Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

miiisha.k

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů. Vizuálně úžasné a celé takové lesklé a barevné:) Super remixy známých songů tu dokonalost podtrhují. A Ewan ve své nejsladší roli je prostě k nakousnutí:D ()

kika1650

Baz Luhrmann s bravúrou balancuje na hranici geniality a absurdity. Film je nielen skvostným divadlom hýriacim farbami, ale v podstate aj paródiou žánru a seba samého a to s výnimočným nadhľadom. Vďaka skvelým výkonom ústrednej dvojice, extatickej hudbe a nadupanom finále však z nás dokáže s prehľadom vyžmýkať emócie. ()

Exitus99

Podle mého názoru nejlepší muzikál, který nenapsal Webber (Takže celkově asi sedmý :-)) Velmi dobře předělané klasické hity (Tango, Show must go on a Medley love songů...geniální...zejména Roxanne lepší než originál), pěkně vykreslené charaktery postav (nejsou tak ploché,jak by se mohlo zdát!), nádherná Nicole Kidman...mimochodem, tenkrát jsem měl McGregora zaškatulkovaného jako Obi-wana a celkem mě dostalo, jak umí zpívat...a hlavně:La vie Bohéme! ()

johael

Nemám rád muzikály. Nesnáším kabaret. Úlisné kurtizány bych odpinknul, zženštilé hošánky nakopnul. Panoptikální barevné reje upocených zmalovaných ženských propletených se zástupy funících chlápků v cylindrech, podobně jako roztočený svět s mihotajícími se tvářemi rozesmátými v bujaré falešné veselosti jsou mi z duše protivné. Moulin Rouge je tím vším překypující. Přesto jde o mimořádně nádherný film. V hlavní roli příběh, hudba, kamera, herecké výkony, střih, režie, láska a emoce. ()

AmySegan

Je to kýč? Není to kýč? No nevim... Je to film plný barev, skvělých hereckých výkonů- především Nicole Kidman, tance, emocí, písní. Krom občasné motající se kamery nemám co vytýkat. Skvělé. ()

CrazyAdinn

Ačkoliv jsem film viděla s dabingem, tak jsem si ho nehorázně užila. Skvělé písničky a dialogy, které chytnou za srdce. Prakticky poslední půl hodinu jsem celou probrečela a ještě dlouho po závěrečných titulcích jsem nemohla přestat nevěřícně zírat a slzy pořád tekly. Ve filmu mě zaujala do té doby ne příliš oblíbená Nicole Kidman no a Ewan jen potvrdil účast v mé rozsáhlé topce. Úžasný film, perfektní hudba, skvělé kulisy a dojemný příběh navrch - to je pro mě pět hvězdiček. ()

P/\/EL

zábavné, okázalé, moc moderní, njn, MTV....pop(víte o čem je ten pop, to je taková příšera, která postupem času vykrádá a vyžírá čím dál tím víc všelijakých nepopových žánrů a věcí a vydělává na tom....cokoli je dobré a zajímavé a originální a nepoužité, to postupem času pop vyšmuchá a zneužije........řekněme, ež kdysi byl Hip hop underground a gansta rap taky, ale postupem času MTV standart..kdysi byla superextravagantní móda a různé bizzár sadomaso odchylky a pak se objevila třeba Lady Gaga.....jakápak originalita...pop neni nikdy originální....pop je prostě pop....)...., skvělá Nikol a Ewan....... ()

dragi odpad!

Byl jsem v příjemném očekávání, o co jsem těch zhruba 9 let přicházel. Nejenomže o nic, bylo to ještě horší. Ale jsem rád, že už je to za mnou. Moje pocity z filmu jsou zhruba kombinací komentářů od "Kiki-Jiki"; "alambert" a "elementál". A místo bonusové hvězdy, za alespoň jeden aspekt filmu, přidám slovní hodnocení: Absolutní nesourodost ()

kvocoDH

Neuveriteľne krásny film. Krásny vizuálny gýč, taký, že ho úplne hltám. Ewan McGregor - jeden z najlepších mužských hereckých výkonov čo poznám. Postmodernisticky zakomponované moderné pesničky (Nirvana a Madona 100 bodov). ()

Devils_PIMP

Ano mohl jsem pro Vas napsat negativni kritiku a krasnou, plno nejasneho blaboleni, trapne fory a nejaka ta pistnicka navic, ale ja si rekl ne! Zadny takovy a kdyz hvezdicky tak pro vsechny. .__________ Ted vazne .___________ Faktem je ze potom uz je to mnohem lepsi. Klasicky pribeh lasky o lasce. Mozna pro to, ze mi to trosku pripominalo muj vlastni pribeh. Mozna z nostalgie. Mozna pro to, ze film hned dvakrat potesil me rockerske srdce. A mozna pro to ze miluji - "I will do ewerything for love" ()

karras

Začnete se smát a pak se rozpláčete. Jeden z filmů, na které bych se mohla dívat pořád. Nicole Kidmen září a Ewan McGregor ji krásně doplňuje. Tenhle muzikál jsem si zamilovala už kvůli tomu, že písně z něj jsou prostě nezapomenutelné. ()

matkoslav1

Ewane, Ewane, proč ses pustil do těch motorkářů, cos dělal pak? Skvělý výkon v muzikálu o montmartském červeném mlýnku plný hudby mého mládí. ()

Agora

Až na několik zářných vyjímek nemám muzikály ráda, ale protože tento byl tak vychvalovaný, 2x jsem se o něj marně pokoušela, ani jednou jsem to nedokoukala. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)