Dvojdílný příběh, u kterého je krásně vidět, jak skvěle může na papíře znít originální námět, ale jak snadno ho scénárista může zprznit samotným průběhem. Zde to snad nemohlo být ani vokatější a musím teda říct, že mě to zatraceně mrzí. Nejsem schopný pochopit, jak Česká televize dokáže za poslední léta natočit dvojdílná témata jako jsou Dukla 61 nebo Metanol a pak vymyslet Stockholmský syndrom, kde jsem se sakra snažil, abych to celkově zhodnotil na tři hvězdy. Námět je totiž fakt super. Postava Davida Švehlíka je ale pro mě totální úlet. Nechci spoilerovat, ani nemám náladu to dál rozepisovat, protože bych se tu musel hrozně vyvztekat, ale přijde mi, že každýmu snad musí bejt jasný, že takhle by se policajt nechoval a člověk už vůbec ne. Nevím, kdo ty filmy schvaluje v ČT a už vůbec nejsem schopnej pochopit, jak je možné, že Česká televize dokáže natočit za poslední léta pětihvězdičkovou pecku a pak průměrný film. Škoda, tak snad příště. Co Vám budu povídat, kdyby Česká televize točila jenom dobré filmy, popř. seriály, byl bych radši…žádná jiná televize to tady neumí.(27.1.2020)

Moc rád bych dal víc, už za kameramana, který se v Ostravě prostě vyřádil, ale bohužel vše shořelo na scénáři. Dialogy i chování a hlavně motivace "gangsterů", to vše zcela mimo mísu. Kdyby jim nějakým zázrakem prokázali původní trestný čin, hrozí jim maximálně tři roky. No a při zakrývání tohoto si zadělají na dvě doživotí následující po sobě. Prostě výborně natočená, až na mafiány skvěle zahraná, slátanina nejhrubšího zrna.(13.1.2020)

Myslím , že jo . Tam kde hraje David , je to většinou dost dobré. A taky, že joo! A dvojka bude určitě stát za to. Tak už , aby to bylo. ,,DVOJKA ,, mne zklamala. Pomalý sled událostí , pár nelogických věcí , rychlý závěr , tomu ubralo u mne * . Myslel jsem , že to bude nějak dobře šlapat , leč nepodařilo se . No snaha byla . Tak tedy spíše ** .(12.1.2020)

Po dlouhé době fakt dobrý a koukatelný český napínavý TV film, který si nehraje na Kobru 11, neodehrává se ve filmovém studiu nebo Praze (jakožto většina), a jehož dění je bohužel reálné a o kterém se příliš nemluví. Až na postelovou zápletku ve druhém díle, co nesměla samozřejmě v krimi filmu chybět (držme se žánru) - to by ani nebyl český snímek, že?- to bylo fajn. Na české poměry dobře natočené, skvělé obsazení, nechybělo napětí, psychologie postav a vše to podtrhla raw atmosféra.(22.1.2020)

• DwayneJohnson

Hodně podprůměrná a ve výsledku naprosto plochá minisérie, která nepřináší do našich stojatých vod vůbec nic nového. Od začátku, až do konce to celé působí hodně amatérským dojmem, který graduje v akčním závěru, za který jsem se skoro styděl. Pochválil bych snad jen snaživou Zuzanu Mauréry a Davida Švehlíka, jinak vůbec nic, co by stálo za nějaké vyzdvižení, nebo nedej bože chválu.(20.1.2020)

• - Zahraniční scéna, kdy hlavní postava (Elizaveta Maximová) utíká z čerpací stanice a dojde ke střetu s vozidlem, nebyla natáčena v zahraničí, ale na obchvatu Ostravy – ulice Mariánskohorská). V scéně byla použita kaskadérka na lanech a pro účely natáčení musela být uzavřená celá tato rušná spojnice. (Van_Stajpen)

• - Lokality natáčení byly napříč celým Moravskoslezským krajem. Čtvrť, kde došlo k únosu hlavní postavy, se točila v Havířově. Nemocnice, kde docházelo k hospitalizaci, ve skutečnosti není Fakultní nemocnice (jak bylo ve filmu zmíněno), ale Ostravská městská (Na Fifejdách). Bar, kde se scházeli mafiáni, vznikl ze street cafe Dock v centru Ostravy. Scénka, kde měla hlavní postava (Švehlík) dojet za unesenou dcerou, byla točena na Frýdecko-Místecku (benzínová stanice Tošanovice). Chata, kde se natáčela závěrečná scéna, se nachází v Beskydech (obec Krásná). (Van_Stajpen)

• - Viktor Mojžíš (David Švehlík) si vyměňuje textové zprávy s matkou Oseckou. Na displeji telefonu se všechny zobrazují jen na jedné straně, vznikly tedy v jednom přístroji. (klukluka)