Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Rockwood

Tak tenhle film jsem už viděl hodněkrát, a ještě hodněkrát uvidím. Tohle je prostě Americká pohádka, ale koho to vadí? Na odreagování nebo prostě pro romantiku fakt dobrá volba. ()

sir-dave

Americká Popelka. Nejromantičtější ze všech amerických romantických filmů. Rád se na to občas podívám znova a znova a stejně neomrzí. Několik scén, jako např. při nakupování atd. atd. jsou nezapomenutelné, stejně jako hlavní song. ()

moviefilm

Veľmi milá romantická komédia. Smiech i romantika sú tu až pozoruhodne dobre vyvážené. A čo by som ani od romantickej komédie tohto typu nečakal, má to aj skvelé herecké výkony. Solídne... ()

Madlenka26

Nikdy jsem nepřišla Julii na chuť. Filmy s ní mě nepříjdou až tak úžasné co se týče výkonů krom dvou filmu , tohoto a zemřít mladý. Filmy s ní dle mě nemají takovou hloubku.Ale tyto dva ano.Ale to jen díky Richard Gere a Campbell Scott. Ale kdo by nechtěl , aby její vysvěný vyšplhal po schodech s pugetem růží , že? :-)) ()

vesper001

Na rovinu. O tomto snímku jsem slyšela tolik superlativů, že výsledný dojem nemohl být jiný než: zklamání. Julii Roberts mám mnohem raději v jiných filmech, Richard Gere mi připadá nechutný ve všech a navíc mě to ani nedojalo, ani nerozesmálo. Nebýt těch velkých očekávání, dopadlo by to možná jinak. ()

Mylouch

Skvostná parafráze Pygmalionu s ukázkově rozpracovanými vedlejšími postavami (Alexander, Elizondo) a hyperaktualizující dějovou linií z prostředí byznysu (nic nestavíme, nic nevyrábíme...). Učebnicový rytmus. Pro Julii životní film (možná i pro Gerea a Marshalla) i prokletí. ()

URBAN

Ve svém oboru naprostá špice tomuhle se jen tak něco nevyrovná a pozor to říká člověk který se na tyhle filmy jen tak nepodívá : ) . Mělo to naprosto prvotřídní hlášky , scénář a vážně jsem nevěděl že Julia Roberts je tak jedinečná herečka prostě klasa ve svém oboru ( 5.6.13/MAC ) ()

otík

Ať si kdo chce co chce říká, tohle je novodobá matka romantických komedií a nebýt toho, že je tak často opakovaná nebo parodovaná, byla by každému vzácná. Za mně velká jednička. ()

hans500

Dobrý scénář, dobře fungující humor, dobří Richard Gere a Julia Roberts, zkrátka dobře koukatelný film, u kterého se dá trochu zasmát. ()

Tyny

Stále Pretty Woman řadím mezi nejlepší a nejzábavnější romantické komedie vůbec. I přesto, že jsem film viděla několikrát, tak mně ještě neomrzel a hlášku " svině klouzavý" , kterou řekla Vivian, když se snažila vyndat šneka z ulity, snad nikdy nezapomenu. A není to jediná hláška, u které se vždy trhám smíchy. Povedený film, se skvělou atmosférou a se skvělým Richardem Gerem. 5* ()

LeoH

No ovšem, holky a kluci, stačí přece být krásná/prachatý, pod slupkou vyzývavé šlapky/drsného obchodníka skrývat skvělý vkus/zlaté srdce a všechno ostatní už přijde samo. Popelka měla aspoň zlou macechu a Lisa D. cockneyský přízvuk; jediná výzva pro Vivian zní „nehrb se“. A stejně se u toho jeden dvě hodiny spokojeně tlemí a říká si, jak musí to svý děvče při nejbližší příležitosti něčím potěšit, třeba takový výlet soukromým tryskáčem… oh, wait. ()

RabbitX

Bombastický film který znáj snad všichni o roztomilé šlapceVivian a milionářem Edwardem je to prostě taková jakoby pohádka začíná né moc dobře končí přepychem. ()

Sokkk_y

Druhý "slaďák", který mě dostal do té romantické nálady. Na romantické snímky ani příběhy vůbec nejsem a asi ani nikdy nebudu. Pretty Woman je ovšem výjimkou (stejně jako Notting Hill). Kombinací kouzelné Julie (opět Nott. Hill) a gentlemana Richarda vznikl jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Je to prostě skvělá romantika s odpovídajícím dějem a dojemným (?) koncem, kdy Richard stojí u domu a Julia se na něj dívá z okna a směje se (nejznámější scéna). Takovéhle role jsou pro Robertsovou ušité na míru. Jiná herečka se vůbec do filmů tohoto typu nehodí. Když romantika, tak jedině Pretty Woman a Notting Hill...!! ()

JimmyII

Naprosto geniální romantická komedie. Jakto, když je to kýčovitá pohádka na od antiky známé téma? Protože je natočená s citem, nadsázkou a výbornými herci, okořeněná skvělou hudbou a s perfektním načasováním. Dřív se daly natočit i kýče s vkusem, dnes to bohužel v Hollywoodu zapomněli. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda