Kriminalista Viktor Mojžíš se dostane do konfliktu s majitelem psa Jindřichem Oseckým, jenž nečekaně napadne jeho šestiletou dceru Lindu. Použije služební zbraň a psa zastřelí. Incident ale vyvrcholí fyzickým střetem obou mužů a neúmyslným postřelením majitele psa Jindřicha Oseckého. Viktor je následně propuštěn ze služby a odsouzen nepodmíněně na několik let. Když vyjde z vězení, ocitá se na úplném dně. Manželka se s ním rozvedla a chce uhradit výživné na dceru, která jej vlastně nezná a Oseckému, který skončil na invalidním vozíku, musí platit odškodné. Naštěstí mu alespoň jeho kolega Taraba z kriminálky dohodí práci u známého v detektivní agentuře. V téže době na německé dálnici uprchne svým pasákům Klára Osecká, která byla několik let nezvěstná. Policejní tým vedený právě Tarabou informuje její rodiče, manžele Osecké, o vážném fyzickém i psychickém stavu jejich dcery, která byla hospitalizována v nemocnici. Vyslýchá zároveň Lukáše Kulhánka, který řídil auto, z něhož se Kláře podařilo utéct a Kulhánek tuší, že se kolem něj stahuje smyčka. Musí tak za každou cenu umlčet Kláru, aby proti němu nemohla svědčit a ohrozit tak nejen jeho samotného, ale celou skupinu, která se na obchodu s bílým masem podílí. Osudy Jindřicha Oseckého a Viktora Mojžíše se v těchto souvislostech znovu po letech nečekaně protnou. (Česká televize)

Tafee

Pravda, druhý díl to poněkud zabil, takže z pěti stahují na čtyři. Jako celek ale pořád výrazně nadprůměrné... ()

goveg

První díl super. Na ten druhý jsem "nalákala" i manžela a byl zklamán on i já. Nepravděpodobný postup policie. Přehrávání Kláry.. Prostě druhý díl..bída s nouzí. ()

lineker

Těsně po skončení jsem měl nutkání dát tomu průměr, protože celkem slušně po dva díly budovanou atmošku ten překotný závěr notně ztrhal. Jako kdyby jste na silnou severskou krimi naroubovali epizodu z Bakalářů. Škoda, zasloužilo si to jistě lepší finále. Nicméně, když si člověk následně vybaví nějaké ty Modravy a Kraje, tak musí uznat, že Stockholmský syndrom je pořád o tři koňské délky před nimi. ()

Katzi

Hodně vystřelených míčků, ale málo proměněných a pro mě nesrozumitelný závěr. 3 hvězdy proto, že nejde 2,5. ()

adaben

Souhlasím s dalšími, že první část měla našlápnuto na velmi solidní a napínavý příběh, ale druhý díl to snesl na úroveň zas jen průměrné kriminálky, které jsou nyní na obrazovce pořád, a závěrečné scény byly i dost nešťastné. Milostné story Z.Mauréry s hlavním hrdinou bylo v podstatě v příběhu zbytečné a i laciné. Z herců o něco vyčnívali M. Pechlát a M. Finger. ()

bonscott

asi se tady všichni shodnou, že první díl měl solidně našlápnuto, ovšem dílem druhým vše spadlo do úsměvné slátaniny. Oblastní herci tomu jistě na kvalitě nepřidali a stále tatáž bolest českých režisérů dovysvětlovat v dialozích (pocity) vše do posledního detailu. Závěrečná scéna s hrobem je vysloveně směšná a erotická linka taktéž. ()

zuzam

První díl vypadal slibně jako velmi slušná psychologická detektivka, bohužel se to časem, hlavně v druhém díle, hodně pokazilo. Byla v něm spousta nelogičností a zcela zbytečných vedlejších linek. Spoiler - Že by byl dosud netrestaný policista odsouzen na tak dlouho za neúmyslný trestný čin? Dál zbytečná nevěra Osecké, stejně jako násilí u Mojžíšové, Klára neměla žádné abstinenční příznaky a s tak silným posttraumatickým syndromem byla propuštěna domů a nešla na psychiatrické léčení? I když už bylo jasné, že jí jde o život, proč neměla tak dlouho policejní ochranu? Proč byli na závěr Osečtí na pohřbu? A celkově scéna u hrobu byla tak zkratkovitá, až vypadala skoro parodicky. Kulhánek nehrál nijak skvěle, jen se prostě typově bezvadně hodil na roli. Výborně hrála Mauréry, Pechlát i Švehlík. Nicméně stejně chválím ČT za výrobu nových českých filmů a inscenací, s ubohou produkcí jiných stanic se to nedá srovnat. ()

wdo

Druhý díl to zabil. Naprosto zbytečná linka milostného vztahu a pak to naprosto mafiánsky drsné vyhození psa z okna v přízemí z toho udělaly grotesku. ()

roabe

Devadesátky jak vyšité, chyběla už jen fialová saka a bílé ponožky.. Spousta nesmyslů - Mojžíš nemá na alimenty a splácení bolestného, přesto má na chlast, na bordel, na nový mobil a inlajny pro dceru.. Záporák se směje jak v reklamě na ArginMax, sledovačky v "nenápadném" černém Land Roveru, Klára je mimoň a přesto její rodiče nechají klíč v zámku zevnitř.. Místy parodie o několika marných pokusech Kláru zlikvidovat, spousta stereotypu.. A nějak se nevyřešil vztah mezi majitelem bezp. agentury a majitelem bordelu - jeho konání navíc nějak vyšumělo bez pointy.. A dle úvodní scény se ukazuje naprostá nezbytnost důkladných psychotestů a kurzů ovládání střelné zbraně u policajtů.. Celkově slabé.. ()

ondaboss

První díl výborný. Hodnotil bych mezi 4-5* Ale druhý díl vše pokazil. Na konci vše propadlo ve frašku. Tři hvězdy. Slabší tři hvězdy. ()

quido.morava

Když odpustím nelogické chování postav a někdy i dost křečovité dialogy, tak to v prvním díle vypadalo nadějně, ale druhý to celé srazil na kolena. Velmi nesourodá kvalita dílů téhož počinu. Škoda. Ve finále jsem se dost nudil. ()

pupopony

Jo, jo, jo - tohle se povedlo. Film gradoval, až na posledních 10 minut - kvalita šla strmě dolů, naštěstí film skončil. Ale i tak musím dát 5*. ()

KITTbx

Souhlasím s tím, že druhé části tak nějak něco scházelo. Ovšem jako celek jde o slušný více než průměrný počin a snad se blíží období toho lepšího co CZ televize či film umí. Musím rozhodně vyzdvihnout Zuzanu Mauréry a Elizavetu Maximovou obě herečky to dali velice přesvědčivě a Elizaveta začíná jít hodně dopředu. Navíc se mi líbí, že je to v Ostravě a okolí a jak jsem koukal na záběry tak se to snad natáčelo zároveň se seriálem Místo činu Ostrava. Oni i někteří herci si jako by odskočili z jednoho dílka do druhého. Takže za 4*. ()

StandikK

Film slušně rozjetý, druhá část upadla do průměru. Škoda, že se tvůrci více nezaměřili na vysvětlení závislosti Kláry na Lukim. Film mohl trochu více ukázat téma "kuplířství"... ()

Monco

Neuvěřitelně silný příběh. Myslím si bohužel, že obětí jako je Klára a hajzlů jako je Luky je hodně. Klobouk dolů nad výkonem Elizavety Maximové 👍👍👍 ()