Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Rathe

Muzikál mého srdce. Už dlouho jsem se nenechal unést tak daleko od reality. Tohle bylo opravdu vynikající. Jak by řekl náš průvodce v Paříži, kde jsem byl těsně před tím, než jsem tento film viděl, bylo to famózní. Ta mentalita Francouzů, jejich mysle a neuspěchaný život umělců je prostě nezapomenutelný. Některé filmy troskotají na lovestory, ale tenhle na něm jenom vydělal. Když je milostný vztah zasazený do romantické prostředí, do jednoho nejromantičtějšího města na světě, tak slintám jako buldok. A konec, ačkoliv je nejhorší částí na celém filmu, tam prostě patří a bez něho by to nebylo ono. A ty písničky hmmm.... prostě fenomenální. Třeba Show must go on neměla chybu a to je jen jedna z mnoha. A co teprve herecké výkony. Ewan McGregor mě fascinuje čím dál víc. Poznal jsem ho jako herce ve Star Wars, ale on snad je v každém filmu, který za něco stojí a hraje v pecce za peckou. A vždy působí tak skvěle. ()

17carlos

Konečně ten pravý muzikál pro mě. O level výš než výborný hudební "Walk the line". Již úvodní scéna vás dostane na hodně solidní otáčky a nejlepší na tom je to, že brilantní režie vás v tomto stavu udrží po celou dobu filmu. O střihu se radši ani bavit nebudu, to mi hlava nebere; co se týče hudby tak za mě neskutečně parádní výběr. Co dodat na závěr - Nicole Kidman bych sežral cokoliv po tomhle výkonu. ()

helen035

Ze začátku jsem si myslela, že to bude blbost. Film mě ale naprosto uchvátil! Nicole a Ewan mají neuvěřitelné hlasy a písně v jejich podání jsou úžasné. Husina mi šla až kdo ví kam...Na konec ale vždy potřebuji kapesník. Smrt je prostě silnější než láska, taky je to realisticky podané. Toto je snad jediný film, který zbožňuju i když hlavní hrdinka zemře. Určitě doporučuji, velký zážitek! ()

Kubislav.Zob

"You can tell everybody, this is your song, and maybe it's quite simple but now that it's done..." doufám že se nezlobíte, když jsem si dovoli citovat tuto část písně ale kdykoliv si vzpomenu na tento film, hned se mi vybaví melodie právě této skladby. FIlm jako takový, není moc slov co bych řekl. Kýč, "slaďák", dokonalé písně, nádhera. ()

zuzam

Nemám ráda muzikály, ani lovestory, ale tohle dílko mě dostalo. Hity přetavené do postmoderního kýčovitého a pompézního muzikálu s výtečnými pěveckými a tanečními výkony. Bála jsem se se Satine, plakala s Christianem a nenáviděla vévodu z Monrothu, žasla nad Toulouse-Lautrecem... Z El tanga de Roxane mi šel mráz po zádech. Úžasné, působivé, výborné. ()

TomKey

Velice pěkná podívaná, nápadité mixování písniček, krásná scéna. Jen toho střihu tam bylo místy až extrémně moc. ()

badannie

Film plný gýču, farebný, divoký, strhujúci s úžasnými kostýmami, choreografiou (scéna El Tango de Roxanne je pre mňa jednou z najlepších scén vôbec) a soundtrackom. Kombinácia, ktorej nejde odolať, ak je spravená tak ako sa má. Čerešničkou na torte sú dokonalo spievajúci Ewan McGregor a krásna Nicole Kidman. ()

MRParis

Jeden z nejlepších romantických filmů všech dob, naprosto úžasná výprava skvělé herecké výkony úžasná hudba. Naprosto dokonalé ztvárnění té nejryzejší Lásky která je rozlehlejší než vesmír. Je to film o Pravdě, Svobodě, Kráse ale především o Lásce o Lásce která trvá věčně. The end. ()

unitedfan

Jeden z nejlepších novodobých muzikálů, který byl natočen s perfektní hudbou, vizuálem s opravdu přenádhernou Nicole Kidman a výborně zpívajícím McGregorem. Neskutečně zábavný i velmi dojemný. Film na který se dá dívat stále dokola. ()

Janakin

Na začátku jsem tak trochu nevěděla, jestli si ze mě dělají legraci nebo to myslí vážně. Ta spousta barev a třpytek, kýče a no... všeho byla trochu moc. Příběh se ze začátku zdál být také poněkud naivní, ALE náboj filmu se náhle, aniž jsem to postřehla, změnil do hutného romantického dramatu o lásce a žárlivosti. Smyslná Satine obklopená umělci a bohémy na přelomu nového století je okouzlující. Úžasný písničky a taneční scény. Jakože to tango?! Jen jsem koukala, jak sůva z nudlí. Napětí, erotika, nádhera. ()

Sejkorka

Trochu obavy, ale nakonec velmi dobré, 80% 4*. Příběh bez muziky je jednoduchý, v podstatě červená knihovna. Co si mě získalo, je použití pop/rockových hitů o T.Rex, Stinga, Eltona Johna či Queenů. Oskary 2002 za nejlepší výpravu a kostýmy svědčí o další silné stránce filmu. No a pak je tu Nicole Kidman, nominace na Oscara, podle mne životní role, kromě Hodin, pochopitelně. Ze závěrečných titulků vyplývá, že taky vše (?) zpívala sama. Ewan McGregor nejspíš taky, ale je oproti ní takový... průměrný. ()

Marsia_Rei odpad!

Tady to jde úplně mimo mě. Mám ráda muzikály, ale toto...    Už první scéna z Moulin Rouge byla strašná. Dobová atmosféra zde byla naprosto zabita, to nebyl kabaret 19. století, ale podivná moderní diskotéka. První šok byl kankán kreatur, střih, který z toho tance udělal smrtelnou křeč, tomu moc nepomohl. Pak nevýrazné vystoupení Satine a korunu tomu nasadilo setkání Satine s Christianem, z kterého mi bylo tak trapně (až nevolno), že bych to nejraději vypla. Ale chtěla jsem odhalit, proč má tento počin tak skvělé hodnocení a tak jsem trpěla dál, a bohužel až do konce (a tajemství, co je na tomto přeplácaném cirkuse tak skvělé, mi stále uniká).    Postavy jsou převážně povrchními karikaturami, herci přehrávají, až to hezké není. Jen Ewan McGregor hraje většinou uvolněně a sympaticky, ale to zase jde proti stylizaci ostatních. Vévoda je naprosto nesmyslně znázorněný jako šílenec a blbec k tomu. Satine s Christianem se možná milovali, ale pro navození romantické atmosféry, opravdu nestačí jen omýlat dokola slovo "láska". Většina scén je neskutečně trapných. K tomu mě naprosto neoslovila hudební stránka, což je u muzikálu dost zásadní. Jediná zajímavá scéna je Tango the Roxanne - ale jedna dobrá scéna celý film nevytrhne.   Takže za mě, tuto hrůzu opravdu ne. ()

peproch

Krásné, sladké, výpravné, komické, groteskní, jak Lady a Tramp, písničkově šťavnaté, protože pop songy dostaly novou inscenaci, po skončení si zpívám doják, ploužák, slaďák. Jihnu a mentálně se kochám. A o to tu asi šlo, ne? ()

Korpy22

Muzikál reflektují dobu Toulese Lautrecka a vyhlášeného Moulin Rouge. Jedná se o klasickou zběsilou jízdu Baze Luhrmana. Je zde spousta písniček a mezi hlavními představiteli to funguje. Film je krásně barevný a skvěle se zde mísí reálno, s muzikálovými představami. Na někoho film může být moc, ale já si ho vždy užiju plnými doušky. Barvy, hudba, emoce. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)