Kriminalista Viktor Mojžíš se dostane do konfliktu s majitelem psa Jindřichem Oseckým, jenž nečekaně napadne jeho šestiletou dceru Lindu. Použije služební zbraň a psa zastřelí. Incident ale vyvrcholí fyzickým střetem obou mužů a neúmyslným postřelením majitele psa Jindřicha Oseckého. Viktor je následně propuštěn ze služby a odsouzen nepodmíněně na několik let. Když vyjde z vězení, ocitá se na úplném dně. Manželka se s ním rozvedla a chce uhradit výživné na dceru, která jej vlastně nezná a Oseckému, který skončil na invalidním vozíku, musí platit odškodné. Naštěstí mu alespoň jeho kolega Taraba z kriminálky dohodí práci u známého v detektivní agentuře. V téže době na německé dálnici uprchne svým pasákům Klára Osecká, která byla několik let nezvěstná. Policejní tým vedený právě Tarabou informuje její rodiče, manžele Osecké, o vážném fyzickém i psychickém stavu jejich dcery, která byla hospitalizována v nemocnici. Vyslýchá zároveň Lukáše Kulhánka, který řídil auto, z něhož se Kláře podařilo utéct a Kulhánek tuší, že se kolem něj stahuje smyčka. Musí tak za každou cenu umlčet Kláru, aby proti němu nemohla svědčit a ohrozit tak nejen jeho samotného, ale celou skupinu, která se na obchodu s bílým masem podílí. Osudy Jindřicha Oseckého a Viktora Mojžíše se v těchto souvislostech znovu po letech nečekaně protnou. (Česká televize)

Tosca

Mezi slepými je jednooký králem... Čili v té naší produkci tohle přece jen trochu vyčnívá. Ale my ty kriminálky prostě neumíme. První díl navnadil (a velké plus za neokoukanou Ostravu a některé herce), ale druhý to strašně pokazil. Děravý scénář, roztahané, zbytečné motivy, neschopní gauneři, absolutně žádné napětí jsem necítil a jen se modlil, aby to už nějak skončilo. A popelářský vůz zastavující policajty, jako vážně? A proboha proč si ten Švehlík nechává ten neslušivý rezatý plnovous? ()

MirkaP

Po prvním dílu 5*. Scény s Klárou mrazivě hrozivé. /// Druhý díl to bohužel poněkud zkazil a konec až téměř zničil, a to nejen krumpáčem, ale tím následujícím nicneříkajícím čímsi. Kdyby ten konec měl nějaké jasné vyznění, postavy Kláry se trochu profilovala ... takhle to celé vyznělo do ztracena. Vzhledem k tématu si nemyslím, že bych to viděla ještě někdy znovu. ()

Hemlock

Slušná práce... Rychlé a stručné vtažení do děje, i atmosféra obstojná. Škoda jen, že druhá část ke konci ztrácela dech a samotný závěr byl dost osekaný, ale jinak se mi tento dvoudílný snímek líbil. ()

Ukrizku

Mně to připadá naivní a v náhodných spojitostech nelogické. Ale slizák Vojtěch Vondráček je skutečně nechutný zjev. Doufám, že ho nikdy nepotkám, připadá mi, že to snad ani nehraje. Ale jsem asi vůči českým policajtským aranžmá nespravedlivě negativně předpojatá. ()

Pete

Televizní inscenace ČT, která je technicky v pořádku (byť např. za produkcí HBO samozřejmě silně kulhá), děj (sice místy naivní a zjednodušující) je skoro po celou dobu napínavý, a hlavně odsejpá! Bylo by samozřejmě co zlepšovat, třeba vybrousit dialogy nebo některé výkony neherců, dramaturg zase zaspal. Škoda, že v druhém díle a hlavně pak ke konci, ubývá nasazená laťka realističnosti i svižnosti. Přesto celkem na ČT Svátek. ()

Casull

Po prvním díle jsem by spokojený. Mělo to rychlý rozjezd, spád, děj byl (až na drobnosti) reálný a uvěřitelný. Herecky je to velmi dobře obsazené. Zvlášť se mi líbila Elizaveta Maximová, ta snad musela mezi feťáky vyrazit a okouknout, jak na to. Na druhý díl jsem se opravdu těšil. Druhý díl už je slabší. Jedna neuvěřitelná náhoda za druhou. Policajti jsou ještě větší banda neschopných zabedněnců, než člověk potká na místní služebně v Horní Dolní. Srbský mafián s místním cikánem vypadají jako by vypadli z parodie nebo slabšího muzikálu. Korunu tomu dává Švehlíkova dcera, která dává dohromady rodiče. Toto vlákno by zapadlo snad jen do Ulice na Nově. Závěr je už jen pověstným hřebíčkem do rakve jinak velmi dobře rozjetého thrileru. Hodnocení 4,5* / 2* ()

stone

Je to přesně ten případ, kdy po dobrém námětu dochází invence. Bezradnost, jak z toho je tady očividná. Pak už nezbývá přimontovat postelovou scénu a nebo rodinné setkání u nemocničního lůžka, klišé velikosti Leninova mauzolea. ()

ostravak30

S filmy natočenými v Ostravě se najednou roztrhl pytel. Srdce Ostravákovo plesá. Mini série Spravedlnost, seriál Místo zločinu Ostrava a teď tenhle dvoudílný film. Spravedlnost byla výborná, se seriálem ještě počkám, ale tenhle film je trochu zvláštní. První díl je doslova strhující a skutečně navnadí na pokračování, které už ale tak silné není. Děj se poněkud zadrhává, vše se točí okolo toho, co by se mohlo udělat, ale neudělá a aby divák neměl pocit, že se ve druhém díle odehrává málo dramatu, hlavní hrdina si to rozdá s matkou oběti. Ani hudebně, ani scénaristicky ani dramaticky se mi druhý díl nelíbí. Měl jsem co dělat, abych neusnul. Závěr to však docela vynahradil. V součtu s prvním dílem je to za tři. ()

MartinTerran

Podle názvu jsem čekal něco jiného, takže je to celkem zavádějící. Špatné to není, ale nic nečekaného či originálního zde není. Klasické krimi se soukromým očkem jako bonus, který ve výsledku vlastně žádný význam nemá. Konec docela useklý, takže se dozvíte jen osud Lukyho. Herecké obsazení dobré a taktéž jejích výkony. Hodnocení: 58/100. ()

Hrabovo

To co nám předvedla Elizaveta Maximová, si beze sporu zaslouží označení Odpad! Její kňourající monstrum nemá nic společného s možnými posttraumatickými psychickými obtížemi, takto teatrálně kýčovitě si to představitelka role připravila. Ale co režisér? ()

AgnesDee

Máme tu detektiva, který by mohl mít teoreticky kvalitní vyšetřovací techniky, a mohl by policii pomoci dopátrat a zatknout hlavního pachatele a možná zlikvidovat celý ten odporný byznis s bílým masem, čímž by si očistil jméno. Místo toho tu máme týpka, který toho vlastně moc neudělá kromě pár fotek, místo získávání informací od kurev ty holky ojíždí a následně ojíždí i matku oběti (i když mezi nimi není absolutně žádná chemie). Jako divák nemám absolutně žádný důvod mu fandit, a místo něj se moje pozornost přesouvá na vedlejší postavy. Nemyslím si, že je tohle pro detektivku dobré. Když si to srovnám s minisérií Spravedlnost, tak hlavní hrdina byl mnohem schopnější a i přes nezákonné činnosti jsem mu dokázala fandit a vžít se do jeho situace. To se tady ale neděje. Jediné, co tento dvoudílný film zachraňuje, je skvělý námět a dobrý herecký výkon Elizavety Maximové. ()

laple

Wow, to má spád, je to silný, nebere si to servítky a výborné herecké obsazení. Android Vojtěch Vondráček je jak z jiného světa. Těším se na druhý díl! ()

heavy66

První půlka dobrá, 2.díl pomalý se spoustou zbytečné vaty (proč spolu museli lézt do postele??) a pak najednou strašně rychlá nelogická zkratka vedoucí k nedokončenému konci. Škoda! ()