Americká filmová komedie o lásce, penězích a ztrátě paměti. Joanna Staytonová cestuje se svým manželem Grantem na luxusní jachtě. Ačkoli je bohatá, bez jakýchkoli zábran připraví mladého truhláře Deana o jeho zaslouženou odměnu za odvedenou práci. Příležitost k pomstě se Deanovi naskytne velmi brzy. Joanna spadne v noci přes palubu luxusní jachty a ze šoku ztratí paměť. Její manžel ji opustí. Dean Joannu přesvědčí, že on je jejím manželem a přivede ji do svého poněkud zchátralého domova... (oficiální text distributora)

emdvojka

Zaujímava variácia na Pretty Woman,kde chudobný tesár z pobrežného mesta, presvedčí bohatú paničku, ktorá stratila pamäť, že je jeho manželkou. Odvedie si ju do starého príbytku z 3 deťmi a tu sa začína odvíjať veľa zábavných kreácii a situácii, kde sa konfrontuje bohatstvo s chudobou a láska s falošnosťou. No ale koniec je rozprávkový :-) ()

gazogazo

Jako že z těchto filmu obyčejně zvracim, tohle je koukatelne, I když samozřejmě trochu obycejnejsi než by to třeba chtělo ()

Razzor_82

"Ona neví kdo je."  Ztráta paměti přinese proměnu nafoukané paničky z lepší společnosti na rodinnou ženu v domácnosti . Ústřední dvojce Hawn + Russell je sympatická. Dobře jím to spolu klape. Příběh je však lehce předvídatelný. Závěr přinese typický happyend. Pohodová rodinná komedie.  6/10 ()

Trixi

Opět skvělá role pro Goldie - z rozmazlené milionářské manželky se v rukou pomstichtivého truhláře pomalu stává skvělá mamina. Plán na ponížení by i vyšel, kdyby se ovšem ten truhlář tak strašně do tý "hrozný ženský" nezamiloval. ()

Martin79

Pro mně jednoznačně nejlepší romantická komedie co kdy byla natočena. Spojení Russell, Hawn a Marshall funguje na jedničku, i vzhledem k době kdy byla natočena. 80-tá léta přála těmto typům filmů (nenáročných, pohodových...) a tento je pro mně nejlepší ve své kategorii. Jinak druhý celkově. ()

Kingjiri

Je pravda, že je Přes palubu vážně hodně americká komedie, nalajnovaná od začátku do konce dle klasickejch žánrovejch postupů. To všechno mi ale tentokrát bylo uplně jedno, protože o skvělý gagy nebyla nouze a Godlie Hawn s Kurtem Russellem nejen dobře hráli, ale předevšim tvořili skvělej pár. A odlehčená atmosféra osmdesátejch let byla taky fajnová. Jedinou výraznou vadou na kráse byl závěr, kterej z jinak velice pohodový podivaný udělal přehnanou crazy komedii. Decentnější zakončení by snímku slušelo mnohem víc. ()

FerryCFC

Romantické komedie nepatří mezi můj oblíbený šálek kávy, ale tohle se dalo. Pravda, poprvé kdy jsem vyprskl právě obědvající rýži na monitor bylo, když Goldie v zebrovaných plavkách vystrčila zadeček na kameru a zároven si všiml, že i Kurt dostal motivaci zahrát skvěle tuto roli. Párkrát jsem se dokonce i zasmál, kdo by to jen řekl u komedie, ale ten závěr...To snad ještě někdo věří v 21. století na to, že by někdo kvůli lásce skákal do moře mezi žřaloky ?? Vlastně Přes palubu, už je nějaký ten pátek na světě a v té době lidé ještě uměli milovat.. ()

Kenty

,,Děti jsou výplody z pekel a ty jsi Ďábel.´´ Velmi příjemná komedie, ikdyž mi Goldie nepřijde moc jako dobrá namyšlená panička. Ale jinak velmi dobré. ()

Wyrdas

Krásná svižná komedie typická pro časové období svého vzniku. Není to sice nic, co by tu již dříve nebylo, ale kdyby se náměty neopakovali, chudý by to byl filmový průmysl. Upřímně jsem se při sledování tohoto snímku pobavil a krásně jsem si odpočinul tak, jak by si člověk u filmu odpočinout měl. Rodinná komedie se vším všudy a těch pár slepějších míst s klidem na srdci odpouštím. ()

Armin82

Proč ne? Originální komedie, která během 100 minutové stopáže nejednou rozesměje. Sledovat Goldie Hawn v roli nafoukané kravky, jak se postupem času mění v normální ženskou, je prostě zabavný. Spousta vtipných scének i situací a Kurt Russell taky výbornej. Slušná komedie --->80% ()

haWranka

Je to vlastně hrozná blbost, ale já se vždycky skvěle pobavím. Taky jsem si kolikrát říkala, jak má tenhle film pěkný soundtrack, a teď koukám, že ho spáchal mistr Silvestri. ()

pirulka

Veľmi pekná zápletka, je to príbeh, ktorý baví a páči sa mi chémia medzi hlavnými postavami, veď napokon sú aj manželia. Milujem sledovanie starších filmov z 80/90 rokov, fascinuje ma pozorovať módu, prostredie, celkovo tú inú atmosféru vtedajšieho života. 95% ()

vandr

*** Muž přes palubu líbá ženu přes palubu *** aneb nenáročná komedie/romantika (chcete-li) na sobotní večer ()

Likan7

Nemám rád Kurta Russella a nesnáším Goldie Hawn. Přesto ale věřím, že by se mi film líbil, kdyby měl v sobě nějaké kouzlo nebo víc humoru. Klidně se vyprovodím sám, ale remake z roku 2018 se mi líbil o minimálně jeden level víc. On je buran, děti jsou burani, ona panička, která musí dělat domácí práce...a to je celý. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami