Epizody(12)

Victoria Wintersová prichádza do Collinwoodu, izolovaného pastva pri pobreží Maine, aby tu pracovala ako vychovávateľka. Čoskoro je vtiahnutá do podivného sveta gotických upírov i duchov a dozvie sa o kliatbe, ktorá bola na rodinu sídliacu v panstve uvrhnutá pred dlhými stáročiami. (Kubrickon)

Recenze uživatele NinadeL k tomuto seriálu (1)

Temné stíny (1991)

12/12 novoten: Ono je to celé mnohem složitější. Tuhle sérii nelze plně vnímat bez alespoň minimální znalosti původní gothické soapky, které se vysílala v letech 1966-71, dvou filmů (House of Dark Shadows a Night of Dark Shadows). Ten původní seriál je dodnes nostalgickým hitem a tenhle revival je vlastně jen jeho pocta. Skvělá, také jsem ji poprvé viděla v těch šílených nočních hodinách na Nově (a ještě ne celou, protože při pár dílech jsem měla problém se signálem... :)). Ale jako už častokrát, později jsem se dočkala kompletního vydání na DVD a přečetla jsem si originálního průvodce a byla jsem nadšená jako nikdy dřív. V současnosti to vypadá takto: další remake byl hned po pilotu v roce 2004 zrušen, takže se dával jen na conech, ale je možné poslouchat množství audio her z let 2006-8. A co skutečně dopadlo skvěle, je nový film z roku 2012, který se plánoval dlouhých pět let. Nová vlna obliby Collinwoodu je právě tu. ()