  ***

  Film do kina. Nebyl dokonalý, to úplně zabíjí závažnost tématu a to, že se film věnuje jedné z nejtemnějších chvil lidstva. Nedá se moc hodnotit, stačí aby jen chvíli hlava a srdce vnímaly, co ve skutečnosti vidí. Doporučil bych ke shlédnutí, ale nechválím, dal se natočit lépe, za mě vůbec nefunguje ta část v Moskvě.(5.9.2020)

 • - Londýnské lokace byly natáčeny v Edinburghu. (aporve)