Úniková hra

• Slovensko Úniková hra (více)

Psychologický thriller Úniková hra vypráví příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití. (Falcon)

Necrotongue

Ani nevím, jestli jsem přišel na to, které všechny filmy tento paskvil vykrádá, určitě to byly: Cube, Saw, Final Destination a House of 9. Výsledkem bylo to, že jsem měl silný pocit, jako bych už všechno to, co mi tvůrci předložili, někde viděl. Snímek neohromil, nepřekvapil a považuji ho v podstatě za zbytečný počin. ()

luka4615

Nezajímavě zpracovaný horor s k uzoufání nezajímavými postavami, který nedokázal originální myšlenku "escape rooms" využít ani z poloviny. Za zmínku tedy stojí jen povedený design jednotlivých místností, nicméně to vážně nestačí na alespoň průměrný divácký zážitek. Škoda. ()

JASON_X

Escape Room sice není tak brutální jako filmy ze série Saw, není tak velkofilmově výpravný jako Douglasova The Game, není tak scénáristicky nápaditý jako Final Destination nebo tak mysteriózně scifistický jako The Cube, ale jeho relaxační účinek po těžkém pracovním dni na divákovu psýchu je převeliký. Není nad to ležet pohodlně před bednou s kusem žvance a sledovat, jak někdo bojuje o kejhák v záludném, smrtonosném, rafinovaně vytuněném hlavolamu. Ten závěr mi sice přišel až moc překombinovaný, ale jestli to znamená, že bude dvojka, tak fajn, budu se těšit. ()

Morholt

Escape Room narozdíl od podobně laděných záležitostí nesází na prvoplánové násilí či krvavé detaily, ale spíš na charakteristiku jednotlivých místností a únikové postupy. A to se mu docela daří. Svou troškou do mlýna přispívají i postavy, které sice nejsou kdovíjak vykreslené, ale tvůrci měli během castingu šťastnou ruku, což případné nedostatky vyrovnalo. Problém jsem neměl ani s odůvodněním výběru soutěžících. Samozřejmě nějaké mouchy by se našly, ale pro jejich hledání nevidím větší opodsatnění. Spokojenost. 75% ()

Lucasion

Zajímavá varianta na první Saw (2004). Z Únikovek se docela již stává mainstream a bylo jen otázkou času, kdy to někdo zfilmuje. Mě osobně to bavilo od začátku do konce. Nebo spíš dokud, to bylo tajemné a postavy bojovaly o přežití. Ono netrvá to dlouho a šest postav je hozeno doprostřed hry, kde svedou boj se smrtí. Fakt je, že oproti Saw a jeho následovníkům chybí krev. Což mě upřímně vůbec nevadí, ale finále je pro strašně divné. Pointa celého filmu dle mě vyzní moc do ztracena. Což je škoda, protože první SAW je podle mě naprosto geniální a má geniální i pointu a závěr. Tady mě film bavil vcelku obstojně dokud nepřišlo finále. Herci nejsou moc známý a veskrze ani moc sympatičtí. Přesto jsem jim fandil. Escape Room mi dal přesně to, co jsem od něj chtěl. Nenáročný horor/thriller. (70 %) ()

ScarPoul

Rozmýšľal som aj nad 4 hviezdou lebo je to v pasciach nápadité a nechýba tomu tempo. Naozaj som sa ani na chvíľu nenudil. Dokonca aj tá konšpiračná teória za tým mi celkom sadla..ale film nestavia na akejsi logickej a zmysluplnej myšlienke.. snaží sa byť len zábavný. Čo podľa môjho názoru ku funkčnosti diela ako takého nestačí. Pri druhom pozretí by som sa asi nudil. Dvojku si ale s radosťou pozriem. A hlavná černoška je cute. ()

Lacike

Variácia na Kocku s pointou odpozeranou zo Saw. Triková stránka filmu je špičková a aj jednotlivé rébusy sú celkom zaujímavé, ale ja som mal obrovský problém naladiť sa na hru. Proste to bludisko je tak absurdne prehnané, že som to nedokázal akceptovať. V kontraste toho je snaha o realistické vysvetlenie toho, kto za tým všetkým stojí. To už by som skôr akceptoval, že za všetkým stoja mimozemšťania, ktorí hlavných hrdinov uniesli na svoju planétu. No a postavy mi tiež nesadli a namiesto toho aby som sa o ne bál, tak som tým debilom prial bolestivú smrť. A keďže je to PG-13 film, tak ani to som si nemohol poriadne vychutnať. Stará dobrá Kocka bola oveľa lepšia a jej tvorcovia urobili oveľa lepšie rozhodnutie, že sa nesnažili pôvod labyrintu vysvetliť. 4/10. ()

BoPo

1997 sa narodila Kostka. 2004 sa zrodila Saw: Hra o přežití. Teraz tu máme vnučku s menom Úniková hra. Kombinuje v podstate všetko podstatné, čo filmovému svetu priniesli jej pokrvní príbuzní. Avšak na rozdiel od nich, neprináša ďalší level, ďalší posun či rozširujúci mód. Miestnosti sú dobre vymyslené, ale ani jedna nie je vyložene skvelá. Pointa nešokujúca, ale vhodná k priebehu hry. Fajn nenáročka, ktorá v podstate naplnila moje očakávania. Dostal som, čo som si objednal. A za to zaslúžené 3*. ()

Hoyt

Podařený film, který až na prvních 15 minut nenechá vydechnout a ani na chvíli nenudí. Ocenil bych jednotlivé místnosti zvláště tu vzhůru nohama u které se lidem co mají strach z výšek párkrát zamotá hlava. Postavy se relativně chovali rozumně a za zmíňku stojí také povedený konec což je u podobných filmů velice těžké vymyslet. ()

vurhor

*Týpek se na poslední chvílí zachrání skokem z podlahy, která se pod jeho nohama propadla do hlubin jisté smrti* ,,Ha, to už je podruhé, co se mě pokusila zabít podlaha!" (insert laughing here) Escape Room je v podstatě takovou kombinací Nataliho Kostky s menším nádechem série Saw. Scénář je totální bordel a jeho postavy jakbysmet. Jsou totiž všichni jedno velký chodící klišé - hlavní hrdinka, zakřiknutá brýlatá intelektuálka, která vždy na poslední chvíli vyřeší všechny hádanky sama, následně pak mladý hráč počítačových her, který má úlohu typického mimoňského nerda, přičemž nesmíme zapomenout ani na hajzla podnikatele typu American Psycho, který se řídí banálním pravidlem "přežití nejsilnějšího". Ani jedna z těch postav není kdovíjak zajímavá či sympatická, ještě ke všemu se chovaj jak naprostí dementi: ,,Hej, potřebujeme tvůj zapalovač, abychom mohli roztavit kostku ledu, ve které je klíč, umožňující dostat se ven z téhle místnosti, ve které tu všichni za okamžik umrzneme." ,,A co z toho budu mít já?" Jestli něco film opravdu zachraňuje, pak tou jsou právě ony originální vražedné hádanky a sledování všech těch plantážníků, jak se je zoufale (a často i neúmyslně směšně) snaží vyřešit. Přičemž ani natočený to není kdovíjak hrozně. Na sobotní odpoledne ideální. Je to strašně hloupý, ale s těmi hádankami si fakt pěkně pohráli, díky čemuž to diváka vlastně bude i bavit. Snad. Slabší 3* ()

corpsy

Hádaj, hádaj, trikrát hádaj. Ak niekto nevidel podobné snímky, vrátil sa s 20 ročného pobytu v kozme, alebo je dokonca mimozemšťan, zobudil sa z kómy, prešiel na inú vieru, alebo mu pomohla operácia zraku, mal by byť nadšený. Ja som vyššie spomenuté veci neprekonal ( no možno len kvôli tomu, že mi ich niekto zatajil ), ale s filmom som aj tak spokojný. ()

liquido26

Tak je jasné, že už nikdy na žádnou únikovku nepůjdu. Fajn horor se zajímavými nápady ... nijak originální, ale ve výsledku povedený. ()

sidzej

Môže byť. Takéto napodobeniny Kocky a Saw zbožňujem, navyše z toho cítiť vyšší rozpočet čo pri hororoch obzvlášť oceňujem. Dúfam že za rok je tu dvojka. ()

hous.enka

Escape Room udržel mou pozornost až do finálních (krásně provedených!) titulků. Já jsem tohle rozuzlení nečekala, i když ano, jisté nápovědy tu byly. Úplně nevím, co si myslet o úplně poslední scéně, ale nechám to být. Líbila se mi první místnost s knihou, která celou hru pěkně rozehrála. Escape Room je rozhodně fajn žánrovka a naprosto mi vyhovovalo utlumení horrorového žánru a vyzvednutí principu her samotných. Jo, tahle hra dopadla dobře. ()

Vxxx

Posledních 15 minut ubralo filmu hvězdu. Je to přesně to, co jsem čekala. Shitový film, který opravdu zabaví. A těch pár chvilek, kde se nic moc neděje, se dají vyplnit sledováním Deborah Ann Woll. Příběh zajímavý (stejně jako Saw, Cube etc.), provedení ovšem dost vražedné. Nelogika střídá naprostou tuposts a zpět k hloupostem. Ale stejně jako Saw to diváka vtáhne do děje a díky krátké stopáži není problém film dokoukat. Těch posledních cca 15 minut to ale opravdu kompletně zabilo. Zbytečně se to celé zamotalo a začalo to působit dojmem Nezvratného Osudu. O tvůrci hry nevíme absolutně nic a zdá se, že si tvůrci nechávají zadní vrátka pro pokračování, kterého se snad ale nedočkáme. 3* ()

Praxis

Zábavná a svěží chuťovka, která kombinuje Saw a Kostku v technologicky sexy balení. Hrdinové klasicky odpadají, tak, jak je nakresleno už od počátku. Je to velmi originální záležitost, které bych se nebál klidně udělit i nějaké to eRkové umírání. I tak jsem ale dostal to, co jsem zpočátku očekával. Tahle firma na zážitky se zadere pěkně pod kost. Jen je škoda toho překombinovaného závěru, který nám chtěl ukázat větší mystiku, než si film zezačátku hrál. 75% ()

slunicko2

Není to nezajímavé, jen je to k ničemu. Sledování filmu pro mě není zábavné ani mě nijak neobohatilo. 1) Nemám rád hádanky a nerad je luštím._____ 2) Hard version pevnosti Boyard mi přijde jako nějaká odvozenina počítačových her._____ 3) Pointa byla jediná možná a ta pak i nastala. Druhá pointa je pěkná. ()

Remedy

Sympatický klon Saw a Kostky těžící především ze současného boomu únikových her. Je to konzumní zábava v každém ohledu, která po celou stopáž jen tak klouže po povrchu, jenže ono to úplně stačí. Navíc je to hodně napínavé a pokud jste někdy reálně hráli nějakou únikovou hru, asi si to celé užijete ještě o něco více. Místnosti s úkoly skvěle propracované, herci obstojní, řemeslné provedení na úrovni. Hned bych si dal pokračování. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (více)