Ratchedová

• USA Ratched
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 7 h 15 min (Minutáž: 46–62 min)

Předloha:

Ken Kesey (kniha)

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Finn Wittrock, Jon Jon Briones, Judy Davis, Harriet Sansom Harris, Cynthia Nixon, Hunter Parrish, Amanda Plummer, Corey Stoll, Sharon Stone (více)

Epizody(8)

Je rok 1947 a Mildred Ratchedová začíná pracovat jako ošetřovatelka ve špičkovém psychiatrickém ústavu. Za jejím dokonale upraveným zevnějškem se ale skrývá čiré zlo. (Netflix)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (8)

Ratchedová (2020)

Z celkom nádejného počinu, ktorému nechýbala atmosféra a výborná hudba, sa postupne stáva fádny kúsok nič nehovoriacej až prázdnej drámy a z toho, čo mohlo prejsť do výborného hororového seriálu sa stala politicko korektná sračka. Presne na to raz aj doplatí plátok s diabolským červeným N v logu, ktorý aj dobrý námet domrví tým, že nasilu, účelovo a nezmyselne pretláča propagandu, ktorá sa začína hnusiť stále väčšiemu počtu ľudí. Ako som uviedol pri niektorej z častí, väčšina ľudí je ok s tým, že si každý žije ako chce, do súkromia sa nikto starať nechce. Ale keď mi budeš každý deň servírovať na tanieri výkal a ešte mi budeš vnucovať myšlienku, že sa mi to musí páčiť inak som zlý, nehodný žita a za opačný názor mám zhniť v base, potom dosiahneš presne opačný efekt ako je akceptácia. Ale dobre, ľudstvo zrejme potrebuje pád na dno. Lebo len z dna sa dá odraziť. ()

Pilotní díl (2020) (E01)

Som v šoku! Neviem, aký dlhý bol scenár k prvej časti Ratchedovej, ale komentár užívateľa NerdLife2 je určite dlhší! Ešte v ňom aj filgrantsky zanechal desiatky hrubých gramatických chýb, no ešte chodí do školy, má čas sa to doučiť. Za mňa zatiaľ k seriálu len toľko: je to farebné, zatiaľ málo teplé, ale netflix ešte neskôr určite pridá, a má to výbornú hudbu. Príbeh zatiaľ nič extra. ()

Sekáček na led (2020) (E02)

Výborne, tak netflix dlho neotáľal a už do druhej časti zadrbal rovno homo agendu. Ako by Michal Suchánek povedal: "Čistá účelovka!" No áno, nič iné to nie je, pretože s dejom to nemá nič spoločné. Takže účelovka, propaganda, bez ktorej by sme sa radi obišli. Ale v pohode, čím viac budú tlačiť na pílu, tým to pôjde ľuďom stále viac cez uší. Pretože bežne sú ľudia tolerantní a neriešia, ale podsúvanie niečoho nasilu a všade, to je otravné. Ale aspoň sme si užili lobotómiu. To je zaujímavá téma a v tom čase bežná lekárska prax. Portugalský neurológ Antonio Egas Moniz dostal za lobotómiu v roku 1949 dokonca Nobelovu cenu! Ale inak táto časť bola dosť aj nechutná. Tĺčik do oka sa mi príliš nepáčil. ()

Milosrdný anděl (2020) (E03)

Zdravá sexualita, psycho sexualita a homosexualita sa stáva ústrednou témou ale našťastie sa udržuje aj silná miera až halucinogénnosti, takže nie je to celé zlé. Aj vzhľadom na to sa po tretej časti stále pozerať oplatí. Aj s odrezanými rukami. ()

Milosrdný anděl: 2. část (2020) (E04)

Preteky v tom kto častejšie vyhoní psychoušovi sú zatiaľ nerozhodne, ale v čom vidím problém: Sarah Paulson je dobrá herečka, no ako femme fatale veľmi nefunguje. Zato hororovej časti sa darí dobre, uvarené svalstvo a spálená koža boli ctihodným príspevkom do kinematografickej anatómie. Zatiaľ najlepšia epizóda. ()

Taneční večírek (2020) (E05)

Strašne dlhá a ukecaná epizóda. A preto kým tá pred ňou bola pre mňa najlepšia, táto je skoro najhoršia. Normálne aj polhodiny mohli vymazať. Záver trochu vylepšil dojem. ()

Paní loutek (2020) (E06)

Namiesto poriadneho hororu bábkové divadlo, očakával som viac. Niektoré scény nešlo urobiť inak, ale niektoré mohli byť využité. Párik na úteku bol chytený skôr než sa stihlo rozbehnúť niečo väčšie, to ma sklamalo. Za to atmosféra bola ponechaná na veľmi vysokej úrovni. Ešte je šanca, že to skončí pre mňa úspešne. ()

Seznam stížností (2020) (E07)

Siedma časť spadla do lesbo patetiky, Netflix si opäť spomenul, že musí odviesť desiatky úchylom a tak tlačí do deja veci, ktoré s príbehom majú pramálo spoločné. Bez tohto elementu by bol seriál určite jedným z tých lepších ()