Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti. (Falcon)

VaHo

Tuctová česká detektivka, při jejímž sledování jsem ale zjistil, že mě opravdu zajímá jak to skončí (hodně tomu pomohl výkon Špetlíkové a Novotného). Takže za mě OK. ()

vnimatkrasu

Mezi těma dvěma je slušná chemie. Stačilo by, kdyby se Novotnýho postava chovala o něco míň jako debil. A kdyby se do scénáře podařilo dostat trochu víc atmosférický gradace. Jinák si to umím představit jako první díl českýho Oddělení Q. Aniž bych musel nějak zvlášť moc přivírat oči. ()

Lachtaan

Tuhle taškařici nemohl do průměrných vod vytáhnout už ani hláškující David Novotný. Snažím se ocenit experiment se zavedením vietnamské komunity, která je již léta nedílnou součástí naší společnosti, do filmového příběhu. Už hned ze začátku ale tahle malá nevýrazná lodička naráží do obřího ledovce, který nelze objet. Množství rádoby autentických scén s kurzem vietnamštiny jsou pro české obecenstvo naprosto ZBYTEČNÉ, nelze z nich absolutně NIC vydedukovat a celou pointu onoho dialogu dvou vietnamských příslušníků se dozvídáme až ve chvíli, kdy nám jej ústřední hrdinka sesumarizuje v našem jazyce. Zápletka chabá a snadno zapomenutelná. Z filmu by nikdy neměla být natolik cítit jeho lacinnost. ()

viperDavid

Nebylo tak tak špatný, až na to že mě irtoval ten vietnamský přízvuk. Na Ha Thanh se dobře koukalo, zvlášť ve sprše a David Novotný byl jak jinak fajn vtipálek. Celkově však průměrná detektivka s menším dilma. ()

Johnny.ARN

Obligátne krimi, kde keby sa s tým trochu pohrali, mohli sa priblížiť aspoň kanadskej produkcií. Jedna za dej, jedna klasicky za cecky. 2 z 5 ()

geklon

Odvážné. Za to střízlivě natočený na jistotu. Silná dojice. Zamotaný banální příběh, rodinná motanice, která se postupně rozplétá. Solidní soundtrack. Je zapotření takovéhle snímky, až už televizní, nebo filmové podporovat a děkovat za ně. Jinak se mladí filmařu budou pořád držet při zemi. ()

oveckaoa

Tohle je film do televize nejlépe do Čt 1 a ne do kina. Kromě situování do vietnamské komunity to nemá co nabídnout je sice pěkné , že hlavní herečka je hezká a dobře se na ni dívá, ale od filmu co jde do kin bych čekal více. 40 procent a to jsem na to chtěl jít tehdy do kina díky bohu, že to nevyšlo jinak bych litoval těch peněz co to stálo, ()

hroubek

Není to špatné. Jen v televizi by to filmu slušelo více, než v kině. Největší problém je to, že má režisér Zdeněk Viktora trochu větší ambice, než své schopnosti. Tím ho nechci urazit, jen konstatuji holý fakt. Na druhou stranu mě byl dost sympatický jeho zápal pro věc. Přijít se zajímavým příběhem, s postavy a taky prostředím, není nejsnazší. Za to palec nahoru. Film má celkem slušné řemeslo, dobré herce(Novotný Špetlíková), ale snahou dělat z filmu něco více, a na konci přijít s "šokujícím zvratem" si film nakonec sám pod sebou podřezal větev. Méně je někdy více. Škoda, s propracovanějším scénářem to mohla být velmi slušná kriminálka, takhle je to jen neurážejí kriminálka se zajímavým prostředím. ()

Master19

Tohle se hodně nepovedlo. Začátek je zmatený a když už to vypadá na naprostý debakl, zavane čerstvý vítr v podobě Davida Novotného. Bohužel se jeho postava brzy ukáže natolik šablonovitá, že to nezachrání ani jeho boží účes. Ukázat specifika vietnamské komunity určitě dalo i šťastnějším způsobem, nicméně detektivka to nebyla zas tak úplně špatná. ()

cross

Naprosto prumerna televizni kriminalka s absentujicim napetim ale celkem zajimavym pribehem... Neumim si predstavit ze bych na to sel do kina a i doma mi to celkove prislo horsi nez lecjake bezpohlavni krimi serialy... ()

dragon94 odpad!

Čekal jsem průměrnou českou kriminálku, ale to co jsem dostal, se s mím očekáváním vůbec nemůže měřit. Naprosto katastrofální vyprávění, plné nezajímavých scén, nudných dialogů, absolutně nepředstavených postav, nevýrazné hudby a vskutku otřesného střihu. Film nemá absolutně žádnou atmosféru. Jediné dobré na tom filmu je námět, který je absolutně ubitý otřesným a nezajímavým provedením. Ke všemu je film naplněný snad největším množstvím nepravidelných scénáristických berliček co jsem kdy viděl. Když na konci filmu prohlásí hlavní postava, že vůbec netuší proč jí to druhá postava říká, tak se přiznám, že taky nemám vůbec tušení a tak se prosím vyřeší celej případ. Tohle je opravdu kolosální maglajz, který si nezaslouží nic jiného než ODPAD! ()

ghatos

Celovečerních českých kriminálek po revoluci je jako šafránu, takže už jen z tohoto hlediska je to pozitivum. Námět nebyl špatný, ale chtělo to jít hlouběji do "žlutých" duší. Mělo se přitvrdit a daleko více vyhrotit konflikty v akční a psychologické rovině. Škoda, kdyby to uspělo, mohl to být začátek nové filmové série. 58%. ()

Guzo

Neokoukané prostředí dělá film o dost zajímavějším, než vlastně je. To by tolik nevadilo, kdyby fungovalo všechno ostatní - kamera je ale místy dost zmatená, chemie mezi Davidem Novotným a Ha Thanh Špetlíkovou moc nefunguje (ty rasistické řeči mi přišly až zbytečně přepálené) a rozuzlení příběhu vlastně moc zajímavé není. Čím si film naopak polepšil je sympatická hlavní hrdinka a zmíněné zasazení příběhu. 5/10 ()

drackula

Veľmi priemerná záležitosť. David Novotný je svojej úlohe skvelý, Ha Thanh Špetlíková je milá, ale humor krížený s kritikou predsudkov na kvalitnú kriminálku nestačí. V jednom momente som sa pristihol, že mi je úplne jedno kto je vrah. Záverečný zvrat oceňujem, ale podobných dramatických scén by som ocenil viac. 40% HBO GO ()

jefff

Bohužel slabé. Potenciál by to mělo. Téma zajímavé, neotřelé a domácím prostředí neviděné. Určitě odvážný počin, kterému hází klacky pod nohy nevýrazná režie, nudná kamera a slabý scénář s nepříliš volně plynoucím příběhem. Jako detektivka to vůbec nefunguje, jako sociální drama tu a tam ano. ()

fiLLthe3DD

Tak tohle mi sedlo. Mělo to zajímavý příběh, dobré rozuzlení, velmi slušné dialogy a celkem rychle to i utíkalo, takže jednoznačně palec nahoru. Herci byli rovněž slušní a Ha Thanh Špetlíkové bych přál více podobných projektů, herecky na to má a v nějaké Ordinaci akorát tak mrhá talentem... Chtělo by to sice i nějaké ty akční scény, ale jinak spokojenost :) ()

LexBarker

Originální česko-vietnamská krimi, která nás zavede na místa, kam se turisté nevodí. Dobrý pocit z filmu trochu sráží špatné výkony vietnamských neherců a též k tomu moc nepomůže ani jindy výborný David Novotný. Jeho arogantní polda sice hláškuje na všechny strany, ale je to jen sbírka všech klišé, co jsme si tady za ta léta na Vietnamce nastřádali... Nepůsobí to věrohodně, stejně jako dopadení pachatele, které se mi zdálo moc uspěchané ve stylu : pořád nic, zase nic aaa už ho máme. Nicméně i přes tyto výtky dávám tři hvězdy, za jeden z prvních pohledů na vietnamskou komunitu a i za celkem originální zpracování. ()

Zemi11 odpad!

Doporucuji. Jedna z nejlepsich ceskych komedii. A k tomu tri eroticke sceny s nadhernou postavou hlavni Cinanky. ()