Úhoři mají nabito

• Slovensko Úhoři mají nabito (více)

Tohle není jenom hra. Je to útěk z reality všedních dnů, se kterým nejde přestat. Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z jejich nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat. Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se octnou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Kam až může vést lidská hloupost ve spojení s nešťastnou shodou okolností?! (Falcon)

Chrustyn

Český bizár, který se pokouší o Coenovskou kombinaci černého humoru a krvavého thrilleru ale vznikla z toho nesmyslná, hloupá a celkově odpudivá křeč, kterou je těžké vůbec dokoukat. ()

Marze

Tohle mohlo být tedy pěkně originální, jenže je to takové neuspořádané. Komedie málo, chvílemi psychodrama a laciné morality. Selhává také dramaturgie. Činy náhle postrádají smysl, scény význam, ztráty katarzi a závěrečný titulek levně varuje, že také u nás „vznikají paramilitantní skupiny“. Hezký je barvitý jazyk a netradiční nálada Šumavy. Je to zfilmováno podle rozhlasové hry Benzína Dehtov. Také film Úhoři mají nabito mohl vyprávět o krizi středního věku nevyzrálých neúspěšných mužů, kteří si pocit, že jen živoří, kompenzují hraním na vojáčky a pubertálním "chlapáctvím", projevujícím se především machistickým slovníkem. Anebo to mohl být film o iracionálním strachu z neznámého, který v posledních letech paralyzuje českou společnost a který se ventiluje i vznikem právě takových paramilitaristických oddílů. Je zde dost nelogičností. Nikdy není například vysvětleno, proč veškeré nezákonné aktivity protagonistů zůstávají bez sebemenší odezvy, ať již ze strany obětí těchto zlomyslných akcí, nebo vyšetřujících orgánů. K postavám si člověk nevytvoří žádný vztah, někteří herci ani nemaji čas je charakterově prokreslit. Film prostě celkově neumí účinně pracovat s momentem překvapení, humorem, napětím, strukturou vyprávění ani s jeho atmosférou. ()

honajz

Přečetl jsem si tady pár pěti- a čtyřhvězdičkových komentářů, jestli mi něco neuniklo, ale když jsem zjistil, že i tyto komentáře v podstatě nadsazují, ale jinak zmiňují všechna negativa filmu, uklidnil jsem se. Neuniklo, Tak především - pokud měl film, soudě podle závěrečného titulku, vyprávět o rodících se paramilitárních skupinách v ČR, proč o nich do háje NENÍ? Kde je nějaká domobrana, ochrana sídlišť apod.?, což jsou nejčastější důvody, proč tyto ozbrojené skupiny vznikají? O to paradoxněji působí první zásah na diskošce, kde se hraje písnička, s níž by právě tihle domobranci měli zcela souznít. Jenže ve filmu jde o partičku debilů, která se vyžívá v ponižování a mlácení nevinných lidí. A těm jsem měl fandit? Celou dobu jsem čekal, kdy je zatknou a poprávu odsoudí na hodně let, a ono nic. Nebo kdy se jim vrátí karma a sami dostanu několikrát přes držku. O postavách víme kulové, vůbec netušíme, co a proč je vede k takovému jednání. O té babě z benzínky nevíme, jestli měla nějaké trauma a potratila, nebo jestli je pak to dítě u řeky její, zas víme kulové. Jak má divák jít s filmem, když o postavách neví vůbec nic? A jestli o postavách vědí víc tvůrci, je jen a jejich chyba, že to nedokázali filmovými prostředky divákům předat. Navíc mě štvaly všechny nelogičnosti - ten "sebevrah" je nějak až moc čilý, na to, že má jen slintat; holka náhodou jezdí na kolečkových bruslích v trávě (sic! - zkoušeli jste jezdit na kolečkových bruslích po trávě?) zrovínka když tam jde jeden z falešného útvaru URNA, a ten je fakt tak dementní, že jí hned zatepla vše vyklopí? WTF? A skutečná URNA je skutečně tak stupidní, že nepozná falešné členy svého sboru? Fakt, jeden nesmysl se vrší za druhým, až to pohřbívá jakoukoliv možnou myšlenu, kterou tvůrci chtěli sdělit. Čímž se vracím k tomu, že to prostě udělali nefilmařsky a neumětelsky. ()

claudel

Bohužel ani naprosto luxusní, prvotřídní herecké obsazení a můj dlouhodobě nejoblíbenější český režisér neposkytují záruku kvalitního filmového zážitku. Shrnul bych to asi tak, že do scény na čerpací stanici to vypadalo velmi slibně. Pak šel celý příběh dolů a dolů až do úplných hlubin pekelných. Pokud z toho kápne nějaký Český lev, tak nanejvýš za šílené účesy Oldřicha Kaisera a Matěje Hádka. Tak snad s Vladimírem MIchálkem ještě někdy přijde nějaký podobný skvost jako Babí léto nebo Je třeba zabít Sekala.... ()

ARI50

Přemýšlel jsem nad odpadem, ale budu hodný, policajti v akci katastrofa, hrozný herecky taky a o příběhu ani nemluvím. Příště než půjdete do takového filmu trochu se zamyslete. ()

Morholt

Na naše poměry docela neotřelý nápad, ale to je zároveň i kámen úrazu, protože tu s podobným formátem chybí zkušenosti. Pokud by se Michálkovi podařilo alespoň částečně skloubit žánry, byl by člověk trochu shovívavější, ale to se bohužel nedaří. Humorné chvilky působí rozpačitě a během těch vážnějších mi občas bylo za autora trapně. Vrcholem bylo závěrečné morální poučení. Že jsem vydržel až do konce je zásluha solidní sestavy herců, ale jsem toho názoru, že na tohle bude chtít většina z nich rychle zapomenout. 25% ()

Lukrecie

Původně jsem dala odpad, ale vzhledem k nejpravděpodobnějšímu záměru upozornit na tyto extrémní, dementní a nebezpečné skupiny/komunity zvyšuji hodnocení na 2*. ()

blackrain

I dvě hvězdičky jsou moc, ale bylo tu moc dobré herecké obsazení a příběh se odehrával na místech, které mám prošlapané co by letní výletník (Sušice, Kašperky atd.). Chybělo mi vysvětlení a motivace k chování postav. Vždyť takhle působí jako banda idiotů, kteří mají na krku obecní ohrožení a bůh ví, co ještě dalšího. Pak se zase někde objeví nějaký bezmozek, který postřílí nevinné lidi. Nevím, co pan režisér chtěl tímto snímkem sdělit. ()

rt12

Je to nevyrovnané, přitažené za vlasy, většinou se postavy chovají nesmyslně a tak trochu to nesmysl je. Docela si dovedu představit, že se i nějaký idioti najdou co by tohle chtěli dělat ve skutečném světě. Ovšem já nebudu přísná, protože mě ta parta buranských blbů pobavila, film jsem brala jako velikou nadsázku a na logiku jsem prostě kašlala. Bavili mě všichni , včetně Komára, kterého bych v reálném životě nechtěla ani jako fackovacího panáka. A že se o nadsázku a jedná už upozorňuje účast recesistů Matěje Rupperta, Oldřicha Kaisera a jako šedou eminenci tam vidím Romana Holého. ()

slunicko2

Vtipný scénář, kulhavá režie. 1) Hezký námět ztratil po půlhodině na tempu, a to tak, že hodně._____ 2) V parádním hereckém obsazení mě zaujali 64letý Oldřich Kaiser, 44letý Matěj Hádek, jehož skvělé tělo mám stále před očima i jeho bratr 37letý Kryštof Hádek (všechno členové falešné URNy). ()

hygienik odpad!

Tento dementný výplod pustila VEREJNOPRÁVNA ČT v prime time. Nikto pri zdravom rozume by to nepustil pred 22.00, najlepšie až po polnoci! Michálek na hrad! ()

kajas

Úhoři mají nablito aneb vůbec jsem nepochopila, o čem film vyprávěl, respektive spíš nevyprávěl. A to jsem tomu po trailerech fakt věřila. ()

honajz2

Hm, takže se moje obavy opravdu potvrdily - Michálek už je ve svých nových filmech hodně špatný. Tady nám naservíroval snad jeden z nejnudnějších českých filmů, co jsem kdy viděl. Úhoři by se dali shrnout tak, že se jedná o komedii, která je komedií asi natolik, jako je Saw road movie, pak že je to taky drama, které má neskutečné množství děr ve scénáři (ta ženská potratila, nebo to dítě na konci je její? jak se tam u toho Musila objevila ta pravá URNA, co tam dělala, proč tam byla?) a do očí bijících wtf scén (náhodou potkám holku, kterou jsem před půl rokem (asi?) potkal na benzínce, "zasebevraždil" se jí tam zloděj a to hlavně díky vině naší skupiny, která dělá falešná policejní přepadení, ale ta holka tam z toho tehdy měla šok a možná kvůli tomu i potratila (to film nevysvětlí, jen naznačí obě verze a diváku vyber si, prostě jsme měli odfláknutý scénář) a když už ji teda potkám a začnu si s ní povídat, co nejchytřejšího jí řeknu? no jasně, přiznám se jí, že jsem tam tehdy byl já, v té fejkové URNĚ a tak díky mě má holka šok, to je chytrý ne --- a hnedka potom se stane to, že se holka chce do fejkové URNY přidat.... WTF???), ale především je celý film obrovská, příšerně utahaná nuda bez čehokoli zajímavého. Upřímně mi i většinu filmu bylo fuk, co se v tom filmu stane sám, jelikož si nemůžu vybudovat sympatie k postavám, který se baví na fyzickém násilí. Herci hrají podprůměrně, kamera nic moc, ale aspoň lepší než v Poslovi, ale i tak to filmařsky ničím neosloví. Je to strašně špatný film, ale především je to ztráta času, kterou od odpadu zachraňuje jen ten fakt, že ten nápad by v rámci českých filmů mohl být dost zajímavý. Ale jen ten nápad, zpracování stojí za hovno. Michálku, už radši natoč, to nej ze sebe už jsi ukázal, teď jdeš jenom víc a víc dolů... 1* ()

Garson odpad!

Už po několika minutách sledování mě napadlo,že z názvu filmu asi vypadlo písmeno L a původně se to mělo jmenovat ÚHOŘI MAJÍ NABLITO,protože to by přesně vystihovalo obsah tohoto snímku.Přes 3 roky pracovat na scénáři a pak divákům předhodit takový paskvil?Režisér Michálek má jednoznačně sestupnou režisérskou křivku vždyť jasným důkazem toho je i o pár let starší filmařský přehmat PRÁZDNINY V PROVENCE,který jsem také bez váhání ohodnotil odpadem.O čem tento film s rybářským názvem vlastně je?Parta chlapíků si z nudy hraje na zásahovou jednotku a baví se tím že vyvolají někde paniku a veřejnost se před nimi třese strachy.Dlouhodobě jim tento druh zábavy prochází,ale jen do doby než navštíví benzínku kterou zrovna přepadl skutečný lupič a tak si během chvilky tito tvrďáci v uniformách nadělají do kalhot,ale k jejich překvapení se lupič sám postřelí do hlavy a oni v záchvatu paniky utečou.Jenže postřelený výtečník přežil a časem je přes obsluhu benzínky zkontaktuje a za mlčenlivost požaduje jejich pomoc vystrašit svého bývalého obchodního partnera a také ho obrat o peníze.Co dodat?Je vidět,že vznikla další bezvýznamná česká dyckárna něco jako byl seriál MOST!,která by se díky zoufalé filmařské průpravě mohla pyšnit hláškou:Dycky ostuda! ()

M.i.k.e

jeden z těch filmů,kdy mě mrzí,že místo komentáře nejde vložit nějaký trefný meme...Michálek se směle zařadil mezi režiséry,kterým nejspíš úplně jeblo a to co načal v Prázdninách v Provence tady dovedl ještě dál.Minimálně po technické stránce jsou na tom sice Úhoři o něco lépe,ale jinak je to těžko definovatelné cosi,kde jsou scény vršeny na sebe bez nějakého většího smyslu a zápletka je minimálně druhořadá.Opravdu nejsem schopen definovat co tím chtěli tvůrci říci a jediné co si ze sledování Úhořů odnáším je poznání,že takhle nějak si představuji voliče SPD.A pak vlastně taky ještě pár dialogů,které jsou natolik dada,že mi chtě nechtě utkvěly v paměti - např. on : "Já bych tě seřezal." ona : "Proč?Protože jsem tak vtipná? on: "jako miminko"...ještě bych pochopil že chce někdo někoho seřezat,ale jestli jí chce seřezat jako miminko,nebo je ona vtipná jako miminko...respektive jak moc je vtipné miminko mi zůstane už navždy záhadou...20% ()

rakovnik

Neskutečně hloupý a nudný film o partě hlupáků, kteří si hrají na policajty a rošťáky. Pitomci v čele s postiženým Komárem pokazí vše, na co sáhnou, včetně svých životů. Film je jedna křeč, scénky se střídají, až je konec. Jedna hvězdička za trochu napětí ke konci a fakt, že celek dával smysl. Ovšem co v takovémto díle dělají Kaiser s Lábusem, fakt nechápu. A režisér Sekala...darmo mluvit. ()

Figu

Absolutně jsem neměl šajn, že vůbec tihle úhoři existujou, nicméně mě Kaiserova nehra na elektriku chytla a už jsem to dokoukal do koncovky. I když je story hodně slabá, hrozně se mi líbilo, jak se mezi sebou ti český křupani baví! Především Matěj Hádků je celkem slušnej rapl! Scénka, kdy vystoupil z auta a šel pomstít lehkejma dělama parťáka, byla vůbec tou nejlepší z filmu. A za Rupperta a jeho slinu tu průměrnou klepnu. 50% ()