Při pátrání po ztraceném důstojníkovi se vesmírná loď Voyager ocitá 70 000 světelných let daleko. (SkyShowtime)

derryl

Jak je krásné, že kapitánem je žena, má to jiný impuls a zajímavé konotace. U.S.S. Voyager do neznáma a ještě dál! ()

Mikino00

Tomu teda říkám pořádný pilot, takhle vysoko si nastavit laťku, skvělým, akcí nabitým dílem, s velice různorodou, ale o to sympatičtější posádkou ve zcela nové části vesmíru. Děj nepostrádá zajímavou myšlenku, akci a několik dějových zvratů. Na seriál se ale rozhodně nemíním dívat. ()

sirien

Solidní pilot - asi, na to jak špatný piloty často bejvaj. Mix dražších a úspornejch efektů byl místy fun (ty eskalátory byly lol), zápletka solidní i star treková, i když místy padající do otravnejch klišé (celá hologramická farmička s babčou). Nicméně - na to jak to bylo dlouhý, to vlastně nepředstavilo až tak moc postav, resp. ty co to představilo to nepředstavilo nijak do hloubky (možná vyjma Parise), postavy byly spíš vláčené událostmi, Janeway jako kapitánka vcelku meh ("časovaná nukleární nálož" je ve 24. století nejspíš moc scifi?), což je bohužel zjevně předzvěst budoucího (a horšího). Koncept toho že Federační loď je technologicky nadřazená tomu, co potkává, včetně samozvaných nepřátel je sympatickej - EDIT: a k mému milému překvapení nečekaně vydržel dalších pár sérií, což bylo super. ()

Eluin

Mně osobně ze Star Treku baví nejvíc původní série. Další seriály nejsou špatné, ale že bych z nich byl nějak unesen.... ()

pepa3rd

Bylo těžké si zvyknout, že na můstku místo Picarda najednou stojí Kathryn Janewayovoá a loď, kterou jsem považoval za synonimum Star Treku se nejmenuje Enterprise, ale tento film je určitě jeden z nejlepších startů ST série a Voyager po nepříliš zdařilé DS9 vrátil ST tam, kde má být. ()

Shakaar

Voyager vstoupil na obrazovky s velkým potenciálem a jinak tomu nebylo ani u pilotu Ochránci. Řekl bych, že asi nejlepší pilot ze všech serii Star treku, nicméně s naprosto zabitým koncem. Řekl bych, že zde začali moje antipatie vůči Janewayové a jejím morálním zásadám, s čímž jsem měl problém napříč všemi řadami. ()

RedRose

Voyager se s tím vůbec nemazlí! Vstupuje na scénu po ukončeném TNG a vedle probíhajícího DS9, což není vůbec jednoduchý úkol! Ale dnes už víme, že to bude skvělá jízda, která se TNG vyrovná a v některých ohledech bude mít i navrch. Dobrodružství začíná! ()

Trinculo

Prvni žena kapitánka. Voyager je oproti statickému DS9 opět změna. Tenhle díl mě však téměř spolehlivě odradil od toho, abych se díval na Star Trek. S čímž jsem bojoval pak několik let. Ochránce? Prosím ta Slizka? Kesoni? Lidi s houbama na vlasech? Dobrá byla myšlenka symbiózy a podzemní civilizace krátce žijících Ocampů, zajímavé také navázání na téma Maquistů, které začalo už v TNG a silně se objevilo v DS9. Avšak slibný mix a třenice mezi posádkami se v podstatě nekonají, neboť všichni se sžijí rychlostí světla a v tu ránu je z nich flotila. Teda až na pár případů jako je Seska nebo později pan Suder (ale ten za to nemůže). Postavy jako Paris (původně Locarno z TNG), Chekotay nebo Doktor také fungují velmi dobře a nápad je vynikající, s cestou zpátky galaxií napříč domů. ()

PeteBuck

Star Trek Voyager začal dvoma skvelými časťami. V podstate sa tu utrasie posádka, ktorá sa bude viac-menej ťahať celým seriálom. Kopa akcie, nových objavov a la Star Trek. Veľmi pekne spravené. Musím povedať, že posledné dve časti ST Voyager sú ešte lepšie. ()

ajaxx

Tento seriál jsem si zamiloval, narozdíl od DSN. Vrátil se zpět k osvědčené šabloně a vedoucí postavy jsou vcelku charismatické i vtipné, viz. doktor. Je trochu obrácený vzhůru nohama, nejedná se o diplomacii kolem, je zaměřen spíše na loď a posádku, ale přecijen, své absolutní kouzlo to pro mě mělo. Řadím ho tedy hned za originální sérii v mém žebříčku sledovanosti ze světa Star Treku. ()

Muad

Především chci předeslat, že jsem velký fanda Star Treku a viděl jsem snad všechno co do tohoto žánru spadá. Proto s čistým svědomím můžu vyjádřít svůj subjektivní názor, že Voyager je určitě z tria NG, DS9, VG nejhorším seriálem. K tomuto tvrzení mám několik důvodů. Za prvé kapitánka je mi vzhledově strašně nesympatická. Celá posádka je naprosto nezajímavá ne ani tak z pohledu nedostatku různých ras, ale především herecky. Ti lidi to prostě v sobě nemají. Když je porovnáte s posádkou z DS9, kde každou postavu hraje vinikající herec, který vám během seriálu přilne k srdci, tak u Voyageru mě tohle teda nepotkalo. Nepopírám, že kapitánka Janewayová má charizma, ale občas dokáže nahodit tak klišojídní výraz až se musím zasmát. Bohužel šablonovitost a klišovitost se nevyhybájí celému seriálu. Určitě i zde se najdou díly vyloženě dobré, bohužel většina jich zapadne do šedého průměru, což z Voyageru dělá občas dobrou zábavu, většinou však těžkou nudu, kterou jsem dokoukal jen z povinosti. Přesto v porovnání se ST: Enterprise se drží hodně vysoko.. K samotnému filmu toho nemůžu napsat moc pozitivního. Prostě jsem si nevytvořil k postavám vřelý vztah už na začátku. Příběh je docela prostý(ve srovnání se špionážními díly DS9 v nichž vystupuje mr. Garak) a nějak zvlášť mě nezaujal. Z celé posádky čiší to tipické megasprávňáctví, které mi lezlo krkem občas i u NG. Prostě a jednoduše dvě hvězdy za film jednu hvězdu za ST. ()