Manželé Littleovi chtějí adoptovat pro syna George bratříčka. V sirotčinci je však zaujme sympatický, osamělý myšák Stuart. Hned po příjezdu do nového domova se myšák málem stane obětí kocoura Snížka, kterému sice paní Littleová vysvětlí, že členové rodiny se nežerou, ale to situaci příliš neuklidní. Devítiletý George, který se těšil na bratříčka, také není rozhodnutím rodičů příliš nadšen. Stuart se sžívá s novým domovem, plným záludných pastí, a upřímností si postupně získává všechny členy rodiny kromě George, který se k němu nechce znát. A samozřejmě kromě Snížka, jenž se snaží utajit jeho existenci před ostatními kočkami, aby se nezesměšnil. Jenže to se mu stejně nepodaří. Když se jednoho večera Stuart dostane do Georgova pokoje, podaří se mu chlapce přesvědčit, aby dostavěl plachetnici, kterou odložil, protože se nechce zúčastnit závodu lodních modelů ze strachu z prohry se zákeřným spolužákem Antonem. Když se mu pokazí těsně před závodem dálkové ovládání, nastoupí do loďky Stuart a závod vyhraje. Od té chvíle jsou s Georgem nejlepší kamarádi. Jenže je tu ještě potupený Snížek, který najal Smokeyho gang potulných koček, aby mu pomohly se myšáka zbavit. (TV Nova)

Red Meat

Přestože je film primárně určen dětem, kupodivu i já jsem se u něj celkem dobře bavil. Scénář je sice vrcholně neoriginální, ale vše zachraňuje digitální hlodavec Stuart, který byť je čistě výtvorem počítače, působí vskutku opravdově. Kdybych byl o pár let mladší, dal bych tomu asi bez váhání za pět. ()

iXtr3m3

Milá rodinná dobrodružná fantasy rozprávka s milým myšiačikom a Dr. Housom :) Dcérke sa to páčilo a ja som si to pozrel po viac ako dvadsiatich rokoch. ()

Davej

Ze začátku mi to připadlo poměrně nadějné. Možná, že jsem si to vysnil, ale zdálo se mi, že dokonce cítím komixovou atmosféru. Pak to ale spadlo do průměru. Kdyby mi bylo 6-10 asi bych z toho byl odvázaný (vždycky se mi líbily snímky, kde se malí hdinové vozili v malých autech atd.- př.Krteček), ale protože jsem o něco starší, celkem jsem se nudil. Ovšem některé dobré nápady tam byly. Už to vykreslení světa, kde spolu zvířata a lidé mluví a nikomu to nepřipadá zváštní, mi přišlo docela sympaticky ulítlé. ()

AdamesWWE

[7/10] Pred mnohými rokmi jeden z mojích najoblúbenejších filmov. Príjemná rodinná komédia, výborní herci, pekná hudba, atmosféra, a samotný myšiak veľmi podarený. S týmto filmom nemám žiadny problém, je to veľmi slušná zábava a ked´ som ho dnes uvidel v TV po veľmi dlhej dobe tak je to aj pekne nostalgické. ()

mazadlo

Myš z dětskýho domova , mladej doktor House a záporák z ,, Jako kočky a psi. " Tak by se zřejmě dal s dnešním nadhledem hodnotit tento film - vzhledem k tomu že ale v době vzniku tohoto filmu žádný z výšše zmiňovaných titulů v kině nebyl musím říci že jsem se skvěle bavil. Michael J.Fox v češtině Dejdar...prostě tenhle film byl parádní. ()

Daqvid77

Myšák Stuart je jeden z mnoha oblíbených filmů z mého dětství a i když se na to podívám teď pořád mi to příjde stejně dobré tohle si 4* určitě zaslouží ()

Ollie235

Mě se ten nápad s myškou, oblečenou do lidského oblečení a řídící autíčka na dálkové ovládání docela líbí. Charakteru má více než všechny zbylé postavy ve filmu dohromady, škoda jen příliš neškodného a poněkud nudného scénáře. I tak ale fajnová rodinná komedie. ()

Greg25

Je to nereálné, ale pokud to budete brát jako pohádku pro vykouzlení úsměvu na rtech, tak to není zase tak špatné....... Jako malá jsem tuhle pohádku zbožňovala a i když jsem z toho věku dávno vyrostla, tak ocením zejména Hugha Laurieho coby otce malého George. :-) Jinak uznávám, že je to nereálné a ani scénář nedosahuje vysokých kvalit. Ale co, je to natočeno pro určitou věkovou skupinu a té se to určitě líbí (nebo alespoň líbilo, jako kdysi mě). ()

Emzet

Sympatická myš s charakterem. Snímek je docela kýč a tak trochu moc rodinný, ale pro ty menší to musí být super. Já vím, že bych domů takového myšáka docela bral. Semo tamo dobrý gag a hrozně pěkná Geena Davis. A bavil jsem se, což u rodinných filmů (bohužel) není samozřejmost... ()

Zeek

Na jednu stranu je to o ničem, ale na druhou stranu je to příjemně nenáročná rodinná komedie. Moje hodnocení: 60% ()

TaanStari

To je prostě děs, nesnáším tyhle retardované rodinné komedie. Tak aspoň za animaci, která je na tu dobu docela dobrá. ()

tomashrabek

Očami radového diváka by to bolo určite nižšie, očami rodiča nemôžem inak. Citlivo podaný príbeh o adopcii a prijatí, ktorý sa zaobíde bez desivých či "dospeláckych" scén, zároveň vie byť hravý a nápaditý. A navyše je tu Geena Davis ako ultimátna MILF. ()

Takový rodinný kung-fu film

Takový rodinný kung-fu film

30.08.2006

Jackie Chan jako čínský mistr kung-fu a Jet Li hledající pravý význam tohoto umění ve starých chrámech v jednom filmu? Srdce nejednoho ortodoxního fanouška by jistě zaplesalo, ale Původně měl tento,… (více)