Středoškolačka Kelly Van Ryanová okatě nadbíhá světáckému školnímu poradci Samu Lombardovi. Nakonec se vetře do jeho domu, odkud však zanedlouho uteče. Její matka další den ohlásí na policii, že Lombardo její dceru znásilnil. Detektiv Ray Duquette a jeho kolegyně Gloria Perezová dívku vyslechnou a jsou přesvědčeni, že si všechno vymyslela. Zpráva o znásilnění se však rychle rozkřikne. Sam přijde o práci a otec jeho milenky Barbary mu zakáže stýkat se s jeho dcerou. A tak si najme pokoutního právníka Kena Bowdena, aby ho hájil. Svými milostnými pletkami se netají, trvá však na tom, že zásadně nespí se studentkami. Detektivové navštíví vzpurnou studentku Suzii Tollerovou, která bydlí v přívěsu za městem. Ta jim poví, že ji Sam Lombardo také před rokem znásilnil, a na základě její výpovědi je zatčen. Soudní jednání pro něj zpočátku nevypadá nadějně, potom však Bowden tvrdě přitlačí na Suzii, která přizná, že to nebyla pravda. Navíc prozradí, že Kelly si vše vymyslela, aby se pomstila za to, že ji odmítl. Výsledkem procesu je mimosoudní vyrovnání, které Samovi vynese osm a půl milionu dolarů odškodného. Sam opouští město a v zapadlém motelu se setká s oběma dívkami... (TV Nova)

eraserhead666

Je fakt, že to neustálé zvratové twistování diváka dovede akorát k tomu, že je mu už v půlce filmu úplně u prdele, kdo, co a proč a celá zápletka se tak nakonec jeví až zbytečně přehnaně vykonstruovaná ale stejným faktem je, že ten film vůbec nenudí a pořád se něco děje. Je to napínavé a živé. Může za to i hodně povedené obsazení a to i vedlejších rolí. Theresa Russell je naprosto boží, Bill Murray si svůj kratší výstup tradičně neskutečně vychutná a pobaví. A hlavní role prostě táhnou. I ta Denise Richards, u níž jsem pořád nepochopil to haló kolem ní. Vždyť ve filmech vůbec nehraje, prostě v nich je a je v nich jen proto, jak vypadá - a to si ještě asi mnozí myslí, že kdo ví jak hezky, přitom je úplně normální a k tomu s nesympatickým ksichtem. Tohle je konečně první film, v níž ji vidím snažit se nějak hrát. Sice jí to pořád nejde, snad i proto, že je její postava tradičně založená hlavně na jejím vzhledu, ale i ta snaha se počítá. Každopádně, Neve Campbel jí válcuje ve všech možných a představitelných momentech, okamžicích a ohledech. Ten film je prostě hezký. ()

ARI50

Tohle mě bavilo celou domu člověk neví kdo je ten největší padouch a tak jsem dostal pořádně zvrácenou hru u které jsem se bavil i s kočkami. ()

JASON_X

Jeden z mých nejoblíbenějších komerčních thrillerů z devadesátých let, možná ten úplně nejoblíbenější, mám k němu totiž jisté nostalgické vazby. Subjektivně pět, objektivně čtyři (a výjimečně budu objektivní, právě kvůli té jeho komerční patině). Každopádně skvělý scénář s mnohovrstevnatými překvapeními (při prvním zhlédnutí jsem se nestačil divit), stylový hudební doprovod, tropicky dusná floridská atmosféra a několik výrazných a skvělých hereckých výkonů. Nejradši tu mám Neve Campbell (role 'white trashové' feťácké holky z karavanu jí padne jako ulitá) a líbil se mi i právník Bill Murray. ()

Genero

Denisa by musela mít alespoň osm párů koz, aby si každý ze zdejších slintalů mohl sáhnout. Připadám si sice jako přihřátý ufon, ale krásnou Denisou celým srdcem pohrdám. Když se Charlie Lesk potácel po obýváku v roztomile prochcaných teplácích a opilecky blekotal něco o svatbě, špitla své Áno. O pár let a dvě děti později ho ta mrcha u rozvodu oškubala jako kachnu, takže mu zbyly jenom štětky a jeden a půl chlapa. No, tenhle film je samozřejmě nebetyčná, přeplácaná kokotina, kde je nejkrásnější dívkou Bill Murray a na konci bych se vůbec nedivil, kdyby všichni ti vrazi měli na předloktí mateřské znaménko v podobě kakaové skvrny velikosti mexického dolaru. ()

Gary

Velmi dobře koukatelný snímek. Nenudí a zaujme. Matt Damon mi nijak zvlášť nevadil a velice se mi líbily výkony Bacona a Murrayho (Bill nikdy nezklame).Dívky nebyly taky k zahození, ale výkony... Celkem dobře zrežírované, ale konec lehce přehnaný.To už je problém scénáristy. Bylo to schválně, nebo omylem? To se nedozvíme ani po přestávce. ()

Mr. Lobo

Ke konci bohužel až příliš překombinované. Zvratů bylo mnoho, a téměř všechny byly od začátku tak nějak předvídatelné (což ovšem na škodu nebylo, naopak). Ona neustálá narušování přímého toku vyprávění už začalo být spíš na obtíž. První jedno, dvě, měly ještě nějaké zajímavé dohry a hlavně nějak děj posouvaly, ovšem v poslední půlhodině už to bylo jen o tom, že jeden zvrat střídá druhý, čím dál zbytečnější. Jinak expozice, obraznost a první náznaky zápletky předznamenávaly báječný thriller, který se zkazil až závěrem. ()

bouncer

Celkem promyšlená thrillerová záplatka přináší trochu překvapení a docela povedený sexy kabátek. Denise Richards a Neve Campbell rozhodně umí přitáhnout diváky... ()

Nick Tow

Keď som sa snažil dej tohto filmu prerozprávať kolegovi z práce, neveriacky na mňa čumel a potom povedal: "To si vymýšľaš! Takú p......u by predsa nikto nenatočil!" Ja sa pre zmenu neveriacky pozerám na hodnotenia mojich kolegov. ()

corpsy

Samozrejme, že film zaujme hlavne svojím telom, ale to čo scenár v závere začne ponúkať tak to je naozaj prvotriedne. Ultra sexy thriller, ktorý má oveľa viac kladov ako záporov. ()

Marsik

NOVA CINEMA (4:3) - Byť je to téměř 16 let starý film, stále má u mě v žánru krimi-thriller slušné renomé. Super na něm je, že až do závěrečných titulků nevíte, jak to celé dopadne. Kousek po kousku se vám celou dobu poodhaluje původní plán, což drží vaší pozornost. Obsazení bylo na tehdejší dobu slušné a CZ dabing se také dle mého povedl. Nemám problém toto vše ocenit. 72% (with J.) ()

mis-ko

Zozačiatku klasická zápletka o obvinení a treste, nasleduje kombinovanie deja, podozrievanie a podrazy, ďalšie kombinovanie a na konci sa to celé prekombinuje do netušených rozmerov. A k tomu ľúbostná (nahatá) scéna Neve Campbell a Denise Richards. ()

selfesteem

Parádní pitomost, která se tváří strašně vážně. Napoprvé máte dojem, že všemu výborně rozumíte a pak už nerozumíte nikomu ze zúčastněných, včetně toho, že na konci už ani nevíte jak se jmenujete vy sami. Tolik zvratů v jednom filmu vám báječně zamotá hlavu. Mně tahle hihihizábava stačila na plný počet hvězd. ()

zdepapepa

Takový filmový Jekyll a Hyde a Jekyllova sestra co se dala na porno. Chvíli to vypadá na standardní zápletku o očištění jména křivě obviněného učitele ze znásilnění žaček. Zhruba po hodině filmu diváka ale čeká otočka kamsi jinam. Směrem tím, kde leží asi milion podrazů. Prakticky kdokoliv, kdo má nějakou hlavní roli, si brousí zuby na milionový obnos z vyhraného soudu a nebojí se u toho kohokoliv podrazit, případně rovnou zabít. Silné místo rozhodně bylo v tom, že po několika prvních odhaleních i filmů znalý člověk jako já absolutně ztrácí odhad, jak se to bude dál vyvíjet. Překvapení na každém kroku skrývá i slušná nálož erotických scén. Vzrušení jak ze zabíjení tak z nahých těl. Trpělivý divák bude na závěr v titulcích odměněn zfilmovanými scénami, které jsme ve filmu nesměli vidět, protože se v nich skrývaly dějové zvraty. Za což režiséra chválím a těším se na další díl. ()

Ozo

Začátek se mi vůbec nezdál, soudní spor mi přišel jako špatný vtip, ale ten konec mne vážně dostal. Těch zvratů bylo za tak krátkou chvíli moc. No ale Denise je vážně kus a tak přidávám hvězdičku za scény v bazénu. ()

Rosana

Mě se líbí filmy, které obsahují a) erotické scény, především lesbické b) nečekané zvraty, kdy se někdo domluví s někým a zároveň je domluvený s někým jiným a vlstně to naplaánoval celé ten nejnenápadnější človíček... c) s Kevinem Baconem :))) ()

MartinezZ

Je to takový průměr s dějovými zvraty jedním za druhým. Proč ne. Problémem je chvíli, kdy nad konáním a chováním postav začnete po filmu trochu přemýšlet a dojde vám, jak moc nelogické chování a scénář místy byly. ()

Paxxx.cz

Hvězdně obsazený thriller, který jsem si po pár letech zopakoval a tak trošku osvěžil paměť. Když dáte do filmu krásnou ženskou (Denise Richards), která se navíc nestydí ukázat se, tak máte na své straně mužskou část publika. Mě přišel tento snímek ke konci šíleně prekombinovaný a nějak nedomyšlený - šlo strašně vidět, že režisér chtěl diváka hlavně ohromit, ale třeba na mě to je prostě málo. Taková Zmizelá měla prostě o level lepší scénář a vše dávalo mnohem větší smysl...4/10. ()

mysiak

Nečakal som, že tento film bude taký sexi a prefíkaný...dobrá krimi, kde sú kočky - najmä Denise Richards....a viac si nepamätám...:D ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Denise a Neve opět spolu

Denise a Neve opět spolu

17.02.2006

Filmová společnost Mandalay nominovala na post režiséra připravovaného snímku BACKSTABBERS vyhasínající hvězdu Johna McNaughtona a hodlá do něj obsadit herečky Denise Richards a Neve Campbell, pro… (více)