Město podivínů

• Česko Freaks (festivalový název) (více)

Sedmiletá Chloe, která žije s otcem zavřená v domě, žije ve strachu a fascinaci z vnějšího světa. Protože je jiná než ostatní, je pro svět nebezpečná a svět zase pro ni. Aspoň tak jí to bylo řečeno. Přes zákaz otce jednoho dne vyjde z domu k autu starého zmrzlináře. Stařec je jejím dědečkem a věří, že jeho dcera, Chloeina matka nezemřela, ale žije. Chloe brzy přichází na to, že pravda není tak jednoduchá. Zjišťuje, že otec má v něčem pravdu, když se probudí její schopnost telepatie. Nebezpečí je opravdu reálné. (JOJ Cinema)

Cedr

Nesnesitelná první půlka se táhne jak smrad z hajzlů v er-ó -há chatkové osadě uprostřed léta. Klid. Ono to teprve přijde. Říkáte si ovlivněni hypem. Jenže po chvíli začne být nad slunce jasný, že tento low budget sci-fi pokus, kterému sebevědomí však rozhodně nechybí, nic moc spásného nenabídne. ()

Script

Neuvěřitelně jsem se do toho děje ponořil. Doslova jsem nemohl odtrhnout oči a závěr je povedený. Sice otevřený, ale povedený. Snímek velice na mě zapůsobil. Dle mého jde o nejsilnější film roku 2018. Rozhodně doporučuji shlédnout. ()

UhLee

(7/10). Příjemná sci-fi jednohubka, která parádně funguje ve chvíli, kdy o filmu absolutně nic nevíte.. Potom vás pohltí naprosto divný a tajemný Emile Hirsch a jeho obdarovaná dcera.. K nim se pak přidá napůl pedofilní dědeček a mamka, která je tak napůl Superman.. Zní to šíleně? To je teprve začátek.. Tento film bych však šel natáhnout na víc dílů.. A to se neodvažuji tvrdit u moc filmů.. ()

SniperG1

A mě se tohle líbilo, moc! Stačí tak nějak přežít první půlhodinu, ale pak to nabere solidní tempíčko až do závěrečných titulek. Docela příjemné překvapení a hnedle bych bral dvojku... :) 90% ()

Tosi

Zajímavej scifi thriller s nejasným scénářem, kterej dvě třetiny filmu buduje skvěle napjatou atmosféru, aby ji pak v poslední třetině vypustil do vesmíru. ()

Johnny.ARN

Chýbali mi reálie, to je asi to jediné. Inak skvelé prekvapenie. Pokiaľ sa prekusate úvodom a nenecháte sa zmiasť, je to celkom jazda. Aj akčná, aj emočná. Kotliet som sa ani nedotkol, to už je čo povedať. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Film, který ze začátku vypadá jako nízkorozpočtová břečka, hraje na strunu thrilleru a napíná tím, že nevíme, co se to vlastně děje, a nakonec servíruje celkem slušnou, bizarní jízdu. Nicméně je tu hromada ale. Nejvíc mě otravovala dětská hrdinka, která se chovala až bipolárně - jednou chtěla otce zabít, potom zase ne, pak se spolčila s dědou, toho později taky nesnášela, ale stále nesnášela i svého otce. Vlastně nevěděla, co chce. Dost částí filmu se zbytečně táhlo. Ale říkám, koukatelný nadprůměr, ke kterému nemůžu říct víc, protože všechno by byl spoiler. Jen řeknu, že veškeré moje teorie, které jsem na začátku měl, byly s přehledem vyvráceny. ()

Pavlínka9

Tento film má tak obrovský potenciál....A mě by se tak moc líbil, kdyby ho natočil někdo jiný....Je tam toho tolik a je tam toho tolik za mě tak "zmršeného"....Je to obrovská škoda. Nicméně vyvolal ve mě mnoho pocitů, například scéna, kdy si vyžadovala lásku od své "budoucí matky" a ona to udělala...nebo když její pravý otec sdělil, jak ji chránil. Ano, na tohle se nedá zapomenout. Nicméně ani na toho "dědka" v káře se zmrzlinou - ten byl tak slizký, že - tleskám výběru herce :D Nicméně - ne. Celkový dojem - ne, měli jste to ještě trošku vylepšit a dát si na čas - něco tomu chybí a jen prosím - nedělejte pokračování :) ()

YumiOkami

na tenhle film jsem se chtela podivat uz delsi dobu; ta doba byla asi pred dvema lety, kdyz jsem mela kinda divnou posedlost emílkem hiršů (nevim jak se jeho jmeno sklonuje, proto tahle ‘prezdivka’♥️) a ted jsem si na tu fazi vzpomnela a zkoukla par jeho dalsich filmu; vcetne freaks. — vedela jsem uz od zacatku, ze S NIMA neni neco v poradku. porad jsem vsazela na nejaky psychicky problemy (vubec jsem nevedela do ceho jdu), ale moje teorie mi tak nejak nevysly. — napad originalni, ale jako celek me to nudilo. nechci tomu dat prumerne hodnoceni, protoze film rozhodne prumerny nebyl; jen sci-fi proste neni pro me, ale pokud ho vy mate radi, tak urcite jdete do toho. (+ doporucuji podobny film “𝗯𝗿𝗶𝗴𝗵𝘁𝗯𝘂𝗿𝗻”) ()

LEGACY

Scifi jedna báseň. Tohle se člověku neokouká už jen proto, že dobrých nápadů ubývá a ubývá. Na začátku jsem si trochu připomněl prvky z Tichého místa, ale jinak je to film, který člověka upoutá do křesla a musí se za každou cenu dokoukat na jeden zátah. Myslím, že zde není moc, co vytknout a vyzdvihnout by se měli hlavně fenomenální herci, od toho nejstaršího až po tu maličkou. ()

pursulus

Zmrzlináá!¬         Město podivínů je příznačný výplod postmoderního umění. Propracované vnější složky, leč vnitřní obsah, sdělení cílené nižádné. Cílem je vymyslet něco, co nikdo ještě pokud možno nevymyslel — ovšem pouze co se zpracování a námětu týče — uděliti dílu ještě netuctový vnitřní obsah, o to se nikdo z těch lidí už ani nesnaží.¬                 Samozřejmě, nejvíce se bude takový snímek líbiti těm, které dnešek naučil a včerejšek nepoučil, jde tedy dnes už prakticky o celou jednu poslední generaci lidí, myšleno ve vší obecnosti a s mnohačetnými výjimkami. Nedají se sice označiti za pitomce, ale jejich kulturní obzor je nízký jako čelo neandrtálského člověka, hovořím ze jména o vlastních tvůrcích a střední a vyšší třídě obyvatel-diváků. ()

svobik

První půlka naprosto znamenitá - střídá se skvělá atmosféra s pomalým odhalováním tajemných dějových zákrut, to vše podpořený skvělými herci v čele se skvostnou Lexy Kolker. V 10 letech vystřihnout takovej part se jen tak nevidí. Bohužel s blížícím se finále už film nedokáže dorovnat silný úvod, zároveň není nijak silný po emoční stránce.. I tak ale velký palec nahoru za takto originálně zpracované sci-fi, navíc s velmi zdařilými triky prakticky za pár šupek! 8/10 ()

Kalidor_

Lepší 3*. Nejpůsobivější mi přišla tak první třetina, kdy jsem byl upřímně zvědavý a natěšený o co tam jde. Potom se to sice více rozjelo, ale na hodně ojetých, klišoidních gumách. No a ta poslední scéna to bohužel ještě víc zašlápla do hnoje. ()

zigíš

Strašně pomalý rozjezd -chápu proč, ale stejně- jen výborní herci nezpůsobí poklimbávání, pokud ne rovnou spánek. Zhruba po hodině se přeřadí na vyšší rychlostní a až do konce nezpomalí a to už je jiná písnička. Emocionální gradace je pak na výbornou, ve finále jsem se upřímně dojímal. ()

Autogram

Podivín je dosť slabé slovo na to, čo sa vo filme odohráva. Nesnažím sa ani prestierať, že som všetko pochopil a že mi to do seba zapadlo ako nejaká skladačka. Skôr naopak, a aj tak to považujem za dosť originálny počin, nie však za zázrak. ()

blackkocour

Vím, že budu v malé menšině, jako cigán v robotě, ale pro jednou, aspoň pro jednou, si tu řádně výjimečně poztěžuju na film, který už podle názvu určitě směřuje na jednu cílovou skupinu - zrůdy. Teď jsem možná urazil každého druhého spořádaného občana tady v databázi, ale jako zrůda zrůdě si to dovolit vyřeknout mohu. No fakt, o proti mě i Jabba-Hut vypadá jak atletik. Hodně mých známých si mně pletou s koulí v Indiana Jonesovi, jestli jsem tam náhodou nehrál, jelikož se jí dosti podobám. Blbý kámoši, že já se s němi ještě bavím, asi proto, že žádné nemám, a celý tohle jsem si vymyslel. Kurvit na to! Stačí říct, jen pár slov k filmu.. ta - holka - mě - srala! Kanadští Iksmeni nebo Alieni, jsou jen přeafektovaný a smrdutý kope hnoje, která by neodklidila ani jedna pologramotná opička z Haliny kuchyni. Holka si střihla roli Krvavé Máří, či Šáhle Carrie, a předčastná menstruace si spletla trochu jinačí otvor, ale to se už stává u vyjimečných děvčat, a ne jen u Asiatek. Seskupení postaviček jak z ochotnického divadla Na Stožáru, protože jen chytrá kanadská hlava může přeobsadit dvojníka Jacka Blacka, pedofilního zmrzlináře a FBI vietnamku do jednoho nabušeného sci-fi škváru. Už stokrát omýlený námět, jak vystřižený z Avangárů. Musíme přeimigrovat vyjímečnou husičku do Portálu s Hvězdný brány, a jako hloupý kokoti nečekat, že nás ta šáhlá malá holčička telekinecky odkrágluje z Portal Guny. Ty jo, teď jsem asi vymyslel skvělý námět na novou teenage sérii. Nevím, co na tohle všichni honibrci vidíte, ale já jsem snad v pořádku. Haha, to říká ta pravá píča, která tráví veškerý svůj volný čas při sledování biografů stažených z pirátských webů. Prostě, klasickej americkej sen! ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019