Okouzlující romantická komedie, ve které na plátně zazáří Al Pacino a Michelle Pfeifferová. Pfeifferová představuje Frankie, číšnici v jedné newyorské kavárně. Po sérii bolestných zklamání Frankie nehledá vztah k žádnému dalšímu muži... až dokud se nepotká s Johnnym. Pacino hraje propuštěného trestance, který začal pracovat jako nový kuchař na krátkodobý úvazek. Dočista se zblázní do Frankie. Ale Frankie usuzuje, že se k sobě hodí jako vejce natvrdo a naměkko. Nechápe, co myslí Johnny tím, když říká: "Byli jsme pár ještě předtím, než jsme se potkali". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

cab

Mene zname a o to lepsi male romanticke drama, ktere se odehrava v recke restauraci s paradne si sednouci ustredni dvojici (Al Pacino a Michelle Pfeiffer). Ona nechce o lasce, muzich nebo nejakem chozeni vubec slyset, on se dostava ven z kratkeho pobytu ve vezeni, ktery mu obratil zivot uplne vzhuru nohama a hodla dat do sveho dalsiho konani vse at to stoji, co to stoji. 90% ()

Teg

Asi jsem už omrzelý životem a romantické story na mě musejí mít grády... Nebýt hypnotického kukuče Al Pacina, hodnotím jako absolutní brak a to minimálně po příběhové stránce. Takhle je to na slabší 3*. Stejně to na mě celé působilo tak nějak křivě, nesmál jsem se. ()

Tery16

Vím, že to nemá být objevný film. Ale přesto, nebýt herců v hlavních rolích, myslím, že by si ho nikdo ani nepovšiml. Čekala jsem něco víc, čekala jsem, že mi osudy postav budou v něčem blízké, že si budu přát, aby jim to všechno vyšlo a aby byli šťastní. Nakonec jsem byla skutečně jen divákem. Frankie a Johnny i přes mnohé kvality není filmem, který mě "vtáhne do děje". ()

aLPaC

Romantické filmy úplně nemusím, ale vzhledem k hlavnímu hereckému ancáblu bylo jasné, že tenhle být prostě špatný nemůže. A taky že ne. Krásně uvařený příběh. Al Pacino je borec. ()

hacho

Uuuuf, cesky dabing mi ten film nejak pokazil, rada bych ho videla v originalnim zneni. Zilkovou alias Pfeiffer jsem nemohla skousnout... :o( ()

KOZEL84

Drama,romantický,komedie to sedí úplně přesně.Při dnešní frekvenci sračkoidních Romantických rádoby komedií je tohle zjevení.Ono tady totiž to slovo komedie není jen doplněk,ale film je to opravdu vtipný minimálně první půlku,protože pak už to spíš sklouzává k tomu dramatu.Od rána sem měl dneska náladu na hovno a tohle mě aspon' trochu pomohlo.Rozesmálo,dojalo a postava (výborné) Michelle mi občas nepříjemně někoho připomínala.No a Pacino je prostě neuvěřitelný borec.Další co by měl žít věčně! ()

Narciska

Překrásný film o osamělosti lidského rodu a o tom, že překážka na cestě za pravou láskou vězí často v nitru nás samých. Asi jsem ještě neviděla romantický snímek, který by byl tak plný nervózních gest, sžíravé nejistoty a rozechvění při křehkém sbližování. A přitom co slovo, to perla. I přes kouzlo ústřední dvojice a zábavné vedlejší postavy mou pozornost stíhaly upoutat jemné detaily, gesta a humorné situace, které ne vždy měly souvislost s hlavním dějem, a přece dokreslovaly atmosféru celého příběhu, vyjadřovaly roztržitost a hravost, které přicházejí v životě vždy, když jde o to „pravé“. ()

tragos

Well... Uvěřitelná lovestory, překonávající se Michelle a příšerný český dabing (skoro se divím, že jsem to dodíval :)). ()

Wolvie

Dámy a pánové,i Garry Marshall občas umí! Ten pán skutečně nepatří mezi mé oblíbené tvůrce,ale když dostane tak skvělé herce,ani on film nedokáže zkazit,což mu příčítám k dobru.Frankie a Johnny je hrozně příjemná romantika s charismatickým Alem a krásnou Michelle,která mě jen tak neomrzí. ()

helloween93

Předně bych rád ocenil výkon Pacina jako kuchaře Johnnyho. Jinak mě ovšem tahle romance z bistra nevzala, a to zejména díky hysterickým scénám Michelle Pfeiferové, kterou ještě umocnil dabing Veroniky Žilkové. Její postava skoro celý film vyzařuje negativní pocity doplněné hysterickými záchvaty. 2* ()

GOREGASM

Herecky to táhne Michelle ještě více než Pacino, byť Al je jako vždy velmi přesvědčivý, hlasitý, extrovertní a v tomto příběhu skoro až otravný, jak moc někdy tlačí jeho postava na pilu. Michelle mne svým křehce intimním ztvárněním Frankie zasáhla mnohem více, nicméně oba mají dobrou chemii a k citlivé scéně otevření se ze strany Michelle, dojdou obě postavy především díky talentu svých hereckých představitelů. Dnes by Frankie a Johnny v kinech hanebně propadli, protože na tak"obyčejné" filmy se už dnes do kina nechodí, přesto právě v obyčejnosti námětu příběhu životem zkoušené Frankie a neodbytně dobyvačného Johnnyho je kouzlo každodenní životní nepředvídatelnosti. And I fucking love it :-) 80% ()

brrumlaa

Al Pacino je stále kus krásnýho chlapa... :) Zajímavost, ještě se narodil ve stejný den jako já.. :),wau Pouze den..., jinak je Al Pacino o nějaký ten pátek starší..:) ()

Miki68

Frankie a Johnny řadím do stejné výše jako Harryho, co potkal Sally. Velmi příjemný romantická komedie se skvělými herci. Film jsem viděl dvakrát. Poprvé v originálním zvuku s titulky a zdálo se mi to o dost lepší, než ten český dabing. Ale možná to byla jen ta Veronika Žilková, kterou jsem nemohl celej film vydýchat. A klidně bych se podíval potřetí. Scéna se vzkazem přes rádio mě vždycky dostane... ()

Kingjiri

První, spíše komediálnější část snímku mě bavila, druhá část, více dramatická, mě spíš nudila. Ovšem pár Al Pacino a Michelle Pfeiffer se k sobě hodil, to se musí nechat. Jinak díky dramatické složce trošku specifický snímek z žánru romantických komedií, který má do sebe něco více, než dnešní výtvory v obodobném žánru. I přesto dávám tři hvězdy, zase tolik mě to nezaujalo a občas jsem se při sledování nudil. Hádal bych, že se u filmu bude bavit spíše něžnější pohlaví. ()

Lucas87

Al Pacino nepatřil k hercům, které bych mohl označit oblíbení. Ovšem zde jako kuchař z lapáku co snaží dostat k srdce zhrzené Michelle, která je jako kus ledu co postupně roztává mi přišlo velice chytlavé, kdybych to měl tak hodnotit je to pro mě 4 a půl hvězdy. Prostě správná lovestory :) ()

Moje další první velká láska

Moje další první velká láska

20.06.2006

Taky milujete romantické slaďárny o malých harantech, kteří se v sedmi chovají i vypadají na dvacet (holky, kluci spíš naopak) a první sex a skutečnou pravou lásku si odbudou do dvanáctých narozenin… (více)