dragon94

Marně přemýšlím za co bych dal filmu třetí hvězdičku. Ano film má několik působivě natočených scén, ale jinak vlastně vůbec nic nenabízí. Akce ve filmu není, děj také ne a střihy mezi jednotlivými linkami jsou dost chaotické což nepůsobí vůbec dobrým dojmem. Celkově je Dunkerk hrozná nuda, která sice vyobrazuje reálný obraz války a obsahuje pár působivých scén, ale jinak film nesplňuje nic co byste očekávali od válečného filmu. Chápu, že to byl Nolanův záměr, ale to neznamená, že mi to musí být pochuti. Nebýt Zimmerovi hudby a těch pár působivě natočených scén šel bych s hodnocením ještě níž. 2* 40% ()

Jaro.Krafcik

Nech si každý hovorí čo chce, Nolan ukázal že vie točiť aj vojnové filmy. Dunkirk má tých 80% zaslúžene. Pamätám si ako sme práve na tejto kinopremiere boli v roku 2017 v kine, lebo vtedy nič lepšie nedávali a ako násťročných nás to vtedy s bratrancom hned upútalo. Teraz po čase mi to prišlo stále dobre či už ide o herecké výkony alebo audiovizuálny zážitok. Oslávil som deň popcornu s combom a týmto "staronovým" filmom. 4* ()

KeithMaxwell

Film kde se toho moc nenamluví ale slov tu netřeba, délka filmu která byla hodně probírána je naprosto ideální, vzhledem k "těžkosti" filmu má subjektivně přes 2 hodiny ale ne tím že by nudil, jde o těžko popsatelný pocit na kterém má zásluhu parádní "špinavé" natočení spolu s zvukovou stránkou a soundtrackem který skvěle slouží filmu, na samostatný poslech to určitě nebude jestli nechcete poslouchat tikání hodin, že atmosféru tvoří hlavně hudba jak tu také je už psáno bych neviděl jako problém, není důležitější že tu atmosféra je než to co ji vytvoří? Nejde o nic natolik složitého jako jiné Nolanovky, tři příběhy se prolínají ale pochytit se dá vše i na první kouknutí. Nevynášel bych tu do nebes protože Nolan, nejde o nejlepší válečný snímek s brutální akcí plnou nesmrtelných hrdinů, film jím ale ani nechce být a jsem za to rád, pohled na prázdné helmy na pláži, vojáky co se chovají jako lidé kteří chtějí přežít ale nemohou za to bojovat a jen doufat, či "je ten chlapec v pořádku" je mnohem silnější než hromady roztrhaných těl. Kino prakticky povinnost. 9/10. ()

Hugo01

Dunkirk či Dunkerk? A nebo vlastně Dunkerque? Ať už preferujete jakoukoliv psanou formu názvu téhle francouzské destinace, nemění to nic na faktu, že stejnojmenný snímek opět upevnil Chrisu Nolanovi pozici nejlepšího a asi i nejpoptávanějšího tvůrce současnosti. Kdybyste se v kině zeptali publika, proč vlastně za tyto ani ne 2 hodiny sezení před plátnem utratili své těžce vydělané peníze, podle mě by 99.9% řeklo, protože viděli na plakátě / v traileru jméno Nolan a už je úplně jedno, jestli film pojednává o válečné operaci nebo porodu sloního mláděte. Samozřejmě i já jsem do kina zavítal hlavně kvůli jménu režiséra, i když mě samozřejmě válečné filmy hodně baví. Nolan se ale nebojí filmy dělat..jinak..než ostatní a proto jsem byl velmi zvědavý. Čekal jsem hodně, ale dostal jsem ještě víc, dost možná film letošního roku. Co se herců týče, tak prostě a jednoduše Tom Hardy!! Ten chlap se stejně jako Nolan může pustit do čehokoliv a udělá z toho divákovi parádní zážitek, ale co předvádí tady..no..asi bych to nezvládl bez spoilerů, musíte to prostě vidět!! Jako dalšího bych vypíchnul rovněž skvělého Kennetha Branagha, který si s prostorem, který mu byl přidělen, poradil naprosto mistrně. Dokázal bych se dvě minuty koukat na to, jak se Kenneth Branagh na něco kouká a ani vteřinu bych se nenudil! Mark Rylance byl taky velmi příjemný, i když mě jeho příběhová linka bavila asi nejmíň (neříkám, že mě nebavila, bavila!). Jsem vážně moc zvědavý, jestli tento masterpiece ukořistí nějaké to ocenění od akademie a upřímně..pokud nebude alespoň nějaká soška za technickou kategorii, tak asi vznesu protest. Kamera byla extratřída, to musí uznat každý. Fakt, že Dunkirk nebyl natáčen digitálně, bych asi nepoznal, kdybych to nevěděl dopředu. Abych řekl pravdu, nějakou význačnou roli to pro mě v kvalitě zážitku nehraje, ale někdo si holt potrpí na klasiku. Jedna věc mě ale štve, a to, že jsem neměl tu možnost zatím vidět film v Imaxu. Bohužel v našem maloměstském kině v Klatovech, byť nabízejícím technologii 4K a HFR, jak si můžete přečíst u vchodu (vážně :D), ještě tento vynález nemáme. Ale pevně doufám, že se k tomu ještě dostanu. EDIT: Tak jsem se do Imaxu dostal a je to neskutečná podívaná, jak obraz, tak zvuk!! Rozhodně musíte vidět! ()

Hollohlaway

Naprosto ohromující a dechberoucí sestava scén, které dohromady dávají takovou nálož emocí, a to prosím skoro bez dějové linie, ztotožnění s postavami, a nějaké světlé chvilky, že je to až k nevydržení. V polovině jsem byl tak přešlý z tolika beznaděje a utrpení, že jsem byl opravdu rád za rozumnou stopáž. Už dlouho ve mě nezanechal film tak silný dojem. Navíc vizuálně to byla paráda, letecké scény byly skvělé. ()

Darth_AK

D-U-N-K-E-R-K. Já se tak těšil! Bože, jak já se těšil. Nolan - ještě jsem neviděl špatnej film! Druhá světová, to miluju! Budou tam i Němci, konečně taky, že to trvalo. Hans Zimmer jako skladatel! Oh můj bože, co může být lepšího? BUM. Realita - Christopher Nolan si u mě právě vybral první chybnou. 106 minutový film protkaný třemi linkami, které nenudí, člověka zajímají, zároveň však z nich nic nevycítí a ani si z nich nic neodnese, vytvářejí i z části dojem prázdna. To vše doplněné neustálým vrzáním dveří od Hanse Zimmera po celý film, orchestr už se po těch 106 minutách uvrzal k smrti. Nechám ale mluvit film sám za sebe, takže pozor, SPOILERY! - Dunkerk, 1940, doufáme v zázrak - letáčky - bum bum au bum ratatata, nestřílejte, jsem Brit! - pláž - "Tady stojí granátníci." - molo - plankton - plukovník se vážně dívá na moře - hodně lidí na pláži - pláž - loď - zachraňte raněné! - "Musíme jich zachránit aspoň 30 000, kvůli Churchillovi!" - lidé běží k lodi - dva vojáci běží k lodi s nosítky /BUM STŘIH/ "Tati, plujeme do války?" - "Ano synu, ty ale ne Georgi!" - George nasedá /BUM STŘIH/ Spitfiry - uch, přepadení! - Bf-109, mňam - ratatata - "Kde je velitel?"- "Asi v pr*eli, nevidím ho!" - "Letíme dál, piš si palivo!" /BUM STŘIH/ "Nechte tu nosítka a vypadněte na molo!" - Hlavně nebrat Frantíky! - Frantíky nebereme - "Churchill neoficiálně řekl že zachráníme jen naši armádu" - "Kurfa, Stuky!" - Bum, loď se potápí, evakuace! /BUM STŘIH/ Hele, voják - je otřesený - "Otočte to, tam je peklo!" - "Drž hubu a ty ho zamkni do podpalubí" - "Hej, pusťte mě ven! - je venku - "Vy jste to neotočil?" - au, bum, uf - "Já nevidím." - "To bude dobrý Georgi" /BUM STŘIH/ "Kolik máš galonů?" - "50, piš si to" /BUM STŘIH/ Dva vojáci, co nesli nosítka jsou na torpédoborci - chleba s marmeládou - "Kde je tvůj kamarád?"- "Pozoruje nahoře torpéda, co asi." - Bum, torpédo - "Evakuace, opusťte loď!" - nemluvný muž zachraňuje lidi z jídelny - "Vemte nás na člun!" - "Se převrhneme, buď ticho a nadnášej se" /BUM STŘIH/ ratatatata - Bf-109 s Heinkelem 111 - "Po nich dvojko" - ratatatata - "Koupil jsem to" - "Vyskoč" - "Vlny jsou klidný, přistanu na vodě." /BUM STŘIH/ "Je ten kluk v pořádku?"- "Samozřejmě bro, shodil jsi ho jen z 10 schodů přímo na hlavu" - "Ok, tak to jsem rád" /BUM STŘIH/ molo - pláž - Highlandeři - "Hej, kam jdete?" - "Ta loď se za přílivu zvedne" - jdou k lodi - molo - plukovník - "Armáda poslala flotilu malých lodí." - "Wut?" - "Civilisti." - "Potřebujeme torpédoborce" - blá blá blá blá /BUM STŘIH/ uch, chudák pilot nemůže z kabiny - přijíždí statečná loď a muž jenž ho zachrání - "Pěkné odpoledne" - "Snaž se letče 1!" - ratatata - Bf 109 mizí /BUM STŘIH/ "Už je tu příliv?" - "Ne." - "Sakra!" - "Uklidni se!" - ratatatata - "Co to je?" - "Na ně!" - "To je jen cvičná střelba šulínku" - klídek - to není cvičná střelba! - ucpěte ty díry /BUM STŘIH/ Heinkel 111 potápí minolovku - "Loď se potápí, evakuujte se!" - letec 1 pořád střílí mimo - "Přidej letče 1!" /BUM STŘIH/ "Ten tvůj kámoš je německej špion" - "Není" - francouzský kecy - "Je to zasranej frantík!" - "Zachránil nás" - "VYPADNI!" - ratatatata - "Plujeme!" - "Ucpěte díry!" - "Pane plukovníku, po té lodi se střílí" - "Francouzi ale drží perimetr!" - "To víš že jo." - ratatata - "Potápíme se, evakuujte se!" - Highlandeři, neznámý anglán a posr*anej frantík vyskakují - "Pane plukovníku, co vidíte?" - "DOMOV!" - "Ne, to je jen hromada lodí ty trdlo." - "Přidej letče 1" - ratatatata, Heinkel 111 dole - oh, olej hoří! - flotila "malých lodí" evakuuje vojáky - "Mámě tě chlapče!" - Letci 1 došel benzín - letí na nás Stuka! - Letec 1 krouží už asi půl hodiny bez paliva - "Pomoc, Stuka!" - ratatata - Letec 1 save the day! - flotila malých lodí se otáčí - "Pane plukovníku, tak jsme jich 30 000 zachránili" - "A 300 000 k tomu!" - "A to se vyplatí!" - Letec 1 otvírá kryt kokpitu a směřuje s chutí k německým liniím - "Pane plukovníku,vy neodplouváte?" - "Ne, radši budu tady na tom molu stát se stejně ztvrdlým pohledem ještě týden, než se evakuují Francouzi" - "Tak to good luck." - Letec 1 manuálně vysouvá podvozek - Vojáci připlouvají do Británie. - "Ten děda se nám ani nepodíval do očí, jsme ostudy." - Letec 1 přistává - "Vidíš, to nikdo nás nemá rád!" - Letec 1 střílí světlici do letadla - "Oh, oni nás mají rádi, dědek mi dal pivo!" - Letec 1 je zajat. - Churchillův proslov - konec filmu.-----------Pokud vás tento popis bavil, tak víte co je na filmu špatně. Pokud vás nebavil, tak na film nechoďte. Nolan zkouší svoji genialitu prolnout do války, ale nefunguje to. Stvořil technicky precizní, leč příběhově prázdný film. Je to škoda a jsem zvědav kdy ten hype opadne. 3* za technickou stránku, strnulého plukovníka zabijáka a "Dobré odpoledne" - Letce 1 Deus ex machina ponechávám bez komentáře, ti co viděli, ví o čem mluvím. () (méně) (více)

Wbcko

Velmi nevšední zážitek, který je podle mého názoru nutné zažít v Imaxu. Velice intenzivní, místy až fyzická zkušenost, kdy srdce bije do rytmu Zimmerovi "hudby" a člověk se potí. Prakticky 106 minut dlouhý trailer na válečný film. ()

jefff

Režijně famózní, technicky precizní a strhující, ale pravda je, že přes tu autentičnost a realističnost mi chyběol snad jen větší filmové jádro. Jasně filmy se netočí jen takové, které chytnou za srdíčkou a představili neodolatelné hrdiny a hrdinky. Ale ač jsem byl napnutý od první do poslední minuty a se zadrženým dechem jsem sledoval neutuchající tíživou akci, se závěrečnými titulky přišel i pocit, že tento náhled na méně známou bitvu druhé světové mi dlouho v hlavě neutkví. Po řemeslné stránce se tomu ovšem vytknout nedá zhola nic. ()

Almásy

TROŠKU SPOILER vojna nie je o hrdinoch, ani víťazoch, ani porazeních, vojna je skrátka zlo, ktoré sa nemá diať. to čo vytvoril Nolan nemá v žánri obdobu- vojnový film, prvýkrát bez hrdinov, to čo pozorujeme sú následky vojny. zmätení vojaci pobehujúci sem a tam, zimmerom umocnená úzkosť a strach z toho či niekto príde alebo nie a až na konci sa postavy pred nami ,,pomenúvajú". žasnem. žánrovo film roka a Nolanov prvý oscar za réžiu. howgh. ()

DeathTheKid

Kdyby se mě kamarád zeptal na to, jak mu popsat Dunkerk, řeknu, že je to dobře natočené hovno. O hovně prostě víte, že tu je, že smrdí, má jistou konzistenci. Prostě je to hovno a hotovo. To je událost, jež se stala u Dunkerku. No a pan Nolan to hovno vzal a namočil ho do zlata. A spřeházení časové osy určené k pokusu udělat film záživnější a dodat mu punc napětí, bylo vskutku zoufalé. ()

venca163

Kurva dobrej a poctivej film! Nebudu se tu rozepisovat, co všechno tam bylo správně a co všechno, co tam nebylo, bylo snad ještě víc správně. #Nolan (90%) ()

Drnqonovic

Super emocionální zážitek, který hodně rychle vyprchá. Kromě Hardyho plachtění jsem si po hodině nepamatoval skoro nic. ()

Madlene

Zarzak! Impresivni! Nolan je filmovy genius, a tohle jeho um jen potvrzuje. Prevest tragicky Dunkerk na filmove platno s takovou sugestivnosti je dechberouci. ...napadaji me jen superlativy.... ()

Fox85

Nedávám plný počet, protože to natočil Nolan, ale protože jsem si ten film neskutečně užil. Hra s časem jednotlivých dějových linek byla skvělá. ()

filokk

Pustiš si film těšíš se na pecku a ono sakra nic. To je pak kuva zklamání. V tomhle skoro němém movie není nic kromě music zajímavého herci příběh vizualni stránka velká slabota rip Dunkerk jednou stačilo. ()

obivan568

Typický Nolan. Dokonale promyšlené, originální, epické. A jako každý jeho film, i tohle si pustím minimálně ještě 5x, abych to plně docenil. Myslel jsem, že válečné filmy mají limity, ale mistr Nolan mi ukázal, jak moc jsem se mýlil. ()

manonfire

Bez těch pár vytřeštěných pohledů božského Kennetha bych šel ještě níž. Režisérův předpokládaný realistický záměr nepůsobil pokaždé tak, jak měl. Možná to chtělo zkrátka víc války a i těm jejím úryvkům střih rozhodně nepřidal. Celkově pro mě žádné překvapení ani zklamání, Nolana jsem nikdy nepovažoval za výjimečného režiséra. 50% ()

P1tr

Dunkerk je kvalitním filmem, ale přesto jde v mých očích o zklamání, neboť není filmem, který bych chtěl od Christophera Nolana vidět, jelikož od tohoto režiséra mám raději netradiční, originální příběhy nutící k zamyšlení, což tento válečný film bohužel není. Na druhou stranu jde o vizuálně vymazlenou záležitost, která dotahuje Nolanovo typické prostřihávání mezi jednotlivými rovinami k dokonalosti a staví na nich celý film a jeho vyprávěcí schéma. Příběh je velmi prostý, ale ke zvolenému účelu stačí. Bohužel zamrzí slabší postavy, které příliš dojmů nezanechají a to samé lze říci o konci, který mi přišel zvláštní a rozhodně by šlo příběh zakončit lépe a dojemněji. Takhle zakončení lehce vyšumí do ztracena. Nolan potvrzuje, že je špičkový režisér, ale přijde mi, že pro takto "jednoduchý" film je ho škoda a spíše, než plnohodnotný snímek mi Dunkerk přišel jako formální cvičení, které má ve válečném žánru své místo, ale zafunguje pouze na jedno shlédnutí v kině, nic víc. ()

Masrii

Jako velký fanoušek Nolana jsem do kina šel samozřejmě s velmi vysokým očekáváním. I po dlouhé době od této návštěvy se však na Dunkirk dívám rozporuplně. Je to výborný film, krásně natočený s poutavou atmosférou 2. světové války? Dozajista. Je to však nezapomenutelný kousek, na který i po letech budu vzpomínat s otevřenou pusou a toužit po dalším zhlédnutí? Ne tak docela. Nolanovo odběhnutí do historického válečného dramatu bylo tedy možná úspěšné, ale já dávám přednost filmům jako Počátek a Memento a po roce od zhlédnutí snižuji hodnocení na 4*. 85% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky