Kriminalista Viktor Mojžíš se dostane do konfliktu s majitelem psa Jindřichem Oseckým, jenž nečekaně napadne jeho šestiletou dceru Lindu. Použije služební zbraň a psa zastřelí. Incident ale vyvrcholí fyzickým střetem obou mužů a neúmyslným postřelením majitele psa Jindřicha Oseckého. Viktor je následně propuštěn ze služby a odsouzen nepodmíněně na několik let. Když vyjde z vězení, ocitá se na úplném dně. Manželka se s ním rozvedla a chce uhradit výživné na dceru, která jej vlastně nezná a Oseckému, který skončil na invalidním vozíku, musí platit odškodné. Naštěstí mu alespoň jeho kolega Taraba z kriminálky dohodí práci u známého v detektivní agentuře. V téže době na německé dálnici uprchne svým pasákům Klára Osecká, která byla několik let nezvěstná. Policejní tým vedený právě Tarabou informuje její rodiče, manžele Osecké, o vážném fyzickém i psychickém stavu jejich dcery, která byla hospitalizována v nemocnici. Vyslýchá zároveň Lukáše Kulhánka, který řídil auto, z něhož se Kláře podařilo utéct a Kulhánek tuší, že se kolem něj stahuje smyčka. Musí tak za každou cenu umlčet Kláru, aby proti němu nemohla svědčit a ohrozit tak nejen jeho samotného, ale celou skupinu, která se na obchodu s bílým masem podílí. Osudy Jindřicha Oseckého a Viktora Mojžíše se v těchto souvislostech znovu po letech nečekaně protnou. (Česká televize)

Billie777

Povedené, zvlášť na české televizní poměry a velmi chytlavé. Druhá polovina už sice pomalu začala ztrácet dech ale nakonec to stálo za zhlédnutí. Nad pár situacemi jsem se sice pozastavila, nevypadali příliš věrohodně a očividně měli především spíše zapůsobit na člověka jako na diváka ale jinak solidní podívaná s kvalitními hereckými výkony - Švehlík, Mauréry, Finger, Vondráček a výborná Maximová. ()

Stružák

Na český poměry se jedná o velmi povedený řemeslo. Byť bych měl určité výhrady, tak jsem byl spokojenej. Děj dává většinu času smysl, postavy se chovají vesměs racionálně, hloupejch dialogů a scén navíc tu je taky minimum. Herci fajn, tempo svižné, celkově fajn "detektivka", kterou si klidně rád pustím znovu. ()

Hanys_

Dobrá žánrová práce. První díl o dost lepší toho druhého, hlavně to vyústění celého případu bylo takové až moc "české". Každopádně Svátek se začíná profilovat v kvalitního řemeslníka, očividně si hodně oblíbil Davida Švehlíka a ČT si připisuje první (2020) zajímavější tv zářez. ()

joshula

Tak jak se tu píše prakticky ve všech komentářích. První díl je velmi povedený a vtáhne vás do děje. Ve druhém už je to jen taková ta klasika. ()

kolemjdouc

Není to žádný extra zázrak ,ale hodnotím jen českou práci.Která je u mě na bodu mrazu. Ale tady mě upoutala i práce herců.Téma obchodu s bílým masem a vlastně scénář ukázal na možné praktiky zločinců.Rychlý prachy. Herečka v roli dcery Oseckých byla úchvatná.Uvěřitelná.Nevím proč to rozmělnili do dvou částí když stopáž vystačila na celovečerní film.Za týden ani nebudeme vědět o čem první díl byl.Málo svižná práce režie.Protože, ač jsem vysoce hodnotila, přední příčka hitparády to zas nebyla. Ale lepší počin v rybníčku české cinema.Kde se toho úžasného zas tak moc  vylovit nedá. ()

prezdivaka

Asi bych váhal i nad čtvrtou hvězdičkou, samosebou s přihlédnutím na dlouhotrvající úpadek českých scénářů, ale ten konec... Je pravda, že udělat dobrý konec je snad ze všeho nejtěžší a v Hollywoodu by mohli vyprávět, to však neznamená, že půjdeme v amerických stopách, kdy si natočí několik konců a rozhodne producent na základě diváckého vzorku. Ten přehnaný a zcela nevěrohodný závěr, který měl vyvolat napětí, působil kontraproduktivně. Rozhodnutí, že velký hrob je potřeba rozšířit, dodělá to oběť, místo zastřelení varianta s upálením atd. To celé bylo zcela markantní. Scénárista si tím vytvořil situaci, kdy se mohl Viktor osvobodit proti dvojnásobné ozbrojené přesile. Linda s rodinou se jdou podívat na pohřeb svého únosce, trýznitele a potenciálního dvojnásobného vraha jen pro scénáristův plezír s překvapením identity nebožtíka. Úplný konec mohl končit už kontrapunktem obnovené rodiny a zklamané Heleny. Místo toho obligátní nájezd na nic neříkající detail Davida Švehlíka. ()

mira007

Tenhle tv film je pro mne unikát, protože ač dílo ČT tak uniklo na net před premiérou. Švehlík jako exmukl a teď očko pátrá po holkách, které zmizely do Nizozemí jako nucené prostitutky. První polovina je pětihvězdičkové drama, který zválcuje všechny tv počiny roku 2019 . syrové, realistické, tíživé ( holky který si tím projdou skončí jako nepoužitelné trosky ) jenže pak se z toho stane div ne kovbojka a závěr je šílený, kdy se za pět minut odvypráví něco, co mělo být třetím dílem s hodinovou stopáží. Film nakonec sráží nepravděpodobnost způsobu lákání dívek z lepších rodin do zahraničí na práci modelky ( to možná fungovalo v devadesátkách) a pak vykreslení pasáci , kteří disponují mocí a vlivem na policii spíš jako byznyspolitikové.a lobisti. Překvapivě se film vyhýbá nějakým brutalitám nebo nahotě ( krom herečky K.Jedličkové a pornoherečky Blanche B.) ale vše utáhne atmosférou, kamerou a hereckými výkony, které jsou 100% a brilantní Fraňka a Mauréry. ()

ArthasKarfa

Musím říct, že první díl mě opravdu bavil, bylo v tom napětí i zajímavé zvraty, že se člověk opravdu soustředil na každou minutu, u druhé už šla kvalita poměrně dolů, ale rozhodně zajímavý námět problematiky, o které se u nás v ČR příliš nemluví. Jen je škoda, že scénář neudržel kvalitu po celou dobu. Velké plus byly výkony Davida Švehlíka a a Martina Fingera. Víc takových počinů ČT. ()

bobstock

Tři hvězdy za slušné depresivní drama ve stylu severských, ale z vostravy, kde se od začátku píchne do vosího hnízda a jedeme, bohužel konce jsem se trochu obával jak vyřeší téměř nevyřešitelnou situaci, kdy už mají padouši oba hrdiny na lopatě...no na tomhle musíme ještě v čechách zapracovat, ale jako tv filmek na nedělní večer zasejc jednou slušné. Herecké výkony: Švehlík, Finger, Mauréry, Maximová a Vondráček+ 75% ()

petikacka

Ostrava!!! První díl byl dobře nastartován a čekala jsem konečně české kriminální žně...No, ale druhý díl to nakonec zabil do zase průměru...Škoda, mělo to dobrý potenciál...Za mě 70% ()

mh.mail

50% — Zpočátku jsem si myslel, že příběh bude postaven na konfliktu dvou mužů – bývalého kriminalisty Mojžíše a vozíčkáře Oseckého. Sice jsem tam neviděl důvod pro stockholmský syndrom, ale čekal jsem, jak se to vyvine. Začátek byl docela nekompromisní – část viny byla na obou a každý mohl být na toho druhého nikoliv neprávem naštvaný. Příběh se však vyvinul jiným směrem, a to k obchodu s bílým masem, jehož obětí se stala i dcera Oseckých. Osečtí nakonec požádali Mojžíše o pomoc a ochranu před mafiány, kteří chtěli jejich dceru zlikvidovat. A zde už se stockholmský syndrom prodral na povrch velmi zřetelně. Proč ne. Z hlediska dramatického nebyl dvoudílný film špatný, ale působil nedotaženým dojmem. Co měla znamenat linka s nevěrou Osecké a tím, že na to manžel přišel? Čekal jsem, že to bude nějak řešit, ale nakonec z toho nic nebylo. A v závěru to vzdala i Osecká sama. Stejně tak linka nového přítele Mojžíšovy bývalé ženy a jeho agresivity vyšuměla bez výraznějšího zájmu. Že by takový člověk, navíc policista, opustil pole bez boje? A nakonec divně vyšuměl i titulní syndrom – holka se na konci zachovala dost nelogicky, pokud tedy nemělo jít o to, že se netrefila. Nepochopil jsem taky, co dělali na Lukášově pohřbu Osečtí, tohle bylo nejspíš pouze k tomu, aby divák chvilku tápal, čí že to pohřeb vlastně je. ()

Chundys

První díl fakticky veliká kvalita, proč se teda ve druhém uteklo k úplně debilním otázkám, které nebyli vysvětleny proč tohle a tamto! Achjo, tak hezky to vypadalo ()

Axident

Po tragicky ochotnickem uvodu se kupodivu dalsi desitky minut ubiraji ve velmi snesitelne rovine kvality a nasince az prijemne prekvapi. Pitoreskni, karikaturisticti pasaci, slapky a mafiani prestanou zoufale prehravat jak v Kamenaku a vse je kupodivu na solidni urovni. V druhem dile je samotna linka vysetrovani hodne upozadnena az zmizela a spise se resi vztahy, vyplivajici z okolnosti. Finale je natolik prekotne, ze mam pocit, jakoby nebyly penize na treti dil, kde by se dalo dustojneji uzavrit souvislosti, ktere vysumi komplet do ztracena. Ale suma sumarum, az na odtrasujicne rozpacite prvni minuty, kdy jsem mel chut vypnout, a prilis kvapny konec, palec nahoru. ()

aslavey

První půlka fakt dobrá. Námět, co má koule, drajv a napětí tomu nechybělo, a pak přišel "druhej díl", kterej to měl krásně dokončit a místo toho hodinová natahovačka, nuda, zmar a hromada scénaristických kravin. Hromada "šťastných náhod", chyb a unylých pohledů. Závěr byl už jen opravdová zlatá malina. Jedná se sice o zajímavej pohled do psychologie zneužitých lidí - ať už bílýho masa, nebo jejich ploditelů, či policajtů ztracených v důkazech. Ale celkovej dojem zkazil zkrátka závěr. Nicméně v rámci televizní tvorby se pořád jedná o nadprůměrnou filmařinu. Kdyby všechno vcucli do dvouhodinovýho jednofilmu, udělají líp. ()

Luk Skywalker

První díl velmi dobrý - temný a mrazivý a velmi mě zaujal. Ale druhý byl po "americku" akční a nereálný, vůbec se to nehodilo k tomu předchozímu, dosledoval jsem abych věděl, jak to skončilo. Konec je otevřený a nechává prostor pro vlastní interpretaci a domněnky, některé události tu být ani nemusely, ale chápu, proč zde byly (i když by to šlo natočit jinak). Stockholmský syndrom je zde sice použit, ale spíš bych uvítal film o jeho vzniku než, že tu prostě je. Herecky mě nejvíc zaujala Zuzana Mauréry. ()

Ozzy2

Už to téma je naprosto out.Tohle patří tak do 90. let, včetně kostýmů.Další do očí bijící rozdíl mezi podobnými kriminálkami ze zahraničí je ten, že .zatímco tam i vedlejší figury jsou profesionální herci, i ty, co mají sebemenší štěk, u nás se obsadí neherci..viz. holky z gymplu, šlapka, v bordelu je opravdová silikonová šlapka, To s sráží snahu těch ostatních.Naprosto nesmyslné scény, kdy pasáček okresního formátu ukazuje uprostřed bordelu plného lidí fotky nového zboží majiteli a řvou u toho jak na lesy...Všichni se tady můžou zbláznit z Vondráčka..jasně, zajímavej, neokoukanej xicht na roli podvodníčka,ale jakmile promluví, zázrak končí a kostýmy těch pasáků, to je jako proč?Aby bylo každému jasné, čím se živí?Vše je zase vystavěno na sérii náhod a zachraňují to jen herecké výkony Švehlíka, Fingera a Mauréry.Vyloženě špatné to není, prostě klasická detektivka z ČR, jakých je jak smetí. Po 2. dílu: Češi, netočte kriminálky, když to neumíte.FVážně mám věřit, že kriminálka jde jen po poskocích a šéfa celé bandy nechá bez povšimnutí?Vážně mám věřit, že Luky je na fízlárně jak doma a on za ním osobně chodí a vyhrožuje mu?To, že se ženská vyspí s někým, kdo jí zmrzačil manžela, tomu jedinému bych věřil, ženská logika je neuvěřitelná, jinak jste to totálně zpackali a natočili naprostý brak, herci už ani nehrají, jen cosi markýrují a odříkávají tupě repliky.Viz neherecký výkon Lukyho, když mu ten legrační mafiánek vyhazuje milovaného psa z okna:)) ()

chrispe

Na začátku se potkají dva kreténi a pak to pokračuje noční můrou každého rodiče. No prostě každého. Aby to vygradovalo závěrečnou buchtou (to mě fakt pobavilo). Na to, že to má dva díly, mi přišlo, že toho na ten druhý tvůrci nechali až moc. Ale třeba ne. 3,5* Vojtěch Vondráček hraje toho parchanta skvěle, za to Pavlu Batěchovi to mafiánský kápo nevěřím ani trošičku. /// 20.1.2020 Druhý díl mě spíš zklamal než nadchnul, nedokázal si udržet laťku. Tvůrci si do něj opravdu dali přespříliš a tak se ke konci ani neotravovali s nějakým dovysvětlováním a rychle rychle to skončit. Nějak. Co mi ale přišlo nejdebilnější - vidím, že nejsem sama - tak ta násilně vložená erotická linka, aneb kde není trocha toho sexu, to prostě není. Na to, aby si tu linku mohli dovolit by potřebovali mnohem víc, než 2x74 minut. Ale aspoň se člověk zasmál a pomyslel si něco o blbech. Hodnocení nechám na čtyřech, protože i tak se mi zdá, že Stockholský syndrom spíše pozitivně vyčuhuje z toho všeho, co se točí. Btw: Pozitivně mě překvapila i Karolína Lipowská. ()