Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát. (Cinemart)

matisse

Hlavní hrdinka padá do pytlů s odpadky, neumí bruslit, zapomněla zpívat a opilá ničí lidem doma věci, dokud jí do duše nepromluví Henry Golding a nenaučí jí vidět skutečné kouzlo Vánoc, což je překvapivě "pomáhat si navzájem". Emma Thompson je coby skuhrající jugoslávská matriarcha naprosto skvělá, ale její scénář působí jako hodně narychlo spíchnutý konglomerát všech komediálních klišé. Plus v tom není opravdu, ale opravdu žádná romantika. Jako největší fanynka vánočních filmů, kterou znám, musím konstatovat velký špatný. ()

MejDej

Emička nám začala trochu více pít a souložit s každým na koho narazí. Od tohoto filmu jsem neměl velká očekávání, byl jsem na něj dotažen svojí přítelkyní a musím přiznat že jsem se mýlil. Emilia Clarke pracuje ve skřítkovském obleku v obchodě s vánočními věcmi. Od začátku je na ní vidět že to moc nemiluje, přísnou majitelku hraje Michelle Yeoh, které tato role skvěle sedla. Vidíme jak Emilia využívá poslední službičku svých přátel, kteří ji nechávají u sebe přestat, ale vždy jim něco zničí nebo zabije aniž by chtěla. Postupem času se dozvídáme proč je takto "zdeptaná" životem a začínáme objevovat i její druhou stránku když se potká s Henry Goldingem. Dobrý vánoční film, který bych doporučil každému, je vtipný je dojemný a bude se líbit i chlapům. ()

Ixbalanke

Smích, slzy, dojetí, hluboké pravdy a zároveň oddechovka bez zbytečných "hollywoodských" keců. Film mě příjemně překvapil. ()

Patrik256

Rozpočet_ 25-30 miliónov dolárov // Tržby_ 121.5 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 8 346 116 Kč // Diváci v ČR_ 56 222 // Tržby v USA_ 35.1 milióna dolárov ()

Jaro_slav

Jako romantická jednohubka s poněkud překvapivym zvratem a zcela nepřekvapivym závěrem to funguje dobře asi zejména díky tomu panoptiku zcela nepravděpodobnejch postav. Brexitový poselství je nenásilný, Emilia je roztomile na zabití, Londýn je patřičně vyžehlenej, Vánoce jsou tam jen jako kulisa, herci jsou všichni sympaťáci a tak jedinej zásadní problém tohohle filmu se odehrál v roce 2003 a stal se tehdy laťkou nepřekonatelnou. ()

gumolit

Nový vianočný snímok Last Christmas, ktorý môže podľa upútaviek budiť dojem že pôjde o tradičný vianočný sladký príbeh sa v skutočnosti nesie v inom duchu. Zrovnávanie s Bridget Jones už je absolútne mimo. Film môžeme rozdeliť do dvoch odlišných častí. V prvej polovici hlavná hrdinka Kate či Katerina sa akosi tacká od veci k veci u ničoho príliš nevydrží a diváci netušia čo sa jej vôbec stalo a prečo sa chová tak sebecky a ľahostajne. V druhej polovici kde už pozná záhadného mladíka Toma postupne tvorcovia odhalia karty a spejú k svojmu očakavatelnemu záveru. Ten zvrat alebo spôsob akým sa scenáristi popasovali pôsobí ale dosť lacno a divne. Trochu ako keby nevedeli vysvetliť presnú povahu vzťahu medzi Kate a Tomom a tak sa ulakomili k tomu najmenej uveriteľnému a najkýčovatejšiemu záveru aký vás len môže napadnúť. Zvlášť keď to porovnám s pojatím predchádzajúcej časti filmu. Odpustíme ale od všetkého tohto čo zráža kvalitu snímku a jeho vyústenie dole film celkom funguje a určite niektorým sa aj záver zapáči. Sympatické na ňom je , že sa nesnaží ponúknuť romancu ako z rozprávky, miesto toho sa sústreďuje na vývoj osobnosti hlavnej hrdinky a umožňuje ju sa skutočne v živote niekam posunúť. Anglická herečka Emila Clarke (Hra o tróny ) v hlavnej úlohe a táto premena jej neskutočne svedčí a mohla sa herecky niekam posunúť. Síce sa nezbavila niektorých svojich hereckých zlozvykov ( o jej práci s obočím by sa dali popísať eseje) ale ako Kate pôsobí vcelku uveriteľne a hlavne príťažlivo a sexi. Henry Golding ako Tom nie je zlý no chémia medzi nimi nefunguje ako aj uvidíte že prečo. Filmu tak herecky dominuje Michelle Yeoh, ktorá si pre seba kradne každú scénu v ktorej sa objaví, a Emma Thompson v úlohe matky Kate mierne prehráva ale k charakteru jej postavy to patrí a je radosť ju sledovať. Tí čo majú radi speváka George Michaela si prídu tiež na svoje pretože celý hudobný soundtrack pozostáva zasadne len z jeho skladieb čo bude pre niektorých mínus ( mne už ku konci tiež liezol na nervy). Snímok Last Christmas sa tak pravdepodobne novou vianočnou idylkou nestane, ale na jedno pozretie nesklame. Okrem pár solídnych scén a dobrých hercov zapôsobí aj vydarenou atmosférou predvianočného Londýna. Vianočná romance proste zase trochu inak. ()

Kacitr

Emilia a Henry? Trefa do černého. V rámci žánru už je snad nemožné přijít s něčím novým. Tady se to (téměř) podařilo. Hezky se na to kouká, ale tak překvapivé to zase nebylo. A za to mohl ten zpropadený mobil........! Ten mi nasadil brouka do hlavy. Závěrečný wow moment se teda nekonal, leč ta přeměna pozérky v prima holku byla fajn. Vadila mi zde snad jen role Emmy Thompson. ()

Caine

Pointa je překvapivě velmi čitelná (a ani nemusíte u toho týrat mozkové buňky, ono to tak nějak naskočí samo). Ale zase je to film, který se tímhle nepokazí. Je to prostě takové milé a nečekal jsem rozhodně tak úžasnou Emmu Thompson - začínám si o ní myslet, že není Britka! :-) ()

Klara

Ale jo, docela to šlo. Bylo jasné, že vánoční film nemůže přinést nic převratného a spíše to bude takový ,,feel-good´´ movie v předvánočním čase. Pravda, jak moc ten příběh bude vlastně odpovídat písni Last Christmas jsem nečekala (plusový bod), ale i tak bych se na to asi znovu nepodívala. ()

noelcoward73

Trailer jsem viděl několikrát při předchozích návštěvách kina. Celkem mě zaujal, tak jsem se na Last Christmas rozhodl do kina zajít. Vypravil jsem se rovnou na premiéru a po delší době jsem v kině seděl úplně sám (štěstí, že dneska je už možné promítat i pro jednoho - dříve byl potřeba min. počet lidí, ale tu dobu jsem už nezažil). Od režiséra Paula Feiga jsem zatím viděl jen povedený film Špión a před několika měsíci Ženy sobě, což naopak bylo pro mě velké zklamání. Jsem proto velmi rád, že Last Christmas patří k tomu lepšímu. Myslím si, že velký podíl na úspěchu celého filmu má Emma Thompson, která napsala námět (spolu s Gregem Wisem) a scénář, na kterém se podílela Bryony Kimmings. A další velkou zásluhu má samozřejmě Emilia Clarke, kterou jsem zatím viděl jen v dalším úspěšném filmu Než jsem tě poznala (a teď mám konečně důvod se začít dívat na dlouho odkládaný seriál Hra o trůny). Film nabízí dostatek vtipných momentů. Naopak romantiky jsem očekával více. Ale celkově se jedná o výtečný film, u kterého jsem se velmi pobavil. Hodně se mi líbila také hudba. Po skoro celý film jsem si marně lámal hlavu nad názvem. Až nečekaný závěr mi to objasnil. ()

tyna97

Tak nejak nevim, co si o filmu myslet. "Romanticka komedie", pritom komicke to nebylo vubec, romantika taky nulova, pribeh za me nic moc, leda vyzvednu tu vanocni atmosku, pac tam tu bych ocenila nejvic. Jsem rada, ze za hlavni roli byla zvolena Emilia, ktetou mam jeste docela neokoukanou. ()

jasanka

Váhám mezi 1* a 2*. Slabé. Zbytečně dlouhé, prázdná místa, vše zachraňuje jen E. Clark. Plot twist v druhé polovině film nezachránil - uznávám, že šokující byl pořádně, ale tím víc mi pak celý film přišel zbytečný. ()

Deleatur

Ano, už i Emma propadla progresivismu: bohémství, multikulturalismus, mezirasové vztahy, uprchlíci, xenofobie, charita, lesby, George Michael a možná další gayové... Ani pointa nebyla originální. Ale i po opakovaném zhlédnutí fajn, na herectví Emmy je vždycky radost se dívat a už jsem v tuctové, ale milé holce od vedle přestal hledat Matku draků. Pořád se mi ale zdálo nepříjemné postavit scénku kolem nadávky "nabijem te na kurac" v kontextu jugoslávských válek (i když byla vtipná část o slangovém významu anglického jména Dick). // 67% (tedy spíš 3,5*) ()

Warlukyn

Úplně z toho odvařenej člověk není, bohužel i z toho příběhu, ale od začátku to nabírá grády a celkem to pobaví. Takovej správnej průměr naší ligy Slovan Liberec. ()