• Ozzy2

Už to téma je naprosto out.Tohle patří tak do 90. let, včetně kostýmů.Další do očí bijící rozdíl mezi podobnými kriminálkami ze zahraničí je ten, že .zatímco tam i vedlejší figury jsou profesionální herci, i ty, co mají sebemenší štěk, u nás se obsadí neherci..viz. holky z gymplu, šlapka, v bordelu je opravdová silikonová šlapka, To s sráží snahu těch ostatních.Naprosto nesmyslné scény, kdy pasáček okresního formátu ukazuje uprostřed bordelu plného lidí fotky nového zboží majiteli a řvou u toho jak na lesy...Všichni se tady můžou zbláznit z Vondráčka..jasně, zajímavej, neokoukanej xicht na roli podvodníčka,ale jakmile promluví, zázrak končí a kostýmy těch pasáků, to je jako proč?Aby bylo každému jasné, čím se živí?Vše je zase vystavěno na sérii náhod a zachraňují to jen herecké výkony Švehlíka, Fingera a Mauréry.Vyloženě špatné to není, prostě klasická detektivka z ČR, jakých je jak smetí. Po 2. dílu: Češi, netočte kriminálky, když to neumíte.FVážně mám věřit, že kriminálka jde jen po poskocích a šéfa celé bandy nechá bez povšimnutí?Vážně mám věřit, že Luky je na fízlárně jak doma a on za ním osobně chodí a vyhrožuje mu?To, že se ženská vyspí s někým, kdo jí zmrzačil manžela, tomu jedinému bych věřil, ženská logika je neuvěřitelná, jinak jste to totálně zpackali a natočili naprostý brak, herci už ani nehrají, jen cosi markýrují a odříkávají tupě repliky.Viz neherecký výkon Lukyho, když mu ten legrační mafiánek vyhazuje milovaného psa z okna:))(13.1.2020)

Téma stále aktuální, zpracování upachtěné. Policajti jsou u nás neschopní, tak musí být neschopní i zločinci, jinak se kýženého výsledku nedočkáme. A tolik spoléhání se na náhodu a jiné náhlé deus ex machiny se do tohoto žánru také nehodí. Takže tu máme narychlo slátaný scénář, který jakž takž zachraňují herci. Hlavně to vždycky roztáhnout aspoň na dva díly, vždyť těch ostravských panoramat není nikdy dost, že?(22.1.2020)

• sorrow

Už jsem to tu psal několikrát (Vodník, Živé terče,…) a musím opět, první díl slibný, druhý tragický. Naši scénáristé umí vystavět příběh, ale důstojný konec snad nedokáže napsat nikdo. Nemohl by si ten hrob dokopat sám? Jo, to je dobrý nápad, nebyl. Jasně, mám chlapa, kterého chci sprovodit ze světa v želízkách v autě a je super nápad mu želízka sundat a dát mu do rukou krumpáč, no, jak to asi mohlo dopadnout… A pak si ještě neodpustíme klasická klišé, aby si před námi klekl (jakoby, stojícího muže nebylo možné zastřelit) a polít ho benzínem (jakoby, to nešlo udělat až po jeho zastřelení). No padouchové udělali zase maximum, aby nakonec vše dobře dopadlo. Nejde moc věřit tomu, že ti tři troubové by byli schopni provádět nějakou organizovanou trestnou činnost. Opět nešlo přehlédnout plno karambolů od scénáristy, jediná svědkyně je puštěna domů, nikdo ji nehlídá, to napadne policii až na konci série a stejně si ji nechají unést, Osecká žádá o policejní ochranu, ta je přislíbena, ale nikdo u nich doma policistu za celý příběh neviděl, policisty napadne až na konci druhého dílu zjistit, kde ty dvě ztracené holky měly naposledy zapnutý mobil a hle, bylo to právě před bordelem kam je unesli a případ je vyřešen, nemělo se to udělat hned na začátku? – dělat z policistů naprosté hlupáky, to už je v českých krimi trend, padouchové se pokusí Kláru několikrát zabít, ale vždy tomu zabrání nějaká náhoda (zapomenutá peněženka, předávkování prášky a příjezd záchranky, poznané auto před nemocnicí), nějak moc náhod, navíc takové téma bych viděl někde v devadesátkách a nikoli v současnosti. Měla by stará Osecká skutečně žaludek, aby svého manžela ponížila tím, že mu nasadí parohy zrovna s týpkem, který z něho udělal invalidu? Jak to vlastně dopadlo s Marešem, na to už asi nezbyl čas? A co měl znamenat ten pohřeb na konci s účastí Oseckých? 40 % za první díl, druhý díl nestojí ani za řeč.(20.1.2020)

Ja myslim, ze se jedna o povedenou televizni kriminalku. Jasne, zaver nemusel byt tak "dramaticky", Svehlik si sex s manzelkou muze, ktereho zmrzacil a zabil mu psa mohl taky odpustit... Ale namet je dobry, zajimave prostredi a velmi dobre herecke vykony vetsiny zucastnenych dela ze Stockholmu prece jen nadprumernou podivanou.(20.1.2020)

• nascendi

Dosť nepodarený film, pri komentovaní ktorého márne hľadám niečo, čo by stálo za pochvalu. Vo všeobecnosti nemám rád filmy, v ktorých sa chodí, jazdí, mlčí, stojí a medzitým niekto prenesie nejakú vetu. V dietológii poznáme prázdne kalórie, v tomto filme máme možnosť poznať prázdne minúty. Celkove ten film vo mne vzbudil pocit, že jeho scenár niekto napísal pred 20 - 30 rokmi a keďže cenzori už nie sú, možno boli nedostatkom peniaze. V súčasnosti sa našli peniaze, nakrútil sa bez zmeny scenára film, ktorý nemal byť nakrútený.(19.1.2020)

• - Viktor Mojžíš (David Švehlík) se „narodil“ 29. 10. 1972. Jeho představitel ve stejném roce, ale o půl roku dříve –  6. 4. 1972. (klukluka)

• - Dle vyjádření producentky minisérie navazuje Stockholmský syndrom volně na další minisérii Spravedlnost (od r. 2017). Tato informace je však milná, neboť se v obou sériích vyskytují stejní herci (např. Štěpán Kozub, Martin Finger a další), kteří hrají zcela jiné postavy. (Van_Stajpen)

• - Spoiler: Pohřeb Lukáše Kulhánka (Vojtěch Vondráček) se natáčel v krematoriu ve Slezské Ostravě. Scénu provázela píseň „Jednoho dne se vrátíš“ zpěvačky Věry Špinarové, která je s Ostravskem také neodmyslitelně spjata. Samotná zpěvačka, která zemřela 26. března 2017, pak měla pohřeb ve stejném krematoriu. (RadimHavl)