Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

Mi_tO

Samotáři rozhodně patří mezi nejlepší českou tvorbu po roce 99, začíná to kultovnímy hláškami, pokračuje přes perfektně zvolené herce, scénářem, koláčky a končí úžasným soundtrackem, který podtrhuje celou atmosféru filmu. I po letech si vzpomenu a broukám song Lucky Boy od The Loners. Ať už film kultovní je či není, rozhodně na něj po shlédnutí nikdy nezapomenete. ()

Tafee

S odstupem mnoha a mnoha let, po shlédnutí po pocela dlouhé době, musím zvednout z 4 na 5... Herecky neskutečně zvládnuté, u Macháčka (jak se sám několikrát vyjádřil) i na hranici sebeobetovani... ()

Aguirre

Slabsi priemer, videne prvykrat po 20 rokoch od natocenia. A okrem hudby (lepsi priemer) stoji za rec len vykom Machacka a Trojana. Absurdne nezmyselne sceny s radiovym speakrom (Rasilov, ktory hra velmi slabo), nezmyselna pointa o vztahoch a huleni.... V case vzniku to bolo asi nieco zaujimave, ale v skuske casu podla mna neobstoji. Na rozdiel od inych ceskych pocinov. Sklamanie. ()

horskejvlk

Film má dobrou pozitivní atmosféru, díky Trojanovi, Haně Maciuchové, Jiřím Macháčkovi aj. viděl jsem ho v létě 2003 pamatuji že jsem se seznámil se svoji budoucí manželkou a dívali se na něj společně, moc jsem záviděl Ivanu Trojanovi krásnou milující manželku která mu vše odpouštěla v podání Dany Sedlákové a jeho rodinku dvě krásné holčicky. Jen mi role Hanky nesedla na Jitku Schneiderovou, Jitka na mě působí spořádaně tak nějak německy disciplinovaně a rozhodně by si nevybírala zhulenýho Macháčka. Trojana tento film v podstatě katapultoval do novodobé populární nové vlny herců po roce 89. Byť se s filmem neztotožňuji jsem jeho humorem uchvácen.jasných ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

EternalS

Ta atmosféra, která se táhne celým filmem, je naprosto neskutečná. Divoké devadesátky jsou fuč a všude jde cítit neuvěřitelná svoboda, o které si dnes můžeme nechat jen zdát. Fantastická režie, geniální scénář, nepřekonatelný casting a k tomu nadčasově podmanivá hudba. Tohle je opravdu skvost v české "novodobé" tvorbě a moje srdcová záležitost. PS: Ačkoliv je zde spousta neskutečně vtipných scének, celkově se jedná o velice smutný, trpký a hluboce dojemný příběh. Prakticky všechny hlavní postavy si projdou niterním utrpením a bolestí pod tíhou bezvýchodnosti své životní situace. Překrásně intimní zpověď jedné generace v kulisách čarokrásné Prahy. ()

Nika.ova

To je ta smutná realita života, ne vždycky jde všechno podle našich plánů. Vzestupy, pády, láska která se rozpadne, která se vytratí. A to jsou Samotáři, kteří všechno tohle mají. Miluju poslouchat a sledovat příběhy lidí a tohle je přesně film o nich. To, jak mají všichni zapletený osudy a životy do sebe a všechno se opakuje akorát za jiných okolností je skvělý. Ta realita a ten život, ty lidi, ta jinakost je to, co je na tom tak skvělý. I když se někomu ty postavy můžou zdát umělý si myslím, že uvnitř toho tam ty reálný příběhy a myšlenky jsou. Působí to vlastně hrozně jednoduše, ale čím dýl to človek sleduje tím víc zjišťuje, že to tak jednoduchý není. Mám Samotáře hrozně moc ráda a určitě jim patří místo na seznamu mých oblíbených českých filmů. ()

Leopard12

Tento film mě trefil generačně a zasáhl se vším všudy. A nejde jen o zhuleného Jirku Macháčka a jeho hlášky. Je zde mnohem víc osob s více či méně šílenými osudy. Trojanův příchod domů v závěru filmu, Japonci a Hana Maciuchová, ztracená a naivní Labina Mitevská a mnoho dalších. Všichni hledají někoho a zároveň sami sebe, což děláme my všichni vlastně celý život. Film zajímavý, zábavný, originální, za mě česká špička. ()

Radovan.Long

Poutavá komedie milénia,kterou zná snad každý český divák.Můžeme v něm vidět tehdejší subkultury a ražení černého humoru v podobě Mikyho Křena který podle mého odehrál roli svého života.Samozřejmě bych nemohl zapomenout na Jiřího Macháčka,který roli "věčně zhuleného týpka" sehrál na 100%. Hlavní teze filmu ani nejde popsat,snad jen tak,že každý by si měl vážit toho kdo mu je nejbližší.A věřit na znamení :) ()

StaryMech

Místy zábavná nálož nezávazných blbinek a národem tak zbožňovaných "hlášek". (Frekvence toho slova v místních příspěvcích odráží stav, kdy bezradní tvůrci postrádající autorskou vizi a mravní integritu vděčně vycházejí vstříc poptávce. Zanedlouho budeme mít na Hradě Babiše, který se nezvolí sám - tak jako se nezvolila sama stávající "hlava státu".) ()

Jareth

Tento film zestárl, a humor, který možná fungoval tenkrát, již pro mě nefunguje a celkový příběh mi příjde takový nijaký. Postavy se nějak nezmění, feťák zůstane feťákem atd... Hudba je otřesná, a skoro nic zde dle mého nefunguje. Kdybych tento film vyděl v době vydání, asi bych hodnotil lépe, ale teď je pro mě téměř nekoukatelný, a jediné co je v tomto filmu povedené tak je herecký výkon pana Macháčka a jeho hlášky jsou sice vtipné, ale je jich v celém filmu tak pět, za mě je tento film moc přeceňovaný. ()

MilaSli

K Samotářům mám ambivalentní vztah. Na jednu stranu si je občas ráda pustím a jejich prostřednictvím se vrátím v čase, což přičítám lokacím, kostýmům a hlavně hudbě Jana P. Muchowa. Na druhou stranu mám však spoustu výhrad. Zelenka má ve scénářích rád absurdní situace, ale má snahu o autentické dialogy, takže věřím, že kdyby se režie ujal on sám, dopadlo by to realističtěji. Režie se ale ujal David Ondříček, a já té volbě rozumím vzhledem k jeho předchozímu filmu Šeptej, kde ještě netlačil na pilu. Bohužel jsou nakonec Samotáři první z řady Ondříčkových pitoreskních příběhů ze světa, který existuje jen v jeho hlavě. Mám také problém s hereckým obsazením. Na rozdíl od většiny diváků mi přijde Jiří Macháček pro roli holiče naprosto nevhodný. Ráda bych v roli viděla Tobiáše Jirouse, kterého prosazoval Zelenka. Trojan také jako by vpadl do filmu omylem z nějaké divadelní hry. I další, jinak velmi dobří herci, skončili jako karikatury, jak to má David Ondříček rád. Jediní, komu jsem jejich roli uvěřila, byli Saša Rašilov, Labina Mitevska a Ema Černá ve vedlejší roli matky Roberta. Abych jen nehanila, ještě jednou pochválím hudbu. Ráda bych si Samotáře přečetla jako komiks. Slyšela jsem, že ho někdo vytvořil ze storyboardu. ()

LUIGISde

Trojan a Macháček opäť veľmi podarené duo. Filmu tohto žánru a rytmu mi vždy imponovali, príjemná nenásilná zápletka ktorá si zachováva zmysel. Viac takých filmov ()

leafroller

Je těžké psát komentář k filmu, který umím zpaměti a to včetně výjimečného soundtracku. Kdybych to psal před nějakými 10 lety, jistě bych chrlil chvalozpěvy, jenže tak už to není. S odstupem času zjišťuji, že Samotáři jsou sice vynikající film, ale obávám se, že je až příliš poplatný své době. Za pár let už tomu humoru možná nebudeme ani rozumět, už nám to nepřijde vtipné, natož kultovní. Moje padesátileté oči se už prostě nedokážou tak nadchnout pro zhulenýho Macháčka, jako tomu bylo dříve. To ovšem neznamená, že se mi ten film přestal líbit. Jen už ho vnímám chladněji. A pan Trojan je bůh! Jenom kvůli němu na to budu koukat znovu. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová