Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

Adush93

Miluji Trpaslíka a vše, co je s ním spojeno. Jen mi nějak nesedlo, že jsem poslední díl probrečela. Kdyby mi někdo ještě před Back to Earth řekl, že budu u Trpaslíka plakat, nevěřila bych. Nové díly jsou plné nostalgie a pokud se Vám líbil ten starý Trpaslík, tenhle Vás určitě nezklame. Nicméně, už to není ono. ()

Wladi.mir

Hodně slabé dějem, ale bylo skvělé vidět své hrdiny po dlouhé době spánku. Snad se i dočkám další plné série se šesti díly a s obvyklím britským humorem. PS: Český dabing je tu klasa. ()

dubinak

Veliké zklamání. Ničím zajímavé, trapný scénář a jiné prostředí, to už prostě není Red Dwarf. První díl ještě jakž takž ujde, ale další dva jsou pro mě pohroma. Možná bych si i troufala tvrdit, že tu vládne trošku větší nadhodnocení ze strany fanoušků, ale to je každého věc. Z mého subjektivního pohledu to vidím tak, že to producenti pěkně odflákli a já bych se klidně nápadu s návratem na Zem vyvarovala. Proč to tím kazit. ()

C0r0ner

Pár vtipů dobrých, ale jinak dost slabý odvar geniálního seriálu. Autoři si tuhle nicneříkající a nicneřešící odbočku natočili nepochybně sami pro sebe, protože se jim moc líbil Blade Runner. Naštěstí po třech letech přišla desátá série, která nejenom, že nechala zapomenout na tuhle věc, ale vrátila fanoušky zpět do zlatých časů Červeného trpaslíka. 70% ()

MarekT

Sice jsem byl rád, že se Trpaslík po deseti letech vrátil, ale přece jen... toto nebyl správný comeback. V prvních minutách jsem se párkrát zasmál, ale pak jsem se častěji spíše ušklíbal než smál. Styl humoru mi přišel více košilatý, charaktery byly napsány stylem, jakým se píší nové epizody Simpsonových - například Rimmer byl ještě více egoističtější, Kocour zase přílišný drsňák... Ale ve třetí epizodě vše naštěstí dobře vrcholí, co se týče humoru i příběhu, který byl na první pohled otřepaný, nicméně jsem jej sledoval se zaujetím. Překvapilo mě původní znění - hlasy si jsou podobné s našimi zde vynikajícími dabéry. Celé to bylo ale spíše průměrné, vtípky a částečně i zdejší "chemistry" jsem nějak postrádal. ()

Fallen_One

Velké očekávání. A zklamání. Kde jsou ty úderné vtipy? Švih z předchozích sérií? Ta grácie? Gone, baby, gone. Jednu hvězdu dávám z nostalgie, druhou za stále skvělého Chrise Barrieho a třetí za ruskou hologramku, která tomu dala zajímavý nádech. Viděl bych to asi tak...první díl za 4 hvězdy, druhej za 2 a třetí taky za dvě. Celovečerák bych bral pouze v případě, že by to nebyla taková nuda jako tohle. ()

Andre3000

Z mého pohledu stále ta dobrá parta...anglický humor, tupá kočka, Kriťák housekeeper, slizoun Rimmer a náš Dave. Všechno v původním balení, nijak neporušeno a pro fanouška trpaslíka stále nedocenitelné. ()

Davosh

Tak nějak nevím, co si vlastně mám o Trpaslíkovi v 21. století myslet. Tvůrci vybruslili pěkně, když si vybrali cestu, kterou asi nepotěšili fanoušky, kteří měly na Trpaslíkovi rádi především humor, ale zaručeně potěší fanoušky, kteří si tu partu blbů zamilovaly celkově. Postavy po deseti letech neztratily nic z toho, co jsme na nich měli rádi a tato minisérie je opravdu především dárek fanouškoum než cokoliv jiného. Po prvním zhlédnutí sice převládá menší zklamání, přecejen jsem čekal větší srandu, ale mám pocit, že po více zhlednutích a především po zhlédnutí v češtině nakonec i to hodnocení zvednu. Zatím pěkné 4*. ()

Šimpy

Ano, nedosahuje kvalit původního Trpaslíka, ale možná je to pouze tím, že jsem si nemohl zvyknout na originální znění. Přece jen, všch předchozích 8 sezon jsem shlédl v českém dabingu a tady mi navíc scházel onen umělý smích publika, který vždy podněcoval vlastní smích a náš se v něm ztrácel. Jako by se lidi styděli zasmát teď tomu, co by jim dříve přišlo vtipný a nebo proto, že se jejich smích nemá v čem ztratit. Na hercích je také znát věk, ale nijak razantně. Například Rimmer vypadá furt stejně..:-) A po shlédnutí filmu o filmu musím hodnotit lépe, neb ten celé deváté serii dodává kouzlo, ať už příjemné nostalgie, či dává možnost nahlédnout do zákulisí. Zpočátku jsem byl totiž zklamán technickým zpracováním a úrovní triků, ale najednou koukám, že i tohle vytvořit bylo velmi pracné. A pak, sakra lidi, vždyť jsou to pánové Lister, Rimmer, Kocour a Kryton, takže 4* musí být! ()

SHI-SHA

Tohle není ten trpaslík, kterého máme rádi. Je to celkem nudné, bez předchozího náboje. Rád jsem však naši čtveřici viděl znovu pohromadě :-). Prý se už šušká o plnohodnotné 9. sérii. Moc se těším! ()

Medwídek

Je to jiné a za to jsem rád. Mám rád trpaslíka, mám rád ten humor z předchozích osmi řad, mám rád ty postavy a mám rád také český dabing.. a přestože jsou tyto nové díly "jiné" je na co koukám, je čemu se smát a je to i nadále trpaslík. Dospěl, zestárl a unavil se.. tak proč čekat, že se tam bude Listy prohánět na své motorce s bagetou v ruce? Má to být senilní, nostalgické.. a takové to přesně je.. ()

okkac

Hoši z Trpaslíka se nám vrátili. A i když se kvalitou se starými díly srovnávat nedá, přece je fajn zas je vidět. Není to plnohodnotné, spíš takový rozlučkový bonbónek s hodně paradoxovým scénářem a tolika odkazy na Blade Runner, že bez jeho znalosti vás drtivá většina fórů mine. Takže ti co ho neviděli, tak ať to mažou dohnat. 7/10. Plnohodnotnou 6-dílnou sérii bych ocenil víc. P.S. A kde je sakra Holly a proč proboha robíci musí být digitální? ()

reky

první díl: 75%, druhý díl: 50%, třetí díl: 70%. Pro mě spíše zklamání, svou roli jistě sehrálo i to, že jsem seriál viděl vlastně poprvé v originálním znění, takovej Lister je mnohem lepší dabovanej, což se dá vlastně říct i o zbytku posádky. Pravděpodobně jde ale spíš o zvyk, takže pokud by bývalo bylo dílů víc, postupně by to třeba tak nevadilo. Nápad s cestou na Zem neni špatnej, ale nějak hodně humornejch situací to s sebou nepřineslo, zejména druhý díl bych označil v tomto směru za dost slabej. Díl poslední je už zase lepší, ale pokud mám srovnávat se zbylými osmi sériemi, patřil by spíše k podprůměru. Zatím teda 3*, uvidim, co udělá případnej dabing. ()

3n3my

Ehm tak to som nečakal že tento záver trpaslíka pravdepodobne len nechceme skĺzne do úplne iných vôd ako boli v minulosti jeho priaznivci odchovaný. Táto miniséria by totiž nemala niesť len označenie komédia, ale minimálne aj dráma (pri pohľade na Listra). No a či toto bolo uzavretie seriálu? Ja mám dojem opačný. Okrem toho bez dobrého českého dabingu to nie je ono. ()

dr.fish

Seriál byl kult, který u mne v mnoha ohledech nebyl ničím překonán. Dlouhé čekání na film, který se nekonal, pak nakonec přišlo cosi, z čehož jsem měl pekelný strach, zkusil originální verzi a strach ještě zhoustl. Počkal jsem tedy na dabing a naladil se. Prvních deset minut je tristních, neboť všechna očekávání shoří jak papír. Všechno je jinak a teď už to můžu říct, je to dobře. Kolega Gudaulin vystihl komentářem skvěle, je to jako sraz školy po dvaceti letech- máme si co říct, jsme přece starý kámoši, jen ten náboj tu není a ty holky už taky nejsou co bejvaly. Ale pořád to ještě umíme roztočit. Je to taková projekce pro "Sdružení rodičů a přátel školy", ale tak to má být, to je přesně ono. Trpaslík stárne s námi a my stárnem s ním. A pocit? Mám mít depku a nebo se tomu smát? Těžko říct....90% ()

tom88

Priemerné hodnotenie dávam len z úcty k pôvodnému seriálu a z úcty k postavám, hercom a tvorcom. Som rád, že sa odhodlali urobiť menší dodatok a nenechali driemať tak skvelý seriál, ale myslím že týmto priklincovali seriál do rakvy definitívne. Tieto tri diely radšej ani nemali vzniknúť. 50% ()