Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Ekdahl odpad!

Hollywoodský kýč v nejhorším slova smyslu. Dílo zkázy dokonal příšerný český dabing - naprosto nekoukatelný, přiznávám, že jsem vydržel dohromady asi 20 minut. Nedivím se Gerovi, že se dal na buddhismus, taky bych se na něj dal, muset se ráchat v takové žumpě. ()

BarneyJ

Čo sa týka romantických komédii môžem kľudne napísať že film je určite aj po toľkých rokoch top a stále sa dá pozerať.Kto by sa nechcel pozrieť na mladú Juliu Roberts.U mňa jednoznačne áno.*5 ()

klejtopajda

V dnešní době už naprostá klasika. Podle mě je v tomhle filmu vše, co v něm má být. Naivita, napětí, láska, romantika, rozpačitost...A vše má dobrý konec. Pro mě film, který mě neomrzí a ráda si ho kdykoli pustím :) ()

Oxytocin

Klasická novodobá Popelka, kterak si prostitutka z bídných poměrů klofla šarmantního, bohatého, inteligentního muže v nejlepších letech. Vtip, herecké obsazení, ... paráda. Kolik žen by si přálo pana dokonalého ztvárněného ve stylu R. Gera? Film je výborný a pomalu se stává vánoční klasikou mezi Pyšnou princeznou a dalšími :)))) ()

andydufrsn

Prototyp romantického filmu a nejspíš i nejslavnější romantickej film vůbec. Julie tu vypadá moc dobře a z ženského hlediska asi ani Richard není k zahození. Jinak je to prostě stará známá sladká věc, kde všechno končí šťastně velkou láskou! ()

DarkSikorski

V praxi vzato My Fair Lady na Americký způsob. Trošku obhroublá v tom, že hlavní hrdinka je prostitutka a všechno je taková ta klasická limonáda. Ale jinak je to fajn film, takže proč ne. ()

Jirkacek

Pretty Woman dnes už jistě patří mezi klasické hrané filmy z Hollywoodu a i když se odehrává v reálném světě, jde o nereálný děj, který bych zařadil mezi pohádky. Vždyť do jakého jiného žánru by se dal zařadit příběh o prostitutce Vivian v podání Julie Roberts, která sní o princi na bílém koni a její sen se jí vyplní. Jednou se totiž seznámí s krásným, osamělým a trochu tajemným milionářem Edwardem Lewisem, kterého výborně sehrál Richard Gere a jenž si Vivian sebou vezme na hotel, nechá ji v klidu vyspat a ráno jí nabídne, aby mu dělala celý týden na veřejnosti doprovod. Od té chvíle jsme doma sledovali řetězec úsměvných událostí - třeba když si Vivian kupovala nové šaty nebo když se s pomocí manažera hotelu v podání Hectora Elizonda učila správnému stolování a chování. Vůbec právě ředitel hotelu byl naprosto skvělý !!! Stejně tak Julia Roberts, kterou kromě role v Případu pelikán jinak nemusím. Vůbec mne tedy nepřekvapuje, že naše TV stanice Pretty Woman pravidelně zařazují do svého vysílacího programu a je to dobře. Pretty Woman si u mne zasloužila přesně čtyři romantické hvězdy ****. ()

Bojinda

Nevtipná komedie s minimem světlých okamžiků. Jelikož jsem v zajetí předsudků, kurva v hlavní roli mi prostě nevoní. ()

pantokrator

To ale byla pííííčovina. Docela bych uvítal pokračování. Asi tak po pěti letech. Což ostatně je můj obecný požadavek na jakýkoli film končící růžovoknihovnicky. Svině klouzavý to nezachrání. ()

buddha_ps odpad!

Moderná Popoluška - teda podľa reklamných masáží. Hm. Skutočne veľmi poučný príbeh o tom ako neznesiteľne žvatlajúca behna k milionárovi prišla. Stupídne, otravné a nezachrání to ani Julia ktorá je fakt kočka. Takže milé dievčatká, vypnúť DVD, a šup šup šlapať ulicu, tam na vás čaká znudený seladón. ()

vlcekmirek

Nenávidím romantické filmy. Ostatně, kdo by koukal na pohádky o tom, jak chudá popelka ke štěstí přišla. Kecám, pokaždé na to čumím a znovu a znovu se dojímám a bavím se klasickýma hláškama.Kdo by se nesmál? ,,Svině klouzavý..."! ...,,byli lepší, než La Scalla"... ()

Foltest

Zápletka je vcelku jednoduchá a prostá. Když se nad tím člověk zamyslí, dokonce ve filmu ani není příliš vtipných momentů. Tyto a spoustu jiných negativ snímku ale dokonale přebíjí to, že se film dokonale drží romantického žánru a splňuje všechna důležitá kritéria kvality pro romantické filmy. Je zde kontrastní dvojice, jejich vztah zažívá vzestupy i pády a na závěr povinný dobrý konec. Film si na nic nehraje a to, co od něj člověk čeká, také člověk dostane. Příjemný pocit a dobrou náladu. Nic víc, nic míň. V dnešní době se už podobných filmů bohužel točí málo. ()

Richmond

Nestarnúca klasika, nenáročná pre divácke oko, jeden zlo stavebných kameňov moderných romantických filmov... 75% 4* ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda