ER

Překvapivě skvělé dialogy a Hugh Grant. A byť je zápletka trochu překombinovaná,vše funguje na první dobrou. ()

Dave Lister

Guy Ritchie opět nezklamal. Trochu zvážněl i přesto že typicky humor, ostrý jako žiletka určitě neztratil. Také mi přijde že jsou Gentlemani o dost drsnější a té nadsázky je tam o něco méně, ale přesto mě nový Ritchie baví. Ukecaná gangsterka, kde musíte sledovat ty zločinecké vazby, pokud se totiž soustředit přestanete, můžete skončit jako nahý manažer se zlatými hodinkami a stříbrnou lžičkou v zadku, uprostřed jižního Londýna. To byste rozhodně nechtěli! Gentlemani jsou opravdu zábavnou gangsterskou a uhlazený Matthew McConaughey, drsňák Charlie Hunnam, slušňák Colin Farrell a slizoun Hugh Grant jedou jako rozjetý vlak. ()

Withree

Nebyl jsem tak uchvácen, jak jsem si podle zdejšího hodnocení myslel že budu. Ritchie se vrátil ke svému vytříbenému žánru a na pomoc si zavolal skvělého McConaughyho. Jeho jižanský šarm se krásně vyjímá v kontrastu s úderným britským prostředím. Nespolehlivý vypravěč Hugh Grant je další z jeho rolí, kde se vymaňuje ze své skořápky a předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. V polovině snímek pro mě ztratil to pověstné "něco" ze svého tempa, které pak zběsile doháněl v podstatě posledních 20 minutách. Herecky i příběhově vytříbené, ale na jedno zhlédnutí. ()

LordMysti

Určitě trochu těžší na strávení a ne pro každého, ale o to větší jízda. Rozhodně zajímavý počin který mi určitě zůstane zavrtaný v paměti nějakou tu dobu. ()

haWranka

Hrozně dlouho jsem se nemohla zakoukat, vlastně mě začátek přímo nebavil. Pak jsem si ale najednou zvykla na ten zvláštní styl filmařiny, až mě zaujal a dokoukala jsem to s chutí. Opravdu vyzdvihnout musím scénář, ten byl výborný. Herci také hráli dobře. A závěr byl skvělý! Ovšem nemůžu si pomoct - i když se jedná rozhodně o nadprůměrný film, ten zázrak v něm nevidím. ()

Monggol

Ale jo, šlo to, na Snatch to síce nemá, ale inak je to príjemné prekvapenie v inak nekonečnom príleve debilných nových filmov. ()

Oonika

Po dlouhé době film, který mě nadchnul. Vtipné, akční, super herci a herecké výkony, zábavná zápletka a skvěle natočeno. ()

holub109

Guy Ritchie je zpět na vrcholu. Jeho nejlepší film za posledních dvacet let. Opět luxusní herecké obsazení, navíc příběhově parádní a s kupou vynikajících dialogů. To celé ještě doplňuje luxusní kamera a vizuál. ()

Hashirama

Guy Ritchie se vrací tam, kde ho všichni milují, a servíruje fungl novou groteskní výpravu do anglického podsvětí, která zachovává jeho klasické trademarky - hrátky se střihem, cool postavy, hravé stylové koláže, ale zároveň prezentuje režiséra jako vyzrálého filmaře, který má za ušima a nepotřebuje exhibovat v zájmu mediální pozornosti. Naopak Ritchie dopřává sobě i nám to, co umí nejlíp, jen v o poznání usedlejší a řemeslně dospělejší podobě, která celkovým tónem snad tvoří kontrast k jeho nejlepším klasikám, na který se divák musí adaptovat, ale stejně tak svědčí o tom, že Guy Ritchie je pan režisér a nekorunovaný král gangsterského žánru. Zamrzí tak snad jen záměna pracovního názvu Toff Guys, který je za dikce cockney akcentu nesrovnatelně víc cool, a fakt, že Colin Farrell Alberta za vedlejší roli nejspíš nedostane. ()

crackonosh

Tomuhle říkám návrat ve velkém stylu. Po hromadě různých nezáživných teplých kokotin, jimiž nás gay Ritchie léta zásoboval, se mu povedl vybrousit diamant, ve kterém všechno od začátku do konce šlape. Ba co víc, napětí stoupá každou minutou a podmaňuje si i opatrného a nedůvěřivého diváka. Do posledního detailu promyšlený scénář s hromadou gagů, z nichž ty nejlepší si pro sebe ukradl kouč a jeho batolata, ale funguje to na mnoha dalších rovinách včetně výběru herců, timingu nebo střihačských a kameramanských orgií. Skvělý restart pro režiséra, který dlouho směřoval do zadele. ()

rublik05

Po filmařské stránce filmu nelze zcela nic vytknout. Herecké obsazení je taktéž skvělé, herecké výkony jsou velmi přesvědčivé. Dialogy, kamera, atmosféra, spád, emoce, zkrátka vše je jak má být. Nicméně co se týká příběhu, tak ten mě zas až tak moc nenadchl, místy i trochu nudil. Snímek je víceméně založen na kvalitních dialozích, které jsou hlavní částí děje a které také zabírají nejvíce času ze skoro 2 hodiny trvajícího filmu. Děj je jinak plný zvratů a nečekaných situací, závěrečné vyvrcholení vcelku překvapí. Tak i tak musím uznat, že až na to lehce pomalejší tempo, jedná se o velmi kvalitní snímek, plný kvalitních dialogů a scén. 8/10. ()

radeckator

Guy Ritchie natočil to co mu jde nejlíp a to jsou chytré a zábavné gangsterky. Sbal prachy a vypadni - Podfuck - Rock n Rolla - Gentlemani. To je ta jediná a správná a zásadní Ritchieho tvorba. Ostatní pokusy pouze různě kolísají a vykrádají tuto stežejní osu. Toto je za poslední dobu jeden z mála filmů, který velmi rád doporučím. Vtipný, svižný, napínavý, chytrý a skvěle obsazený. ()

Likan7

Šíleně rozvleklá, nezajímavá a překombinovaná gangsterka, která má sice všechny možné i nemožné známé herce, ale nezajímavé a nudné postavy. Celou dobu jsem jen trpěl a čekal, až přijde něco, co by mě do filmu "dostalo".. pak jsem už jen čekal na konec. Guy Ritchie se mi tentokrát vůbec netrefil do vkusu a v anketě o nejnenáviděnější film roku 2020 už mám horkého favorita. Fail! ()

bearmeedek

Zvláštně podaný film, který těží vyprávěním děje ze starých detektivních klasik. Zábavně podaná skládanka o tom, který zločinec je chytřejší. ()

E lan

Tak docela zábavné a originální. Na to je člověk do Richieho zvyklý. Hezky zahrané postavy od nečekaných herců, ale jinak nic mic nového a tak nějak příliš překombinované. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm