Pokémon: První film

• Japonsko Pocket Monsters: Mewtwo no gyakushū (více)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiální text distributora)

Mayers

Když jsem na to šel tenkrát do kina, nějaký milý pán u vstupu mi daroval kartičku (ohnivou energii). Zatímco jsem si pochrochtával blahem, můj Paras se vyvinul v Parasecta. Ultravýplach dětských mozečků, totální úpadek racionality a obrovská pumpa na penízky. Šikmoočáci se prostě POKÉMONEM zapsali do historie a o jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že se pořád vymýšlejí nové a nové obludičky. Dneska už nemám odvahu se na to podívat ale jako mladíček jsem to žral. 65% ()

Hees

Prvý pokémon film nie je zo všetkých najlepší ale ako keby začína sériu filmov.Prvý film je o tom ako naklonujú najmocnejšieho pokémona (v tej dobe) Mew a vytvoria s neho mocnejší klon Mewtwo ktorý sa snaží nájsť podstatu svojho bitia a keď sa začne cítiť na svete sám rozhodne sa všetko zničiť a vybudovať nový svet plný len klonovaných pokémonov.Ash a jeho priatelia spolu s pokémonmi sa mu v tom pokúsia zabrániť či sa im to podarí je vo filme. ()

Tryman

První film pokémonů se opravdu povedl, ať už si myslíte co chcete. A vzhledem k tomu, že jsem seriálu dal tři, musí film dostat 4 hvězdy. V současnosti by mě to už nejspíš nebavilo a je více než pravděpodobné, že už to nikdy neuvidím, ale v době, kdy jsem Pokémony miloval jsem na to šel dokonce do kina. ()

Viktooorka

Pokémon je moje láska, která umře až se mou na smrtelné posteli (možná mě srazí vlak, přejede auto, spadne se mnou letadlo, sežere mě žralok, nebo dostanu infarkt ze zdejšího hodnocení, no prostě dokud neumřu, budu je milovat :o) Takže můj první zhlédnutý film s Pokémony neskončil jinak než, že se moje láska více prohloubila :o) Přiznám se bez týrání a beze studu, já tu žlutou potvoru, co dělá Pika-pika miluji i ty ostatní zrůdičky, kvůli kterým dokáži vyloudit slzičky, tak jako ony pro Ashe :o) A díky ty příšerce Mňu si snad i oblíbím růžovou :o) Rakeťáci zase mizí ze scény :o) ()

Boomstick

Prvy z tusim dalsich 14 pokemon filmov mal este aku taku uroven.Animacia sice oproti inym anime filmom na hovno,ale tuto ma z niejakeho dovodu zaujala hudba a atmosfera.Pribeh je dost jednoduchy s plytkymy postavami ale za to niektore sceny boli super (hlavne ta ked zkamenel Ash...tusim som aj ja slzu vyronil ;) ).Neni to niejako super film ale ked som to videl vcera znovu na DVD tak som sa nenudil ()

• Keď ide Fergus ku Gyaradosovi po tom, čo Mewtwo odrazil jeho Hyper Beam, môžeme vidieť na zadnej strane Nidokinga, ale Fergus má Nidoqueena. (patrik1177)
  • Keď sa Brock pozerá na obraz sestry Joy, v detailnom zábere naň Brock vrhá tieň, ale v predchádzajúcom zábere nie. (patrik1177)
  • Ve filmu navazujícím na seriálová dobrodružství můžeme slyšet Pokémona poprvé doopravdy mluvit, přestože neotvírá ústa. Pokémon Mewtwo používá ve filmu lidskou řeč namísto vydávání obvyklých pokémonních citoslovců, často totožných se jménem daného Pokémona. (FFilipCZ)