Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Šestidílnou sérii Bodyguard pro britskou BBC vytvořil a napsal Jed Mercurio, ostřílený televizní producent, scenárista a režisér, jehož jméno nalezneme pod úspěšnými seriály jako Line of Duty či Protiúder, ale také pod televizní adaptací klasického románu D. H. Lawrence Milenec lady Chatterleyové z roku 2015 s Holliday Graingerovou a Richardem Maddenem v hlavních rolích. Politický thriller s kriminální zápletkou Bodyguard vypráví napínavý příběh seržanta Davida Budda, příslušníka policejního útvaru ochrany, který si z bojového nasazení v Afghánistánu odnesl ošklivé šrámy na duši. Poté, co je přidělen k ochraně kontroverzní ministryně vnitra Montagueové, prosazující tvrdou linii nekompromisního boje s terorismem, se zaplete do komplikovaného spiknutí a jeho úloha zůstává do posledních okamžiků nejasná. Nejednoznačného hrdinu ztvárnil Richard Madden, který byl za svůj výkon oceněn prestižním Zlatým glóbem. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (191)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že tady tvůrci tolik přemýšleli a kombinovali, až to místy nedávalo smysl. Ono taky skloubit dohromady teroristy, obyčejné zločince, podplacené i neúplatné policisty, tajné služby, zatrpklé válečné veterány a politiky, to dá docela zabrat. Zjednodušení by ději prospělo, ačkoliv věřím, že na papíře to mohlo vypadat smysluplně. Nicméně scénáristické díry se tvůrcům daří vyplňovat tempem, které dává jen minimální prostor pro hluchá místa a pak také castingem. Madden to celé odehrál takřka na jeden výraz a přesto byl výborný, líbila se mi Keeley Hawes v roli ministryně či policejní šéfka Gina McKee. Pokud se v tom nebudete přehnaně šťourat, tak si to, myslím, užijete. 80% ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bodyguard to má skoro všechno. Idealní množství dílů, tedy délku celé série, načrtá dobrou optikou ožehavá témata současného terorismu, zkorumpovaných vládních složek, dvojitých agentů i poválečných traumat hlavního hrdiny, které ovlivňují jeho duševní zdraví. Tvůrci všechny tyto klíčové scenáristické puzzle kombinují mrštně dohromady tak, že vytváří skvělou koláž uvěřitelného, v rámci možností realistického politicko/špionského thrilleru/dramatu, která je rychlá, nepředvídatelná a dějově hutná. Oproti USA verzi Bodyguarda tahle působí jako když je na steroidech a to včetně lovestory. Dejte Maddenovi 007 ! ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Dělat bodyguarda je makačka. 1)  No páni. Dělat bodyguarda v poměrech, které zobrazuje tato minisérie, by se mi tedy nechtělo._____ 2)  Zamlouvala se mi pěkná atmosféra nejistoty. Hlavní postava do samého závěru neví, komu věřit a komu ne a divák tápe s ní._____ 3)  Nějaké dějové komplikované nepříliš věrohodné obezličky ke konci série mi nevadily, to už jsem svým postavám fandil a jenom tipoval, kdo je s kým a proti komu._____ 4)  Největším plusem je bezpochyby vysoce přitažlivý a herecky zdatný 32letý Skot Richard Madden (seržant Budd). Zaujala mě i 54letá Gina McKeeová (šéfka policie). ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Mám to za 2 hvězdičky a za těch aktuálních 83 procent bych tomu nejraději napálil odpad!. Do pátého dílu mi na tom vadily v podstatě jen 3 věci: 1. Jak to, že se Davidův kámoš v roli ostřelovače trefoval do řidiče a ne do ministryně? 2. Jak to, že ho nebyli schopni identifikovat? Britského občana, armádního důstojníka s tak výrazným handicapem...? 3. Jak to, že s ním Davida (bodyguarda) už dávno nespojili (Afghanistan)? Šestej díl mi ale hnul žlučí. Nemá smysl vypočítávat, co všechno mi tady přišlo zhovadilý. Byla to jednoduše hrůza. Za všechny minely zmíním jen to, jak se tady odkopala Nadia. Proč by to dělala?! Proč by dál nehrála tu uskřípnutou? Tohle ani nemá smysl komentovat... Lidi, myslete trochu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Během všech šesti dílů 4 úžasně zkomponované akční scény, od třetího dílu zvraty jak na běžícím páse a hlavní záporák byl u mě až na posledním řádku v seznamu podezřelých, fakt jsem ho neodhadl (ale možná jsem jen natvrdlý). Super dlouhá scéna s výbušnou vestou v posledním díle je něco …… něco tak bizarně napínavého, že se vám skoro nechce věřit vlastním očím. Ale v dobrém slova smyslu, mělo to říz, prostě jsem se skvěle bavil. Richard Madden si to neskutečně dával, profik každým coulem, ministřin pejsánek a uzlíček nervů v jednom. Byl fantastický! Celkovou pětihvězdu nedám jen proto, že jsem v samém závěru vůbec neuvěřil náhlému přerodu jedné z postav do absolutního zla, vzhledem k předchozímu průběhu, tomu jak se prezentovala, co jsem z ní cítil (ti co viděli, asi tuší). Tady už to se snahou překvapovat tvůrci přepískli. ()

Galerie (95)

Související novinky

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Reklama

Reklama