Who Is America? (TV seriál)

Who Is America?

Komedie

USA, 2018, 3 h 11 min (Minutáž: 24–29 min)

Who Is America? zlyháva v scénach, kedy stavia voči sebe extrémnu ľavicu a extrémnu pravicu, lebo vtedy ide len o pobúrenie, ktoré je pochopiteľné. Naopak Cohen exceluje v momentoch, keď voči sebe stavia ten istý extrém. Vtedy uvoľnení respondenti dokážu zo seba dávať nevídané veci. Škoda vynechanej Palinovej a slabý útok na krajnú ľavicu.(27.8.2018)

No nevim, asi jsem cekal vic. Cohenovi se sice podari par slusnejch nachytavek, ale pro me, jakozto cloveka, nesledujiciho americkou politickou scenu, to byla vicemene prehlidka neznamejch xichtu. Sice z nich kolikrat dostane takovy mega trapnosti, ze je vlastne jedno, kdo to je, protoze ze sebe udela uplnyho curaka, ale stejne je to zabavnejsi, kdyz je tu treba Dick Cheney, kteryho clovek precejen zna. Co se tyce Cohenovo postav, nektery dostanou minimum prostoru, nektery naopak kvanta, ne vzdy k moji spokojenosti. Dalsi co to trochu srazi je fakt, ze misty fakt az zbytecne moc tlaci na pilu a veskerou zabavu tak de facto obstara sam a nenecha hosty se poradne ztrapnit, pripadne se nekdo nechytne a pak rozhovor/scenka trochu vyzni do prazdna. Ale v kazdy epizode se vicemene da najit par perel. Vetsinu casu to neni komedie, u ktery by se clovek valel smichy po zemi, ale spis se citi trapne, co ze to je mezi nama za dementy, ale myslim, ze to byl i Cohenovo cil, takze ve vysledku asi mise splnena, ale urcite slo sehnat zajimavejsi hosty a vytvorit vic postav. Lepsi 3*.(10.9.2018)

Návrat k Da Ali G Show kořenům. Sacha už to nemá tak lehké, neb jeho ksicht už každý zná, tak musel přidat na make-upu a zároveň přidal i na postavách. Nutno říci, že řada těchto postav je zbytečných, neb netnou do živého tak, jak by si asi Sacha představoval. Nejvydařenější je samozřejmě Erran Morad; co ten "nutí" říkat a dělat republikány před kamerou je neuvěřitelné. Až by si člověk myslel, že je to nahrané. Podobně je na tom i Gio Monaldo, který sice nemá tolik prostoru jako Erran, ale jeho product placement zachraňování sirotků před zeleným plátnem nemá chybu... Není to už tak převratné jako Da Ali G Show, ale i tak se mi na Who Is America? koukalo dobře a bavil jsem se... 70%(7.1.2019)

Teď poslední dobou, kdy téměř každý pokus o politický humor selhává (včetně South Parku!) ve srovnání s absurdní a matoucí realitou, pravda umírá, rozumně smýšlející člověk jen pomalu rezignuje a uvadá, přišel Cohen s naprosto skvělou vulgárně zmrdskou show, kde bere na odstřel hlupáky skrz na skrz Amerikou, všech možných stran a názorů. Od paranoidních white trash trumpovců po vyhrocený libtardský píče. 5 hvězd v součtu dávám prostě proto, jak mě prakticky každý díl dovedl žasnout nad lidskou blbostí a vůbec jaký koule stojí dát něco takovýho do kupy a do televize. Balzám na duši a pro mě jedna z top věcí roku. (ale mrzí vynechání tolik pobouřené Sarah Palin)(27.8.2018)

Nevěřil bych že lze v rámci Boratovského konceptu ještě takhle neuvěřitelně přitvrdit! -Tento komentář je jeden velký SPOILER, ale nemůžu si pomoci. --- několik postav, třeba-tupý bílý pravičák a jeho pravdomluna.com: ,,nejsem antisemita,naopak, spousta mých přátel židy nesnáší" ,-- či ještě více bílý neoliberál (samozřejmě z Oregonu), který natolik dbá džendrové rovnováhy, že jeho syn močí v sedě a dcera ve stoje (ta si ovšem přidrzle neustále stěžuje, že má mokrá stehna), ovšem i profesor liberál má své meze a tak mu začíná vadit poměr jeho ženy s delfínem-- manipulativní machomagor z ranku módního (mondénního) průmyslu pravděpodobně italského původu (jím zmanipulovaná blonďatá pseudostarr vás bude z TV žádat o příspěvek 18 dolarů pro malého smutného afrického dětského vojáčka, lze mu pak koupit samopal a to je mnohem lepší než mačeta a když přispějete alespoň 21 dolary, dostane se mu i granátometu-to všichni přeci vědí, že vlastní granátomet je sen každého malého nezletilého afrického vojáčka,---rozverný prodavač dětských hraček, týrající tupého militantního šerifa,--- no a pak ten podivín co sloužil v Mosadu-uvidíte třeba známého amerického politika jak se v rámci protiteroristického výcviku snaží odzbrojit zlého muslimského teroristu holou prdelí, protože jak je všeobecně známo , zlí muslimští teroristé se nejvíce bojí homosexuálů! ,-a málem jsem zapomněl na toho pána, co si poctivě odseděl co měl a má výrazné umělecké střevo- občas jak DJ Samotka , občas jako uderground malíř, který zaujme standardní paní kurátorku nápadem malovat hovny, i když se to blbě stínuje ...---- Vlastně jsem se ani moc nesmál, spíš kroutil a děsil jak je lidská nařvanost snoubená s blbostí všeobecně poplatná nejen pro US.- Mám tě rád Sašo Barone Cohene.(8.5.2020)

• - Fľašu na waterboarding, ktorú podpísal Dick Cheney, štáb predal cez eBay. Výťažok vo výške 2551 amerických dolárov venovali organizácii Amnesty International. (toi-toi)

• - Donald J. Trump si v seriálu zahrál se svou manželkou Melania Trump. (Duoscop)

• - Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Ondr0n)