Bodyguard (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2018, 5 h 53 min (Minutáž: 57–58 min)

Jed Mercurio si dal na rok oraz od své vlajkové série Line of Duty a vytvořil… No, v podstatě nepřiznaný spin off, který „podědil“ veškeré přednosti (hmatatelná gradující tenze, nejednoznačné charaktery, pochopitelné motivace, výslechové dialogové přestřelky) i zápory (trochu moc náhod, zvraty za každou cenu, poněkud přepálené konspirace) právě z Line of Duty. Dokud se drží postav, které se během své neodvratné cesty do pekel snaží hasit následky svých jednání, tak je to výtečné. Jakmile uhne od jednotlivců k vysoké zákulisní hře plné intrik, tak to drhne a je z toho div ne nový Dan Brown. Což jsme opět u toho, že nemlich to samé platí i o, wait for it, Line of Duty.(1.10.2018)

Až do konce jsem byl přesvědčen o něčem, co nakonec nebyla pravda a nezávisle na tom díky poslední třetině “jen” slabší čtyři hvězdy. Zápletku tohoto politického-krimi-thrilleru mohli vyřešit líp. Neříkám, že to bylo vyloženě neuvěřitelné, ale příšlo mi moc. Škoda. Přesto solidní kvalita z UK (kdybych ale víc sledoval britské seriály, přišlo by mi možná tuctovější).(30.9.2018)

Podobně, jako seriálový Jack Ryan doplácí Bodyguard na příběh a zápletku, která je jen stěží uvěřitelná. Sice se na to hezky místy kouká, ale když si tohle celé aspoň trošku promítnete do reality, zjistíte, že je to taková celkem slušná, akční pohádka. Jediným plusem je snesitelný počet dílů a relativně snaživý Madden, jinak jsem do Britů čekal, vzhledem k jejich nezpochybnitelné, seriálové kvalitě mnohem víc.(30.9.2018)

Ludicrous yet addictive. To myslím vystihuje úplně všechno. Twisty (které občas postrádají logiku), skok z jakože akčnějšího dramatu do roviny politickýho thrilleru a závěrečná epizoda, v níž se 40 minut sundavá sebevražedná vesta, dělají z Bodyguarda opravdu ludicrous yet addictive televizní zážitek. Nicméně bych si dovolil nesouhlasit s HALovým komentářem, který považuje závěr za konvenční. Už jen fakt, že finále (první řady?) se soustředí na sebevražednou vestu a nikoliv na dlouhé vysvětlování a rozuzlení zápletek, je dost nekonvenční. Ballsy. Nekonvenční jsou i vyvracení divákovejch očekávání - jejich vypsání by bylo spoileroidní, a to si nedovolím. Nicméně souhlasím, že ten random bordel tam je, a je to taky moje jediná výtka k seriálu. Ludicrous, prostě. Ale od řemeslné stránky přes neskutečně skvělé hrající osazenstvo, z nějž jasně v poslední epizodě vyčnívá Richard Madden až k faktu, že Jed Mercurio prostě odmítá konvenční divácká očekávání, dělají pro mě z Bodyguarda seriálový překvapení roku a zážitek podobně gripping jako Condor. Ale pokud je Jack Ryan tak dobrej, že v HALových očích dělá v podstatě z Mercuriova počinu jen průměr, jdu se vrhnout na něj s nadějí, že to bude ještě lepší bomba :)(26.9.2018)

Je pravda, že tady tvůrci tolik přemýšleli a kombinovali, až to místy nedávalo smysl. Ono taky skloubit dohromady teroristy, obyčejné zločince, podplacené i neúplatné policisty, tajné služby, zatrpklé válečné veterány a politiky, to dá docela zabrat. Zjednodušení by ději prospělo, ačkoliv věřím, že na papíře to mohlo vypadat smysluplně. Nicméně scénáristické díry se tvůrcům daří vyplňovat tempem, které dává jen minimální prostor pro hluchá místa a pak také castingem. Madden to celé odehrál takřka na jeden výraz a přesto byl výborný, líbila se mi Keeley Hawes v roli ministryně či policejní šéfka Gina McKee. Pokud se v tom nebudete přehnaně šťourat, tak si to, myslím, užijete. 80%(30.9.2018)