Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Mitisko odpad!

Celkový dojem: Totálny odpor!!! Som zhrozený z tých dialogov bez myšlienky a najhoršie na tom boli tí herci okrem Cage to boli asi najhnusnejší ludia na planéte, OTRAS. A ten Defoe s tymi zubami no nemám slov. Lynch je teda fakt uchyl prvej klasy. Nechápem toto hodnotenie tu na ČSFD je to niečo podobné ako Prelet nad kukučím hnízdem s Nicolsonom. ()

markotter

V době uvedení jsou tomu dal 5 hvězd. Lynch je úchyl a to mě na filmu imponovalo. Ve spojení s charismatickým Cagem (asi poprvé a naposled) a svůdnou Laurou (rozhodně naposled) mi to prostě hodilo maximum. Teď po letech jsem si stačil všimnout, jak to bylo prostoduché a v mnoha případech účelové jen ve snaze pobouřit. Cage a Laura naštěstí zůstali na plátně tací, jací byli před lety, takže jsem hodnocení hodnocení snížil jen o kousek. ()

KillerZeli

Velmi pekny film ale srazim 1* za to ze tam byli jenom sami blazni a silenci . . . nikdo normalni se nepotre rtenkou kvuli . . . no vsichni vite - nemusim popisovat ()

Nostos

Moje první a snad také poslední setkání s Lynchem. Už chápu to co se o něm říká. Na druhou stranu to byl první film, ve kterém se mi líbil Cage. A to sem jich neviděl málo. ()

Tiiso

Jsem velký obdivovatel Lynchových příběhů a už jsem zde několikrát podotknul jak nedokáži jeho filmy objektivně hodnotit. Zde se však mé hodnocení objektivitě blíží více než by se dalo očekávat. Road movie mě až tak neoslovují a i v tomto případě jsem k tomuto snímku usedal spíše ze zvědavosti k výše uvedenému režisérovi než kvůli snímku samotnému. Nu a tak jsem plný rozpaků a snad i možná předsudků. Cage výborný a se svým koňským úsměvěm (bez zlého úmyslu Nicolas), Dernová opravdu zamilovaná a Dafoe opravdu slizský a odporný. Ale asi jinak až na pár hezkých dialogů nic pro mě tak strhujícího, že bych při vzpomínkách lapal po dechu. Ano pan Lynch opět natočil neotřelý snímek, který svým způsobem je pro režiséra samotného vlastně ortodoxní, ale než já po něm znovu sáhnu uplyne nějaký ten čas. A jak se znám pak film hned přehodnotím. Jako kritik bych se asi opravdu neuživil. ()

Tanner

Proč chybí v žánrech komedie? :-) Přišlo mi to celé opravdu vtipně černohumorně nadsazené a jen přiměřeně Lynchovsky divné :-). Jako trochu zvrácená komedie fajn. ()

Rodin

Nevím, zda je nejlepší, ale nejoblíbenější film Davida Lynche je to pro mě naprosto nepochybně. Nicholase Cage jsem nikde neviděl zahrát lépe, Willem Dafoe předvedl něco neskutečného, Isabella fantastická a pohádkově hororové vsuvky atmosféru neskutečně doplňují. Už jen úvodní scénka rozflákání hlavy na schodech a ta závěrečná s Love Me Tender mě dostaly. A to byly jen drobné střípky vynikající mozaiky. ()

Uhura

Po shlédnutí tohohle filmu u mně trochu klesli na ceně Takoví normální zabijáci, protože se zjevně nechali více než inspirovat. ()

john.h

Nemůžu si pomoct, ale téměř všechny Lynchovy filmy jsou jako tlačítko, které spouští emoce a ne zrovna všední pocity. Vždy to při sledování Lynche vypadá, jako kdyby se vám zdál nějaký prapodivný sen, po kterém se vzbudíte a budete mít smíchané nepříjemné pocity, pocity zmatku, pocity hrůzy z něčeho nepřirozeného. Nechápu, proč není víc režisérů, kteří si s pocity diváka hrají a vědí přitom moc dobře co dělaji, jako právě Lynch. Film Zběsilost v srdci je taková směsice žánrů o jednom zamilovaném páru, který se snaží přežít v hnusném světě plném prapodivných existencí. A hraje v tom dobře i Nicolas Cage. ()

Looka

90% V době vzniku jistě velice kontroverzní film. Čas však hrany obrousil a zbyl "jen" zajímavý příběh a skvělý výkon Nicolase Cage. Škoda že v poslední době nenachází odvahu natočit nějaký podobný úlet. ()

BrianStorker

Patrně jsem rozmazlený Mulholland Drivem a Lost Highway, proto tento film Davida Lynche ve mne nezanechal takové nadšení, jako výše jmenované dva filmy. Výborné herecké výkony N. Cage a L. Dern, odporný W. Dafoe, skvělá scéna z autonehody a čarodějnice na koštěti. Marně jsem hledal, čím u mne film zapůsobí tak, abych si ještě po hodně dlouhé době vzpomněl a dokázal o filmu povídat... ()

karlee

Toto mě bavilo mnohem víc než Modrý samet, tam mi ty bizarnosti příjdou dost samoúčelné. Tady se taky najde pár scén, kdy to trochu láme přes koleno (metalisti hrají Elvise, tři tlusté poběhlice apod.), ale jinak to má šťávu, spád i nápad. Nejvíc pobavil vzkaz "Gone fishing. Maybe buffalo hunting too." ()

Rattlehead

Mám rád Mullholand Drive, Lost highway, ale tohle je vážně neskutečná sračka. Ta jedna hvězdička je za použitou hudbu (hlavně ten thrash metáál mě potěšil). ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti