Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka. (Falcon)

Lucasion

Knihu jsem nečetl, ale podle velmi důvěrného zdroje (moje žena), která knihu četla, tak je kniha údajně velmi odlišná. Přesto jsme si film docela užili. Nenáročná, pohodová, lehce vtipná česká komedie. Navíc se obešla bez trapností a přehánění, tak jak to mají české filmy ve zvyku. Naopak mě film vlastně bavil po celé dvě hodiny a ani délka mi nepřišla nijak natahovaná či frustrující. Nevím, zda by se tvůrcům povedlo i pokračování. Ale vzhledem k oblíbenosti knihy si myslím, že nás druhý díl nemine. Tak uvidíme. Mohu lehce doporučit. (68 %) ()

Rohy212

Poslední aristokratka je vlastně takový rozkošně miloučký film. Nemohla jsem se ale při jeho sledování zbavit dojmu, že někdo čeká, že se budu smát. Jenže mně se vůbec nechtělo. ()

RelaxMan odpad!

Jednoznačně nejhorší CZ film roku 2019. Snad každý herec v něm přehrává. Dialogy jsou velmi trapné. Jediné pozitivum je Zámek Lemberk. Co řící na závěr: Měl jsem velký problém film dokoukat, což se mi ještě u režiséra kultovních " Účastníků " nikdy nestalo. ()

GeusX

Tak mi nějak spousta vtipů, především narážky na americké buranství, nepřipadal vůbec vtipná. Na druhou stranu jsem byly tu vtipy, kterým jsem se zasmál, ale ne zas tolik, aby mi na jejich spočítání nestačilo deset prstů. Vcelku je to koukatelné. Někdy by mi to, při té bídě na poli českých komedií, stačilo i na tři hvězdy. (viděl jsem 1x) ()

argenson

Poslední aristokratka je určitě jedna z nejlepších knih, co jsem v životě četl, a rád se k ní vracím. Poslední aristokratka je film, kterej úplně pohřbil literární humor a stačí vidět jednou. Za výraz Poslední aristokratka lze dosadit slovo Saturnin, tam to mám úplně stejně. ()

Agatha

Jestli je předloha tak skvělá jak se o ní traduje, tak do filmu se toho podařilo přenést opravdu pramálo. Chtěl jsem vydržet do konce snad jen z úcty k Elišce Balzerové, ale chvílemi to byla muka. Bylo to cukrkandlové, herecky teatrální, bez atmosféry a až na pár úsměvných vtípků bohužel i nudné. Hudba, skládající se z jedné, stále se dokola opakující se smyčky, mě po krátké chvíli vyloženě vytáčela. A titulková písnička byla tragická. Asi se moc tlačilo na pilu nebo to chtělo jiného režiséra. Zlatá Tátova volha. ()

Padme_Anakin

Úsměvná filmová jednohubka, která má tři přednosti. Tou první je příjemné herecké obsazení, Martin Pechlát s Pavlem Liškou mě bavili + paní Eliška byla opět úžasná. Tou druhou je krásné snoubení kamery s exteriéry/interiéry, panu Smutnému by se mělo oficiálně zakázat stárnout a roky začít od teď odečítat. Třetím plusem je pro mě hudba, velmi dobře zvolená, hezké pohlazení pro má ouška. Takže u mě dobrý. ()

Marsik

KINO BENEŠOV - Příjemná komedie. Fajn česká záležitost. Vejdělek evidentně je moje krevní skupina. 75% ()

KIT.HL

Fakt slabota...Očekávání příliš velké...Eliška Balzerová je skvělá, Yvona Stolářová přirozená..Martin Pechlát ve své obvyklé poloze příjemně koukatelný .Pavel Liška nemá prostor. Vtipný jako vždy...Tatiana Vilhelmová , škoda mluvit a můj oblíbený Hynek Čermák se fakt asi víc hodí do role drsňáků, nebo se stylizuje do komediální polohy které se moc nedá věřit... ()

kobejn

Vydržel jsem na to koukat asi čtvrt hodiny, ale život má příliš velkou cenu, než abych ho ubíjel podobnými stupiditami. ()

Pierre

Pokusů diváka rozesmát bylo fakt hodně ale ne vždy to vyšlo. Občas to bylo pokusy o vtip spíš přeplacané a čišela z toho křeč. Ke konci začíná docházet dech a příběh prakticky chybí, což ale nakonec není až takové mínus. Snahy o čistrokrevnou komedii (bez přehnaného smutku, romantiky, sexismu) si cením a sám jsem se místy celkem dobře bavil a jsem rád, že tady konečně něco takového zase vzniklo.  Herci byli dobří (krom Dykové) a měli celkem vtipné postavy, které by stálo za to ještě víc dotáhnout. Navíc Vejdělek umí opravdu točit a Smutný umí dělat krásné obrázky.  No, nejsou to Simpsonovi ani Forman (:D), ale celkem dobrá oddychovka která  sem tam vážně pěkně  pobaví. A já si rád zašel se spolužáky  na jejich doporučení do kina, a to se počítá (:D). Obzláště, když většinou sleduji filmy, které mi nedoporučí a nechce se mnou vidět vůbec nikdo (:D). Pěkná atmosféra tam byla a film takový dobrý na vyblbnutí a uvolněný. Ani nevím, co by pro dnešek šlo vybrat lepšího. Navíc mi přišlo, že je dneska venku docela zima...a vida, na plátně jsem už na začátku viděl sníh.:D Za normálních okolností bych asi zůstal na průměrném hodnocení, ale takhle musím výš a vlastně za film poděkovat. Pěkný večírek...Já jsem určitě spokojený. Krásný, krásný.. Vím, že zde před pár měsíci na tomto krásném webu byla kauza, že jsou některá kladná hodnocení domacích filmů fejková nebo objednává. Tak to určitě není tento příklad, mě si v žádném případě neobjednali inženýři z Falcomu. Jen bych rád na filmu pochválil i to, že mě při něm nebolely oči, když jsem se díval. Koukalo se dobře...Jen když jsem mrkl, občas mi něco uteklo. Ale žádný film nemůže být dokonalý. Zase se mi na oplátku líbí, že se všechny tři hlavní postavy na plakátku tváří spokojeně. A teď už dobrou noc na bezva posteli, na které snad nezemřel můj prastrýc.❤ ()

JJ.Gibson

No ono asi na papíře to vypadalo lépe, než se převedlo na filmové plátno. Celé je to takové nevtipné, vše působí hrozně uměle a nahrané, opravdovost filmu se vytrácí. Hynek Čermák to drží lehce nad vodou, ale je to jen na jedno nadýchnutí... ()

UncleG

U knižních adaptací je to vždycky těžký. A zvlášť, když je jiskra knihy ukryta ve velmi specifickém slovním humoru (Ano, teď zase machruju, že jsem to čet, což ale není žádnej velkej životní achievement...) . Proto třeba pohořely adaptace Pratchettových románů - ty filmy jsou bůhvíproč populární, ale nejsou vtipné. A proto se naštěstí nikdo nepustil do adaptace Leacockových povídek. Ačkoli bych si netroufl Evžena Bočka přirovnávat ke světovým špičkám humoristické tvorby, přece jen něco společného s nimi má - jeho knihy se nedají zfilmovat. To kouzlo je prostě jinde než v tom, že si "opilá" Eliška Balzerová otře hubu těstem. Na druhou stranu: nebylo to zdaleka tak nevkusný, jak jsem čekal, a dalo se to s jistým sebezapřením dokoukat. 2,48 hvězdy. ()

blackrain

Velmi příjemný a hezký vánoční příběh. Čekala jsem trošku víc bláznivin, přece jenom se burani z velkoměsta nestěhují na zámek každý den a ještě k tomu v zimě. Tatiana Dyková byla výborná a naplnila naprosto přesně všechny myslitelné a nemyslitelné stereotypy o Američanech. Jíst husu jako hambáč je ale už svatokrádež. Eliška Balzerová s ořechovicí byla jako bodrá žena z lidu a hospodyně taky výborná, jednu chvíli úplná pohádková babička. Hezky to tam všechno a všechny propojovala. Lišák nezklamal. Jeho zpěv při varhanech byl nezapomenutelný. Martin Pechlát tomu vždy nasadil korunu. Byla to sehraná parta. Ti to celé táhnou. S maminkou jsme se ve smíchovském kině dobře pobavily a lidi sedící kolem odcházeli taky spokojení. Byl to fajn ztrávený čas. Budu si muset přečíst Bočkovu knihu, protože mě namlsala. ()

slunicko2

Česká crazy komedie. 1) Konečně jsem po létech viděl opravdovou českou crazy komedii, nejen směsku trapných vtipů a pseudobláznivých situací. Film je ovšem trochu nevyvážený. Po parádním startu se uprostřed hodně zpomalí, ale konec to jakž takž spraví. Svůj bláznivý přístup si snímek zachoval po celou dobu._____ 2) Knížky Evžena Bočka jsem nečetl, ale určitě to napravím. 3) Jsou tu parádní postavy ve skvělém hereckém provedení. Nejvíce mě zaujala 70letá Eliška Balcerová (kuchařka), herečka, která nestárne, ale doslova se mění v herecký klenot. Výborná je i 41letá Tatiana Dyková (manželka Vivien), jejíž čeština sice americkému původu neodpovídala, ale jinak si střihla tu manhattanskou káču velmi s chutí. Zajímavou postavu představuje i 45letý Martin Pechlát (kastelán), u něhož stejně jako u dalších bych ocenil expresivnější chování, ale i tak to bylo fajn._____ 4) Nesedl mi Hynek Čermák v roli hraběte, No Name v titulní písni ani dialogy v češtině mezi dvěma Američankami v New Yorku._____ 5) Takže, milí mufloni, vzhůru do Milotic. ()

rt12

V rámci nemoci zhlédnuty 3 České filmy za den. Pomsta žen,  Chlap na střídačku a Poslední aristokratka. Jelikož prvni dva zmíněné filmy byly k zblití, ovlivnilo to moje vyšší ohodnocení aristokratky. ()

salalala

Těžká a nezajímavá nuda, která nedává smysl. Vejdělek rezignoval na jakoukoli nadstavbu a to, že neřešil evidentní a do očí bijící nesmysly a nelogičnosti (měnící se počet věží zámku, zlatý záchod, který nikdo nechce, přesto se neprodá), svědčí o tom, pro jakého diváka je film natočen. Děj tu prakticky neexistuje a vše je jen sledem scének, které jsou někdy poměrně vtipné, většinou však nenápadité, banální a s očekávatelnou pointou. Veškeré zápletky jsou předvídatelné, ničím nepřekvapí a ani režijně nejsou nikterak nápaditě řešené. Stopáž je přetažená, ačkoli jde o ten typ filmu, u něhož je jedno, zda trvá hodinu, nebo tři, a kdykoli k němu divák přijde, bude vědět, o co jde. Jediné, co stojí za zmínku, jsou herci, kteří dělají, co se dá a právě kvůli nim je film snesitelný. Mezi nimi vládnou upozaděná, ale zcela přesná Eliška Balzerová a Martin Pechlát, překvapením je přirozený výkon Yvony Stolařové. Hynek Čermák v hlavní roli je poměrně fajn, Tatiana Dyková zase úděsně přehrává. Bodík k dobru přidávají i vskutku epická a nádherná kamera a moc pěkná výprava. Poslední aristokratka není pro trochu náročnější publikum vyloženě divácké utrpení, jen je strašně nudná a utahaná. 40 % ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu