Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

Luciaaas2 odpad!

Říkal jsem to, říkal jsem to, že to bude bezduchá kýčovitá blbina od Emmericha, který už několik let nenatočil nic pořádného. Film je odfláknutý, špatné CGI. Moc mě štve, že ve filmu je výborné obsazení, a že nemají co hrát, nikdo jim nefandí. Scénář tupý, bezduchý, děravý. Děj žádný. Zlaty starý snímek Bitva o Midway ()

milada008

Chtěl jsem atraktivní souboje na vodě i ve vzduchu, dostal jsem je. To, že mim o boje byl film o ničem, mi vůbec, ale vůbec nevadilo. A tak těch 138 minut v kině mi uběhlo tak rychle, že jsem se ani nestačil pomalu usadit. ()

J0K3R

Nakonec to dobře dopadlo. CGI bylo sice odbyté, zvlášť při potápění Pearl Harboru, ale ve zbytku filmu to již bylo lepší. Herecký potenciál silně nevyužitý a scénář taky pokulhával, nicméně šel jsem na film s vědomím, že jej točil Emmerich a ne Nolan. K lepšímu hodnocení jsem se nakonec přiklonil díky tomu, že se alespoň drželi historických faktů, a taky díky přehledným leteckým soubojům. ()

jan.para

Bitva u Midway popisuje dobu od prosince 1941 do června 1942. Z celého filmu je samotná Midway cca 25 %. Film sám o sobě nepůsobí špatně. Je v něm hodně bojových scén a má poměrně rychlý spád. Co mi ale vadí je hodně CGI i ve scénách, kdy by být nemuselo. Pokud tento film z hlediska CGI porovnám s 18 let starým Pearl Harbor, tak jsme se v této kategorii moc neposunuli. Další věc je spousta průhledných scén, kdy trochu bystřejší divák ví, co se bude dít + postava Aarona Eckharta je ve filmu úplně k ničemu. ()

tereza.k

Celkově film pro mě krásný zážitek. Jen nějak se mi ještě nestalo, abych nefandila žádné postavě.Přesto, že byl film nadupanej skvělejma hercema, blylo mi jedno kdo umře. Teda kromě mechanika 1. (dříve 3.) třídy. Film, kde by mě nezaujala (charakterově, vizuálně jich tam bylo zajímavých dost) žádná postava, jsem asi ještě neviděla. ()

bigmatko

vojnové filmy vždy balancujú na hrane medzi hejtermi a historickými nadšencami. A niekde v strede sa nachádza divák, ktorý si užije naozaj dobre spracovaný dramatický príbeh, s výbornými efektami, emóciami postáv a napätím ktoré sa vznáša pri bojových záberoch. Historické detaily mi neprináleží hodnotiť ale z toho málo čo som si pred filmom prečítal aby som si oživil poznatky zo štúdií sa mi zdá, že v celkovomm rozsahu sa do histórie aj trafili. Mňa hlavne zaujímal filmový zážitok a ten som dostal. Výborní herci, prepracovaný dej aj vizuál a akcia na pozadí hrôzy vojny je zárukou, že pri filme sa nudiť nebudete. Emmerich vie ako spracovať veľkofilm a prezentovať silu jednotlivca a národa bez ohľadu na to či ide o skutočný príbeh alebo fikciu. ()

KiJi

LETEM SVĚTEM CO A JAK PŘEDCHÁZELO BITVĚ O MIDWAY A CO SE BĚHEM NÍ STALO Na Emmericha dobrý. Žádný trapný americký patos, záběry na rozstřílenou americkou vlajku nebo letadla v západu Slunce. Prostě střídmě. To je třeba vyzdvihnout. Ale něco tomu pak chybělo - drama, drive, tempo, jako měl Dunkirk od Nolana. Emmerich spíše popisoval, než vyprávěl. Sice o válečné scény není nouze, ale stylem „co nejvíc toho nacpeme do jednoho filmu“. Takže tam máme od japonského útoku na Pearl Harbor, bombardování Japonska Doolittlem, přes plánování (toho je teda dost málo) až po samotnou bitvu o Midway. No a pak se to musí vzít trochu zkrátka, aby se nám tam vešel taky nějaký děj, postavy a jejich příběhy. No a některé jsou tam dosti schematické, protože v historii u toho byly, a tak ve filmu se také musí mihnout, jenže není vidět příliš jejich přínos (ten se spíše dozvíte v doslovu filmu). Také jsem ocenil, že ukázal i pohled a plánování Japonců, že z nich nedělal blbečky nebo zvířata. Ale v jedné scéně jasně divákovi prezentoval, že Japonci jsou ti zloduši. Zvuky zejména letadel na dobré úrovni. Jen mě překvapilo, že do ČB asi nedorazila verze v Atmos….nebo že bych ji propásl? (pozn. viděno kino 2D, tit.). ()

TOPmoovie

no takze. pearl harbour .je natoceny moderne... midway napriek tomu tuto scenu ponuka.. utok na tokio... to iste. ale!! operacie-utoky japoncov na lietadlove lete (yorktown a podobne)--to co malo byt vo filme midway..to tam nedali. toto proste normlany logicky clovek nepochopi ()

leonskennedy

Klady skvělej Woody Harrelson a bitvi ,mínusi trošku zbytečne moc věcí dohromady politika ,pearl harbor ,bitva v korálovém moři a další,úplně mimo vyzněla Doolitlova akce ktera neměla snad ani 5 minut. ()

AmunRa

Od Rolanda Emmericha se dá čekat velkolepá podívaná a to také do puntíku plní. Jako hraný skorodokument o začátku války v Pacifiku vynikající, ale bohužel selhává jako film. Přílišná snaha představit co nejvíc reálných hrdinů bitvy vede k nepřehlednosti a "hrdinou" filmu pak není pořádně ani jedna z postav. Paradoxně je pak nejlidštější postavou pilotova manželka Mandy Moore ve vedlejší roli. Na velkém plátně velkolepá podívaná, ale jinak spíš kronika bitvy o Midway. ()

Dechman

Jeden z najhorších filmov od Emmericha. Scenár, ktorý dopredu neuhádne len dieťa do 4 rokov. Strašné! Príbeh dezorientovaný, strašný pátos a omáčka okolo toho, takže som film sledoval ako prehliadku nových filmových trikov...ach jaj, bojové scény, kedy majú na lietadle otvorený kokpit vo výške 4200m? ()

Pavelkedar

Pokud bych to srovnával s "romantickým" Pearl Harborem, tak pro mě jednoznačně a celkově záživnější. Pefektní provedení všech historických souvislostí počínaje napadení PH. Řemeslně exceletně provedené, zvlášť scény bojů. Daleko víc prokreslené dobové prostředí. EXCELENTNÍ a přesný zvuk v 7.1 True HD a s neskutečnou dynamikou prostoru!!! ()

Bolex

Ti, kteří si vyberou ke shlédnutí akčňák z druhé světové vědí do čeho jdou. A nutno říci, že nuda je v tomto filmu jen občas a akční scény jsou nádherné. Za to dávám 3*. Srovnám-li však tento velkofilm například s Dunkerkem, s tou fascinující atmosférou, krčí se Midway v koutě. ()

jizvoun

Čistý průměr. Scénář ničím výrazným nenadchnul, graficky velmi povedené. Znovu bych se k tomu však již nevracel. ()

Slack

Námet má obrovský potenciál na seriál. Žiaľ, krátky film nemal možnosť potenciál využiť. Scenáristická barlička s hrdinskou smrťou tretieho z partie bola zakončená najhoršie ako mohla byť. Pri scéne v bare som si musel podvedome hmmkať lebo vo mne vyvolávala nie príjemné pocity. ()

Martens14

Velkolepá válečná dobová šou, natočená přesně podle historických pramenů. Žádná nuda, přehršel leteckých a námořních bitev. ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)