Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Merggie

Film, ktorým prešiel snáď každý fanúšik filmu. Do očí bijúca romantika a predvídateľný koniec by ma dnes zrejme nenadchol. Ale kedysi to bolo po prvýkrát a bolo to úžasné. Vo svojej triede zrejme jeden z najlepších filmov vôbec. Navyše s legendárnou piesňou od Roxette, či vynikajúcou (a v tom čase sexi) Juliou Roberts:-) ()

ex.it

Možná si někdo řekne, proč se vůbec točí takové romantické filmy, které mají téměř nereálný příběh a ženské je jen probrečí. A já vám řeknu proč. Když jsme byly malé holčičky, poslouchaly jsme pohádky a snily o tom, jak se z nás stanou princezny. Stejně tak, jako Vivian. Jenže když jsme vyrostly, zjistily jsme, že to tak ve světě prostě nechodí. A právě kvůli tomu sledujeme takové filmy - abychom si to alespoň představovaly a pěstovaly v sobě jakousi malou jiskřičku naděje, že třeba jednou budeme tou princeznou taky. Určitě každá z nás by alespoň někdy vyměnila svého pivaře, který sedí u televize, za nějakého elegantního, dobře oblečeného (a třeba i bohatého) muže. A každá z nás si někdy určitě povzdechla, jak by chtěla být hýčkaná. Tento film všem těmto fantaziím skvěle pomáhá a i když asi na světě nežije moc prostitutek, ze kterých by se staly manželky bohatých podnikatelů, proč pořád přemýšlet jen realisticky a mračit se na svět? :) ()

patroklos

Moc pekny film. Nejsem zrovna fanda americkych romantickych filmu, ale tenhle je fakt moc hezky a mily, rozhodne neurazi a pohladi na dusi ()

Biopler

Áno, je to hollywodská vlezdoprdelka, ale veľmi pekne podaná s pozerateľným príbehom, ktorý dokáže zaujať. K tomu všetkému pekná hudba a pekná Julia Roberts v hlavnej úlohe, no nedaj tie 4* :) ()

dakarin

Máte rádi sladké sny, potom je toto dílo pro Vás. Trochu sladké, trochu naivní, trochu nepravdivé, hodně šťastné a nadějné, ale vše mistrně odměřeno tak, aby se tomu chtělo na chvíli věřit, na chvíli se zasnít :-). Oba hlavní protagonisté výborní, ostatní postavy skvěle obsazené. Scénář přesný - vyvážený - odbíhá a vrací se k hlavní dějové linii s velkým citem. Pokud již nejste zcela vyžilí, cyničtí či zahořklí ... tak doporučuji ;-) ()

Miki68

"...svině klouzavý..." ty mě vždycky dostanou...! Gere nebyl v tomhle filmu nic moc, ani ta Robertsová nehrála nijak oslnivě, ten příběh byl jako tisíckrát recyklovaná pohádka o princi na bílém koni. Tak proč sakra se na to vždycky znovu rád podívám? ()

-soch-

Milá romantická komédia, s hviezdnym obsadením, o ktorej sa nedá povedať nič zlé. Na Slovensku uvádzané s dobrým slovenským dabingom, ktorý odkúpilo od Markízy niekoľko televízií (posledne STV). V slovenskom znení: BIBIANA ONDREJKOVÁ, PETER RÚFUS a iní. Réžia dialógov: ZOROSLAV LAURINC ()

cerbygerby

Joo jeden z tech romantáků který pobavil.. Oba herci to zahráli fakt dost dobře.. A příběh byl taky dobrej.. ze šlapky- paničkou. ()

PavelZava

Je to romantická pohádka pro dospělé, která samozřejmě potvrzuje, že šaty dělají člověka. Nela Boudová ve vaně zpívá lépe než Julia Roberts, Julia opravdu umí. Zvažuju, že bych taky šel stavět lodě ... ()

Pasifae

Znáte to - máte nějaký svůj oblíbený mlsek, nad kterým zděšeně ohrnují nos rodinní příslušníci, dietologové a leckdy i hygienici, ale vám můžou všichni trhnout nohou? V pohodě, jezte si každý svoje a já budu taky konzumovat, co se mi zlíbí. ()

Lucas87

Je to klasika, jednou za čas se na to dá podívat. Když sem sledoval televizi, tak sem se i na to kdysi těšil patřilo k těm normálním věcem co běžely v televizi narozdíl od dneška. ()

Gixian

Pro mě prostě ultimátní pohádka - neznám lepší. Sleduju ji pomalu každé vánoce, a ani zub času proti ní nic nezmůže. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda