Noční můry z temnot

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 107 min

Meh. Nechal jsem se napálit trailerem a jménem del Tora. Tento horor...tedy "horor" je ukázkou velmi zajímavých nápadů, které někdo prostě odmítal využít naplno. PG-13 je znát snad úplně na všem, takže místo toho, aby měl člověk respekt z vražedných monster, se bojí, aby ho neobjala obézní důchodkyně s koženým úsměvem. Ústřední skupinka mi byla dosti nesympatická (porovejte s novým IT, Stranger things nebo Summer of 84) a (opět) kniha povídek, ač je super nápad, vůbec nefunguje jako hororový či thrillerový prvek. Na to se váže i debilnost "děsivých" scén, kdy monstra často jen jdou a hrdinů se ani nedotknou...a pokud ano, z konfliktu hrdina odchází s nepokaženým účesem. Asi Taft. Jediná scéna, ze které stopově čpěl del Toro, bylo ochutnávání Ragú...které bylo i přes super model bubáka naprosto zabito scénářem. Tedy, asi bych ani nemohl být překvapený, protože tvůrci opět všechno vykecali v traileru. Pokud jsem zaznamenal překvapení, dostavilo se hlavně v okamžiku, kdy hlavní hrdinka zmiňuje náhlé zmizení své matky. Ne, není třeba očekávat napojení na hororový scénář s děsivou knížkou. Máma se prostě sebrala a odjela. Bang! Ani to není spoiler.(16.8.2019)

Slabšie 4 za zopár skvelých momentov no ako celok mi to moc nepasovalo. (70%)(25.8.2019)

Návštěva kina se vyplatila, očekávání nebyla velká a tak jsem dostal více než jsem očekával. Doba 60. let v USA vykreslena naprosto dokonale, to se prostě musí uznat, ale i to zas tolik nejde. Po hororové stránce se mohlo sice trošku přitlačit, ale přiznejme si to kouká se na to opravdu fajn. Jednotlivý příběhy jsou dobře vymyšlený i když některá monstra vypadají spíše zábavně a moc digi. Nejlépe dopadl strašák v poli, to je jasná věc. Atmosféra je slušná, co se ovšem moc nepovedlo tak byla volba hlavních postav, sympatie si nezíská ani jedna,výběr opravdu hrozný. V podstatě se jedná o pohodovou podívánou která nikoho neurazí a jako dělená na Halloween. Za shlédnutí tato duchařská podívaná rozhodně stojí.(8.8.2019)

Noční můry jsou zaměřené jednoznačně na mladší ročníky, zhruba ve věku hlavních hrdinů a také pracují spíše s dětskými strachy, takže snímek není extra děsivý.Námět je dost banální, ale i to by se dalo odpustit. Má moc pěknou obrazovou stránku, vcelku sympatické postavy i příjemnou atmosféru amerického městečka konce 60. let, ale právě z té se dalo dostat mnohem víc, stejně tak prostor mezi jednotlivými povídkami zůstává nevyužitý. Ačkoliv k tomu měl předpoklady, film nevybočuje z průměru a já musím zůstat u tří hvězdiček.(3.9.2019)

Konečně! Konečně tu máme skvěle vypracovaný hororový příběh se vším všudy. Režisér André Øvredal si dal hodně záležet aby skvěle odvyprávěl děsuplné příběhy podle předlohy z knih. Povedlo se na výbornou, vzhled monster i atmosféra je téměř přesná jako v knihách předlohy. Jsou tu hodně děsivé momenty které vás zarazí ale z kterých se vám zřejmě udělá i špatně. Co je hlavní je příběh sám, který je napínavý a hlavně skvěle zahraný mladými nováčky. I lekavých momentů není zrovna málo ale hlavní je zdůrazňuji příběh sám o sobě, přirovnal bych to mezi Stranger Things a TO. Je zde vidět zejména na nádechu a scenérií že velkou ruku k dílu přiložil i sám mistr Guillermo del Toro který má s velmi podobnými monstry velké zkušenosti (HellBoy, Tvář vody či Faunův labyrint). K tomu skvělá děsivě-napínavá doprovodná hudba od Marca Beltramiho a máme tu naprosto skvělý hororový snímek. K závěru jen dodám aby jste si dali jako vždy pozor, a tentokrát na to co naleznete ve strašidelných sklepeních. Mohlo by se totiž stát a to vážně nedoporučuji že naleznete knihu od autorky Sarah Bellows a to nic jiného než .... SCARY STORIES TO TELL IN THE DARK Mé hodnocení 8.5/10(6.10.2019)

Tento horor jsem měl delší dobu na svém seznamu žádaných filmů. Do kina jsem se na něj vypravil rovnou na premiéru. A rozhodně patří k velmi nadprůměrným hororům letoška. Ale do plného hodnocení mně přeci jen něco chybělo. Například jsem očekával více lekaček (jedna ovšem byla povedená, a to tak, že jsem málem nadskočil :-) ) Taky jsem myslel, že smrtí, či spíše proměn bude více. Ale nesporným plusem je jejich zpracování. U mě vede hned první přeměna Tommyho ve strašáka a v těsném závěsu je pohlcení tlustým monstrem v nemocnici (nevím proč, ale nějak mi připomínal nějakou jinou hororovou postavu, jen nevím jakou). Vynikající je samozřejmě také Chřestič. Výborná je atmosféra, režie, herecké výkony mladistvých herců a hereček. Celkově tedy 4,5*.(10.8.2019)

• warrenur

Po uspechu prvej "retro" serie Stranger Things sa roztrhlo vrece s mnozstvom velmi podobnych, filmovych pocinov. Nebol by to problem, keby nepostradali atmosferu a urcitu uveritelnost spominaneho serialu. Kto videl najnovsie It, ktorym King tiez kedysi inspiroval i "detske" horrorovky mi da za pravdu, ze tych podobnosti, ci uz v dialogoch alebo v reakciach je straaaasne vela. A tak ma pri tomto paskvile prakticky nic neprekvapilo. Nehovoriac o tom, ze tento typ detskych bubakov mi ani len nezdvihne tep, nehovoriac, ze usi trpia, ked pocuju tie premudrele reakcie mudrych deticiek. ;) Tuna by som zaner horror azda i vypustil a nazval ho rodinnou mysterkou. Orkem azda dvoch scen. Z mojho pohladu absolutny cajicek pre nastrocnych a mierne pozastavenie sa nad dost vysokym hodnotenim, zrejme od cielovky. 45% za pokrivkavajuci neoriginalny scenar a mizivu atmosferu. Technicka stranka ujde, herecky si ma zial ziaden charakter neziskal. Neodporucam.(11.10.2019)

Konec jsem čekal lepší a napínavější ale bohužel nebyl tak zajímavý, jak bych si přál a to je pro mě důležitý. 60%(12.8.2019)

Noční můry z temnot jsou slušným “dětským hororem,” jehož největší devizou je spolu s jen slabě načrtnutými postavami fakt, že okolo podobného tématu už byly vystavěny mnohem lepší snímky. Hyzdí ho pak zejména slabý konec a neprokreslené noční můry hlavních i vedlejších protagonistů, kterým mohl být pro lepší představení klidně věnován nějaký představující prostor v samém úvodu. Zůstává tak na efekty a vyobrazení dobového bohatý a krásný letní snímek s atmosférou Halloweenu v dalším americkém maloměstě, kde se parta dětí porve s odvěkým zlem o své holé životy. Věrnost knižní předloze, jež schytala i nějakou tu kontroverzi díky na dětskou knihu příliš děsivým ilustracím (tedy těm u nového vydání, z nichž dost vychází i film samotný) je vzhledem k neexistenci tuzemské verze těžké posoudit. Tak či tak jde o film, který rozhodně návštěvu kina zasluhuje, jakkoli vám bude stačit jen jedno zhlédnutí…(12.8.2019)

Premiérovo v úplne mnovej zostave sme si v kine v mojom meste film užili. Príjemná atmosféra aj napriek predvídateľnému deju filmu sedela a tak sme si tento musteriózny thriller vychutnali.(13.8.2019)

65%(15.8.2019)

Štýl filmu, ako "Stranger Things" alebo IT/TO..partia kamarátov bude skúmať, zažívať a bojovať proti paranormálnym anomáliám s prekliatej knihy z ktorej je zakázané čítať, lebo inak sa začnú diať strašné veci...scéna s tučnou bielou ženou na chodbách nemocnice bola naozaj zaujímavá a nepríjemná :) "Autopsy of Jane Doe" bolo od režiséra omnoho lepšie ako "Scary Stories to Tell in the Dark"... udeľujem slabšie 4/5(13.8.2019)

• Marius_ss

Ďalšia blbosť pre tínedžerov, ktorá však nevystraši snad ani ich (možno deti od 12 nižšie). Ak k tomu pridáme nesympatických a nie príliš dobre hrajúcich mladých hercov, ktorí jednajú ako keby mali štyridsať, tak z toho iné ako blbosť vyjsť nemôže. Miestami to však malo celkom dobrú atmosféru, no to boli skôr záblesky. Pochválu si zaslúži aj hudba... a to je asi tak všetko.(13.8.2019)

• David.Darco

Asi som už na podobné early teen ages cringeové počiny starý. A to sa nijak staro necítim. P.S. cením CGI, ktoré mi tu prekvapivo nevadilo. Monsters sa vizuálne celkom podarili.(18.8.2019)

Standartní, ničím nepřekvapující horor. Po skvěle natočené Autopsy of Jane Doe a slušném Lovci trollů jsem od Øvredala čekal mnohem více, když k tomu připočtu Del Tora jako producenta, očekávání byla vážně docela vysoká. Podle trailerů to vypadalo na slušnou jízdu se skvělými maskami, bohužel trailery nám taky ukázaly prakticky každou scénu, která mohla být nějakým způsobem překvapivá, či děsivá a co zbylo je jen průměrná vata, která sice neurazí, ale ani moc nepobaví. Kvůli dětem v hlavních rolích se neubráníme srovnání s To, které ale bylo mnohem rozvinutější, komplexnější a lépe zvládnuté po všech stránkách. Nemůžu říct, že mě to nebavilo, ale od Øvredala a Del Tora jsem čekal mnohem, mnohem víc.(9.8.2019)

Hororová sezóna začíná. Scary Stories to Tell in the Dark je bombastický film, který osvěží hororový žánr a velmi pobaví. Napřed jsem pochyboval, ale pak jsem se odhodlal a vyrazil do kina a zážitek obrovský. Názor, že film je pro malý děcka moc neuznávám, protože u některých scén křičelo celé kino. Nesmíme zapomenout na maskéry, kteří se na příšerách vyřádily zajímavým způsobem (mrtvola co hledá svůj palec, strašák) a také na promo video s písní Lany Del Rey: Season of the Witch. OGGIE, JSEŠ V TOM PŘÍBĚHU KDE HLEDÁ MRTVOLA SVŮJ PALEC!!!!(9.8.2019)

Tak po Slunovratu tu máme další hororové překvapení.Noční můry z temnot jsou dle mého taková o dost horší verze filmu TO.Hodně se tu hraje na dětské charaktery které mi přišly dost sympatické a i když nebyly bůh ví jak dobře napsaný,herci si to dávaly a v pohodě sem si k nim našel cestu.Filmu kraluje téměř perfektni retro atmosféra která mě často nutila ten film milovat.Monstra a jejich vizuál se mi zamlouvaly a lekáčky nebo jakékoliv hororové scény sem si užíval.I když to občas drhlo jak scénáristicky tak dějově tak sem si ten film dokázal užit a André Overdal s Guilermem Del Torem za zády odvedly slušnou práci.Slabší 4 hvězdy(10.8.2019)

• Barbucha9

Film má hodně dobrý trailer, bohužel to je také tak vše, co je na filmu dobré. Všechny zajímavé scény jsou viditelné v traileru a nic navíc film nepřináší. Postavy jsou zoufalé nudné, postrádající jakékoli charisma a celý příběh působí jak středoškolská oddychovka. Jako horor strašně slabé. Dvě hvězdy za trailer.(11.8.2019)

https://scarystoriestotellinthedarkcz.home.blog/2019/08/11/16/ - kdo četl knižní sérii, ať se podívá. Žádnou podobnost se Stranger Things ani To zde vůbec nevidím. Já zde viděl Nezvratný Osud a můj bratr Vadí Nevadí nebo Polaroid. Český překlad byl špatný. Všiml jsem si toho brzy, ale potom jsme ho raději ignoroval, aby mi nekazil zážitek z filmu. Na PG13 dost děsivé (děsivější než většina hororů od 15, které jsem viděl, podle mě). Líbila se mi kamera. Byla dobrá a když se objevila obluda, tak na ni byla zblízka, což bylo dost děsivé. Já knižní sérii četl, ale nestihl jsem si přečíst 3. díl. Škoda, přečtu si ho, jak to bude možné. Všechny obludy se mi hodně líbily, až na Sarah Bellows a Chřastivce. Nejlepší byla The Dream (bílá velká obluda) a nejhorší Chřastivec (ten, co spadl z komína). Toho jsem zrovna četl a v knize byl mnohem mnohem lepší než tady. Tady furt říkal ,,vtipný urážky'', který atmosféru velice kazily. Postavy jsou v pohodě, ale třeba v Únikové hře, na které jsem byl taky, byly lepší. Nejlepší je podle mě hlavní postava Stella a Auggie a nejhorší asi Chuck. Myslím si, že na rodinu Bellowsových je až moc pozornosti a konečná povídka, ve které je Stella to ještě více kazí. Konec filmu podle mě není tak hrozný, ale hodil by se jiný. Nemyslím si, že bude druhý díl. Ale nevím, skoro všichni tvrdí, že jo. Všechny povídky až na ty dvě, které se mi nelíbily, byly děsivé a dobře provedené. Vadí mi, že když je něco PG13, tak tam musí být automaticky hodně komedie. Tady jí bylo taky více. Škoda, mohlo se to brát víc seriózně. Ale i tak jí zde bylo méně než v jiných PG13. *Cituju bratra* Můj bratr si všiml, že postavy jasně řekly, že každá povídka se odehraje každý večer. Ale The Dream se odehrávalo ve dne a ještě v ten den večer ožily další dvě povídky :/. Ještě bratrovi dost vadilo CGI, které se ale mně líbilo. Uvažoval jsem mezi 4 a 5 a nakonec dám dobrý 4. Škoda, že lidem vadí PG13, to bylo jasný hned, jak se to objevilo. VYHODNOCENÍ: NEČTĚTE KNÍŽKY ZE STRAŠIDELNÉHO DOMU NA KONCI MĚSTA!!!(11.8.2019)

• Pedro456

Námet filmu sa dal spracovať omnoho lepším spôsobom. Producenti sa snažia spraviť hororové témy pretože to teraz letí ale nie vždy to vychádza.(12.8.2019)