Kriminalista Viktor Mojžíš se dostane do konfliktu s majitelem psa Jindřichem Oseckým, jenž nečekaně napadne jeho šestiletou dceru Lindu. Použije služební zbraň a psa zastřelí. Incident ale vyvrcholí fyzickým střetem obou mužů a neúmyslným postřelením majitele psa Jindřicha Oseckého. Viktor je následně propuštěn ze služby a odsouzen nepodmíněně na několik let. Když vyjde z vězení, ocitá se na úplném dně. Manželka se s ním rozvedla a chce uhradit výživné na dceru, která jej vlastně nezná a Oseckému, který skončil na invalidním vozíku, musí platit odškodné. Naštěstí mu alespoň jeho kolega Taraba z kriminálky dohodí práci u známého v detektivní agentuře. V téže době na německé dálnici uprchne svým pasákům Klára Osecká, která byla několik let nezvěstná. Policejní tým vedený právě Tarabou informuje její rodiče, manžele Osecké, o vážném fyzickém i psychickém stavu jejich dcery, která byla hospitalizována v nemocnici. Vyslýchá zároveň Lukáše Kulhánka, který řídil auto, z něhož se Kláře podařilo utéct a Kulhánek tuší, že se kolem něj stahuje smyčka. Musí tak za každou cenu umlčet Kláru, aby proti němu nemohla svědčit a ohrozit tak nejen jeho samotného, ale celou skupinu, která se na obchodu s bílým masem podílí. Osudy Jindřicha Oseckého a Viktora Mojžíše se v těchto souvislostech znovu po letech nečekaně protnou. (Česká televize)

ChrisChilly

Obecně bych chtěla pochválit skvělý výběr tématu a herecké výkony. První díl vše dobře rozehrál. Pravdou ovšem zůstává, že jsem očekávala větší odborný výklad toho, v čem syndrom spočívá a co se v hrdince odehrává. Také jsem si myslela, že vše bude podpořeno například flashbacky a děj nám přiblíží prostředí obchodu s lidmi. Ale chápu, že nenaplnění mých představ, jak by se celý film mohl odvíjet, není chybou. Pár nepravděpodobných nedokonalostí jsem ovšem také našla. Zdálo se mi, že policie hodně podceňuje bezpečnost Kláry. Ani po tom, co zjistili, že trpí stockholmským syndromem se toho příliš nezměnilo. Stále doufám, že toto chování policie není reálné. Potom mě zarazili některé drobnosti jako například komentář lékařky, která konstatovala, že pokud by Klára chtěla spáchat sebevraždu vzala by si jiné léky. Nezdá se mi pravděpodobné, že by sebevrah v Klářině psychickém stavu příliš dumal nad tím, jakými léky si vezme život. Zjednodušeně by se možná dalo říct, že okolí dostatečně nezohledňovalo psychiku Kláry. Což je škoda, protože její herecká představitelka se role zhostila moc dobře. Počet pokusů o umlčení Kláry mohl být také trochu zredukován. Největším nedostatkem byl nedotažený závěr. Pochopila jsem ho tak, že měl diváka co možná nejdéle udržovat v nejistotě a napětí. Chyběly mi v něm ovšem odpovědi na některé otázky. Ale čtyři hvězdičky za téma, herecké výkony a hlavně pana Švehlíka, pro kterého mám prostě slabost. ()

serbero

Ani nič extra ani zle, taka normálna kriminálka, no určite sa s toho dalo dostať viac, lebo námet je to dobrý aj herecké obsadenie. Trochu pomalé, bez nejakej akcie a ten koniec mohli urobiť lepšie, škoda. 50% je akurát dosť, 69% je na môj vkus trochu veľa. ()

drsny_hery

Nadupaný potenciál, slibný rozjezd, sympaťák Švehlík. A pak jedno velké zklamání za druhým. Mizernej casting, vizáž hlavního padoucha si vypůjčili z devadesátek a ti ostatní jsou spíš k smíchu. Příběh má několik logických i faktických nesrovnalostí a tipnul bych si, že v půlce došly produkci peníze. ()