Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

erased

Od Paula Newmana bych po zkušenostech s Eastwoodovými hereckými výkony z ne-westernových filmů čekal úplně jinou roli i film. Proto byl pro mě film obrovským překvapením. Newman i zbytek hereckého osazenstva (a to nemyslím jenom ta slavná jména) zahráli role, které vypadaly jako by jim byly ušité na míru. Každou další scénu jsem si užíval, ať už v nich figurovala dobrácká Melanie Griffith, "prohnilý" Bruce Willis nebo kdokoli jiný. Nade všemi ale bez jakékoli nadsázky zářil Paul Newman, který si střihnul roli tak různorodou a výraznou, že mě nepřestávala fascinovat od začátku až do konce. Nakonec se sice dá říct, že je film vlastně o ničem, ale kdo potřebuje nějaké intelektuální myšlenky nebo cokoli jiného, když film jednoduše chytne a nepustí svou roztomilostí a příjemností? ()

Orlau32

Pohodový film, jak to jen skvělý Paul Newman umí. Nic na tom, že za ta léta zestárl. Výkon to byl jiný, ale stejně kvalitní jako když byl mladý frajer. Nebyla jsem vůbec zklamaná, i scénář měl vypovídající gradaci. ()

Maq

Je to určitá zajímavá tendence, jak se některé velké hollywoodské hvězdy minulých desetiletí na stará kolena angažují v žánrově malých filmech. Toto je jeden pěkný příklad. --- Většina amerického mediálního exportu si vystačí s východním pobřežím a Kalifornií, a pokud už si všimne nějakého jiného koutu Ameriky, zpravidla jen proto, aby ukázala, jak je beznadějně zaostalý. A tak se většinou můžeme jen domýšlet, jak ta obrovská „malá“ Amerika menších měst a městeček, bílá, protestantská, heterosexuální, konzervativní a republikánská, nejspíš vypadá. --- Tento film je americkou obdobou naší Vesničky střediskové. Nemá to děj, je to obraz určitého druhu lidí. Obraz nemálo idealizovaný, pochopitelně, ale měli bychom si vážit odvahy, s jakou někdo vyzdvihne na světlo americké smetiště dějin a oznámí světu: ještě ne celá Amerika je barevná, sektářská, politicky korektní, pokroková a obamovská. Klobouky dolů a chovejme se tiše, jsme na pohřbu. ()

rt12

Mám ráda tyto pohodové filmy z Amerických maloměst, kde se prakticky moc neděje. Přitom mě obohatí, pobaví a je u nich příjemně. K tomu všemu se zde sešli skvělé herecké osobnosti . ()

slunicko2

Na některé filmy potřebujete mít věk. 1) Asi málokterý teenager dokáže ocenit hlubokou lidskost snímku. Holt na některé věci potřebujete životní zkušenosti. 2) Lidé v North Bath jsou hodní, i když občas dělají nehodné věci. Lehce úsměvné, lehce dojímavé a vlastně i dost chytré. Pěkně napsané dialogy. 3) Sexy symbol zestárl a transformoval se do starého dědka. Ale frajerem je 69letý Paul Newman pořád. 4) Výstižný koment: mrksik*****. ()

Skip

Pohodový film, v němž se sice objevilo téma vyrovávání se otce se synem, ale naštěstí se nijak netlačilo na pilu, jak je to ve filmech s tímto tématem zvykem. Paul Newman hrál velmi dobře, stejně jako ostatní, přičemž jsem fyzicky cítil Sullyho bolesti v koleni, protože mám to samé, ale na druhé straně:-) Jakmile jsem uviděl Pruitta Taylora Vince, říkal jsem si, jestli dojde na slzy. No jasně že došlo. Je jen málo filmů, kde by mu nezvlhly oči. Mě ale přijde s tímhle svým uplakaným prosťáčkovstvím dost otravný. No ale jinak tedy pohoda, jak už jsem řekl. ()

lioncel

tady mě to také tak nějak pohodově hřeje .. není to nijak zvláštní příběh – klidné tempo vyprávění někde z balíkova .. ale je tu Paul Newman .. pan herec, před kterým se s pokorou klaním .. jemu tyhle postavy obyčejných lidí s tvrdou paličatou náturou šli asi nejlépe ze všech jeho kolegů … ()

ilemas odpad!

Tak tenhle film není pro mne. I přes skvělé herecké obsazení jsem se neskutečně nudil, klasický film pro důchodce. ()

mrksik

Pri súčasných trendoch by pravdepodobne Paul Newman po Bruceovi Willisovi strieľal z granátometu... ale pred dvoma dekádami sa staroba ešte nevnímala ako choroba, s ktorou je nutné bojovať, ale ako životné obdobie, ktoré treba akceptovať. Napriek dramaturgickej rozriedenosti -- ten film má taký zvláštny feel -- snáď je to pokora, pokoj, objavenie krásy v bežných veciach. Ani neviem. Krásny film. ()

starbrejkr

Na jednu stranu je příjemné v záplavě epických nebo psychicky náročných filmů (jakou zrovna teď procházím) vidět takový nenáročný a nezatěžující sníměk, ale na stranu druhou musím konstatovat, že se prostě jedná spíše o lehce nadprůměrnou věc, která chvílemi i nudí. Film na mě totiž působil, že neví, co má divákovi sdělit - jestli ukázat paletu postaviček z malého amerického města a vztahy mezi nimi anebo vyprávět o problémech a traumatech mezo otci a syny. Obě ty témata jsou totiž jen lehce naťuknuty a ve výsledku vše vyznívá trochu do ztracena. Najde se tu celá řada povedených scén zejména v konfrontaci s Brucem WIllisem, naopak scény se synem působí vzhledem k velmi slabému výkonu jeho představitele rozpačitě. Jistě existuje s daným tématem celá řada povedenějších filmů, já zůstanu spíše u slabších tří hvězdiček - film mě prostě jako celek nevtáhnul. ()

pufina

Na film jsem narazila náhodou a jsem spokojená. Příjemná podívaná s dobrým hereckým obsazením, jen ten konec se nemusel tak vléct.. ()

pakobylka

Pohlazení po duši - takové ze života ... milé, neokázalé a upřímné, prohřáté jemným, laskavým, moudrým - a tím pádem i maličko posmutnělým humorem. Neboť Donald Sullivan nebyl blázen. Jen se snažil žít, jak uměl - a s tím, co měl ... aby si zachoval alespoň trochu chlapské hrdosti ... v ospalém městečku obývaném rázovitými postavičkami, kde se zdánlivě zastavil čas. P.S.: Bez výjimky bezchybné herecké výkony, přičemž kromě Paula Newmana mě neobyčejně potěšil kupříkladu i Bruce Willis. ()

Juto

Film funguje väčšinou ako štúdia postáv, ale je to tiež Bentonova elégia do amerických ohrozených malých miest. 7/10 ()

moviefilm

Pomaly plynúci, ale celkom milý filmček, ktorý by však bez prítomnosti Paula Newmana nebol ani zďaleka tak uznávaný, ako je... ()