Teta (TV seriál)

La zia di Frankenstein

Frankenstein's Aunt

Teta

Rodinný / Komedie / Fantasy

Rakousko / Západní Německo / Francie / Československo / Španělsko / Itálie, 1987, 6 h 2 min (Minutáž: 7x51 min)

Nekoukám na to, že to točil Jakubisko, vlastně jsem to zjistil až při třetím zkouknutí po letech. Tedy bez toho, že byh věděl kdo to točil se mi seriál velice líbí. Nikdy by mě nenapdalo, že Jakubisko dokáže natočit něco tak perfektního. Protože nejsem jeho přívržencem a před jeho jménem si rozhodně nesedám na zadek, stejně jako třeba před nabubřelými lůzry, které doma vyhnaly a u nás inscenují přejmenování a sprznění letiště, nebo před knírkatým přívržencem fašistů ze sudet, který celosvětově ve svém filmu špiní a hanobí fašisty terorizovaný český národ na konci druhé světové války a z udavačů a okupantů dělá chudáky. Tolik na vyjasněnou. Nic to nemění na tom, že seriál Teta je nečekaně výborný.(9.10.2012)

Jakubisko je jednoducho záruka kvality. Seriál sa mi páčil v detstve a páči sa mi aj dnes a považujem ho za Jakubiskovo to najlepšie, čo vyrobil. Výborne zahrané úlohy našich hercov aj tých zo zahraničia (hlavne B. de Rossi a V. Lindfords), akurát Polívka bol tam zbytočný, napínavý a citlivý príbeh až do konca, krásne prostredie, nakrúcalo sa to v zahraničí a naši herci tiež nesklamali (Skamene, Hryc). Povedala by som, že je to nadčasový film.(15.2.2018)

• bankula

Na tomhle serialu jsem jako maly vyrustal. Po letech na to koukam s otevrenou pusou a rikam si - proboha, to je ale kravina. Scenar jako kdyby psal nekdo, kdo nevi nic o o tom, jak se lide v beznem zivote chovaji. Tocil to nekdo, kdo nutne potreboval natahnout stopaz a tak to tocil jakoby zpomalene. Vsichni zpomalene mluvi, jednaji, chodi. Jednim slovem blbost.(27.12.2012)

Skvěle scénáristicky, vizuálně i herecky zvládnutý seriál. Stále se na něj ráda koukám. Mám dojem, že Jakubisko se díky tomu, že zacílil na mládež, zřejmě mírnil v některých svých "perverznostech", které v některých jeho filmech trochu přesahují mez. Tady je přímo na hranici a tím je seriál geniální.(15.12.2013)

vždycky se najde nějaký snaživý blbec, který musí potvrdit pravidlo...občas je to výjimka, ale většinou pravidlo...sympatie i antipatie někdy bývají tak iracionální až na hranici mentální poruchy....také hlasuju pro slovenské znění...to české má jen jeden bod za to, že se Polívka mohl nadabovat sám.(10.12.2010)

• - Počas nakrúcania krátko po sebe zomreli rodičia desaťročnému hlavnému hrdinovi Martinovi Hrebeňovi (Max), a tak prebrala o neho starostlivosť najstaršia z jeho šiestich sestier. (Raccoon.city)

• - Celá stanica obce Frankensteinovo bola vytvorená z kulís. Po skončení natáčania boli odstránené a ostali iba koľajnice. Takisto pre účely filmovania bola na hrad Boskovice navozená zemina, ktorá bola po skončení filmovania tiež odstránená. (Raccoon.city)

• - Postava Bielej pani (Mercedes Sampietro) bola inšpirovaná masovou vrahyňou, grófkou Alžbetou Báthoryovou. Podľa legendy bola odsúdená chodiť vo svojom zámku v noci navždy ako Biela pani. (Raccoon.city)