Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát. (Cinemart)

Angelitos odpad!

Tak zlý film jsem neviděla už hodně dlouho...hlavně tam nacpat všechny rasy, lesbičky, transvestity, duchy... Why, Emilia, why? :D ()

lemonova

Emilia Clarke je nielen krásna, ale má naozaj veľký zmysel pre humor, čo je pre mňa obrovské plus. Vďaka nej má film šmrnc. Škoda, že inak je to celkom zbierka najrozličnejších scenárových šablón.. moja milovaná Emma Thompson ma trochu sklamala. Ale rozhodne som videla kopec oveľa horších predvianočných počinov :)) ()

agassi68

Pripravený som bol na typickú trojhviezdičkovú limonádu. Našťastie sa konala len na záver a aj ten bol vlastne milý. Pod heslom "všetci ľudia budú bratia" sa odohráva romanticko komediálna linka prisťahovalcov z Juhošky v Londýne. Ten skrýva viacero krásnych zákutí, z ktorých /ak to neboli len kulisy/ sa stanú turistické atrakcie preplnené ľuďmi. Emilia zahrala dievčinu, ktorej sa všetko rozpadá pod rukami dôveryhodne a svojim zjavom udávala tón. Geoge zas svojimi vianočnými songami atmosféru dokreslil takmer k dokonalosti. U mňa spokojnosť.. ()

Rockerman

Z nějakého mě neznámého a nepochopitelného důvodu se mi to líbilo. Přitom tu není nic zvláštního, když si odmyslím překvápko ke konci. Mladá žena po těžké nemoci neví co se životem. Navíc je to nešika a kam šlápne, sto let tráva neroste. Teprve vztah s Tomem ji začíná měnit. Nic nového pod sluncem a nechybí ani závěrečné usmíření, kdy se najednou všichni začnou mít rádi. Tohleto mi dost vadilo, ale i tak dávám 4*. Nevím, asi jsem už starý, dojímavý cyp! ()

BOURQUE

Netradičný romantický príbeh, napasovaný do Vianočného prostredia/obdobia a vyšperkovaný legendárnymi hitmi G. Michaela. Napriek všetkým snahám Vianočná atmosféra / vianočné prostredie tú slúži ako ozdoba a z jeho potenciálov je zužitkované len málo. O to viac sa príbeh sústreďuje na Kate, na jej život plných problémov. Alfou a Omegou celého filmu (úspechu) je E. Clarke, ktorá je očarujúco jednoduchá. Nezáleží na tom, že čo robí (spieva (spojená s tancom), má na sebe „funny“ topánky, alebo je súčasťou scény, kde je naraz viac hercov): stačí, keď sa objaví pred kamerou a už vás má. To je neskutočná charizma. Druhou, aj keď menšoiu, baštou je E. Thompson, ktorá opäť dokázala, že každú postavu dokáže stvárniť s veľkým prehľadom a veľkou eleganciou. U mňa „3+1“. Zopár dôvodov: Nikdy som nebol fanatickým fanúšikom pesničiek G. Michaela (poslúcham úplne inú hudbu), ale tie, ktoré vybrali, sú dobré a hlavne dobre pasujú k jednotlivým scénam. Film celkom solídnym spôsobom pripomína to, že človek by si mal vážiť a užiť si každý deň, hlavne z pohľadu zdravia. Pritom však nebyť sebeckým a myslieť aj na ostatných. A jedna z najdôležitejších: vážiť si rodinu a poďakovať za to, že (ešte) máme pri sebe svojich blízkych. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Romanticka komedia z obdobia Vianoc,ktora potesi hlavne tych,co radi snivaju a kedze patrim k nim,tak sa mi to samozrejme pacilo,Emilia Clarke bola fakt zlata v tom kostyme Elfa,este k tomu tie jej oci a usmev,no slast pre muzske oko a Henry Golding je sympatak,samotny pribeh bol fajn,hudba bola perfektna a prostredie Londyna bolo krasne vyzdobene,co znamena jasnu volbu...:-) ()

Gaia.M

SPOILER! SPOILER! SPOILER! Mně se ten film strašně líbil. Ale jen do chvíle, kdy vešla do toho jeho bytu, když tam byl ten makléř a v tu chvíli, o pár sekund dřív než jí, mi došlo, že ten blb, co se do něj zamilovala je mrtvej a ona má jeho srdce! V tu chvíli pro mě ten film skončil. Fakt větší kokotina se už vymyslet nedala?! Tohle ne. Sorry. Jedna hvězda, protože odpad nedávám. ()

helloween93

Romantické filmy nevyhledávám, ale Last Christmas od režiséra Paula Feiga se mi líbil. Emilia Clarke je cute, Henryho Goldinga mám taky rád a příběh je překvapivý a má nápad. První film Paula Feiga, který mě nebolel a naopak mi zaujal. Tenhle flick bych si za pár let klidně zopáknul. Přes pomalejší rozjezd se tahle vánoční romance nakonec trochu rozjela a šla do plusu. 4* ()

geek.ondra

Tak on i Paul Feig dokáže natočit nadprůměrný film? Last Christmas samozřejmě není žádnou revolucí ale takhle nevině milý film potěší vždy. Trefný, nenáročný a v rámci možností zábavný. Emilia Clarke je tady navíc neskutečně sympatická a celý film si krade pro sebe. 7/10 ()

Ema57

Romantický, vánoční film, se skvělým stylingem Emilie Clarke. To měl být vtip. Jako vždy podává prvotřídní herecký výkon Emma Thompson s věrohodným srbským přízvukem. Bavil mě vedlejší příběh malajské krasavice Michelle Yeoh, která si namluví nesmělého Borise Isakovice. Jeho obor je zelí, ví o něm vše a také své přítelkyni přinese vánoční stromeček z miniaturních zelíček. Parádní a srandovní kýčarna. ()

Sarinka.luc

Nenarocna zabava s twistom, ktory za da prekuknut po prvej polhodine. Emma Thompson si samozrejme nemohla odpustit politicku propagandu o jej mokrom sne s dokonalym svetom, kde vsetci ziju ako jedna velka stastna rodinka. Na konci som uz len vazne cakala, kto zadrie, aby sme volili Corbyna. Skoda. ()

akvidzerp

Zvláštní film. Poměrně dlouhou dobu jsem si říkala, že jsem šlápla vedle a radost mi víceméně dělaly jen Georgovy písničky a Londýn. Jenže pointa mě upřímně rozsekala, takže nakonec odcházím s hřejivým pocitem na duši a chladivým na krku, neb jsem v kině ztratila šálu :-) 3,5 * ()

pepa3rd

Dvě třetiny filmu si člověk v podstatě jen říká, co autor tímhle sleduje. Celou dobu se nic moc neděje, aby pak v závěru šlápli do pedálu a udělali z toho asi na patnáct minut skutečně zajímavý film (ovšem nikterak originální). Vánoční klasika z toho určitě nebude, i když, paradoxně, druhé sledování by mohlo být o něco zajímavější. 50 % ()

chrispe

Já jsem zklamaná. První polovina se táhla tak, že jsem to radši někde na lavičce, kdy hlavní hrdinka pohlédne vzhůru na fešného Toma vypnula a nechala si zbytek na další den. Druhá polovina byla lepší, ale během druhého předání peněz mě trkla zápletka a já se z pocitu Jéé už chápu o co tam jde! dostala k A to jako fakt?. Kulisa vánočního Londýna a tři prd*le světýlek (v pořádku) byla pro mě tak nějak smutně bez skutečné vánoční atmosféry a celkově měl ten film opravdu divnou atmošku. Je plný divných figurek, není v něm nouze o WTF momenty a trapný vedlejší zápletky. Čekala jsem od toho mnohem víc a navíc - ten film prostě mohl být lepší a mohl být kouzelný, to mi nikdo nevymluví. A co nesnáším nejvíc, tak když je někde nevyužitý potenciál. Takže proto i to hodnocení. Btw: Asi si poslechnu víc z tvorby George Michaela! :D ()

Razzor_82

Vánoční variace na romantiku, která je ale studená a povrchní. Emilia je sice sympatická ale její zápletka s Goldingem končí spíše jako ušmudlané kamarádství. Kate představuje zoufalou ženu, která hledá lásku. Potěší hezky laděný adventní Londýn. Příběh se snaží hrát na emoce ale žádné se mi nedostavili. Jinak je to romantická nuda o srdci bez srdce. 4/10 ()

tranquill

"Normální neexistuje! Je to hloupé slovo a páchá škody..." Nadstandardní citlivá romantická komedie s fantasy motivem. ()

Torgal

Malý milý vianočný filmík, ktorý silno ťahá hore zlatíčko Emilia Clarke. Ona má taký pozitívny screen presence, že je sa na ňu radosť pozerať, aj keď film ako taký je vcelku rutina. Hrdinka sa zmieta životom a hľadá sama seba, rieši komplikovaný vzťah s traumatizovanou matkou, keď stretne tajuplného mladíka, ktorý jej prevráti svet hore nohami. Scenár si síce na záver prichystal poriadny twist, ale skúsený divák ho prekukne minimálne od polovice filmu. Jeho konečné odhalenie potom trochu krívalo na obe nohy a emocionálne nefungovalo tak dobre, ako si to Emma Thompson pri písaní scenára asi predstavovala. 6-/10 ()