12/12 novoten: Ono je to celé mnohem složitější. Tuhle sérii nelze plně vnímat bez alespoň minimální znalosti původní gothické soapky, které se vysílala v letech 1966-71 dvou filmů (House of Dark Shadows a Night of Dark Shadows). Ten původní seriál je dodnes nostalgickým hitem a tenhle revival je vlastně jen jeho pocta. Skvělá, také jsem ji poprvé viděla v těch šílených nočních hodinách na Nově (a ještě ne celou, protože při pár dílech jsem měla problém se signálem... :)). Ale jako už častokrát, později jsem se dočkala kompletního vydání na DVD a přečetla jsem si originálního průvodce a byla jsem nadšená jako nikdy dřív. V současnosti to vypadá takto: další remake byl hned po pilotu v roce 2004 zrušen, takže se dával jen na conech, ale je možné poslouchat množství audio her z let 2006-8. A co skutečně dopadlo skvěle, je nový film z roku 2012, který se plánoval dlouhých pět let. Nová vlna obliby Collinwoodu je právě tu.(3.2.2009)

A já jsem si říkala, kde se mi tahle srdcovka mého náctiletého mládí ztratila. Seriálový Drácula tak televizní, jak jen může být. Čtyři hvězdičky z nostalgie a vzpomínek. Regulérní komentář dodám po novém shlédnutí. Jen by mě zajímalo, jestli má tento seriál něco společného s chystaným stejnojmenným filmem Tima Burtona.(23.11.2011)

Vzpomínám si, že jsem si krátce před pubertou tenhle draculovský seriál relativně dost užíval v nepříliš koukatelném čase v nočních hodinách na nově a jak moc mi bylo líto, když se v závěrečném díle všechno zbytečně zapletlo a zůstalo otevřené. Jak jsem zjistil na imdb, tak další řada nikdy nevznikla a ačkoli leckterým dějovým liniím otevřený konec sluší, mrzí mě, že se nikdy nedozvím, jak to vlastně s krásně temným Barnabášem v podání Bena Crosse dopadlo.(10.3.2007)

Trošku zklamání, nebylo to sice nijak zlé, ale vyloeženě mě sraly ty romantický pasáže. Ty byly neuvěřitelně hloupé a nudné. Atmosféra taky docela padla, a tak mi nezbývalo nic jiného než se koukat na postavy které byly kupodivu dobré. Není to seriál který budu chtít vidět znova ale pár světlých chvilek rozhodně má.(26.3.2013)