Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

jasanka

Nic moc jsem od filmu nečekala, a jsem naprosto nadšená. Proběhly mnou všechny emoce, hned jsem googlila všechny možné věci, zazpívala jsem si, prostě paráda. Romantická linka byla moc pěkná, vůbec ne vlezlá. Písniček tam bylo tak akorát, ne přehnaně moc, ne málo. Propojenost se skutečným světem byla výborná, John mě dostal. Co jsem netušila a moc to oceňuji, je to, že svět nezapomněl jen na Beatles, ale na mnoho dalších věcí. Ideálni feel-good film na sobotní od poledne. Edit prosinec 2023: tentokrat bych snizila na 3,5-4*, bylo tam dost prazdnych mist. ()

zahadum

Neskutočne originálny nápad v ktorom je milión ďalších mini nápadov ( coca cola ??? ) Spracovanie typického pre Boyleho, skvelá práca s kamerou, dokonalý strih, nadupaný soundtrack. Kde sa to koplo je hlavná postava, proste Patel je herecké drevo a to nie je urážka to je proste nemilosrdný fakt. Celý čas som si predstavoval na jeho mieste jeho menovca Dev Patela ktorý je predsa len vyšší level. Ináč celý film hodnotím veľmi pozitívne a spraví večer dokonalú náladu. A ako milovník The Beatles som si to celé dupľom užíval. Má to aj svoje nostalgické čaro. 80% ()

Saur.us

Feelgood pocta Beatles s velmi zajímavou premisou. Díky D. Boylovi svěží, díky R. Curtisovi možná až příliš melodramatické a romantické, především v závěru. ()

Majkak

Milá romantická komedie v nejlepším slova smyslu. Pohladí po duši svou sametovostí bez kontroverzních míst. Vtipné dialogy, byť od druhé poloviny trochu zvolní tempo. Závěr jak se sluší. Bez zbytečného patosu sděluje, proč není dobré žít ve lži a že se vyplatí otevřeně vyložit karty, přičemž tak činí způsobem, který zcela konvenuje zvolenému žánru. ()

GOREGASM

Danny Boyle meets Richard Cutis eqauls "I feel so fucking good :-)". Yesterday je jeden výborný scénáristický nápad přetavený do perfektního filmového zážitku, který mě několikrát fakt nahlas rozesmál, a protože jde o produkt dvou britských mistrů svého oboru, má film srdíčko, s kterým po pár minutách souzní i to divákovo. Nádherné pohlazení pro milovníky muziky britské filmařiny a velké FUCK OFF těm, kteří na filmu hledají jen chyby, namísto toho, aby si ho užili. 100% P.S. Ed Sheeran jako Ed Sheeran, geniální tah. ()

HH

Dobrý nápad, vtipně natočený, dobře zahraný. O hudbě snad není nutné mluvit. Pár vtípků je dnes docela mrazivých (např. Bílé album je příliš bílé, a proto by dnes název neprošel u multikulti společnosti). Potěšilo mě, že se vlastně nijak nesnažil vysvětlit, jak k celé události došlo - do toho by se asi příliš zamotal. Vtipná komedie pro pobavení... ()

tragos

Zklamání. Nejhorší film od Dannyho Boylea, co jsem zatím viděl. Nápad zajímavý, ale provedení odfláknuté. Art Trenčín, srpen 2019. ()

HDeer

Lacno, zdanlivo-dojemná a nepresvedčivá prehrávka veľkolepých piesní vo výrazne neveľkolepom filme. Je smutné, že obohraný koncept lásky musí donekonečna ruinovať potenciálne nápady na originálny scenár. Pokiaľ kvôli tomuto nechal Boyle Bonda, je mi z toho smutno ešte viac. ()

septic

celý ten románek tak výrazně přebíjí hudební složku filmu, která má být vlastně primární, že si člověk ty Beattles ani neužije. Ve výsledku to ale není tak blbé, protože ten námět je značně chytlavý. Hvězda filmu Lily James je na míle daleko od ostatních. Vidím, že ve 30ti letech už za sebou má úspěšnou kariéru, která dál pokvete. Já osobně ji znám jen z Baby driver, kde bylo ovšem oslnivá a okouzlující úplně stejným způsobem. Tam ovšem bylo fantastické celé duo v hlavní roli, narozdíl od Yesterday ()

anatheman

Ačkoli jsem hudební nadšenec, The Beatles můj vkus zcela minuli. Ano, uznávám je jako zásadní kapelu 60. let, bez které by zřejmě nevznikla současná rocková, resp. pop rocková hudba. Každopádně moje uši si libují v něčem jiném... Nicméně musím uznat, že film Yesterday této liverpoolské skupině skládá hold. A to velice potěšující. Ano, premisa díla je jednoduchá. Neúspěšný písničkář se snaží založit na hudbě The Beatles kariéru, jelikož celý svět na tuto kapelu zapomněl. Zároveň hlavní postava zažívá vnitřní konflikt mezi vizí pohodového života s láskou z dětství a vizí kariéry postavené prakticky na lži. Nicméně vše působí tak příjemně a nenuceně, že se filmu zkrátka nedá odolat. Hudba je zde patřičně oslavována. Je zde také nastíněna i kritika hudebního průmyslu, založeného na komerci. Ed Sheeran si zde takřka ironicky v souvislosti s předcházející větou vytvořil pěknou reklamu. Nicméně OK, nemám s tím problém. H. Patel je vhodným představitelem hlavní role neúspěšného umělce, mě každopádně opět zaujala Lily James, která se po Downtonu (v němž již byla úžasná) vskutku vyšvihla. Tak tedy filmu uděluji 4 žluté ponorky z 5. Příjemný zážitek. ()

derek007

Ten film má velký štěstí, že si nehraje na žádný umění, takže ho je třeba trochu šetřit. Jenže občas dá tušit přesah (nevyužitá minilinka: byli by brouci se stejným repertoárem tak ceněnou/přeceňovanou kapelou i dnes) a diváka donutí trochu přemýšlet. Největší průser je Jamesovka, protože její postava má asi fungovat jako hejblátko událostí, takže to občas musí nakopnout (u Himeše v pokoji) nebo totálně podělat (livrpůl story). Romantika za mě nefunguje tak uvěřitelně jako třeba v https://www.csfd.cz/film/312352-lasky-cas/komentare/ a Dannyho rukopis jsem moc necítil. Slabší tři. ()

Wargoo

Koniec mierne sklamal, ale všetko predtým je super. Moderný Show business je v súčastnosti ozaj len o tom, zarobiť čo najviac peňazí a nikto reálne nekladie dôraz na kvalitu hudobnej tvorby. Sám inklinujem k songom z 80-90tych rokov, nakoľko vtedy bola hudba viac precítená a mala aj určitý význam, kdežto v súčasnosi sa tie "moderné" kktiny nedajú ani cítiť. Nehovoriac o počítačových úpravách, ktoré zničia čo i len zárodok niečoho zaujímavého. Samozrejme, sú výnimky aj v súčasnej tvorbe, ale ruku na srdce... Nebola tá hudba "kedysi" lepšia ?! Ďakujem Ringovi, Johnovi, Georgovi a Paulovi, že ich talent nezostal nepovšimnutý, a dík aj Boylovi a sympatickému Patelovi za tento film. Film najmä pre fanúšikov. 4**** a 76,029% ()

BOURQUE

Zaujímavosť a originalitu nápadu (12 sekundový „blackout“ a tvrdé vymazanie niektorých vecí vo svete) by som nekomentoval. To však áno, že ten potenciál využitý nie. Totiž pánovi Boylovi sa podarilo natočiť „len“ tuctový polo-romantický príbeh, ktorý sa sfilmovalo niekoľkokrát (a v mnohých prípadoch aj v lepšej kvalite). Ani herecké výkony nedokážu zanechať výraznejšie stopy, pretože sú spíš priemerné. Zaujímavejší by bol natočiť film o tom, ako vznikli tie ikonické pesničky od Beatles (Ringo a McCartney sú ešte medzi nami a určite by mohli veľa vecí vyjasniť). Ja osobne na tento film sa pozerám tak, že tvorcovia chceli vyjadriť úctu pred nadzemskou hudobným dedičstvom skupiny Beatles. Nevyužitý potenciál – „2 +1“ hviezdička. Tá „+1“ je za poctivý výber skladieb (aj keď niektoré známejšie ešte chýbali). Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

CaptainCzech

Film se točí okolo inda Jacka Malika co chce dosáhnout kariéry zpěváka a i když má nutno uznat pěkný hlas, tak nemá šmrnc a dle lidí ve filmu má příšerný vzhled (podle mého vypadá v pohodě, ale nutno pochválit Patela jelikož on se dokáže tvářit tak, že je opravdu v některých scénách nechutnej) a nepomůže mu v tom ani když pak přijde o zuby. Uznávám svět do kterého se po nehodě Jack probudí, jelikož v této alternativní realitě nikdy nevznikla Coca Cola, cigarety, ale bohužel/naštěstí ani skupina The Beatles. To jak se snaží vzpomenout na texty songů je nejlepší část v průběhu celého filmu a díky tomu tu i zazní spousta písní a člověka to pobaví. Milostná linka mě moc nebavila, jelikož tam mezi Patelem a James nebyla správná chemie. Některá rozhodnutí hlavního hrdiny opravdu nechápu a to přestěhovat se do USA a upsat se největší manažerské krávě v historii. Jako kdyby nemohl zůstat v Anglii a upsat se někomu tam, když už ho všichni považovali za moderního Mozarta (což řekl sám Sheeran, který tu má dost prostoru). Hlavní zvrat s dalšími dvěma lidmi, který si pamatovali minulou realitu jsem uznal, jelikož jsem od toho očekával tradiční klišé, ale překvapili mě. Bohužel vše bylo hozeno pod autobus o několik minut později, tam jsem se toho očekávaného klišé dočkal od samotného hlavního hrdiny doslova ve velkém. Sr.lo mě neustálé přerušování rozhovorů nebo událostí od vedlejších postav. A na závěr potěšilo cameo samotného Johna Lennona, který tam má pěknou řeč o svém životě. Film je v určitých momentech super a v jiných vás doslova nebaví až se.e. Po delších úvaze mezi 2 a 3 jsem nakonec dal ty slabší tři. ()

Luk Skywalker

Bral jsem to jako romantickou komedii s písněmi Beatless a nakonec té romantiky a humoru tak moc nebylo. Ale vcelku dobře se to sledovalo, nenudil jsem se a uvědomil jsem si kolik těch hitů vlastně Beatless měli (všechno co tam zazní jsem znal) a to ještě další chyběly (např. Yellow Submarine, ale ta je připomenuta jinak). Těžko říct, zda by se ty písně i dneska staly světovými hity, i když je zdejší písničkář trochu naaranžoval jinak. Boční role Eda Sheerana, kdy ztvárnil sám sebe bavila. Zdařilý průměr. ()

Rathalos

Jednym slovom parada,kto ma rad skupinu Beatles a ich hudbu,tak si pride na chut,velmi sa mi pacil tento film,taky mix roznych zanrov,nadherna hudba,trosku humoru,sympaticke herecke obsadenie,dobry namet a pekny pribeh,suma sumarov reziser Danny Boyle si zasluzi pochvalu a pat hviezdiciek...:-) ()

strikeman odpad!

Suverénně nejhorší a nejkýčovitější film Dannyho Boyla (ale neviděl jsem zatím Milionáře z chatrče). Takové sladce vonící přiteplené H...O%. ()

Eluin

Ano, je to taková jednosezónní blbina, nicméně zejména ve své první polovině je film docela příjemnou záležitostí na sledování. Je u toho třeba sice mávnout rukou nad tím, co že je to za svět, kdy i po tolika letech dokážou písničky Beatles v podání neznámého snědého chlapíka změnit svět populární hudby (jakkoli jsou samozřejmě geniální). Je třeba mávnout rukou nad spoustou podivných věcí. Důležité pro mě ale je, že u sledování jsem se nenudil a některé momenty (např. jisté setkání s pánem, který žil i ve svých 78 letech šťastný život) mě dost bavily. Taková příjemná hudební pohádka? Asi ano, proč ne. ()

chrispe

Super nápad! Fakt. Ale mě to zpracování vážně nudilo. Film jsem dala nadvakrát. Hlavní hrdina byl naprosto bez charisma (možná to byl i záměr tvůrců) a děsně, děsně mě nebavil a jeho osud mi po nějaké době byl buřt. Ed Sheeran má sice skvělou muziku, ale je strašně prkenej a když se objevil na scéně, většinou to bolelo. Umí to být  vtipný, ale herci tu vtipnost dost zabíjí.. za mě prostě spíš špatný, než dobrý. Potenciál to mělo, ale jak jsem psala výše, celkem dobrý scénář zabíjí realizace. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě