Reklama

Reklama

Ratchedová

(seriál)
  • USA Ratched
Trailer 1
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2020–2022), 13 h 23 min (Minutáž: 46–62 min)

Předloha:

Ken Kesey (kniha)

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Sarah Paulson, Finn Wittrock, Jon Jon Briones, Judy Davis, Harriet Sansom Harris, Cynthia Nixon, Hunter Parrish, Amanda Plummer, Corey Stoll (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (87)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Áno, je to extrémne pomalé. Áno, je to netradične, priam prehnane farebné. Lenže to je účelový faktor kombinácie vizáže (vonkajšku) a samotného obsahu (vnútra), kedy psychológia postáv, tých chorých, je doslova ukážkovo odprezentovaná tak, aby vytvorila tu správnu, podivnú atmosféru. Vždy ma fascinovala ľudská myseľ, takže Ja osobne som veľmi spokojný. Každopádne, chápem diváka, ktorý sa v tom “nenašiel”. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ryan Murphy ( American Horror Story) servíruje sestričku Ratched, ve které exceluje Sarah Paulson a je to solidní. Má to lehký nádech AHS a je fajn, že nás Murphy zavádí opět do psychiatrické léčebny a ikdyž to není taková šleha jako Asylum, tak pořád se jedná o thrillerovou podívanou, která stylizačně působí jako 80tkové Horory. Sarah Paulson je v roli sestřičky senzační, využívá inteligentní dialogy a dokáže být pěkně zákeřná. Nejvíce mě bavily samotné terapie, které by se daly nazvat i mučením ( Vaření ženy za živa při 48 stupních, či lobotomie se povedlo) a občas nám režisér naservíruje i pěkné gore ( Scéna, kde si mladý hoch sám uřeže motorovkou ruce a chce si nechat přišít ruce někoho jiného je jeden z nejzvrhlejších nápadů vůbec), ale zklamalo mě, že první půlka seriálu je v tomhle hodně úderná, kdežto ve druhé půlce se tempo výrazně zpomalí a příběh se soustředí na méně zajímavě věci. Postavy jsou však zábavné, dojde na pár nečekaných twistů, je zde hodně sexu, atmosféra špitálu se povedla a ikdyž bych byl raději, kdyby se to zvrtlo ve větší divočinu, tak pořád se jedná o slušný žánrový nadstandard, který jsem zhlédl za jediný den. PS: Chválu si opět zaslouží Vincent D'Onofrio, který byť v menší roli, tak opět zahrál guvernéra tak nepříjemně a respektuhodně, že by i Kingpin měl nahnáno. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7.5/10. ()

Reklama

Botič 

všechny recenze uživatele

Hned ze začátku se Ratched tváří jako mix Psycha a Osvícení, aby se pak převlékla do hávu z Mlčení jehňátek a poklonila Bonnie a Clydeovi, jenže nakonec skončí pomalu jako Carol Todda Haynese. Vymazlené a do detailu vykreslené omalovánky, které jsou ale na míle vzdálené od syrové nálady a atmosféry Přeletu nad kukaččím hnízdem. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

American Horror Story: Ratched. Murphy už párkrát dokázal, že JE schopný vyprávět příběh umírněně a realisticky (ACS), tady je ovšem jako obvykle utržený ze řetězu, a proto se předem avizovaný pohled na to, jak se z Mildred Ratchedové stal jeden z nejikoničtějších záporáků filmového světa, nekoná, a to seriálu škodí víc než cokoliv jiného. Od samého začátku se tady totiž vesele vraždí, mučí a týrá, a samotná Ratched ve středu toho všeho pro dosažení svých diskutabilních cílů s radostí a tím nejjemnějším náznakem úsměvu manipuluje všechny kolem sebe. Sorta charakterů, která jí sekunduje, se může směle vyrovnat těm nejpraštěnějším postavám AHS (masový vrah kněžích, zdravotní sestřička, kterou rajcuje nebezpečí či výstřední milionářka s opičkou a touhou po brutální pomstě), všechny Murphyho trademarky jsou přesně tam, kde být mají (sety a kostýmy jsou až dechberoucí, hudba jako vždycky dokonale pasuje, ať už originální soundtrack, tak pocta Cape Fear, a ta otvíračka za zvuků Danse Macabre boží!!, a především kříšení zapadlých hollywoodských hvězd, tentokrát ve formě vynikajících Sharon Stone a Amandy Plummer,). Psychologicky propracovaného origin story o Ratched se tu člověk nedočká, zfetované, zábavné, často nelogické, ale vysoce sledovatelné, nekonečně stylové a napínavě zvrácené podívané ano. A Sarah Paulson je bohyně. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Sarah Paulson mi strašně vadila v seriálu American Horror Story, na tu řadu jsem ani nedodíval. Ale v Ratched se skvělá. Strhávám jen procenta za lesbické hrátky se starou rašplí Cynthii Nixon (54let a vypadá na 70let), to bylo na blití....Jsem zvědavý na 2. řadu i když režiséři sdělili, že kvůli pandemii covid není ještě vše rozhodnuto... ()

Galerie (116)

Zajímavosti (2)

  • V záverečnej scéne Edmund (Finn Wittrock) priláka pozornosť svojej sestry Mildred (Sarah Paulson) prostredníctvom článku v novinách, ktorý sa týka vraždy niekoľkých zdravotných sestier – ide o odkaz na vraždy spáchané Richardom Speckom. (Richard Benjamin Speck bol americký masový vrah, ktorý jedného v noci systematicky znásilňoval a v noci 13. júla do skorých ranných hodín 14. júla 1966 mučil a vraždil osem študentských sestier z komunitnej nemocnice v južnom Chicagu.) (Kreminka)

Reklama

Reklama