Who Is America? (TV seriál)

Who Is America?

Komedie

USA, 2018, 3 h 11 min (Minutáž: 26–30 min)

This is America. Sacha Baron Cohen uměl vždycky upozornit na něco primitivního a naprosto irelevantního svůj způsobem, na který si každý jen tak netroufne. Ten způsob umí být i docela odpudivý. Nevím jaká byla strategie pro první díl, ale byla dost kontroverzní sama o sobě. I na mé poměry. I tak se zadařilo. Sledoval jsem seriál do konce a nelitoval jsem. Toto je důkaz toho, jak Amerika umí být světu pro smích. Ve výsledku neuvěřitelný kousek, který se vlastně nedá trumfnout.(19.9.2018)

Cohen svým vystupováním v podstatě říká a vždycky říkal, že je možné udělat si z někoho tak velkou srandu, jak ten dotyčný dovolí. Párkrát jsem si ale říkal, že by bylo mnohem lepší, kdyby se držel té lascivnosti, která je pro něj tak typická, protože jinak nevyrovnaností některých výstupů zanechává celkem rozpačitý dojem. Republikánský zákonodárce bojující prdelí proti terorismu (i jeho následná rezignace) - strop. Makléř luxusních jachet ochotný krýt obchod s lidským masem a nainstalovat zařízení na likvidaci uprchlíků - mrazivý (podobně jako finální epizoda). Jenže provokování obyvatel Arizony tím, že chci v jejich městečku postavit mešitu, a na nich pak nechat rozhudnutí, jaký typ stavby si vyberou, už je spíš smutný. Zábava typu „hele, další blbec“ prostě není cool, sorry. Kontroverze vyvolává i způsob, jakým některé influencery a politiky pro show Cohenova crew vůbec ukecala. Když vám řeknou, že jedete na rozhovor s invalidním válečným veteránem, můžete taky spoustu nesmyslů přejít, protože se chcete zavděčit člověku se smutným příběhem. Vtipný to je, ale pachuť z neetickýho chování je tentokrát příliš silná.(3.11.2018)

No nevim, asi jsem cekal vic. Cohenovi se sice podari par slusnejch nachytavek, ale pro me, jakozto cloveka, nesledujiciho americkou politickou scenu, to byla vicemene prehlidka neznamejch xichtu. Sice z nich kolikrat dostane takovy mega trapnosti, ze je vlastne jedno, kdo to je, protoze ze sebe udela uplnyho curaka, ale stejne je to zabavnejsi, kdyz je tu treba Dick Cheney, kteryho clovek precejen zna. Co se tyce Cohenovo postav, nektery dostanou minimum prostoru, nektery naopak kvanta, ne vzdy k moji spokojenosti. Dalsi co to trochu srazi je fakt, ze misty fakt az zbytecne moc tlaci na pilu a veskerou zabavu tak de facto obstara sam a nenecha hosty se poradne ztrapnit, pripadne se nekdo nechytne a pak rozhovor/scenka trochu vyzni do prazdna. Ale v kazdy epizode se vicemene da najit par perel. Vetsinu casu to neni komedie, u ktery by se clovek valel smichy po zemi, ale spis se citi trapne, co ze to je mezi nama za dementy, ale myslim, ze to byl i Cohenovo cil, takze ve vysledku asi mise splnena, ale urcite slo sehnat zajimavejsi hosty a vytvorit vic postav. Lepsi 3*.(10.9.2018)

Who Is America? zlyháva v scénach, kedy stavia voči sebe extrémnu ľavicu a extrémnu pravicu, lebo vtedy ide len o pobúrenie, ktoré je pochopiteľné. Naopak Cohen exceluje v momentoch, keď voči sebe stavia ten istý extrém. Vtedy uvoľnení respondenti dokážu zo seba dávať nevídané veci. Škoda vynechanej Palinovej a slabý útok na krajnú ľavicu.(27.8.2018)

Vtipné to bylo, ale občas mi vadilo, když Cohen tlačil na pilu tak nějak "na prázdno". Samozřejmě, snažil se z každého vydolovat maximum, ale u některých "hostů" byl pak výsledek zcela rozpačitý, hlavně když se nenechali nachytat. Stále to však byla docela osvěžující směsice bizarních charakterů a lidské blbosti a snad jen pro to se to minimálně vyplatí vidět. Zajímavé části: epizoda 2 a 7(4.9.2018)

• - Fľašu na waterboarding, ktorú podpísal Dick Cheney, štáb predal cez eBay. Výťažok vo výške 2551 amerických dolárov venovali organizácii Amnesty International. (toi-toi)

• - Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Ondr0n)

• - Stěny restaurace jsou vyzdobeny kresbami, které Rick (Sacha Baron Cohen) představil v první epizodě. (Ondr0n)