Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

Thrakan

Důstojné zakončení ságy. Pravdou je, že už to není ten "pravý" Rambo na kterém jsem byl odkojen, ale jsem spokojen. R&R (Rocky a Rambo) Slyovo nesmrtelné role!!! ()

Hantom odpad!

Doprčic to bylo hrozné. Hrozné rozloučení s legendou. Nechápu trend filmařů natočit pokračování nějakého hitu a režii dát nějakému lůzrovi co natočil v kariéře akorát nějakou reklamu, případně špatný film. Toto by mělo být rodinné zlato a tak by s ním mělo i být zacházeno! Na tom filmu bylo špatně vše, pomalý rozjezd o nezajímavých postavách, nakousnutá a nedořečená témata (proč sakra tunely??? Proooč?? Co ta novinářka, proč to téma nebylo využito líp, proč kdykoli spustila jakákoli past, hned se k ní Sly přiteleportoval a umírajícího dorazil? Ten film byl prostě hloupý, na cosi si chtěl hrát (asi na Logana, nevím) a sakra se mu to nepovedlo. Mělo to končit velmi důstojnou čtverkou, nebo pětku svěřit někomu dobrému. Katastrofa pro akční film i mého oblíbence Ramba. RIP and stay there!!! ()

Chovis

Co je poslední díl Ramba? Smíchejte Sám Doma a Kill Bill a máte výsledek :-) Ne, musím uznat, že díl byl zajímavý, úplně jiný než předchozí díly, přitom povedený. Když Sly zjistí, že to nejde silou jako za mlada, tak si vzpomene na Vánoce a Kevina a vyřeší to po svém. ()

Redyx1

Tak Stallone se s posledním dílem skvěle popasoval a příběh začne pomalinku gradovat.Samozřejmě by to nemuselo být tak dlouhé 100 min.je docela dost... Režijně dobře zpracováno,bezva trikové scény při bitkách,ale scénář už je trochu samozřejmě upraven v rámci doby,takže žádné válčení a hru na vojáky nečekejte,ale za mě 4hvězdy. ()

lukas.pukas.

Tak máme tu posledního Ramba . Začnu tím že až to bude možné pustím si to znovu .Celá 5ti dílná serie Rambo by se obešla bez 2a3 dílu neřikám že to jsou spatné filmy ale podlehly své době a do celého konceptu mi nezapadají , naopak první a nejlepší díl byl hodně realisticky čtvrtý nám tak trochu přinesl průřez vše mi díly , poslední Rambo bych zařadil na třetí místo v nejlepší Rambech, konec s čísly teď k samotnému pátemu dílu Ramba . Předem říkam že první polovina není typická a spíše se snaží poukázat na konkretní hodně krutou situaci v Mexiku a opravdu se člověk až zarazí a uvědomí si , že tak to opravdu je.Je to smutné a zároveň jste dost naštvaní .Čékáte až už vybuchne ten dynamit v podobě Ramba a ono jen tak pořád doutná občas nějaká ta jiskřička a nakonec doutnák vyhasne.Nebojte, někdo ho zapalí a pak to bouchne se vší parádou a asi ve 10minutach dostaneme Ramba se vším všudy a jenom chcete aby to neskončilo , bohužel po 10min je po všem ,chtělo to trochu více ,neříkám v závěrečné fázi filmu ale třeba v průběhu filmu trochu ty akční scény protáhnou ,všechno to byla akce kulový blesk , ano Rambo má 70 a určitě by nezvládnul nahánět 30 mafiancu půl hodiny, a co se týče realističnosti to působí věrohodně , prostě je to škoda , nicméně musím říct že film mě nezklamal a můžu ho doporučit 79% . ()

72Nihlus

Neni to tak dynamické ako štvorka, ale ja som bol spokojný. Ľudský rozmer celkom funguje, Rambo nieje nezraniteľná mašina, ale stále je to nebezpečne brutálny dedo. A že sa s mexickými sráčmi fakt nemazná. Možno škoda, že záverečný masaker netrvá o kúsok dlhšie, ale celkovo to bolo fajn. ()

g.i.orge

Pro fanoušky povinnost. Z hlediska propracovanosti příběhu a postav byla podle mě nejsilnější předcházející 4ka a to i ve srovnání First Blood. Tady je příběh mnohem prostší, méně pečlivěji komponovaný, ale paradoxně dává hlavnímu představiteli největší prostor k nějaké i herecké a to myslím bez uvozovek, práci. Textu tady pronese asi tolik co v předchozích dílech dohromady. Ale prostoru na to, aby rozmrdal na sračky hromadu zkurvených parchantů z drogovýho kartelu mu zbyde dost. Je jedno kolik mu je let, tohodle sráče prostě nasrat nechcete. Co? Hele ten film je R+++, čekali jste, že ta minirecenze bude mládeži přístupná? :) Takže poslední krev? Hm... Já neříkám tak ani tak... ()

Heritage

Jsem velký fanoušek Ramba a to už od mala a po přečtení pár recenzí jsem šel do kina trošičku s obavami. Vůbec nechápu řeči od lidí že to je jako Sám doma a 96 hodin,málo akce,nuda atd. Ba naopak.Tenhle film má všechno, aspoň teda pro mě, super děj, emoce, akci,krev,prostředí a hlavně HUDBA. Brian Tyler přetvářel soundtrack ze čtvrtého dílu a udělal to nejlepší co mohl. A ZÁVĚREČNÁ SCÉNA MASAKR. Teď myslím to srdíčko :-) Pro mě zakončení jak se sluší. ()

Inhoofer

96 hodin a Sám doma, jenom bez Kevina. Slušný závěr, až moc rychlý, Pomalý a natáhlý začátek. Celkem koukatelné, ale na velkou pecku to nevidím. Hodně se těží ze jména série. 4ka byla větším překvapením, i přes krátkou stopáž. Pro mě, jako pro skalního fandu 2ky, co ji měl na VHSce s blbým jednohlasým překladem z hakenkrajcštiny je tohle příjemná ,podívaná, ale už je to něco jiného. Jó, 80ky už se holt NIKDY nevrátí :-( ()

pretorij

Proste Rambo. Nic vic, nic min. Kediny, co mi tady prijde trapny, jsou komentare vsech tady radoby originalnich vtipnych idiotu, co se snazi napodobit komentare od Verbala. Bohuzel na to hosanci nemate. Tak se na to radsi vykaslejte a neztrapnujte se. Chovat se jak hovado a psat stupidity.. na to je potreba trochu vic, abys na konci nevypadal jak idiot. Bohuzel jsem to do ted u nikoho jineho, nez u Verbala nemohl zaznamenat. ()

kudryj

John J. Rambo je zpět. A s velkou grácií a se vším co by jste od Ramba nečekali. Sly to pojal velmi rozumně a Rambo už není ten mladík co běhal po lese, nebo po džungli a rozsekal celé ruské komando. Je to důchodce i když v super formě a ten už ze skal do korun stromů skákat nebude. Tempo filmu odpovídá přesně věku, ve kterém se Johny nachází. Mladá generace tupohlavů, s degenerovanými mozky z digi efektů určitě nikdy nepochopí proč to Sylvouš takhle udělal. Nemůže to pochopit ani ten kdo nevyrostl v éře Rambů, Terminátorů a Conanů a Rockyho. Těm pánům totiž slečny a chlapci táhne na 75 let a určitě vás nebudou přesvědčovat o tom, že v tomhle věku poběžíte 15 km lesem na jeden nádech a s jedním zásobníkem sundáte celé Komando. Vidíme to i na konci filmu, kdy závěrečná krvavá sekvence je sestříhána ve velkém tempu, ale Rambo už nikde nepobíhá, jen pár vteřin čeká na svou oběť. Skláním se před majstštikem a důstojným zakončením epochy, která mě doprovázela od pádu železné opony až dodnes a bude mě doprovázet i nadále, až si pustím celou sérii kdykoliv se mi bude chtít. ()

Oxytocin

Syrové obrázky lámání žebra při výslechu není to jediné a poslední, co se dá vidět. Rambo má svůj věk, proč předstírat, že ne. Tomu se přizpůsobuje samozřejmě také děj a scény. A není to na škodu. Alespoň to není jako vysmívaný Neeson ve vlaku, kdy to už lidi herci nežerou. ()

fanmov odpad!

Nadějný začátek se přelil do klišovitého a navíc debilního příběhu. Z Ramba vojáka a válečníka, udělali spíše úchylného, sériovo-masového vraha, co se v holínkách plíží do koupelny oběti... Zkažená série, promarněný potenciál. ()

goauld

Proč mám takový divný pocit, že ačkoliv jsem film neviděl, tak za 5min od začátku filmu už mi bylo jasné: KDO, CO, PROČ a jak film bude probíhat (a to celkem v přesném sledu). Bohužel tento námět velmi nápadně připomíná film s N.Cagem (taky přijde o "dceru" a taky přijde vendeta), takže v podstatě nic nového. Navíc je v dnešní době množství obdobných námětů velký problém najít "něco" z čeho by byl divák PAF (eng. wow). Je fakt, že narozdíl od prvního Ramba, zde je celkem polopaticky divákovi předestřeno, co bude za dalších 10min, takže v podstatě stačí mezi akčními scénami tu jít na toaletu, tam zase použít "kouzelné tlačítko FF", nebot zbytečných španělských výkeců (výplně) je tam dost a dost. No a nakonec pak si "vychutnáme" něco jako -Sám doma- , ovšem pro dospěláky, takže to nelze moc jako komedii brát, nicméně (když už tam ty tunely budoval, tak se to přece nějak využít musí :-)) ta závěrečná desetiminutovka akčního děje není na "osmdesátníka" Stalloneho vůbec zlá ;-) Taková trochu terminátorsko/Ivanovská, ale...budiž ;-) I zde bylo hodně dopředu jasné jak to celé dopadne. Jen se tak trochu bojím co na nás "vyleze" za ty tři roky, kdy má vyjít další Rambo :-) jen aby to nedopadlo tak neštastně jako v tom letošním Terminátorovi. ()

Kobi

Ako veľký fanúšik Stalloneho som si film nesmierne užil. John Rambo je ikona 80' rokov a verní fanúšikovia určite ocenia, že 73 ročný Stallone je stále na scéne a chce po sebe zanechať čo najviac to pôjde. Z filmu žiaľ nešíril ten elán ako kedysi a na teraz už predposledný snímok - Rambo: Do pekla a zpět - sa to nechytalo. Začiatok veľmi slabý, ale zachránilo to super finále ! 7,5/10 I've lived in a world of death. I tried to come home, but I never really arrived. A part of my mind and soul got lost along the way, but my heart was still here where I was born, where I would defend to the end the only family I've ever known, the only home I've ever known. All the ones I've loved are now ghosts. But I will fight to keep their memory alive forever. -John Rambo. ()

Zavin

Upozornění na rasistický a zcela nekorektní text níže: Tak si představte, že máte úžasně prosperující firmu v oblasti nucené prostituce. Všechno šlape do doby, než na Vás začnou dotírat všudypřítomní aktivisté a snažit se Vás připravit o výrobní zdroje a potlačit Vaše právo na svobodné podnikání. Nutně se Vám musí přehrát celá ta trnitá cesta, která Vás dovedla až na vrchol potravního řetězce. Nejspíš byste vzdorovitě vystrčili bradu a řekli: "NIKDY! Kdo vůbec jste a co si to dovolujete?". Aktivista Vám podává divnou plastovou kartičku, na které je tiskacími písmeny napsáno "John Rambo". Ohó, jenže Vy přeci nejste žádní nekulturní barbaři, jako Ti natvrdlí rudokožci, kteří minimálně půl století žijí a podnikají v izolaci od okolního světa, takže byste minimálně zpozorněli. Ale mexičan ne, ten ne, bude si stát za svým, ten nebude podléhat obskurním požadavkům nějakého obstarožního levičáka. Inu i mexikánci potřebují kulturně obohatit. Ehm, nakonec k onomu obohacení došlo, ale tak o 250 Kg oceli, železa a olova umístěných do těl nebohých zaměstnanců té kurevsky výdělečné továrny. Chudáci Pedrové a Choseové si skoro ani nevšimli nenásilného procesu změny předmětu jejich podnikání z nucené prostituce na urychlenou likvidaci. Vsadím se, že Ti nedovtipní středohnědoameričané doposud nerozumí účelu, za jakým byla vybudována ona legendární hraniční zeď. Devět z deseti mrtvých mexikánců radí: Postavte tu zeď vyšší a bytelnější, nebo nás ti důchodci ze severu sežerou zaživa. (Desátý radí: Dávejte si méně chilli do burrita) ()

Gagin

Za posledních 20-25 minut zvedám hodnocení. Začátek se hodně táhne, spíše bych uvítal více akce, více Ramba. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)