Skvělá kariéra Nicka Stylese začíná tím, že pošle do vězení zabijáka Earla Talbota Blakea. To ještě netuší, jaké neštěstí způsobí kulka, která nezasáhla cíl. Celých sedm let sleduje Earl zpoza mříží závratný Stylesův vzestup až po nejvyššího asistenta prokuratury i jeho skvělý rodinný život, jak obojí vykreslují masmédia. Krok za krokem se připravuje zničit jeho kariéru, přičemž důmyslně využívá všechno, co ji dosud pomáhalo spoluvytvářet. Posedlý pomstou unikne vězení a má před sebou jediný cíl: rozbít Stylesův svět, pochovat ho za živa. Jakou šanci má Styles proti šílenci? Jejich další střetnutí muže proti muži už bude pro jednoho z nich osudné. (Intersonic)

Bauer

John Lithgow hraje magora ale hraje ho dobře.Denzlovi nemám co vytknout.Ale dal bych ****** nebyý toho konec ten nebyl nic moc. ()

HateBreeder

Tady John Lithgow ukazuje, proč byl obsazován do rolí záporáků. On totiž nemá chybu, narozdíl od Washingtona, který předvádí křištálově čistý průměr. Zajímavá je ale hudba Alana Silvestriho, která zde trochu připomíná hudbu z predátora, kterou také skládal tento stvůrce. Jinak se jedná o klasický americký akční thriller, kterých tato země vyprodukovala tisíce. ()

Riddick77

Zprvu to vypadá na kvalitní krimi thriller, leč ve druhé polovině se to zvrhne v absurdní slátaninu s pitomoučkým vyvrcholením. Nick Styles, bývalý policista!!, se chová jako malé dítě, jelikož nad jeho argumentací, úsedkem a činy zůstává rozum stát. Škoda, protože rozjezd nebyl marný. 3/10! ()

bourec

S Jidášem nejlepší film Mulcahyho. Ani Horal s Lambertem na to nemá. Denzel je záruka, a  Lightow je pekelný psycho. Tohle mám rád, i přes svoje trochu chladnější přijetí. 80%. ()

Wormboy

Velmi lahko napriemerny thriller...asi takto nejako zacinala kariera Denzela Washingtona ako policajta nahanajuceho psychopatov...od tohto filmu sme to videli skutocne vela krat... ()

Juto

Ricochet je na mixovaný všehochuť. Podaný Johna Lithgowa je záporná postava diabolská. Dobrý film musí mať skvelú zápornú postavu a tento to má. 7/10 ()

Vecko99

John Lightow je jeden z nejlepších záporáků co jsem kdy viděl a rozhodně ani příběh není špatný. I když je to klasické schéma, kdy policista zatkne zločince, který touží jen po pomstě, rozhodně se nebudete nudit. Myslím, že tento film je nedoceněný.... ()

civalII

Celkový dojem zkazili nesmysly co se logiky týká. Napr.: nechápu proč na začátku ta ženská smam přiběhla pod zbraň hlavnímu záporákovi? apod. ()

JohnSmith

Tak tohle bylo na Joela Silvera dost slabý. Jediné co na filmu opravdu za něco stojí je Lithgow. Bohužel o Washingtonovi se to samé říci nedá. Byl jsem sice překvapený tím, jak se Lithgow mstí, protože jsem to vůbec nečekal, ale závěr nebyl už nic moc. ()

Arius

Ricochet povazujem jednoznacne za najhorsi film s Denzelom. Dialogy boli na nic, scenar bol deravy ako dedkove kopacky a hlasky ktore vo filme odzneli boli v style tych najjednoduchsich filmov. Avsak stale lepsie ako minulorocny novinka The Marine. ()

Slimak

Slušný thriller o dvou chlápcích které nenávist spojí více než přátelství. Skvělá kreace Johna Lithgowa coby zločince Earla Talbotta Blakea s věčně ukecaným podlejzákem Kimem v zádech. S přehledem přehrává Washingtona v roli hrdinného policajta.Film je duelem ve ztemělých ulicích, na který jsou upřeny zraky celého města a jeho představitelů...když připočtu libovej dabing tak je to obstojný film...60% ()

dopita

Celkem nic moc film o hodně nasraným gaunerovi. Nepřišlo mě to zajímavý ani věrohodný, což by nevadilo, ale hlavně mě to nudilo. Alan Silvestri se s hudbou moc nevytáh, vzal hudbu z Predátora a protáh ji kopírákem. ()

kolemjdouc

4 hvězdy za perfektního Washingtona a jedna dolů za Lithgowa.Jestli ho k tomu neustálému psychopatickému,krvežíznivému pohledu nutil rejža tak to nebyl dobrý tah.Byl to dost rušivý element ()

RomanHyde

Na tomto dílku opravdu náležitě pochroupal zub času. Přestože to dříve mohl být "trhák", nyní působí velmi laciným a béčkovým dojmem. Postavy jsou až příliš jednoznačné, klišé a patos v každém okénku a závěrečný souboj je více legrační než napínavý. Tohle je zbytečný film, který bych promítal tak maximálně v čekárně u zubaře na rozveselení. ()

Kolssteyn

Co u tohoto filmu dělali v době natáčení režisér, kameraman a pak i střihač? Nic. Podle toho také, jinak celkem dobrý film, dopadne velice průměrně.... ()

MickeyStuma

Velmi zdařilý krimithriller o pomstě jednoho šílence úspěšnému policistovi, který ho dostal do vězení a jehož kariéra neustále stoupá. Je rozehrán souboj dvou rivalů, kteří si jsou sami sobě ve všem jistí. Dnes už šablonovitý příběh nijak neohromí, ale natočeno je to výborně. Atmosféra se dějem pohupuje, takže chvílemi od dramatických a brutálních momentů přichází mírné uvolnění. Ve své době začínající Denzel Washington hraje uvěřitelně, ale pozornost celého filmu na sebe strhl John Lithgow se svým pojetím onoho psychopata. Jeho výkon je až neskutečně bravurní. Faktem je, že si snímek na nic nehraje, takže se tu nesnaží o nějaké rvačky či přestřelky za každou cenu. Finále je však po dramatické stránce velmi excelentní. Vyprávění má své přirozené tempo a jako takový odpočinkový thrillerový biják zcela postačí. ()

Petulka88

Naivní, místy až hloupoučké a v dnešní době i nechtěně vtipné (obzvlášť s českým dabingem). Ale v ještě doznívajících 80. letech tyhle filmy frčely, proto to tvůrcům nemůžu mít za zlé. A nakonec jsem se i docela pobavil. ()