Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

Flego

Dokonale prepracovaná scenáristická pastva s luxusným obsadením. Vyšetrovanie sa nesie v duchu detektívok Agathy Christie a to možno spôsobí "mladému a rýchlemu" divákovi srdečné problémy. Príjemnou zmenou je v tomto prípade humor a všadeprítomné odľahčenie. ()

BMW12

Detektivka ve stylu Vraždy v Orient expresu z roku 2017. Čekal jsem, že když to má takové vysoké hodnocení a film je tak chválen, tak že to bude něco nového, neokoukaného. Ale je to podobné vyšetřování jako ten Orient expres, akorát se to odehrává v rodinném panství. Přesto se však jedná o velice kvalitní snímek, film mě bavil, bylo tam mnoho zajímavých postav, spusta hereckých es a postupné rozuzlování zápletky mě napínalo. Za mě jasné 4*. ()

Jinny

Milá variace na klasické detektivky s Danielem Craigem v roli amerického Hercula Poirota. Zápletka není šokující a vývoj nejde nuceně proti diváckým očekáváním. Co nezmizelo, tak to je typické Johnsonovo pomrkávání na diváka. Jak to bylo s úmrtím slavného autora detektivek se dozvíme dost brzy. Okolnosti kolem jsou ale neméně zajímavé. Riah Johnson je výjimečný režisér a jeho stále stoupající zkušenosti coby scénáristy a režiséra jsou znát. Krásně vyvážil dramatickou i komediální složku filmu a i když má Na nože přes dvě hodiny dlouhou stopáž, divák se nenudí. Jsem ráda, že v záplavě remaků, adaptací a sequelů dokázala originální filmová látka vydělat přes dvě stě milionů dolarů. ()

honajz

A to jako bylo všechno? Případ jak z nějakého dílu Specialistů, roztahaný nesmyslně na dvě hodiny a něco, kde je velmi brzy jasné, who done it (stejný princip jako v těch Specialistech) a já celou tu dobu čekám na nějaký zvrat, a ono je to tak, jak jsem si myslel. Resp. doufal jsem celou dobu, že to bude zajímavější, že třeba starý pán svou smrt fingoval a nyní bude šťastně žít se svou ošetřovatelkou a udělá fakáč na svou vychcanou rodinu, to by mě bavilo, ale tohle a takhle? Během první půl hodiny víme všechny stopy a stačí jen zapojit mozek, a pak se hodinu a něco nic neděje, až dojde k tomu slavnému "odhalení". V té chvíli, utahán celu tou rodinkou, už je mi to ale jedno. A navíc žádný velký zvrat se nekonal. Precizně vymyšlené to fakt není. Snaží se to být vtipné - nevím proč -, ale taky není. Kurnik, viděl někdo z tvůrců Vraždu na večeři?! Tak se dělá vtipná detektivka. A ten naducaný xichtík Daniela Craiga - by mě zajímalo,jak s tím bude hrát svého pseudoBonda. Potěšili mě tady jen Frank Oz a stále dokonalý Plummer. ()

Ivoshek

Povedená a vtipná detektivka s takovým old-school stylem. Hlavně Benoit Blanc se Craigovi povedl, ale i zvracející Ana de Armas nebo Jamie Lee Curtis (která vypadá pořád skvěle). Celé je to správně zašmodrchané spoustou špatných vztahů v rodině a my spolu s Blancem neustále objevujeme další a další díry v donutech, v nichž jsou ale skryty další donuty s dalšími dírami. ()

Roman.Ticka

Crazy jako ostří, jen je někdy těžko rozlišit pravdu od falše, co je černé nebo bílé, protože je to vlastně barevné!? 😁🤔🤐😝🙂 ()

rikitiki

Vymazlená a velmi stylová záležitost důstojně se hlásící ke starším vzorům. Výprava na absolutní počet hvězd, co jich je na nebi. Herecké obsazení totéž. Úvod a záměrně parodicky spletitý závěr dechberoucí. Střední část však podle mě trochu ztrácela dech.Craig božský i po fyzické stránce (to vypracované tělo!), Ana de Arms však herecky nepřesvědčila, byť typově seděla bezvadně. ___ Mix parodie, detektivky, psychologického dramatu se vydařil. Režisér si stvořil hračku, se kterou si rád pohraje i divák. SHRNUTÍ: Myslím, že Agatha by se zasmála. ()

Deschain

Roxy Music a Bryan Ferry do každého filmu! A naviac, I understood that reference, v tej malej, ale takmer plnej kinosále som len ja pochopila narážku na Hamiltona a to som ho zatiaľ ešte ani raz nepočula. (Lumiere - 18.2.2020) ()

TheEvilTwin

Knives out je pro mě neskutečné překvápko, od kterého jsem si moc nesliboval, ale jako rána odnikud přišel strašně zábavný, napínavý, situačním humorem nabitý trhák. Co film táhne nahoru, že jsou obsazeny vesměs jen známé tváře jako Hannah z 13reasons, Toni Collette, Chris Evans, Daniel Craig, Jamie Lee Curtis a další hvězdy, a o to lepší jejich postavy (tichá prababička, nacistický vnuk masturbující na záchodě nad jelením pornem, věčně rozhádaná rodina...). Od začátku film nasadí rychlé tempo a styl, s jakým jsou podány výslechy rodiny, je prostě skvělý a nutí diváka se celou dobu smát. Jinak je to povedená detektivka jako z knihy/detektivní deskovky, kdy každý je něčím zajímavý a až do finálních minut to odkrývá jedno tajemství za druhým. Já jsem se neskutečně bavil a po pro mě nepříliš dějově poutavé Vraždě v Orient expressu je tohle její daleko kvalitnější nástupce. ()

claudel

Velmi mě mrzí, že jsem film viděl asi na desetkrát, což málem neblaze ovlivnilo mé hodnocení. Jde o kombinaci Agathy Christie, Tajemství loňského léta, Ságy rodu Forsythů a nějaké praštěné komedie. Autorům se povedlo všechny ingredience skvěle namíchat, k čemuž je potřeba prvotřídní herecké obsazení, jemuž vévodí James Bond a jeho nová Bond girl alias nová partnerka Bena Afflecka. Jsem spokojený a zamyslel jsem se, jak by bylo na světě krásně, kdyby se všichni lháři okamžité po každé lži pozvraceli... To by ta pravda a láska opravdu zvítězily... ()

Othello

"Just look around. This guy literally lives on the Clue board." Mrtvola je bohatý autor úspěšných detektivek, jedna z podezřelých je tak stará, že nikdo neví, kolik jí je vlastně let, další zase kdykoli zalže, tak se pobleje. Zbytek je pak banda ubohých zbohatlických parazitů, kdy motiv k vraždě zdánlivě nemá nikdo, takže přeloženo všichni. A to všechno vyšetřuje slavný detektiv na hranici svéprávnosti, kterému do vyšetřovacích metod chybí snad jen metoda usilovných dřepů. Jednou za pět let mě pravidelně potěší zjištění, že autor perfektního Loopera a hlavně mého soulmate snímku Brick is still alive and kickin', aniž by byl stále zfabrikovaný hollywoodskými zvyklostmi a to i přesto, že ho museli při natáčení unavené splácaniny Last Jedi pravděpodobně držet zástupci studia v řetězech. Mrzí mě sice, že zde chybí jeho typické kamerové a střihové gimmicky a protagonistkou jsou tady v zásadě pouze takové nevinné chodící oči, kterých byste si jinak na večírku lidí jako Craig, Lee Curtis, Shannon či Collette vůbec nevšimli, nicméně budiž nám satisfakcí ten šíleně jeblej scénář s inspektorem Trachtou v čele. Zdejší pracovnu Christophera Plummera si zařazuji, po boku šmajchl-ponorky ze Spy Who Loved Me, mezi nejútulnější prostory, které jsem ve filmu viděl. ()

Necrotongue

Původně jsem chtěl film očtyřkovat, ale jak jsem tak seděl nad klávesnicí a připomínal si jednotlivé momenty filmu, došlo mi, že se i teď znovu výborně bavím, a proto jsem musel přihodit i pátou hvězdičku. Herecké obsazení bylo perfektní, dialogy byly vypilované do detailu, příběh byl tak hezky zapletený, že jsem do konce nevěděl, na čem opravdu jsem, a zábava to pro mě byla veliká. ()

ARI50

Hrozný vyšetřování v podání snahy o dobrý komediální film, skvělý, herci se sešli v hodně špatném nápadů. ()

Jenda

Mám rád tyhle komorní detektivky s chytrým detektivem a skupinou podezřelých uzavřených na jednom místě. Což víceméně platí tady, i když se charaktery v průběhu filmu i dost rozutíkávají po světě. Myslím, že ale není na místě přirovnávat Craigova detektiva s hutným přízvukem (co to je? Connecticut?) k Poirotovi. Obsazení je docela špička a interiéry baráku dovedně poskládané. Strávil jsem s tímhle filmem příjemný večer, i když na detektivku tohoto typu je až překvapivě dlouhý. ()

luka4615

Snímek Knives Out je nádherně vypointovaná detektivka ze staré školy, která nabídne atraktivní vtahující příběh, bravurní práci s atmosférou a skvělé herecké výkony. Režisér Rian Johnson s těmito atributy pracuje více než skvěle, pročež se před Vámi na ploše čítající 131 minut rozestře výtečně odsýpající a nasnímaný film, jež je navíc zasazen do působivých interiérů starého viktoriánského domu. Musím zde rovněž ocenit i občas velmi nečekané změny stylů vyprávění a fakt, že díky chytře napsanému scénáři se bude Váš zájem pro vyřešení případu s přibývající stopáží exponenciálně zvyšovat. Co tedy dodat na závěr? Rian Johnson stvořil velmi povedenou poctu starým detektivním klasikám na níž se velmi příjemně kouká a která Vás až na pár drobných zádrhelů nepřestane bavit svou hravostí a pojetím. Doufám tedy, že na další případy slovutného detektiva Benoita Blanca nebudeme muset čekat dlouho. Skvělá práce! „It's a weird case from the start. A case with a hole in the center. A donut.“ ()

Lucasion

"It's a weird case from the start. A case with a hole in the center. A donut." Člověk by neměl dát na předsudky že? Od traileru jsem se na film moc těšil. I když mi hlavě svítila kontrolka, že tohle je člověk, který natočil Loopera (2*) a zničil mojí oblíbenou filmovou ságu, když do ní přidal nevkusný humor a nachomítl se k ní, když šel náhodou kolem studia... Každopádně se ptám sám sebe - Jak tohle mohl natočit stejný člověk? Knives Out je od začátku výborná detektivní komedie. Miluju Daniela Craiga a jsem rád, že na tuhle nabídku kývnul. Jeho přízvuk je k sežrání. Navíc Knives Out si bere to nejlepší ze Sherlocka i Poirota. Opuštěný rodinný dům po oslavě narozenin. Hlava rodiny umírá a je nalezena v podkroví. Všichni členové rodiny mají motiv, všichni lžou a nikomu se nedá věřit. To jakým naskočí film do tempa je skvělé. Já se bavím a hru na vraha jsem si zahrál od začátku do konce. No dobrá, asi už jsem viděl dost kriminálek a četl mnoho detektivních románů, protože jsme vraha odhalil už asi v polovině filmu. Přesto mě to nijak nevadilo a film jsem si i přesto nadmíru užil. První letošní film a skvělý start do nové dekády. Vtipný, tajuplný, herecky skvělý film. Doporučují čtyři z pěti Lukášů. [Csfd projekce45] (93 %) ()

Morholt

Chrstieovská klasika. Mrtvola, dům plný podezřelých a elegantní detektiv, který to musí všechno rozlousknout. Jen je to oproti tradiční Agátě odlehčené až úsměvné. Víc asi prozrazovat nelze. Snad jen to, že v hlavní roli je tu ošetřovatelka, která zvrací když lže, což je celkem zásadní věc. Scénář je promyšlený do nejmenšího detailu, což je asi i jediný kámen úrazu, protože díky celé té piplačce film po polovině na čas ztrácí dech, ale to se brzy spraví. Líbily se mi i drobné nápovědy, které Johnson trousí. Častokrát jsou to jen drobné grimasy v podání jednotlivých postav, ale když pak přijde závěrečné odhalení, tak se člověk plácne do čela. Velkou pochvalu zaslouží i vypiplané dialogy, ve kterých má místo každé vyřčené slovo. A nakonec tu je špičkové obsazení namíchané z veteránů na vrcholu i za vrcholem, současných hvězd a nastupující generace, přičemž mě potěšilo obsazení Katherine Langford, která se snad příště dočká výraznější role. Výborné. 90% ()

mm13

Šťastný to moment! Ten film je ako nespratné vnúča, ktoré sa každú chvíľu tvári, že už-už ide zlostiť, ale láska a rešpekt voči milovanej starej mame sú priveľké na to, aby jej svet prevrátilo naruby. A tak je to v závere dňa celé presne tam, kam patrí a stará mama sa aspoň nenudila. Že ani náznakom nenudila (ba dokonca možno aj omladla). ()

oLí

Hravý, živý, se skvělým scénářem, perfektními herci a pro mě bez hluchého místa. Normálně bych dal jasný 4* ale buď už stárnu, nebo prostě ocením jako něco navíc to, že mě film ani chvíli nenudil a když jsem si odbíhal k plotně pro jídlo, vždy jsem jej stopl a vrátil zpět, aby mi nic neuniklo. Bylo to krásně vymyšlené, zahrané i kamerou nasnímané a já bych do kina na další film v podobném duchu s detektivem Benoitem Blancem rozhodně šel. 9/10 ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky