Monster Hunter

• Německo Monster Hunter (více)

Za hranicemi našeho světa se nachází jiná dimenze, kde vládnou krutá a nebezpečná monstra. Když do tohoto neznámého a nepřátelského prostředí zavleče písečná bouře poručici Artemis (Milla Jovovich) a její elitní jednotku, začíná boj o holý život. V zoufalé snaze vrátit se domů skupina spojí síly s tajemným lovcem (Tony Jaa), jehož schopnosti a zkušenosti jsou pro přežití v nehostinné zemi nepostradatelné. Tým bojovníků musí odrážet nesčetné útoky zákeřných příšer a připravit se na konečné zúčtování... (HBO Europe)

agentmiky

Co jsem mohl asi tak čekat. Paul Anderson se se svou drahou polovičkou opět rozhodli natočit film, kde hlavní hrdinkou bude bad-ass Jovovich, která zkosí všechny monstra, jež se jí postaví do cesty. Pokud vám něco ten koncept připomíná, tak ano, Resident Evil stavěl na podobné premise až na jednu výjimku (zaměňte slovo monstra za zombíci). Což o to, chvílemi film dokáže perfektně zabavit a vizuál nepatří mezi ty nejhorší (monstra překvapivě vypadají obstojně, CGI přijatelné), ale ten příběh, ach ten příběh. Z kapitánky mariňáků se během pár tréninků s Tony Jaa stane neporazitelná bojovnice, která se těch monster vysokých jako panelák nezalekne (jako....cože ?). Ron Perlman si asi spletl kasting s jiným filmem, jeho přítomnost mi přišla na facku (proč to má zapotřebí?). Konec s armádou asi nejlepší, společně s hnízdem pavouků (tato pavoučí scéna dala vzpomenout na režisérské začátky Andersona , kdy přišel s Horizontem události, aspoň oplývala nějakou atmosférou). Jedná se vskutku o tu nejprůměrnější zábavu, kterou si můžete na sledování zvolit. Za mě 5/10 P.S. Po zhlédnutí filmu se mi už tu hru zkoušet fakt nechce :D ()

pools

Asi to nejlíp shrnul pyj Fuků - je to jako sledovat gameplay nějakého jůtůbera u hry kterou si nechcete zahrát. ()

Praxis

O dio. Co jsem si to zase pustil? Monstra jsou fajn nadizajnovaná, na akční béčko to má dobré efekty, ale v mozku mi při sledování umřelo asi milion neuronů každou sekundou. Ani krev tam neteče. No, celkem nuda, ale naštěstí to rychle odsýpalo. P.W Anderson tu vykradl asi tucet filmů počínaje Transformers, přes Dunu a Vetřelce až po Pána Prstenů. Souboje s monstry jsou překvapivě přehledné, mají hlavu a patu a prostě vizuál je luxusní. Zbytek je prostě vopruz. Mílou začínaje a scénářem konče. 45% ()

Riddick77

Vizuál ujde, monstra príma, leč jinak naprosto všechno špatně. Anderson by měl točit klipy, nikoliv filmy. Neumí vyprávět přiběh, neumí vykreslit kontext, neumí pracovat s postavami a neumí si ohlídat střih. Místy až směšné. 2/10 ()

Tony.cs

Ač mi nesedla hudba obohacená o elektronický zvuk kláves, vracející film do osmdesátých let, tak efekty, svižnost a jednoduchost scénáře a Andersonova režie dohromady zajistily, že jsem si film užil. Vypnul jsem a nechal do sebe tuhle jednoduchost naládovat. Bavilo. ()

Makky

Hernú predlohu nepoznám a myslím, že to ani nie je potrebné. Monster Hunter je veľmi, veľmi jednoduchá blbina s obludami, pekným vizuálom a Millou. Tú som už dlho nikde nevidel a pozeralo sa na ňu moc fajn. O práci jej manžela sa však nič pozitívne povedať nedá. Práca Paula W.S. Andersona je tak biedna, až to bolí. Vďaka nemu je Monster Hunter len predraženým dlhším videom. Postáv je pramálo, napriek tomu o nich nič nezistíme, dôvod udalostí na plátne je zhrnutý do dvoch viet a zbytok je prehliadka skvelých efektov. Vďaka tomu, že niekto nepríčetný položil na stôl 60 miliónov $, sa aspoň je na čo pozerať. ()

raimi

Hravej, zábavnej, svébytnej, vtipnej a na nic si nehrající trikovej biják, kterej probouzí to hračičkovství a úžas malýho kluka v nás. ()

ben666

To co jsem očekával , jsem také dostal. Nenáročnej akční béčkovej film s monstry. Monstra vypadají super , Paul jsi dal na nich záležet ( což kvituju) ,scéna s pavouky a drakem byla super a co se týče konce , no vzhledem tomu že dvojka asi nevznikne , tak menší zklamání. Jinak ,ale u filmu jsem se bavil ,hoďka a půl utekla jak voda . ()

Remedy

Pořádný výplach, bohužel ne v tom dobrém slova smyslu. Od vyprávěcích postupů, prokreslení postav až k technickému provedení je to přinejlepším průměrné, objektivně vzato spíš podprůměrné. Milla Jovovich podobně nevýrazná a herecky prkenná jako v Resident Evil, zde je to bohužel ještě o spoustu usekaných končetin horší. Lehký záchvěv naděje jsem cítil na začátku, když to začínalo jako military survival (ty dialogy tahaly ale strašně za uši), jenže po přechodu do „fantasy světa“ na tom už vlastně nebylo moc co pochválit. Spíš vůbec nic. [30%] ()

Derek

filmy od paula w.s. andersona sa nikdy nehrali a ani nesnazili byt nieco viac ako obycajna popkornova zabava a s "monster hunterom" to nieje inak (i ked co ocakavat od filmu s nazvom "lovec monstier"). anderson ma dobre oko na zachytenie sceny ktora by sa vynimala ako tapeta na monitore pocitaca, ale to je asi vsetko dobre co sa o jeho rezii da povedat. jeho invencia konci pri zaberoch ktore orbituju stale dokola okolo hlavnych hrdinov. najhorsie tu ale dopadli akcne sceny (hlavne pastne suboje) kde sa svojou babrackostou priblizuje ku "kvalitam" oliviera megatona, kde na jeden uder rukou potrebuje okolo 5 strihov. nikdo z hercov nestoji za zmienku lebo okrem milly a tonyho sa objavia maximalne tak na 10 minut. musim ale pochvalit pocitacove triky vdaka ktorym vsetky monstra vyzeraju skvelo, co dnes ale na dobry film uz nestaci... ()

Chen

Přímočará oddechovka, kterou nemůžu kritizovat z herního hlediska, protože jsem žádný díl série Monster Hunter nehrál (i když se na to dlouho chystám). Akce by mohla být nápaditější, vedlejší postavy mají minimální prostor, děj je na minimálně třetí koleji, ale vysloveně jsem se nenudil. ()

M.i.k.e

Andersona mám rád a už mu u mě leccos prošlo.Monster Hunter se nicméně hodně vymyká z jeho tvorby.Je to sice taky/zase béčko jako prase,vizuál není špatný a prakticky pořád se tu něco děje,ale oproti jeho předchozím filmů MH postrádá zábavnost.Ne snad,že bych čekal od podobného filmu nějak extra sofistikovaný děj,ale Anderson - scénárista tady poprvé naplno zklamal.Postavy jsou sice rádoby cool,ale jsou divně neživotné, jejich chování nedává smysl a není tu jediný důvod proč si alespoň jednu oblíbit.A to bohužel není to nejhorší.Hloupoučký scénář a blbě napsané postavy by se u podobného béčka pořád dali odpustit ve chvíli kdy by film fungoval v jiném směru,ale ani to se tady neděje.Monster Hunter je sice z dobrých 80% velká a hlučná akce,ale ta je tak špatně sestříhaná,že postrádá spád a tempo,nedokáže vtáhnout a prostě nebaví.Lehčí výjimkou je sice finále s drakem,ale tam už to bylo tak nějak jedno...40% právě za draka a Millu,která i v té bídě dokáže své postavě dát alespoň špetku charismatu. ()

Martin741

Priserna vykradacka a recyklacia viacerych filmov - Alien, Lord of the Rings, Godzilla ...... u poniektorych filmov je to s recyklaciou rovnako ako u plastov -recyklaciou sa plasty degraduju, niektore filmy tiez : 5 % ()

Vyhy

Před deseti lety možná, ale dneska to už fakt nefunguje. Vůbec neřeším inspiraci hrou a díky tomu tedy všudypřítomnou přepálenost. Ale aby to fungovalo, musí to mít vymazlený vizuál, což se zde nestalo a chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na prima cool. Žádné napětí, žádná legrace, nic pořádného, za co bych hodnocení uchytil a vyzdvihl. ()

Jango_Fett

Naprosto nezáživná slátanina s nudnými dialogy, hlavní hrdinkou na pěst, nelogickým chováním postav a příšerným scénářem. Hvězdičku za pěkně udělaná monstra. Naprosto zbytečně přimíchaná armáda do již samostatně fungujícího zajímavějšího fantasy světa, který by se bez ní obešel tomu moc nepomáhá... ()

Adaamos21

Naprosto nenáročná oddychovka s pěknejma potvorákama. Jsou tuny horších filmů. Nebyl jsem nikterak uražen ani pohoršen. ()

C0r0ner

Je to teda příšerná hovadská bejkovina, kde si logika a fyzikální zákony vzaly na celou dobu dovolenou, Milla Jovovich je děsná, ale příšery a souboje s nimi jsou excelentní, to se jen tak nevidí. Dohromady tedy přesně na půl cesty mezi totální sračkou a špičkovým audiovizuálním představením. 50% ()

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (více)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (více)