Who Is America? (TV seriál)

Who Is America?

Komedie

USA, 2018, 3 h 11 min (Minutáž: 26–30 min)

Miluji ten drzí Cohenův humor. Dělí ho jen tenký led mezi brilantností a trapností. Od každého druhu humoru si bere kousek a zcela ho využívá ve svůj prospěch. Sacha Baron Cohen se především ukazuje jako mistrný manipulátor, který vás dokáže naprosto omámit. Dokáže na vás mluvit nějakými slovy, kterým však vzápětí změní význam pouhopouhou větnou skladbou, neopatrný ,,host" pak se nechá nachytat, díky čemuž vznikají natolik výborné komické pasáže. Přes svou humornou stránku je ovšem Who is America? mrazivou tragédií. Ukazuje, že něco takového se skutečně děje. Že takoví lidé existují. Že je spousta Amíků fašistických, nebo naopak směšně liberálních. Že se spousta lidí nechá lacino zaplatit a pak svou tvář nastrčí úplně kamkoliv. Cohenova show, která je dělána na principu, kdy Sacha hraje někoho v přestrojení a zve si hosty, jenž si myslí, že se jedná o reálný pořád, je především kulturně-antopologickou sondou do nitra lidu za Velkou louží. Ovšem pozor! To, že se pořád odehrává v USA, neznamená, že se totéž neděje u nás. Díky svému tématu je totiž Who is America aktuální všude na světě.(8.9.2018)

To, aká neopakovateľná rana to je pre všetkých zainteresovaných a pre divákov, dokazuje aj fakt, že je táto unikátna hra rozohraná (bohužiaľ) len na poli siedmich epizód. Cohen úspešne prinútil politikov a radikálov báť sa otvoriť ústa pred kamerou a stačilo mu k tomu pár prostetických nosov, penisov a bachorov a najmä jeho geniálna schopnosť udržať tie šialené charaktery za každú cenu.(27.8.2018)

Sacha Baron Cohen už tak trochu hobluje svůj hrubozrnný humor na dřeň a častěji je to spíše trapně nechutné než zábavné. Pár fajnových špílců tam je (prezentace dětské knížky s kopulujícími zajíčky, stavba mešity v Arizoně nebo sofistikovaná past na mexické přistěhovalce), ale i na tu skrovnou epizodní stopáž je to uboze málo. Chtělo by to svěží vítr do plachet, více trefných kritických dloubanců do společnosti a rozhodně méně plastových čuráků, mrdky, hoven a jiných tělesných výměšků. Ostatně, Mark Strong by mohl vyprávět…(18.9.2018)

Vtipné to bylo, ale občas mi vadilo, když Cohen tlačil na pilu tak nějak "na prázdno". Samozřejmě, snažil se z každého vydolovat maximum, ale u některých "hostů" byl pak výsledek zcela rozpačitý, hlavně když se nenechali nachytat. Stále to však byla docela osvěžující směsice bizarních charakterů a lidské blbosti a snad jen pro to se to minimálně vyplatí vidět. Zajímavé části: epizoda 2 a 7(4.9.2018)

Who Is America? zlyháva v scénach, kedy stavia voči sebe extrémnu ľavicu a extrémnu pravicu, lebo vtedy ide len o pobúrenie, ktoré je pochopiteľné. Naopak Cohen exceluje v momentoch, keď voči sebe stavia ten istý extrém. Vtedy uvoľnení respondenti dokážu zo seba dávať nevídané veci. Škoda vynechanej Palinovej a slabý útok na krajnú ľavicu.(27.8.2018)