Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

Vědma

Hodnocení v rámci žánru komorní detektivky je pro mě pětihvězdičkové. Chytré, ale ne tak, aby to z diváka dělalo blbce. Výborné herecké obsazení, z kterého bych vyzvedla Chrise Evanse, kterému se povedlo být obzvlášť sympatickým padouchem. ()

Trevor

Jedna hviezdička dole ide za masturbujúceho nácka na záchode. Opäť úplne zbytočne zakomponovaný fashizmusizmus do inak veľmi dobrého príbehu s dobrou zápletkou v štýle Agathy Christie s viac ako solídnymi hereckými výkonmi, veľmi dobrou zápletkou a spokojnosť z mojej strany je aj v tom že na film som nakoniec nešiel do kina. V pohodlí obývačky úplne stačilo. ()

Colonist

Milé překvapení. I v současnosti může vzniknout konverzační detektivka starého střihu, která není stopadesátou adaptací nějakého románu. Tohle byl pro mě hodně příjemný zážitek. Film hezky pracuje s žánrovými tradicemi a klasickou zápletku zasazuje do 21. století (narážky na Trumpovu Ameriku či tzv. "nejtrapnější automobilová honička historie" - tu si já osobně vykládám jako parodii na obligátní akční scény v současných detektivkách). Přiznám se, že prvních cca 25 minut jsem byl poněkud rozpačitý. Vyprávění bylo moc skokovité (výslechy + flashbacky) a na komedii mi to přišlo absolutně nevtipné (ne že by to bylo trapné, ale nic k zasmání tam prostě nebylo). Avšak někdy kolem té 25. minuty přijde první velký zvrat, který zaujal mou pozornost, tempo vyprávění se zpomalilo a rozjela se ta pravá konverzační lahůdka, okořeněná občasnými odlehčenými momenty a hláškami. Je to velice zábavný film, ale označení "komedie" je podle mě nepřesné. Tohle není komedie, tohle je odlehčená detektivka. Po většinu času se to tváří seriózně. Takže nečekejte žádnou velkou bžundu. Kromě hláškujícího Kapitána Ameriky, těch několika vtipných situací a krásně přehnaného jižanského přízvuku Daniela Craiga tu toho humoru zas tolik není. A mně osobně to vyhovovalo. Na můj vkus těch vtipů mohlo být ještě méně, ty seriózní části příběhu mě bavily nejvíc. Děj (respektive zločin) je hodně zamotaný, ale to k těmto detektivním příběhům patří. Film má skvělou výpravu, ty prostory starého sídla jsou úchvatné a přesně odpovídají žánrové tradici (tajné dveře atd.). Herecké obsazení je hodně fajn. Musím se přiznat, že Anu de Armas neznám, ale tady byla naprosto kouzelná. Skvělý byl i Daniel Craig, který si svou roli hodně užívá (příjemná změna oproti jeho znuděnému výkonu ve "Spectre"). Jen ta Jamie Lee Curtis mi přišla upozaděná a nevyužitá. Dávám velmi silné 4 hvězdičky. A pokračování se rozhodně nebráním. Když to bude mít další zajímavý a zamotaný případ a obdobně kvalitní herecké obsazení, proč ne. ()

marleyy

90% Bravůrní ne úplně typická detektivka avšak to je to co se mi na ni líbí ze všeho nejvíc. Scénář nečekaný, zvrat taktéž. Herci si film vyloženě užívali s rejžou v čele. Pro mě nejlepší Michael Shannon, D. Craig, Jamie Lee Curtis doplněný luxusním, frackovitým Ch. Evansem. ()

Aleee89

Výborný mix satirické komedie a detektivky, který je něčím mezi Sherlockem Holmesem, Deseti malými černoušky, Vraždou v Orient Expresu, a dokonce Vinterbergovou Rodinnou oslavou. Dějové zvraty a excentrické postavy nechybí, a tak se vám dostane dvou hodin skvělé zábavy. ()

kinderman

Už jako čtenář jsem vždycky upřednostňoval drsnou školu nebo poctivou kriminálku před těmihle překombinovanými detektivními hříčkami bez přidané hodnoty, jejichž zápletky jsou vycucané bůhvíodkud a protagonisty naprosto nepravděpodobné postavy. Unikl mi význam baseballového míčku a v poslední třetině jsem si už jen marně lámal hlavu nad tím, kdo a k čemu je sakra ta ženská, kterou hraje Riki Lindhomová. ()

Miseet

Je to hrozně dlouhééééé, přitom už od začátku je zcela jasné, jak to vše bylo, a na jaké zápletky ještě dojde. Herecké obsazení je skvělé! Všechny postavy dokáží vyvolat plno očekávání a sympatií, a perfektně dokáží vtáhnout do děje. Nicméně nemám moc ráda, když se příběh natahuje a řeší se pořád jedno a to samé. V tomto případě jsem si to nechala líbit a nechala jsem se snímkem naprosto vdechnout. ()

sofiapetra

Moderní Agatka Christie, jednou se to vidět dalo. Ale že bych z toho byla vyloženě nadšená a všem to doporučovala jako film roku, to vážně ne. ()

Eldrick

Američani si hrajou na viktoriánskou Anglii a pomáhá jim v tom Angličan s úsměvným rádoby prďáckým americkým přízvukem. Sympatická Craigova snaha o jižanský texaský přízvuk, ačkoliv ten upper-class londýnský beztak těžce prosakuje. Vtipný je to víceméně jen díky němu, protože pokaždé, když se mu povede vyžvejknout jakžtakž přesvědčivou americkou angličtinu (u krátkých sekaných slovních spojení), zabije to následující klasicky anglicky znějící výslovností (u vět nebo slov jako her, worked, kind). Bez něj bych to ale asi brzo vypnul. Nejnovější prefabrikát Agathy Christie nenabízí totiž, až na herecké obsazení, nic překvapivého ani převratného. Ale přitomnost Aničky vždy potěší. ()

dyfur

........výborný thriller, ktorý som pri prvom pozeraní nedopozeral, lebo mňa nudil, ale ak tento film sa pozerá a ozaj dáva pozor....plné prekvapivých zvratov...film Na nože: Glass Onion (2022) som  videl skôr a pozdával sa mi až na ten koniec-toto je vyšší level - ozaj prekvapivé.... ()

easaque

-4* Jedna mrtvola, jeden detektiv a rozvětvená rodinka plná chladnokrevných pijavic. Taková je americká kriminálka, z které na Vás dýchne britská atmosféra z dob Agathy Christie. Rozdané a vyložené karty jsou už od začátku, ale stále tam něco nesedí aby všechny díly skládačky do sebe zapadly. Herecké obsazení slušné, ale střih kazí jakémukoliv rozletu a působil na mě moc klipově. Příběh je spletitý a působí chvilkami překombinovaně, ale to je vše úmyslné, aby napětí drželo do konce. Ale nemůžu říct, že bych se nebavil, takže jsem se rozhodoval mezi 3-4 hvězdičkami. Nakonec jsem se však přiklonil k vyšší známce. Fanoušci staromilských detektivek si užijou, pokud překousnou moderní kabát. Je to na Vás. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

kagemush

Tož znáte to, když dva (tři, čtyři) dělají totéž , nemusí to být ….. . Takže zatímco mně pobavilo ix variací Deseti malých černoušků (snad nejzábavnější je ta ruská!), tento holy vůdský , svižný a často i vtipný odkaz na pozdně viktoriánské geniální detektiv(k)y, pro mně trochu zklamání. Nad průhledností zápletky (největší možný hřích pátera Knoxe!!!), se nijak ani pohoršovat nebudu. Ale prostě mi nesedl ten rozjuchaný holyvůdský sižet , dle mého dost dryjáčnicky naroubovaný na daný koncept. Fakt ovšem je, že to v mých okách pozvedli zábavní herci a permanentní pomrkávání, jako že bžunda. Takže mi je vlastně už zase líto, že hodnocení zde je pouze pětihvězdné. Být desetimístné, nebylo by to tak úplně (u mně) v průměru , leč i přes to lehké zklamání, s přehledem nad průměrem mnou zkouknutých taškařic (řekněme třeba sedm hvězd). ()

ilemas odpad!

Neustále jsem v různých článcích na tento film narážel a ačkoliv jsem tušil, že to bude kravina risknul jsem to shlédnout. Po asi 20 mitutách hrozné nudy jsem to vzdal. Je to ještě větší kravina než jsem doufal. Opět mě zde na čsfd překvapuje hodnocení. ()

M.i.k.e

dobře napsaná,s přehledem zrežírovaná,skvěle obsazená a hodně zábavná detektivka s prvky komedie.Johnson tu s velkým přehledem skládá poctu klasickým detektivkám z pera Aghaty Chrsitie a daří se mu to na výbornou.Až nad očekávání tu zvládá pracovat s očekáváním diváka a i když je zhruba v polovině odhalena část záhady,nachystá si během té druhé poloviny nejedno překvapení.Craig si svého Poirotovské detektivka dal evidentně s chutí,ale to platí i od zbytku hereckého ansámblu.Vzhledem k velké spoustě detailů a maličkostí je tady navíc velká šance,že tohle bude velmi zábavné i při dalším shlédnutí...80% ()

Vyhy

Asi s tím problém nemám. Je to kvalitní kousek, který dobře vypadá, je vtipný a hlavně ho pozvedá herecký ansámbl. Jedná známá tvář za druhou. Ano, líbilo se mi to, jen škoda, že jsem vraha našel při prvních dvaceti minutách, což neberu jako chybu, mám prostě načteno a nakoukáno. Ale, zas na druhou stranu příběh, hlavně vyuzlení, je originální, to je pravda. Příjemná kvalita. ()

Aljak

Nie som fanúšik detektíviek, ale toto ma skutočne bavilo. Najlepšie na tom, že to bolo naozaj veľmi svižné, zaujímavé a predovšetkým to malo taký light satirický podtón, ktorý tomu dodal úplne iný rozmer v porovnaní s inými fádnymi suchými detektívkami. Občas síce trochu absentovala logika činov niektorých postáv a ich skratové konanie bolo nanajvýš iracionálne, ale vo svojej podstate si to zachovalo plynulý spád a plnohodnotnú zápletku s napínavým rozuzlením až do samého konca. Táto svojrázna rodinka a aj samotná postava detektívna ma proste bavili. Takže za mňa 4* (jedna hviezda dole za tie iracionálne "diery" v logike). ()

Martin741

Fajna zlata bana, jak tak pozeram. Videl som uz detektivok na mraky, hlavne tych noir detektivok bolo hodne. Napriek tomu vsak musim skonstatovat, ze reziser Rian Johnson robi velky pokrok, co sa tyka rezise. Postavy na urovni, kuliy tiez, dialogy dobre odsypaju..... Craig uz vie, ze angazman u 007 -ky pomaly konci, preto sa snazi, jo a snaha ma evidentne zmysel . 83 % ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky