Čtyři v tanku T-34 a všude kolem po zuby ozbrojení nacisté... V létě roku 1941 sovětsko-německá smlouva o neútočení a přátelství náhle padá. Jednotky Wehrmachtu během pár měsíců postupují přes pobaltské republiky, Bělorusko a Ukrajinu až do vnitrozemí a Rudá armáda bojuje o každou vesnici. Jednou z nich je i víska, kde se střetne Jägerova tanková rota proti poslednímu zbývajícímu tanku T-34 velitele Ivuškina. Přes početní nevýhodu se však ruskému tanku podaří útok odrazit a krýt ústup nemocnice. O několik let později se Jäger s Ivuškinem znovu setkává, a zatímco nacistický důstojník povýšil na velitele tankové divize, ruský tankista padl do zajetí. Změnila se i situace na frontě: smyčka kolem Říše se stahuje z Východu i ze Západu a Jäger musí co nejrychleji připravit mladé rekruty na obranu země. S tím mu má pomoci právě Ivuškin, který dostane k dispozici ukořistěný tank T-34 a posádku z lágru, aby ze sebe na tankodromu udělali cvičný terč. Ruský velitel nabídku přijímá, místo Jägerovy sebevražedné mise ovšem chystá vlastní plán útěku... Ruský válečný film z roku 2018 koncipoval režisér a scenárista Alexej Sidorov podle svých slov jako akční podívanou pro novou generaci a zároveň jako poctu válečným veteránům. Nákladný projekt z části natáčený v Česku tak klade velký důraz detaily – od uniforem přes zrestaurování vyřazeného tanku T-34 až po výstavbu vesnice, která hned úvodem lehne popelem. Samotný děj stejně jako hlavní postava jsou však fiktivní a válečnými příběhy se inspirují jen velmi volně. Jsou například známy případy, kdy se sovětským vojákům podařilo utéct z německého zajetí, ovšem bez pomoci tanku. (Česká televize)

sator

Uprchli z německého zajetí, žádní hrdinové- špioni, předpokládám že je Stalin popravil nebo hnal na Gulag... ()

sir-dave

Reklama na ruské tanky. Nové Železné srdce se nekoná. Fandové sice ocení slow-motion letících protipancéřových střel, jak se provrtávají trupy tanků. Všude vše efektivně vybuchuje, občas pěšácká přestřelka. Jen by to vlastenectví nemuselo být tak okaté, až Bayovsky přehnané. Jeden tank se bez větších problému "prostřílí" německou pevností a dějově mimo jiné ukazuje především souboj ruského a německého tanku, vedeného parťákem Simira Gerkhana. Potěšily známé místa z natáčení. ()

SeanLSD

Tí Ivani sú dobrí. ____ Toto je skvelá akčná komédia o T-34, ktorá dáva slovnému spojeniu „sovietsky tankista“ opäť ten legendárny rozmer, čo malo kedysi – akurát v súčasnom zábavnom „cool“ balení.  Bitky na začiatku a konci sú skutočné tankové orgie, nie v zmysle kvantity, ako staré sovietske eposy, ale súčasného akčného remesla... – no a všetko medzi tým je proste rozprávka o bohatieroch, chlapčenský príbeh, naivný konštrukt alebo aj smiešna propaganda (respektíve chytrá, propaganda prostredníctvom zábavy), či vlastne všetko dokopy. Dokonale sebestačná posádka, ktorá si v ruskej stepi vystačí s pár pešiakmi a v srdci Tretej ríše s jednou tlmočníčkou, spája kvality nezničiteľného Ramba, ktorý prežije nejaké tri roky nacistického lágru ako trochu menej pohodlnú stanovačku, nezdolného vlastenca, ktorého Matička Rus odkojila mliekom a železom, žoviálneho chlapíka, čo si v okamihu získa srdce celého mestečka uprostred nemeckej ríše, uvedomelého ľudomila, ktorý bude šaškovať s Nemcami, lebo ich ako obyčajných ľudí v susedstve zajateckého tábora nepovažuje za nepriateľov a strategického génia, ktorý ešte s trochou šťastia navyše mohol hádam aj sám vyhrať celú druhú svetovú vojnu... – to je teda obsah toho velebeného pojmu: „sovietsky tankista“. Najprv to vyzerá, že len oni jediní hádam zastavili náckov pred Moskvou...  - a potom im už len málo chýbalo k tomu, aby dorazili aj Tretiu ríšu zvnútra. Nakoniec už len škoda, že tam nebolo napísané TRUE STORY. ____ Zaujímavým postrehom je, že podľa tohoto ešte aj zo Západu prišli do Čiech Sovieti skorej ako Američania. No veď kľudne dajte dvojku o oslobodení Československa a dobytí Berlína... ()

viperDavid

Ruský Fury je naprosto a překvapivě skvělý film. Pro českého diváka to jsou sice dva hajzlové proti sobě a je jedno kdo chcípne, ale pochopitelně je to natočené tak, že ruský sociál je best on the world. To ovšem nic nemění na faktu, že je to velmi vydařené. ()

Johnny.ARN

Zas a znova. Ruská gerojská somarina. Pozerá sa na to pekne, ale keď sa začnete pýtať, začne to naberať trhliny. Zbytočne dlhé, nelogické konanie hádam všetkých zúčastnených a samozrejme, gerojstvo v každú minútu filmu. Vizuál fajn, inak zhola nič. Len ma to vytočilo. 2 z 5 ()

noriaki

Prvních dvacet minut jsem si myslel, že se dívám na klasické válečné drama. Trochu patetické, trochu špinavé a tuctové. T-34 ale není ruská varianta Velkého útěku, ale spíš komiksový film odehrávající se za Druhé světové války. Na historii se ohled nebere, pravděpodobnost se přizpůsobuje, fyzika funguje všelijak a zpomalovaček je tam moc i na film Michaela Baye. Kupodivu to vůbec není špatné. Akce je přehledná a vypadá veskrze efektně. Parta sehraných tankistů působí navzdory své zoufalé nevýraznosti sympaticky, takže jim není problém držet palce. Líbil se mi i hlavní záporák, který má víc charisma a uvěřitelnosti, než většina protivníků Avengers. Občas se objeví válečný film, který je logicky úplná kravina a fundamentálně špatně, ale i tak je zábavný. Jako tohle. Nebo Bitva v Ardenách. ()

ivan bohatyr

Přehnaně vlastenecké, rusové neohrožení hrdinové, němci patlalové. Místy jsou záběry jako z počítačové hry, i když neříkám že to je vyloženě špatně. Bohužel je to plné nesmyslů - němci jsou vyobrazeni jako úplně neschopní, pak střelit granátem odrazem o zem tak to asi těžko, koncentrační tábor vypadal pomalu jak dovolená a vysvětlete mi jak může jeden člověk zajmout celý tank. To je problém novodobých válečných filmů - tolik se z toho snaží udělat senzaci, že výsledek je nesmyslná kravina. ()

Trustme

Rusům válečné filmy s tanky sluší a tohle je ke všemu takové precizní zpracování jak kdyby ho natočili Němci :) Krásnější bullet time s letící ničivou tankovou municí nemá ani reklama na World of Tanks. Dobrá podívaná, která osciluje mezi nereálným akčním komiksem a válečným dramatem. A nepřehlédnutelný Josef Carda si zahuláká německy v malé roli. ()

VasaX

Nečekal jsem to ale tohle dílo překonalo Fury. Příběh je zajímavý a napínavý, ač jeho část "útěku ze zajetí" už je dost přitažená za vlasy a ani nedává smysl. Ale na druhou stranu se stává dobrým pojítkem pro akci a partička sovětských gerojů tak může předvádět tankovou parádu. Nalijme si ohřívaného kafe do plechového hrníčku - Fury byla taky fantasmagorie. Nejen příběhem, ale i dějem a měla spoustu "bot". T-34 je přitažený za vlasy příběhem, ale vše ostatní funguje. Všechny finty, chování, ovládání a tak dále funguje, dává smysl a má odpovídající reakce. Ano, tankových filmů je pomálu a těch zábavných a věrných alespoň jednomu z dvou komponentů - historičnost a realističnost je tolik jako prstů na ruce zasloužilého dřevorubce. T-34 jako celek funguje parádně. Navíc se točil u nás a za to má body navíc. Co já vím, třeba se jednou dočkám pořádného filmu třeba o tankové bitvě u Kursku, když se daří produkovat zajímavé tankové filmy západu i východu... ()

Jaro.Krafcik

Mna málokedy baví vojnový film. Treba v prvom rade zobrať do úvahy že som pozeral niečo v TV. Vďaka za programy ako sú joj cinema alebo AMC poprípade čt2. Občas sa tam nájdu dobre filmy a sú hlavne bez reklám. Strašne vadili nepreložené pasáže. Popritom film nebol až taký zlý,na to že je od ruskej produkcie tak mal atmosféru a zábery tankov tiež vydarené. Ale tie titulky fakt vadili, keď už niečo pozeráte s dabingom. Neviem či to bola zlá verzia alebo to tak malo byť. Každopádne scéna keď tank tancoval na labutie jazero nemala chybu. 3* ()

Daddko odpad!

Po filmoch Biely Tiger a Tanki ďaľší odpad ruskej kinematografie na tému tanky. Natočil to druhotriedny režisér, plná paleta neuveriteľných nezmyslov (detto Beast of War), Nemci neschopní blbci a na záver limonáda hrdinov. Jediný ktorý tam vyzeral ako tankista je vodič a rajčáky skutočne musel niekety držať aj strelec (aj uT-55). Možno pre niekoho kto ešte tank naživo ani nevidel a už vôbec v ňom nesedel a nejazdil. Zatiaľ u mňa vedie Fury s 3*. A ako bojovali Nemci ? Bitka o Charkov 1943 - 1. divízia SS Leibstandarte Adolf Hitler, tankové eso Michael Wittmann, ktorý v spolupráci so svojou posádkou s Tigrom v priebehu bitky zničil niekoľko desiatok sovietskych tankov a protitankových kanónov. Niet o čom. Michael Wittman: https://cs.wikipedia.org/wiki/Michael_Wittmann A pozn: Určite nemám Rusofóbne sklony, pokiaľ má niekto záujem vidieť dobré akcie skutočných tankov doporučujem Čistilište https://www.csfd.cz/film/232433-cistilisce/prehled/ ()

kenkaku

S timhle se soudruzi v Rusku trefili. S bolševickým kecáním to nepřehánějí, ani z “friců” nedělají jednorozměrné démony. Vizuálně si dali záležet taky a když jsem viděl Josefa Cardu ve vězeňském mundůru, tak nějak zvláštně mě to pozitivně naladilo. Za mě tedy rozhodně nejlepší počin z východu od filmu Metro (a to je nějakych 6 let). ()

Krabak

Tankové souboje a efekty opravdu parádní. Být to tím přeplněno, jsem víc než spokojený. Bohužel tam prostě museli dát ten mišmaš kolem, který tomu ubral páru. Na druhou stranu v téhle době si nejspíš nikdo, ani scénáristé či režiséři v Rusku, nedovolí udělat jen bezduchou, efektami a akcí přeplněnou vypatlávačku, u které člověk vypne a jen čumí na vše kolem. Vlastně počkat... FF XY? No... s tanky a podobnými efekty jak tady, bych to jen uvítal :D --->73% ()

woodsman

asi najepickejsi rusky film aky som videl neskutocna natož vau vsetko bolo naprosto skvele tie spomalovacky a efekty nemam slov vitieraju si prdel z Hollywoodom proste parada dufam ze ruske filmy budu lepsie a lepsie ako tento ()