Výpravná koprodukční česko-slovenská pohádka o tom, co všechno se může stát, když nedostanete od sudiček do kolébky ani kapičku štěstí... Filmová pohádka režiséra J. Nvoty vznikla jako česko-slovenská koprodukce a vypráví příběh o tom, jak skromné děvče málem přijde o štěstí kvůli nezodpovědné sudičce, ale díky dívčině vytrvalosti a talentu a za pomoci popletených kouzel se všechno v dobré obrátí. Pohádka začíná ve chvíli, kdy přijde na svět děťátko a ke kolébce spěchají tři sudičky. Jedna má Johance do života darovat výjimečné vlastnosti, druhá překážky na cestě životem a třetí naděluje štěstí. Co se ale stane, když poslední ze sudiček, Tea (E. Vášáryová), svůj úkol nesplní? V pohádce plné napětí, humoru a překvapení se o tom na vlastní kůži přesvědčí její hlavní hrdinka, šikovná a sympatická Johanka (D. Zeleníková). Nemohou chybět ani král (O. Vetchý) a královna (známá slovenská šansoniérka S. Tobias), poněkud tvrdohlavý princ (F. Cíl) a jeho sestra, princezna stejně svéhlavá (slovenská zpěvačka Kristína). Chamtivý strýc a zlý bratranec se k Johance nechovají hezky, naštěstí proti nim zasáhne spravedlivá víla Tea. Jak už to tak v pohádkách a někdy i v životě bývá, je to především velká láska, která pomůže také Johance zdolat všechny překážky osudu. Nebude to ale snadné… (Česká televize)

Admirall

nie som si tak úplne istý, či je vhodné hľadať chybu v réžii filmu. Videl som Nvotovu Muziku, videl som Eštebáka. Je síce pravda, že rozprávka je úplne iný žáner a vyžaduje si aj iný prístup k práci ale skôr si myslím, že chybu treba hľadať inde. Podľa mňa tu zohral veľkú úlohu strih. Pripadalo mi to trochu ustrihané človek sa nedostal ani do atmosféry a už to bolo fuč (neviem či za to tak trochu nemože RTVS, nakoľko niektoré diela proste musia splniť stanovenú metráž a ani o minútku viac, či menej aby boli vhodné zaradenia do vysielania ) Čo sa týka hercov, ja až tak skeptický nie som... Milan Ondrík prekvapuje čím ďalej tým viac, pani Jana Oľhová tiež veľmi dobre, mladý herci podľa mňa tiež celkom fajn až na Kristínu. Na to že vyštudovala herectvo tak by som očakával trochu lepší výkon, spev jej ide krajšie, soundtrack je geniálny. Tuším mal film pracovný názov Tretia veštba, čo by podľa mňa bol pre túto rozprávku asi lepší názov. Oblúk filmu sa podľa mňa odrážal od nevyslovenia poslednej veštby po jej vyslovenie, kedy film aj končil a tak mi to príde ako logickejší názov. Mňa osobne celkom dorážali tie umelé digitálne efekty, na to ale aký krátky čas mali na realizáciu diela si myslím, že to bolo v poriadku, aj keď... zostáva zrejme na zvážení samotného tvorcu, či menej nie je niekedy viac a či tam tie efekty boli nutné. ()

cepice odpad!

Jedna z nejhorsich pohadek, jake jsem kdy videl. Otresna kamera, katastrofalni scenar. Neakceptovatelny dabing! Nizke herecke vykony. Dej beze smyslu a logicke navaznosti. Totalne bez vtipu. Trapnost nad trapnost. Nuda! ()

MatoFILM

Ďalší klinec do rakvy slovenskej kinematografie. Sviatočne vyprodukovaný fabrikát z produkcie RTVS, ktorý prehráva na všetkých frontoch. Obsadenie na čele s nesypatickou Zeleníkovou je slabé a seba strápňujúce, režijne odfláknuté, bez jediného nápadu už tak mizerný príbeh lacne odvyprávaný a vizuál už tradične slovensky nudný. Ak nemám peniaze a schopných hercov tak film nerobím ! ()

bloodcountes

Už jsem zažila i horší pohádky, u téhle jsem se místama i zasmála (ale už nevím čemu:) Scény občas jako z Tři oříšky pro Popelku a jiných klasik, ale takový jako by to napodobovali amatéři na divadle...Zdaleka nejlepší byl Blesk. ()

Mikino00

Scenáristická katastrofa, bídná pohádka s dějem stupidním až to místy bolelo. Celá koncept je vystavěn na slabých základech (záměna za chlapce, turnaj, čarování) s mizernými dialogy, k tomu ty tragické postavy (senilní babka Vašarýová, nijaký princ, aj.). Pohádku jsem si pustil kvůli Kristíně, ta je tam všehovšudy tři minuty a celá její linka je na pohádce snad nejzoufalejší, ale podobných linek které vedou od nikud nikam zabalené v klišé nalezneme více. Proč to proboha mělo český dabing, který byl stejně úděsný jako herecké výkony všech zúčastněných. ()

mira007

Nadabovaná československá pohádka do češtiny - bohatá výprava, bohaté obsazení, kostýmy, děj úplně ne špatný, ale do zlatého fondu to asi patřit nebude. Minimálně dvě hvězdy navíc dávám za Kristýnu Pelákovou , protože to je opravdu bohyně, ačkoliv tady zrovna herecky neexceluje. ()

filipvrbik

Docela milá pohádka, zajímavé je zejména to,že se tu odehrávají dva romanitcké příběhy místo jednoho a přitom to nepůsobí trapně- navíc tu hraje moje zpívající "láska" Kristína, takže jsem nějakou tu hvězdičku přidal, jen nechápu proč princové vždy potřebují kouzla :-) ....70% ()

ArthasKarfa

Nová československá pohádka, která rozhodně patří k těm povedenějším z posledních let. Ale pořád je to jen slabý odvar starých pohádek, které se u nás točily. ()

Danqo

Hovorím si, to musí byť nejaký komplot, keď všetci tak zle hodnotia nové československé rozprávky. No po zhliadnutí tohoto kúsku sa ani nedivím. Prvá hviezdička letela dole už vtedy, keď som videl, že tam opäť bude guláš českých aj slovenských hercov a v každej krajine bude časť z nich predabovaná úplne cudzími hlasmi; vyhrať sa nedá. Našťastie okrem Vetchého a Cíla tu žiadni Česi neboli, tak som veľa neplakal. Oveľa horšie to je v rozprávke Sedem zhavranelých bratov, ktorá bola vysielaná v podobnej koprodukcii, no vyššie kritiky ma presviedčajú, aby som si pozrel aj tú. Každopádne, okrem dabingu herci pôsobili „neuveriteľne uveriteľne“ vo väčšine scén. Scén, ktoré nadväzovali na seba akoby náhodou. Milka V. bola rozkošná, ale nech sa na mňa nehnevá, tuto ma sklamala. Filmové triky boli skôr smiešne ako by mali byť brané vážne. Keď na to nie je dostatok prostriedkov v rozpočte, tak sa na to rovno vykašlem a nedám tam žiadne triky... V istej chvíli som mal dojem, ako by som pozeral remake Tří oříšků, kôň, šaty, ešte Johanku prenasledoval jej pes, ktorého posielala späť domov. A úplne to bolo zavŕšené absurdnou scénou, ktorá pôsobila ako vystrihnutá z gay filmu, kde Johan pohladí zaspávajúeho princa po tvári a slastne potom zaspáva na zemi vedľa jeho postele... :D lepšie hodnotenie však dať nemôžem ... ()

Fifer

Já: (po deseti minutách): "Tak a teď už přesně vím, jak to bude probíhat a kdo se napáruje s kým." Celá rodina: "Ale to nevadí. Ty seš ale mrzout. O tom přece pohádka není." Já: "A o čem teda je? Proč se mám dívat na stodvacátou variaci na téma: Nechci si vzít tohoto pána, tak uteču a budu se vydávat za někoho jiného a tam potkám svého milého?" Tak jsem mrzout kazící rodinnou pohodu. Kdyby mě aspoň nenutili se na to dívat! ()

Matli

Nebýt Kristíny tak na to ani nekoukám. Hlavní představitelka není moc hezká, vedle Kristíny se musí cítit fakt hrozně a uplně nesnáším, když se holka jakože převlíkne za kluka a nikdo nemá poznat, ikdyž je to tak vokatý. Jinak pohádka sama o sobě je typický moderní podstandard. Takže hvězdička za Kristínku a její písničku na konci. 15% ()

Bozvav

Vcelku moc pěkná pohádka, která sice nemá na to stát se pohádkou století, ale rozhodně pobaví. Scénář a dialogy sice až na pár vyjímek nesršely ostrovtipem, ale hloupé nebyly. Herecké výkony ušly, vizuál velmi dobrý a ústřední píseň od Kristiny je přímo skvělá. Za mne slušné 2  hvězdy. ()

Mallinali

Jedna hvězdička za Vetchého a Kristýnu. Jinak je to nepovedené sociální drama s občasným nesmyslně ujetým kouzlením, což nemělo s pohádkou nic společného. ()

Mlle

Opravdu klasická pohádka, kde se navíc vše odehrává v důvěryhodných a sympatických kulisách – reálný venkovský statek, skutečný hrad, sklepení, stáje, původní nábytek i nádobí, poměrně realistické oblečení venkovanů a tak dále – to je v pohádkách obecně velmi příjemná změna. Děj sice není nijak výjimečný, ale pro děti, které všechny pohádkové příběhy ještě neznají a nepředjímají, to určitě není na závadu, a pro dospělé je to nakonec milé repeté. Klasický příběh dobra a zla a mladistvé lásky s typicky vykreslenými postavačkami. Spíše lepší ze současné pohádkové produkce. ()

zdeny99

Slovenská štedrovečerní pohádka může na českého diváka působit zajímavým dojmem především díky neokoukaným hercům a exteriérům. A také že působí. Natáčelo se pro nás na neznámých zámcích a hradech, z nichž tak známe jen honosný Bojnický zámek díky ŠÍLENĚ SMUTNÉ PRINCEZNĚ. A ještě více je to s herci. Pro mě je známá jen Vašáryová a dva Češi, Vetchý s Cílem. Zbytek byli pro mě absolutně neznámí herci. Jenže tímto vše zajímavé či originální končí. Celou pohádku pohřbilo nezáživné provedení. Ať už je to námětem či čímkoliv jiným, pro mě tahle pohádka byla od počátku do konce strašně nudná. [3258. hodnocení, 209. komentář, 45%] ()

petokucho

Na novu tradicnu slovensku rozpravku som sa tesil, ale ocakavania nenaplnila... Pribehovy potencial mala urcite väcsi, no ale tak za to, ze ide o nasu klasicku rozpravkovu tvorbu, slovenske prostredie a exteriery plus Kristinu a jej piesen, i vzhladom na vianocne vysielanie, s prizmurenim oboch oci tie tri hviezdicky dam... ()