Who Is America? (TV seriál)

Who Is America?

Komedie

USA, 2018, 3 h 11 min (Minutáž: 26–30 min)

Teď poslední dobou, kdy téměř každý pokus o politický humor selhává (včetně South Parku!) ve srovnání s absurdní a matoucí realitou, pravda umírá, rozumně smýšlející člověk jen pomalu rezignuje a uvadá, přišel Cohen s naprosto skvělou vulgárně zmrdskou show, kde bere na odstřel hlupáky skrz na skrz Amerikou, všech možných stran a názorů. Od paranoidních white trash trumpovců po vyhrocený libtardský píče. 5 hvězd v součtu dávám prostě proto, jak mě prakticky každý díl dovedl žasnout nad lidskou blbostí a vůbec jaký koule stojí dát něco takovýho do kupy a do televize. Balzám na duši a pro mě jedna z top věcí roku. (ale mrzí vynechání tolik pobouřené Sarah Palin)(27.8.2018)

Návrat k Da Ali G Show kořenům. Sacha už to nemá tak lehké, neb jeho ksicht už každý zná, tak musel přidat na make-upu a zároveň přidal i na postavách. Nutno říci, že řada těchto postav je zbytečných, neb netnou do živého tak, jak by si asi Sacha představoval. Nejvydařenější je samozřejmě Erran Morad; co ten "nutí" říkat a dělat republikány před kamerou je neuvěřitelné. Až by si člověk myslel, že je to nahrané. Podobně je na tom i Gio Monaldo, který sice nemá tolik prostoru jako Erran, ale jeho product placement zachraňování sirotků před zeleným plátnem nemá chybu... Není to už tak převratné jako Da Ali G Show, ale i tak se mi na Who Is America? koukalo dobře a bavil jsem se... 70%(7.1.2019)

Sacha Baron Cohen už tak trochu hobluje svůj hrubozrnný humor na dřeň a častěji je to spíše trapně nechutné než zábavné. Pár fajnových špílců tam je (prezentace dětské knížky s kopulujícími zajíčky, stavba mešity v Arizoně nebo sofistikovaná past na mexické přistěhovalce), ale i na tu skrovnou epizodní stopáž je to uboze málo. Chtělo by to svěží vítr do plachet, více trefných kritických dloubanců do společnosti a rozhodně méně plastových čuráků, mrdky, hoven a jiných tělesných výměšků. Ostatně, Mark Strong by mohl vyprávět…(18.9.2018)

This is America. Sacha Baron Cohen uměl vždycky upozornit na něco primitivního a naprosto irelevantního svůj způsobem, na který si každý jen tak netroufne. Ten způsob umí být i docela odpudivý. Nevím jaká byla strategie pro první díl, ale byla dost kontroverzní sama o sobě. I na mé poměry. I tak se zadařilo. Sledoval jsem seriál do konce a nelitoval jsem. Toto je důkaz toho, jak Amerika umí být světu pro smích. Ve výsledku neuvěřitelný kousek, který se vlastně nedá trumfnout.(19.9.2018)

No nevim, asi jsem cekal vic. Cohenovi se sice podari par slusnejch nachytavek, ale pro me, jakozto cloveka, nesledujiciho americkou politickou scenu, to byla vicemene prehlidka neznamejch xichtu. Sice z nich kolikrat dostane takovy mega trapnosti, ze je vlastne jedno, kdo to je, protoze ze sebe udela uplnyho curaka, ale stejne je to zabavnejsi, kdyz je tu treba Dick Cheney, kteryho clovek precejen zna. Co se tyce Cohenovo postav, nektery dostanou minimum prostoru, nektery naopak kvanta, ne vzdy k moji spokojenosti. Dalsi co to trochu srazi je fakt, ze misty fakt az zbytecne moc tlaci na pilu a veskerou zabavu tak de facto obstara sam a nenecha hosty se poradne ztrapnit, pripadne se nekdo nechytne a pak rozhovor/scenka trochu vyzni do prazdna. Ale v kazdy epizode se vicemene da najit par perel. Vetsinu casu to neni komedie, u ktery by se clovek valel smichy po zemi, ale spis se citi trapne, co ze to je mezi nama za dementy, ale myslim, ze to byl i Cohenovo cil, takze ve vysledku asi mise splnena, ale urcite slo sehnat zajimavejsi hosty a vytvorit vic postav. Lepsi 3*.(10.9.2018)

• - Stěny restaurace jsou vyzdobeny kresbami, které Rick (Sacha Baron Cohen) představil v první epizodě. (Ondr0n)

• - Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Ondr0n)

• - Fľašu na waterboarding, ktorú podpísal Dick Cheney, štáb predal cez eBay. Výťažok vo výške 2551 amerických dolárov venovali organizácii Amnesty International. (toi-toi)