Kriminalista Viktor Mojžíš se dostane do konfliktu s majitelem psa Jindřichem Oseckým, jenž nečekaně napadne jeho šestiletou dceru Lindu. Použije služební zbraň a psa zastřelí. Incident ale vyvrcholí fyzickým střetem obou mužů a neúmyslným postřelením majitele psa Jindřicha Oseckého. Viktor je následně propuštěn ze služby a odsouzen nepodmíněně na několik let. Když vyjde z vězení, ocitá se na úplném dně. Manželka se s ním rozvedla a chce uhradit výživné na dceru, která jej vlastně nezná a Oseckému, který skončil na invalidním vozíku, musí platit odškodné. Naštěstí mu alespoň jeho kolega Taraba z kriminálky dohodí práci u známého v detektivní agentuře. V téže době na německé dálnici uprchne svým pasákům Klára Osecká, která byla několik let nezvěstná. Policejní tým vedený právě Tarabou informuje její rodiče, manžele Osecké, o vážném fyzickém i psychickém stavu jejich dcery, která byla hospitalizována v nemocnici. Vyslýchá zároveň Lukáše Kulhánka, který řídil auto, z něhož se Kláře podařilo utéct a Kulhánek tuší, že se kolem něj stahuje smyčka. Musí tak za každou cenu umlčet Kláru, aby proti němu nemohla svědčit a ohrozit tak nejen jeho samotného, ale celou skupinu, která se na obchodu s bílým masem podílí. Osudy Jindřicha Oseckého a Viktora Mojžíše se v těchto souvislostech znovu po letech nečekaně protnou. (Česká televize)

Astonko

Kvalitný český krimi(triler), ktorému k dokonalosti chýbala za mňa už len kratšia stopáž, časom ma prestalo bavit sledovať neustále snahy zločincov dostať sa ku Kláre 6.5/10 ()

petr.al

Pejskařův na volno venčící se rafan porafá policistovi v osobním volnu jeho na volno hrající si dceru. Za to dostane majitel neposlušného čtyřnožce invalidní vozík a kriminalista kriminál. Rodinné vztahy jednotlivých aktérů se ocitnou mimo komfortní zónu. Aby toho nebylo málo, nezbedný potomek majitele čerstvě vyřízené kartičky ZTP nechtěně provozuje nejstarší řemeslo v nejmenované amsterdamské provozovně s nočním provozem. Ústřední zápletka zdá se být bezvadná. Jenže! Soukromé smutně koukající očko David Švehlík převážně prohrabává svůj plnovous, amant jeho bývalé ženy Tomáš Melník převážně vystupuje jako partnerský nekňuba, policista Martin Pechlát převážně vede vyšetřování jako by chytal kapsáře v metru, fuj záporák Vojtěch Vondráček & spol. převážně číhá ve stylu Mokrého-Dlouho prstého bandity, a tak snad jen krásná, uvěřitelná Zuzana Mauréry a méně krásný, ale stejně uvěřitelný Martin Finger dvoudílný počin Dana Svátka zachraňují, teda převážně v mých švidravých očích. Tudíž nazvat českou krimi ,,Stockholmský" ještě nemusí znamenat, že uvidíme nějakou severskou parádu. Posledních cca. 15 min. byl dost úlet a mně uletěla jedna hodnotící hvězda. Chca nechca za 2,4 *. P.S. Doporučení pro budoucí kriminálníky, střídejte trochu auta, v kterých hodláte páchat trestnou činnost, jinak budete okatí jak sviňa a vaši případnou oběť nejdříve zastřelte, poté ji polévejte těkavinou. ()

zigy

Ostrý, drsný film, který to rozjede skvělou zápletkou o jednom zpackaném úletu jednoho policajta a pak vypráví už docela normální story s banálním koncem o obchodu s bílým masem. Ten mladej Vondráček je echt hajzlík... ()

Mancunian

První díl byl velmi povedený, i když ten začátek byl trochu hodně přehnaný. Ale jo, bylo to pěkně natočený. Druhý rychle sklouzl do takových těch zarytých kriminálek. Konec byl příliš rychlý a chybělo napětí. Mohli si s tím víc pohrát místo těch zbytečných milostných scén. Zároveň se z toho mohl udělat více psychologický film zaměřený na Stockholmský syndrom. Místo toho jsme dostali jen "Luki, Luki..." ()

Kozlowski8

O poznání lepší první polovina, která rozehrála velice dobře a zajímavě postavený příběh. Akční scény sice nic moc, ale bavilo mně prolínání osudů poldy (bývalého) a rodiny muže, kterého připravil o zdraví a bavili mně někteří herci, jako Švehlík (začínám na něj měnit názor), Finger, Mauréry a hlavně Vojtěch Vondráček, který si roli hnusného sebevědomého hajzla evidentně užíval. Druhá část byla o poznání horší scénáristicky. Spousta nelogičností a berliček a hlavně úplné finále to dost sestřelilo. Škoda dobrého námětu, znehodnoceného scénářem na sotva průměrné dílo. 60%. ()

draxxi

Za mě musím říct, že občas umíme natočit dobrej napínák. Navíc výborný obsazení. Nejvíc mě děsí ta realičnost těchto věcí. Mám bohužel s albáncema taky výborné zkušenosti. Je to děs.... 12/1/2020 85% Ani druhej dil nezklamal. Dobrej pocin, CT... 19/1/2020 85% ()

jauahaoas

1. díl výborný. Výběr herců excelentní. Myslím, že 2. díl to nemůže pokazit. Uvidíme. Švehlík, Finger i Učitelka velmi dobré. 2 . díl trochu skřípal. Většina se už dala předpokládat. Trochu náhod v míjení se osob. Scéna při kopání hrobu trochu ujetá a stará z italských mafiánských dob. Konec trochu nedodělaný, až zbytečně. Kurňa, mělo to dobře našlápnuto. Škoda, ale ne ta z Mladé Boleslavi. ()

JB001

Na české poměry se stala neuvěřitelná věc. To jsem fakt nečekal a těším se na druhý díl. Doufám, že bude minimálně tak dobrý jako ten první... Bohužel ta druhá část už taková pecka nebyla, ale pořád solidní průměr ()

LadyCroft

Je to moc fajn, pokud u toho nezačnete přemýšlet. Třebás: kteří rodiče by si lajsli vzít si v tomhle stavu dceru - zralou na intenzivní bohnickou kúru - do "domácí péče"? A její zde oslavovaný herecký výkon mi přišel jako jeden z nejhorších, chvílemi dokonce nechtěně legrační, čemuž přispíval i make-up á la modřiny - kvůli těm hnědým flekům vypadala spíš jako kdyby se vrátila z pláže v Karibiku a měla impetigo. Mňo a jako hlavní téma zvolit obchod s bílým masem...Jak už tady zaznělo - takový modus operandi se používal v devadesátkách, dneska se do ciziny nevinné dívčiny nemusí "zavlékat" a tam drahým HEROJÍNEM dopovat, protože je tolik prostitutek, co to dělají naprosto dobrovolně, že se to prostě nevyplatí, resp. je to zbytečné. Úsměvný byl ten lov čerstvého telecího v baru. Kdyby holka slyšela o nějaké modelingové agentuře v Holandsku, jala by se jí okamžitě googlovat a ještě se podívala na street view:-D Báj d vej: tolik papírových fotek jako si tady postavy vzájemně ukazují, vidím dneska už leda tak při čumendě do babiččina alba:-)) Ale snaha se cení, Vondráček je příjemné překvapení a má to spád. Jako zábava na nedělní večer bezva, ale 81 procent je bizár. Uvidíme co druhý díl. ()

Audit

V celku dobré ale... Ten konec fakt asi ne. Asi ten Stockholmský syndrom postihl celou rodinu. Ten pohřeb to snad nemysleli vážně. Některé nedořešené události nakonec tomu taky nepřidaly. ()

Annaroz

Ač šlo o akční Thiller, tak to bylo zpomalené, chvílemi až zoufale nudné. Snad, když by se film sestříhal do jednoho dílu, tak by byl o něco lepší. ()

veronelka20

Můj oblíbený žánr, ale na tak skvělý potenciál to mohlo dopadnout i líp. Zamilování do Švehlíka mě nejspíš už přešlo, protože mi tentokát nepřišel nijak zvlášť dobrej. Milostná linka (nebo co to proboha bylo) úplně zbytečná. A nejspíš tomu zapomněli odvysílat třetí díl, jak jinak si mám vysvětlit ten trapně uspěchanej konec?? ()

sarianna

No upřímně, nemyslím si, že to co bylo mezi postavou Kláry Osecké a Lukyho, byl "Stockholmský syndrom". Nejsem sice psycholog, ale domnívám se, že to je pouto, které si vytvoří oběť ke svému únosci poté, co s ním stráví nepřetržitě nějakou dobu. Klára a Luky se znali z tanečních a zřejmě tam již nějaký vztah byl (předpokládám, že Klára mu věřila a patrně se jí i líbil, proto s ním do toho Holandska jela, u ní si totiž nejsem jistá, že ji přímo unesl), ale myslím si, že poté, co ji v tom bordelu vysadil a předal bordelmamá, ho už neviděla a potkali se znovu po těch 5 letech, kdy ji vraceli jako již nepoužitelné zboží. No a ona s notně vyfetovaným mozkem prostě uviděla známý obličej a vzpomněla si na něj a upnula se na něj, protože ji už nesepnulo, že to on ji do toho dostal. Toliko rozbor psychologie. Jinak mě to bavila a člověka to pohltilo, hlavně první díl, ale posléze se začali kupit nesrovnalosti, začal řešit osobní život soukromého očka (to mě nikdy nebaví a milostná linka mě vyloženě otravovala). Navíc mi trochu přišlo, že tenhle způsob obchodu s lidmi by pasoval do devadesátých let, ale v současnosti mi to nějak nesedí. David Švehlík tradičně vynikající, ostatně pro tyhle typy se snad narodil, zaujal mě Vojtěch Vondráček, velmi zajímavý typ andělského hajzla (připomínal mi toho kluka ze Smrti v Benátkách). Konec byl ale teda hodně ujetej, hlavně když Klára s rodiči sedí na pohřbu Lukyho (ráda bych viděla tu rodinu, která by byla schopna takového křesťanského odpuštění). A co se stalo s tím gangem a hlavně, co ten jejich boss, to se nedozvíme vůbec. Celkově dost nedotaženo. ()